Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1404 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#1301 PostWysłany: 15 Lis 2019 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Moja nowa praca jest prawie jak podrozowanie:
-codziennie jezdze prawie na Heathrow i z prawie Heathrow, w zaleznosci od korkow i wyboru trasy, ocieram sie o plot lotniska
-widze setki samolotow dziennie, ktore laduja lub startuja, nie wstawajac od biurka - to jak widok z terminala lotniskowego
-mam lounge dla pracownikow na ostatnim pietrze budynku, z tarasem i widokiem na startujace i ladujace samoloty, jest nawet darmowe sniadanie, to jak w saloniku na lotnisku i niestety jak w saloniku, istnieje ryzykow przejedzenia ;-) Na szczescie nie ma darmowego lunchu, ale zawsze mozna zjesc pozne drugie sniadanie.
-jak jest ladna pogoda, to przed praca i w czasie lunchu wyskakuje na parking pietrowy porobic zdjecia, woze w bagazniku dlugi obiektyw. Znam juz z grubsza rozklad lotow, kiedy leca ciekawsze i wieksze samoloty, bo tak to jest zalew Airbusow w barwach BA.
-jeden wspolpracownik troche oblatany, wiec czasami rozmawiamy o samolotach, milach, punktach, itp.
-mam tez codziennie rozmowy konferencyjne z Amerykanami, to jak odwiedziny w USA . Biedacy musza wstawac o 5.00 rano, na nasza rozmowe o 10.00.
Niestety za miesiac przeprowadzamy sie, bedziemy na pewno pod druga sciezka ladowania, ale nie wiem czy bede mogla robic zdjecia startow, bo beda pod slonce. Teraz mam idealne polozenie ze sloncem za plecami.

Image

Image

Image

Misha Preston2 napisał(a):
czy to uzależnienie patrząc w kalendarz na telefonie i widząc GRU-dzień pomyśleć...o co chodzi z tym Sao Paulo ? ;-)

Tez tak mam, rozne skroty kojarza mi sie ze skrotami lotniskowymi. Aczkolwiek bramka lotniskowa C63 na Heathrow kojarzy mi sie tylko z samochodem ;-)
_________________
Carpe Diem.


Ostatnio edytowany przez Aga_podrozniczka 16 Lis 2019 11:12, edytowano w sumie 4 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
14 ludzi lubi ten post.
 
      
Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
#1302 PostWysłany: 15 Lis 2019 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
A propos Londynu - w mojej okolicy mieszka przybysz z Hrubieszowa. Tablice rejestracyjne zaczynają się tam od LHR :D

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1303 PostWysłany: 15 Gru 2019 21:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 400
niebieski
Wiecie co, w przyszłym roku odkładać na zakup mieszkania pod inwestycję, na razie mi to słabo idzie, bo właśnie kupiłem Air Tahiti za wiele dolarów i lecę
WAW-BGY-SXF, TXL-LHR-SFO-PPT-NHV-UAH-NHV-UAP-NHV-AUQ-PPT-SFO-LHR, LTN-WAW
będzie co wspominać:*
mam zawroty w głowie i motyle w brzuchu :D
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off
13 ludzi lubi ten post.
 
      
#1304 PostWysłany: 15 Gru 2019 21:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
A ceny mieszkań idą w górę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
grzegorz84 lubi ten post.
grzegorz84 uważa post za pomocny.
 
      
#1305 PostWysłany: 01 Mar 2020 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Mam dosyć latania!!!

Nie podróżowania jako takiego, ale właśnie latania.

Ostatnio lecieliśmy całą rodziną do Jordanii, podróż była wspaniała, ale lot już niekoniecznie. Nic nadzwyczajnego się nie zdarzyło, Franca nawet mnie pozytywnie zaskoczyła większą ilością miejsca na nogi niż w Landrynie. Ale tak, pakowanie się z centymetrem w ręku, kombinowanie jakby tu poupychać po kieszeniach dodatkowe pierdoły, spieszenie się na poranne odloty, coraz większe cyrki przy kontrolach itp. Na miejscu, tego nie kupimy bo za delikatne lub za duże, to ma więcej niż 100 ml a rejestrowanego nie bierzemy. To wszystko powoduje, że odechciewa mi się latać.

Niesamowicie szczęśliwym zbiegiem okoliczności udało nam się wziąć w leasing samochód terenowy z prawdziwego zdarzenia, ale też z przyzwoitymi parametrami szosowymi. Także trochę jako ten robak będę się wił po ziemi. Zostają do zjechania Bałkany, na przyszły rok plan na Hiszpanię. Pacholę kończy 12 lat więc też czas aby poznał piękno Polski i najbliższych okolic.

Wiadomo, dalszych tras bez lotu się nie da ogarnąć, ale chodzi mi o to, że zamiast wyskoku na 2 dni do Brukseli, potem na dwa dni do Bremy wolę sobie pojechać autkiem na 7 dni miastami Hanzeatyckimi.

Tym bardziej, że w tym roku oddadzą do użytku wjazd na autostradę ok 3 km od mojego domu, i jak popatrzyłem, to jak wjadę na autostradę tam, to mogę z niej zjechać dopiero w Cabo da Roca.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#1306 PostWysłany: 01 Mar 2020 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1520
Loty: 619
Kilometry: 992 187
srebrny
Trochę jednak to Cabo da Roca kosztowne będzie samochodem terenowym i po autostradach. No i kręgosłup może nie wytrzymać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1307 PostWysłany: 01 Mar 2020 15:47 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Ale nie ma problemu ze 100ml :)
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#1308 PostWysłany: 01 Mar 2020 15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
@eskie Niepotrzebnie dramatyzujesz.
Ja od zawsze samolot traktuję jako dość niezwykły ale niewygodny środek transportu.
Nigdy też nie rozumiałem i nie rozumiem tej zbiorowej fascynacji samolotowym gównożarciem, fotelami, przyciemnianymi szybami i innymi bzdetami :lol:
Każda minuta spędzona w samolocie to minuta stracona ale z drugiej strony jak do takiej Azji czy Ameryki przy 26 dniach urlopu dotrzeć.
Wsiąć, przelecieć i wysiąść a życie stanie się przyjemniejsze.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#1309 PostWysłany: 01 Mar 2020 16:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
I dlatego większą satysfakcję mi dawały lądowe środki (w tym oczywiście rower) ;) jak dotarłem pociągiem w Alpy, a potem jechałem rowerem to poczułem się jakbym był od domu dalej niż jak leciałem 2-3 godziny na Maltę lub do Stavanger na Preikestolen. Niedługo lecę na popularną na tym forum jednodniówkę do Londynu, więc tu akurat się opłaca lecieć, ale gdyby to miał być większy wyjazd to wtedy lądowo bym szukał rozwiązań, pomijając, że z rowerem do samolotu to dużo trzeba kombinować, a do pociągu czy flixbusa wrzuca się go na luzie. O ile w domu zapakuję się do kartonu z rowerem to w drodze powrotnej już jest problem, bo znów trzeba kombinować z zapakowaniem się, zamiast cieszyć się z wyjazdu ;)

Oczywiście mowa o Europie, gdzie w zasięgu 2-3 godzinnego lotu jest się w stanie dojechać lądem. Tak jak @cypel zaznaczył, na inny kontynent już sytuacja jest zupełnie inna, chociaż ostatnio był taki artykuł, gdzie chcieli wydłużyć urlop tym osobom, co zdecydują się nie lecieć, tylko jechać. Czyli taki Kowalski jakby leciał samolotem przez całą Rosję to by miał standardowy urlop, a drugi Kowalski, który by jechał koleją transsyberyjską tydzień to by o ten tydzień miał dodatkowo przedłużony urlop. Podobno chodziło tu o względy ekologiczne, że pociągiem bardziej ekologicznie niż samolotem, no ale to temat rzeka ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#1310 PostWysłany: 01 Mar 2020 20:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Ja uprawiam road trips od lat. Jezdzenie samochodem nie wyklucza latania i odwrotnie. Nawet do malego samochodu mozna zapakowac mnostwo rzeczy, chociaz jak wracalam w tym roku z Alp to kończyło mi sie miejsce na siedzeniu pasazera, bagażnik byl zapchany na maks i przestrzen za siedzeniami.

Wlasnie wrocilam z zakupow w Belgii i Francji, przyjechal pelen bagaznik lokalnych win i piw. Takie wypady to tylko samochodem. Do tego mozna pozwiedzać co nam wpadnie w oko.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#1311 PostWysłany: 05 Mar 2020 16:40 

Rejestracja: 05 Mar 2020
Posty: 2
Zgadzam się, jak się fajnie poumieszcza rzeczy w samochodzie, to można zmieścić naprawdę dużo różnych elementów. Sama tak nieraz podróżuję. Naprawdę w całkiem odległe zakątki. Trzeba przede wszystkim mieć dobry plan na taką podróż, zabrać ze sobą wszystkie najważniejsze rzeczy, a nie wszystkie rzeczy, które nam się marzą. Ważna jest tutaj odpowiednia selekcja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1312 PostWysłany: 05 Mar 2020 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
eskie napisał(a):
Mam dosyć latania!!!

Nie podróżowania jako takiego, ale właśnie latania.

Ostatnio lecieliśmy całą rodziną do Jordanii, podróż była wspaniała, ale lot już niekoniecznie. Nic nadzwyczajnego się nie zdarzyło, Franca nawet mnie pozytywnie zaskoczyła większą ilością miejsca na nogi niż w Landrynie. Ale tak, pakowanie się z centymetrem w ręku, kombinowanie jakby tu poupychać po kieszeniach dodatkowe pierdoły, spieszenie się na poranne odloty, coraz większe cyrki przy kontrolach itp. Na miejscu, tego nie kupimy bo za delikatne lub za duże, to ma więcej niż 100 ml a rejestrowanego nie bierzemy. To wszystko powoduje, że odechciewa mi się latać.


A coz mialo sie wydarzyc, proponuje odzalowac wiecej kasy i przerzucic sie na business class. :D
Przykladowo A380 Emirates Business fajna sprawa i poprawia samopoczucie w drodze do celu.
Btw musze sie pochwalic, ze pierwszy raz lecialem takimi liniami jak Wizzair i dla mnie bylo nie lada atrakcja. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
#1313 PostWysłany: 05 Mar 2020 21:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1129
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
Cytuj:
Btw musze sie pochwalic, ze pierwszy raz lecialem takimi liniami jak Wizzair i dla mnie bylo nie lada atrakcja. :)


Ja to chyba bym się nie pozbierał po czymś takim. Dlatego zawsze wykupuje wszystkie priorytety, żeby wejść samemu na pokład i mieć kilka rzędów tylko dla siebie.

Rzucałeś może w tych biedaków chlebem i patrzyłeś jak się biją?
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
Apocalipse uważa post za pomocny.
 
      
#1314 PostWysłany: 05 Mar 2020 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Przewaznie zakreslam wszelkie mozliwe gadzety jak kupuje online, ale fajnie, ze mialem okazje przeleciec sie tanimi liniami. :D

Załącznik:
Wizzair_.JPG
Wizzair_.JPG [ 20.38 KiB | Obejrzany 2010 razy ]


Niekoniecznie musi byc Business Class z wolnymi rzedami:

Załącznik:
Wizzair.JPG
Wizzair.JPG [ 121.33 KiB | Obejrzany 2031 razy ]

BTW Ryanair czy inne tanie linie rowniez sa mi obce i pewnie warto sprobowac.

Zreszta dla mnie nie srodek transportu jest wazny, ale sam cel. Take care.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1315 PostWysłany: 12 Mar 2020 03:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Czy to już uzależnienie i salonik dla uzależnionych, dodatkowo w skandynawskim kraju?
Wina bezalkoholowego jeszcze nie piłem. ;)
Btw patent mi się podoba, czy alk powinien towarzyszyć w podróżach?
Podobno od alku można się uzależnić. :D

Załącznik:
SAS_Business_Lounge.JPG
SAS_Business_Lounge.JPG [ 154.97 KiB | Obejrzany 1937 razy ]
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
 
      
#1316 PostWysłany: 12 Mar 2020 08:59 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1240
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
KORONAWIRUS - nie sądziłem że tak skutecznie zastopuje moje ewentualne przyszłe rezerwacje :idea:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1317 PostWysłany: 12 Mar 2020 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Biko nie tylko Twoje polecialy, ale pomysl ile teraz kasy mozna zaoszczedzic. :)
Latalem sobie na kolacje do Belgradu, Kijowa, Krakowa, na Malte, nawet na dalsze destynacje i tak sie zastanawiam czy to mialo sens, pomijajac aspekty ekologiczne?
Pewnie uzaleznienie.... albo totalna glupota.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1318 PostWysłany: 12 Mar 2020 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Jak pisalam w korzysciach zwiazanych z wirsem, mozna teraz zaoszczedzic. Pod warunkiem, ze nie przekieruje sie zainteresowania na inne hobby, ktore tez moze byc kosztowne. Mi pozostaje ogladanie samolotow przez okno, do czasu jak nie bedziemy pracowac z domu (czego nie moge sie doczekac). Chociaz czestotliwosc przylotow spadla i nie ma ciekawych maszyn.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1319 PostWysłany: 12 Mar 2020 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Aga_podrozniczka napisał(a):
Mi pozostaje ogladanie samolotow przez okno, do czasu jak nie bedziemy pracowac z domu

Widzisz Aga, nareszczie spelniaja sie marzenia z dziecinstwa, jako dziecko lubilem obeserwowac przelatujace samoloty i teraz znow mozna polukac. :D
Pozdr. cieplutko.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1320 PostWysłany: 12 Mar 2020 14:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Ja to w ogóle powinienem trzymać gębę na kłódkę!!!
W poście #1305 z 01.03 marudziłem, że mam dość latania i wykrakałem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1404 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group