Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1404 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 28 Lip 2015 00:13 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
obibok napisał(a):
Ale może też być tak, że będziesz - odmawiając sobie wielu rzeczy, tak finansowych jak i niematerialnych - szykować się na wielkie "tam i potem", a w międzyczasie wpadniesz pod tramwaj.
I wtedy jak znalazł przydadzą się te odłożone pieniądze na rehabilitację, bo z NFZ długo nie pociągniesz.
obibok napisał(a):
Bo to nie tylko kwestia finansów. Nie dalej jak tydzień temu rozmawiałem z kolegą, który zarabia na projektach 30 patyków miesięcznie (oprócz solidnego urzędniczego etatu) i mieszka ze współlokatorem. Dla mnie niepojęte.
Powtórzę: Bo to nie tylko kwestia finansów. Może to nie współokator, ale jego partner życiowy :D
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#122 PostWysłany: 28 Lip 2015 00:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
@obibok

Dlatego to wszystko zależy od konkretnej osoby oraz podjętych wcześniej decyzji. Jeden lubi mieszkać sam na 200m2, inny zanudzi się po godzinie w samotności. Jeden relaksuje się czytając książkę, drugi pijąc piwo. Ktoś zamieszkał w Warszawie bądź daleko od pracy, więc z buta ma trochę daleko. Ktoś inny ma kredyt, więc nie może sobie pozwolić na 6 miesięcy urlopu. Jeden jest wysoki, więc gra w koszykówkę, drugi jest specem od programowania, więc klepie linijki kodu w komputerze. To są wszystko konsekwencje naszych wcześniejszych wyborów, bądz indywidualne uwarunkowania. Każdy powinien sam sobie wszystko dopasować do swojej sytuacji. Jednak ograniczenie marnotrastwa, zrozumienie, że wydawanie =/= szczęśliwe życie, czy wydawanie mniej niz sie zarabia będzie działać w każdym przypadku.

Ja przykładowo tak dobrałem miesce pracy i zamieszkania, że idę do pracy 7 minut. I ponoszę konsekwencję tej decyzji. Ile przeciętna osoba rocznie traci czasu i pieniędzy samych dojazdach? A przez 10 lat? Policzcie sami na swoim przykładzie. Ja mam z tego jeden darmowy urlop i kilka dni wolnego czasu rocznie. To jest to zmuszanie się do oszczędności i odmawianie sobie wszystkiego? Dla mnie to luksus. I tak jest z wieloma innymi rzeczami. Konsekwencje podjętych decyzji, te dobre oraz złe. Niektórzy nazywają to też szczęściem albo pechem.

Mieszkanie z kolegą/partnerem/dziewczyną etc odnosiło się do życia za 1000zł miesięcznie (wyszło 800zł po podliczeniu). Przy takich kosztach trzeba godzić się na różne ustępstwa. Dla jednego niemożliwe będzie zrezygnowanie z kina, dla innego dzielenie mieszkania. Nie ma idealnej recepty dla każdego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#123 PostWysłany: 28 Lip 2015 01:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Kazdy ma gdzies swoja idealna recepte, ale jedna i ta sama recepta nie bedzie idealna dla kazdego ;) Tak naprawde nie wazne jak czlowiek zyje poki jest szczesliwy i nie probuje wmawiac innym, ze jego droga zyciowa i sposob postepowania jest jedynym slusznym wyborem ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#124 PostWysłany: 28 Lip 2015 07:10 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
michcioj napisał(a):
fajnie, czyli jak stracisz prace to koles od ktorego wynajmujesz mieszkanie powie spoko, nie martw sie ze prace straciles,
ja na pieniadze poczekam?

Przez długi czas mogę płacić z oszczędności, zebranych dzięki temu, że nie ładuję połowy pensji w kredyt. Zresztą zaraz pójdę do innej pracy.
Japonka76 napisał(a):
I wtedy jak znalazł przydadzą się te odłożone pieniądze na rehabilitację, bo z NFZ długo nie pociągniesz.
Miałem na myśli skuteczniejsze wpadnięcie. Tramwaje tak łatwo nie wybaczają.
Cytuj:
Może to nie współokator, ale jego partner życiowy :D

Ależ było wyraźnie "z kolegą lub partnerem".
MaSell napisał(a):
Ja przykładowo tak dobrałem miesce pracy i zamieszkania, że idę do pracy 7 minut. I ponoszę konsekwencję tej decyzji. Ile przeciętna osoba rocznie traci czasu i pieniędzy samych dojazdach? A przez 10 lat? Policzcie sami na swoim przykładzie. Ja mam z tego jeden darmowy urlop i kilka dni wolnego czasu rocznie.

Dla mnie rezygnacja z mobilności byłaby katowaniem się, a zamieszkanie w pobliżu pracy zaszyciem się w dżungli. Do pracy mam 10 kilometrów, z reguły jeżdżę rowerem, ale nie zawsze się da (w zależności od tego, co robię po pracy), a bilet okresowy się opłaci w sumie już przy dwudziestu kilku przejazdach miesięcznie. No i trzeba na lotnisko dojechać, nie mówiąc o okazjonalnych wypadach do sklepu, knajpy, czy w plenery.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 28 Lip 2015 07:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
@MaSell Ale skoro tak oszczędzasz i oszczędzasz i bogacisz się dzięki temu, to co ty robisz z tą całą kasą?!?;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 28 Lip 2015 07:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
z przymruzeniem oka

Załączniki:
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG [ 65.18 KiB | Obejrzany 548 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#127 PostWysłany: 28 Lip 2015 08:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
...MaSell-ogolnie zgadzam sie z Toba, ale chcialam sie odniesc do twierdzenia, ze wydawanie nie rowna sie szczesliwemu zyciu... Mi sie wydaje, ze to nie do konca prawda, poniewaz niektorym osobom wlasnie wydawanie ciezko zarbionych pieniedzy daje szczescie... Sa osoby, ktore lubia sobie zyc na tzw. poziomie-nawet jesli jest to kosztem drugiego urlopu w roku. Po prostu kazdy ma inne potrzeby-jednemu do szczescia wystarczy tv w domu, a inny potrzebuje raz na tydzien wychodzic do pubu z ludzmi sie socjalizowac ;) A inne potrzeby=inne wydatki ;).

...Mam przyjaciolke, ktora ma 15 minut do pracy z buta, ale jezdzi samochodem, poniewaz ma problemy z plecami. Sa rzeczy, na ktore nie masz wplywu, niektore dezycje, ktore podejmujemy sa nieraz na nas wymuszane przez okolicznosci zyciowe, nie zawsze wszystko da sie ustawic tak, by minimalizowac koszty i nie zawsze jest to wynikiem naszych wczesniejszych, trefnych decyzji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 28 Lip 2015 08:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Ok, moge zgodzic sie w sumie z wiekszoscia pomyslow MaSella, z tym ze zastanawiam sie, co wlasciwie wliczone jest w te kwote 1000 zl. Bo chyba nie jest to juz kwota z wydatkami na podroze i na rozne dodatkowe, bardziej lub mniej przewidziane wydatki? W moim przypadku np. byly to w ostatnich latach operacje, studia podyplomowe, naprawy domowe, a dla innych osob to nowy laptop, ubezpieczenie samochodu, komunia chrzesniaka czy cokolwiek jeszcze innego mozna sobie wyobrazic. 1000 zl nie wychodzi nijak, bo nie ma osoby ktora przez kilka lat z rzedu nie ma zadnego dodatkowego wydatku z gatunku tych wiekszych. Nawet jak sie mieszka w jednym pokoju ze wspollokatorem :D 250 zl miesiecznie za wyzywienie to kwota nieosiagalna dla nie-studenta ;) Jeden obiad musialby wychodzic srednio ponizej 5 zl, zeby zostalo 100 zl na miesiac na sniadania i kolacje. Raczej ciezko utrzymac w takim wypadku sily i zdrowie na podrozowanie po swiecie ;)


Co do kredytu, nie taki diabel straszny, chociaz kilka lat temu zapieralem sie rekami i nogami. Place mniej niz za wynajem, a w razie wyjazdu mieszkanie moge wynajac. W razie problemow, mieszkanie sprzedaje i kupuje mniejsze/w gorszej lokalizacji. Wynajmujac, dupochron wcale nie jest wiekszy :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arrival lubi ten post.
 
      
#129 PostWysłany: 28 Lip 2015 08:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
sprzedać mieszkanie na kredycie to nie jest pikuś, przepraszam Pan Pikuś
ja jestem zwolennikiem wynajmu, brać kredyt na 30 lat to masochizm
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#130 PostWysłany: 28 Lip 2015 09:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Kupilismy mieszkanie od "frankowiczow", przy dobrej lokalizacji sprzedaz to wcale nie taki problem. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 28 Lip 2015 09:23 

Wow wow jak się światowo zrobiło.....

Jak czytam posty, że najgorsza rzecz pod słońcem to kredyt na mieszkanie to mnie pusty śmiech ogarnia :lol: .
Mieszkać gdzieś trzeba, nie wyobrażam sobie aby poza okresem nauki mieszkać z kimś do spółki albo z rodzicami w wieku np.30 lat no ale co kto lubi.
Wolę mój kredyt bo koszt wynajmu = najczęściej tyle ile rata, na starość sprzedam to w diabły i zamieszkam w lepiance na plaży gdzieś w Azji :D .
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#132 PostWysłany: 28 Lip 2015 09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
przełożę to nasze uzależnienie ;
można za wynajem płacić jak za 5 gwiazdkowy hotel przy plaży a można jak za bungalow
a wtedy wynajem nie równa się rata ;D
a żeby nie było
miałem kredyt,mam mieszkanie
ten zbiór się nie zawiera;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 28 Lip 2015 09:53 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
obibok napisał(a):
michcioj napisał(a):
fajnie, czyli jak stracisz prace to koles od ktorego wynajmujesz mieszkanie powie spoko, nie martw sie ze prace straciles,
ja na pieniadze poczekam?

Przez długi czas mogę płacić z oszczędności, zebranych dzięki temu, że nie ładuję połowy pensji w kredyt. Zresztą zaraz pójdę do innej pracy.

kredyt jest tanszy niz wynajem mieszkania.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arrival lubi ten post.
 
      
#134 PostWysłany: 28 Lip 2015 09:54 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Od lat mi wszyscy mówią, że opłata za wynajem równa się rata kredytu. Jakoś mi to (po doliczeniu opłat) jednak nie wychodziło. Nie mówiąc o tym, że uwiązałbym się do miejsca, które ciężko byłoby sprzedać. No i prawie połowę ceny musiałbym dołożyć bankierom, a przez całe życie być zadłużonym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 28 Lip 2015 09:57 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
obibok napisał(a):
Od lat mi wszyscy mówią, że opłata za wynajem równa się rata kredytu. Jakoś mi to (po doliczeniu opłat) jednak nie wychodziło. Nie mówiąc o tym, że uwiązałbym się do miejsca, które ciężko byłoby sprzedać. No i prawie połowę ceny musiałbym dołożyć bankierom, a przez całe życie być zadłużonym.

obibok wszyscy ci mowia. przypomina to tekst, ...bo szwagier mi powiedzial. przelicz sam, wynajem sie nie oplaca, bo kredyt wychodzi taniej.
wiem z doswiadczenia na wlasnym przykladzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 28 Lip 2015 10:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Mozna tez wynajmowac tylko przez kilka lat, w miedzyczasie oszczedzajac, zeby kredyt nie musial byc 30-letni i rata wysoka.

A tak wracajac do tematu, jesli to jest juz uzaleznienie, to na szczescie dzieki tej stronie da sie podrozowac rowniez na tyle tanio i krotko, ze nikt nie zauwazy :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 28 Lip 2015 10:02 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Ależ liczyłem, wielokrotnie. Może teraz się ceny zmieniły, ale wtedy to wychodziły kwoty sięgające wysokości mojej pensji i jedyny sensowny okres 30 lat - brzmi jak dożywocie.
No więc postanowiłem sobie, że sobie uzbieram i kupię za gotówkę. I prawie mi się udało, ale potem mi się priorytety zmieniły. Zresztą szkoda mi było czasu na to, żeby jeździć, szukać, analizować oferty, zastanawiać się, czy deweloper mnie nie wydyma bez mydła, potem siedzieć i płacić krocie za nic u jakichś notariuszy, by w końcu dostać mieszkanie, a w sąsiedztwie się pojawią hałaśliwi sąsiedzi. Chyba jednak wolę żyć na luzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 28 Lip 2015 10:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
jeden leci do paryza za 6 ojro drugi za 60
wiele lat wynajmowałem i było to zdecydowanie mniej niż rata kredytu który w końcu dostalem
wiec nie ma co generalizować
tylko ze przez 30 lat wiele rzeczy może się zdarzyć....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 28 Lip 2015 10:04 

Djorkaeff napisał(a):
Kupilismy mieszkanie od "frankowiczow", przy dobrej lokalizacji sprzedaz to wcale nie taki problem. :)

Na razie to tylko kupiłeś. :D
A czy tak łatwo sprzedać, to się przekonasz przy ew próbie pozbycia się "towaru" :mrgreen:
Uwierz mi , że łatwo nie jest. Chyba że cena dużo poniżej rynkowej.
Siedzę w branży i większość oczekiwań cenowych sprzedających, można skwitować.
"Koncert życzeń"
Góra
 PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#140 PostWysłany: 28 Lip 2015 10:14 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Kolega właśnie mi się żalił, że ze dwa lata temu kupili mieszkanie na kredyt, a teraz chciałby się wynieść do innego miasta. Krew go zalewa na myśl, że musi się bujać ze sprzedażą, a wartość rynkowa przez te dwa lata mu spadła - tak twierdzi.
Oczywiście nie wątpię, że są odwrotne przypadki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1404 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group