Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1404 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#1221 PostWysłany: 04 Lip 2019 21:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Cze 2019
Posty: 28
Moja żona odbyła pierwsze loty w życiu. Fajnie, że pierwszy jej lot był ze mną. Co prawda pierwszy lot nie daleko, bo do BUD, ale kolejne były już poza kontynent.

I teraz już nie moze się doczekać kolejnych lotów. Następny do MIA, ale pewnie jeszcze przed Miami zaliczymy parę innych lotów :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Teneryfie za 1548 PLN. Bezpośrednie loty z Katowic i noclegi w apartamencie Tydzień na Teneryfie za 1548 PLN. Bezpośrednie loty z Katowic i noclegi w apartamencie
Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem) Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem)
#1222 PostWysłany: 04 Lip 2019 21:54 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7793
złoty
szalona ostryga napisał(a):
Fajnie, że pierwszy jej lot był ze mną.

I teraz już nie moze się doczekać kolejnych lotów.

To nie zniżaj poziomu i nie każ jej zbyt długo czekać na następne ;) Szczęśliwego latania :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1223 PostWysłany: 05 Lip 2019 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 211
Kilometry: 391 575
niebieski
tropikey napisał(a):
Oto mój dzisiejszy zakup w Castoramie (proszę mi tylko nie życzyć "udanego lotu", czy innych tego typu :D )...

Image

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Widze, że w castoramie można nieźle polatać i to naprawdę za niskie pieniądze :)
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#1224 PostWysłany: 05 Lip 2019 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Cze 2019
Posty: 28
miriam napisał(a):
szalona ostryga napisał(a):
Fajnie, że pierwszy jej lot był ze mną.

I teraz już nie moze się doczekać kolejnych lotów.

To nie zniżaj poziomu i nie każ jej zbyt długo czekać na następne ;) Szczęśliwego latania :)


Chce zobaczyć Rumunię. Więc za pewne niebawem wyskoczymy do Bukaresztu.
8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1225 PostWysłany: 08 Lip 2019 14:41 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1240
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Można poznać cały świat, nie wychodząc ze swojego domu; ten, kto podróżuje, tak naprawdę wie niewiele”.
Inny sposób spojrzenia na.....uzależnienie :?:
http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7, ... oxLoKaLink
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1226 PostWysłany: 09 Lip 2019 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Ostatnio jak grzyby po deszczu powstają takie artykuły, wymieniające niekorzystność i nieekologiczkość podróżowania. Dosyć to modne teraz, większość artykułów to kopiuj-wklej z anglojęzycznego źródła i już po takim jednostronnym kilkunastozdaniowcu fani siedzenia na kanapie mogą sobie pohejtować w komentarzach. ;)

A prawda jest taka, że to nie tyle samo podróżowanie jest nieekologiczne, a po prostu nasz dzisiejszy styl zycia. Oczekiwanie komfortu i rozrywki jest nieekologiczne. Mieszkanie w strefie klimatu umiarkowanego, połączone z naszymi oczekiwaniami ciepła i zróżnicowanego jedzenia też nie jest ekologiczne.

Ale jak patrzę akurat na ten artykuł, to nieźle popłynęli. Pomieszanie z poplątaniem, niby dużo o ekologii, ale nie do końca:

Cytuj:
Tak, podróżowanie jest jakąś żałosną namiastką prawdziwego bycia w MIEJSCU, we własnym miejscu. Gdybyśmy tak naprawdę byli u siebie, w pełni doświadczali tego, co jest blisko, kochali to, co nas otacza, czuli się dobrze w swoim domu rozumianym jako najbliższa przestrzeń życiowa, szanowali to, co zostało nam powierzone pod opiekę – czy wtedy coś gnałoby nas do wyjazdu?


O mamo, równie dobrze jedzenie niepolskich produktów, oglądanie zmyślonych historii w filmach, słuchanie koncertów czy oglądanie rozgrywek sportowych można nazwać żałosną namiastką prawdziwego bycia w MIEJSCU. ;)

Zazwyczaj takie artykuły i komentarze pisane są przez osoby, które po prostu nie czują potrzeby podróżowania. A lepiej by było spojrzeć na to szerzej. Ani masowa rozrywka, przemysł filmowy, muzyczny, czy też sport profesjonalny nie są wolne od wyzysku/zakłamania/nieekologiczności, czy co tam jeszcze zarzuca się w takich artykułach.

Tylko obawiam się, że nie osiągniemy już społeczeństwa, któremu wystarczy życie bez takich szkodliwych rozrywek. Jedyne co chyba możliwe, to stosować jak najwięcej umiaru w każdym rodzaju z tych rozrywek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#1227 PostWysłany: 09 Lip 2019 20:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Juz widze jak osoby mieszkajace na terenach przemyslowych i post przemyslowych kochaja to co ich otacza ;-) Ja akurat mieszkam w ładnej okolicy, ale ciagle chce zobaczyć inne, rownie ladne i ladniejsze.

Oczywiście to prawda, ze podroze/człowiek niszczy i zatruwa otoczenie. Na przyklad przelecze alpejskie: piękne widoki, roslinnosc i zwierzeta. A tu w ciagu dnia hordy fanow motoryzacji jezdza w te i z powrotem, halasuja głośnymi wydechami, itp. Biedne świstaki nie moga spokojnie jesc, bo co chwila przelatuje cos glosnego obok. Ja jestem jednych z tych trucicieli, ale z drugiej strony nie moge sobie odmowic tych fajnych zakretow + widokow.

Ci, którzy jeżdżą do Egiptu niszcza rafy, itp. Ale Ci ktorzy zostaja w domu, tez produkuja smiecie, uzywaja energii, jeżdżą do sklepu za rogiem albo zamawiają dostawy do domu i co chwila kurier przyjezdza i zatruwa powietrze swoim vanem w dieslu. Kiedys szlo sie na pocztę odebrac paczke, a teraz na jedną ulice przyjezdza wielu kurierow dziennie, z kazda drobna rzecza.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1228 PostWysłany: 09 Lip 2019 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
I dlatego podczas podróży używam najczęściej tego środka transportu z mojego zdjęcia profilowego ;) a jak trzeba gdzieś dotrzeć to można w pociąg wsiąść i dojechać bliżej w dane miejsce ;) ciekawie mają Austriacy, którzy na biletach piszą ilość dwutlenku węgla, który oszczędzamy, pokonując daną trasę. Np na trasie Wenecja - Wiedeń oszczędziłem środowisku 125,5 kg CO2 dzięki temu, że wybrałem taki środek transportu, a nie inny ;)

Załącznik:
OBB.jpg
OBB.jpg [ 207.07 KiB | Obejrzany 1826 razy ]
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1229 PostWysłany: 09 Lip 2019 23:13 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 247
Ekologia to bardzo modne słowo, emisja CO2 to niemal podstawowy parametr w przedsięwzięciach gospodarczych w UE. I praktycznie tylko w UE. Warto poszukać ile co2 emituje gospodarka UE i jaki to procent światowej emisji. Może niektórym się to nie spodoba ale uważam, że poprzez tzw. ekologię potężne grupy wpływu regulują całymi gałęziami gospodarki, eliminują konkurencję (m in.polski węgiel) i manipulują społeczeństwami. Czynią sobie doskonałe źródło dochodu.
Ot skromny przykładzik z naszego ogródka:
https://biznes.interia.pl/finanse-osobi ... 22603,4141
Dla mnie to cyniczne brednie, sposób na naciąganie, kolejne rzeźbienie podatnika bo cel niezwykle szczytny. Tylko dlaczego nie działa się stanowczo w eliminacji nadprodukcji sztucznych opakowań, nie promuje tych wielokrotnego użytku, przecież m.in. turyści dużo mniej zanieczyszczaliby środowisko.
Jeśli dzięki zaniechaniu podróżowania zmniejszymy emisję co2 to idźmy dalej, bo podczas oddychania też emitujemy co2. Ja bez podróży i tak się duszę.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
pawelos uważa post za pomocny.
 
      
#1230 PostWysłany: 10 Lip 2019 00:21 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5147
srebrny
Aga_podrozniczka napisał(a):
Ci, którzy jeżdżą do Egiptu niszcza rafy, itp. Ale Ci ktorzy zostaja w domu, tez produkuja smiecie, uzywaja energii, jeżdżą do sklepu za rogiem albo zamawiają dostawy do domu i co chwila kurier przyjezdza i zatruwa powietrze swoim vanem w dieslu. Kiedys szlo sie na pocztę odebrac paczke, a teraz na jedną ulice przyjezdza wielu kurierow dziennie, z kazda drobna rzecza.

upieralbym sie ze w tym Egipcie to rafy najbardziej niszcza miejscowi np. przez rybolostwo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1231 PostWysłany: 10 Lip 2019 00:36 

Rejestracja: 14 Wrz 2016
Posty: 113
NikodemFM napisał(a):
Np na trasie Wenecja - Wiedeń oszczędziłem środowisku 125,5 kg CO2 dzięki temu, że wybrałem taki środek transportu, a nie inny ;)


Zaraz mam boarding, więc się wyrówna ;) ale przynajmniej napisałem te słowa w necie, zamiast wypowiedzieć na głos, dzięki czemu oszczędziłem środowisku 0,000002kg CO2 :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#1232 PostWysłany: 19 Lip 2019 22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 400
niebieski
Abstrahując od CO2...
1. Przyszedłem do pracy
2. Zobaczyłem promocję do SFO
3. Kupiłem od razu do PPT
To uczucie wstydu po transakcji... i znowu lęk... jak ja to powiem w domu?
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#1233 PostWysłany: 19 Lip 2019 23:01 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5147
srebrny
Fajnie :) czy mozesz powiedzieć jak lecisz SFO do PPT i za ile ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1234 PostWysłany: 20 Lip 2019 07:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 400
niebieski
1200 z hakiem BA
2300 z hakiem BF
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1235 PostWysłany: 21 Lip 2019 16:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Spedzilam ostatnie 5 miesiecy podrozujac mniej lub bardziej aktywnie. W czasie ostatniego wypadu znalazlam ogloszenie o prace idac po szlaku w Alpach :-) , z agentka rozmawialam w towarzystwie krow i ich glosnych dzwonkow, a tuz po powrocie zaoferowana mi te prace, wiec koniec tego obijania sie. W czasie tych wojazy prawie nie spalam w sieciowych hotelach, ani nie latalam zbyt duzo. Status w BA chyba spadnie mi na brazowy, jak nie bedzie jakiegos cudu/error fare, itp. Ale z drugiej strony, zylam kiedys bez statusu, wiec moge zyc ponownie. Punkty Hiltona zbieraja sie w miedzyczasie, Aviosy tez siedza i czekaja, wiec jak bedzie sygnal, to bede mogla wrocic do podrozowania za pol darmo.

Zaczelam pisac relacje z road trip, ale nie zdecydowalam sie jeszcze czy wrzuce tutaj, czy raczej na forum samochodowe. Troche inna tresc jest wymagana, w zaleznosci od tematyki forum.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1236 PostWysłany: 21 Lip 2019 16:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1325
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
@Aga_podrozniczka
Wrzucaj tutaj. Były już relacje autokarowe, kolejowe, to czemu nie road trip.
A poza tym nie znam żadnego wciągającego forum samochodowego, więc bym nie znalazł :)
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#1237 PostWysłany: 21 Lip 2019 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Roadtrips tez juz byly, nawet ja doklejalam sie do czyjejs relacji. Moj ostatni wypad jest przedluzona wariacja 5 dniowego wypadu z 2014r.

Pare road trips z forum:
alpy-austria-i-niemcy-5-dni-majowka-objazdowka-2014,1510,61071
romantische-strasse-i-landshuter-hochzeit-2017,1510,123598
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1238 PostWysłany: 21 Lip 2019 17:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Aga_podrozniczka napisał(a):
Roadtrips tez juz byly

a off-road?
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1239 PostWysłany: 22 Lip 2019 09:50 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1240
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Wróciliśmy z Bergamo...włączyłem stronę startową Fly4free - szybka konsultacja i bilety do Bergamo...już kupione :lol:
Udało się wcisnąć pomiędzy inne loty :idea:
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1240 PostWysłany: 22 Lip 2019 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Raphael napisał(a):
@Aga_podrozniczka
Były już relacje autokarowe, kolejowe, to czemu nie road trip.

Były i też promowe, kajakowe (szczególnie @BooBooZB to prawdziwy kajakarz ;) ) i też moje, tzn rowerowe :) więc wszystkie chwyty dozwolone :D
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1404 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group