Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Gru 2019 10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2019
Posty: 2
Cześć,
Z uwagi iż jest to mój pierwszy post na forum chciałbym się że wszystkimi przywitać

Jak to jest z tymi przesiadkami, taki lot ma rację bytu?
Ponownie przechodzi się kontrolę bezpieczeństwa dla każdego lotu czy to są jakieś łączone, tzn. przechodzi się tylko z samolotu do samolotu?
Nigdy w ten sposób nie podróżowałem, stąd moja ciekawość ;)
Polecacie jakieś stronki, aby w ten sposób sprawdzić loty, najlepiej z możliwością ustawienia czasu pomiędzy przesiadkami.

Oczywiście w tym przypadku nie nadawałbym bagażu. Podczas ostatniej podróży byłem bardzo ostrożny, do lotu miałem ponad 4h, a i tak do samolotu wszedłem jakieś 0,5h przed odlotem :D
Nie mam pojęcia jak wygląda rozkład lotniska, czy terminale są od siebie oddalone czy coś. Trzeba by dużo rzeczy wziąć pod uwagę.
Oczywiście finalny koszt jest dużo niższy niż bezpośrednio z Warszawy.

We wrześniu leciałem na Cypr, do Larnaki koszt dla 2 osób to jakieś 1200zł za loty. Pewnie można byłoby za połowę tej kwoty się dostać, dlatego teraz szukam innych rozwiązań ;)

Wówczas lot miałem z Katowic, a powrót do Krakowa, więc z/do Warszawy też trzeba było jakoś się dostać ;)
Image

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#2 PostWysłany: 16 Gru 2019 10:22 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2351
Loty: 239
Kilometry: 330 534
złoty
Kiedyś takie przesiadki na CRL były wykonalne, bo nie trzeba było przechodzić ponownej kontroli bezpieczeństwa przy lotach Schengen-Schengen. Potem postawili tymczasowy drugi terminal i jeśli się trafi że przylecisz na jeden, a kolejny lot z drugiego, to może być niewykonalne w takim czasie. Cały czas zakładamy, że przylot będzie punktualnie, bo przy każdym opóźnieniu szansa bardzo spada. Jeśli nie masz doświadczenia w takich lotach, absolutnie nie ryzykuj, szukaj lotów z przesiadką 2-3 h. Na azair.eu, skąd masz screena można suwakiem ustawić czas na przesiadkę, który akceptujesz.

Tutaj masz odpowiedni temat, poczytaj: bruksela-charleroi-przesiadka,1313,93109&start=40
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
danioRM lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 16 Gru 2019 11:17 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6179
HON fly4free
@danioRM
ten lot nie ma racji bytu -> 7 stycznia nie ma lotu WAW-CRL :oops:

generalnie do wyników azair-a należy podchodzić z dystansem. ostatnio pokazuje mocno nieaktualne ceny lub loty, których brak w kalendarzu
a szczególnie gdy masz w wynikach "utrzymanie" z symbolem klucza


Ostatnio edytowany przez pemat, 16 Gru 2019 11:54, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
danioRM lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 16 Gru 2019 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2019
Posty: 2
@J29
@pemat
Dzięki za odpowiedzi. Screen jest ucięty, lot 17.01. Wiem, że może być ciężko, ale kolejne samolotu odlatują później, a ja chciałbym być jakoś po południu na miejscu. Większość lotów do Madrytu jest z przesiadką w Brukseli.
Nie mam alternatywy, stąd to pytanie ;)
Szukałem połączeń z Francji, Niemiec, Anglii, niestety nic ciekawego nie znalazłem. Dojazd tam flixbusem wychodzi drożej niż cały lot

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Gru 2019 11:42 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Za 400-450zł w dwie strony polecisz Lufthansą/Swissem z WAW, zastanów się czy to nie ma więcej sensu.
Góra
 Profil Relacje PM off
danioRM lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 16 Gru 2019 12:09 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6179
HON fly4free
-- 16 Gru 2019 10:54 --

danioRM napisał(a):
Screen jest ucięty, lot 17.01.
:oops:
sorki za wymądrzanie się...

-- 16 Gru 2019 11:09 --

ms993 napisał(a):
Za 400-450zł w dwie strony polecisz Lufthansą/Swissem z WAW
najsensowniej znalazłem za 530 zł w tym terminie
lądowanie w Madrycie o 12.45
Załącznik:
waw-mad.png
waw-mad.png [ 9.11 KiB | Obejrzany 1781 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
danioRM lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 16 Gru 2019 12:28 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Lotnisko w Wiedniu spore, ale powinno się dać. CRL jak będzie na jednym terminalu spoko, z powtórnym przejściem będzie ciężko, a na pewno dużo stresu.
Sumarycznie - jeśli w Madrycie/po powrocie nie masz jakiegoś ważnego powodu ze nie możesz się spóźnić, nie podróżujesz z małymi dziećmi, a różnica w cenie jest spora - można ryzykować ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
danioRM lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 16 Gru 2019 12:30 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@pemat - racja, nie zwróciłem uwagi na godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Gru 2019 15:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2019
Posty: 2
ms993 napisał(a):
Za 400-450zł w dwie strony polecisz Lufthansą/Swissem z WAW, zastanów się czy to nie ma więcej sensu.


Dzięki za propozycję, ale w Madrycie chciałbym wylądować po południu. 19 to trochę zbyt późno.

pemat napisał(a):
-- 16 Gru 2019 10:54 --

danioRM napisał(a):
Screen jest ucięty, lot 17.01.
:oops:
sorki za wymądrzanie się...

Spoko ;)

-- 16 Gru 2019 11:09 --

ms993 napisał(a):
Za 400-450zł w dwie strony polecisz Lufthansą/Swissem z WAW
najsensowniej znalazłem za 530 zł w tym terminie
lądowanie w Madrycie o 12.45
Załącznik:
waw-mad.png


Nie wiem czy nie warto spróbować z tą przesiadką w Brukseli. Teraz znalazłem kilka tematów o tym i czasami przejście na inny samolot zajmuje jakieś 30min.
Na jakiej stronie mogę sprawdzić, na którym terminalu kończy się lot? Na stronie lotniska CRL nie znajduje lotu z Warszawy, odlot jest z 1.

Washington napisał(a):
Lotnisko w Wiedniu spore, ale powinno się dać. CRL jak będzie na jednym terminalu spoko, z powtórnym przejściem będzie ciężko, a na pewno dużo stresu.
Sumarycznie - jeśli w Madrycie/po powrocie nie masz jakiegoś ważnego powodu ze nie możesz się spóźnić, nie podróżujesz z małymi dziećmi, a różnica w cenie jest spora - można ryzykować ;)


Nie, chciałem zobaczyć stadion i przez okazji iść na mecz z Sevillą.
Chciałbym być po południu, dlatego że od 10 do 18 mogę wejść do muzeum, a w dniu w którym jest rozgrywane spotkanie nie możliwości skorzystania z tej opcji

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Gru 2019 16:29 

Za późno chcesz kupić, przesiadki jak Ci napisano są ryzykowne do tego zimą

Jak musi byc ten termin masz bezpośrednie tak jak ja zawsze lecę piątek poniedziałek 17-20 stycznia Modlin -Madryt-Modlin za ponad 500 zl osoba, bo mega późno na zakupy

18.01 o 16 mecz, 19.01 w niedzielę pójdziesz na Tour Bernabeu

Chyba, że coś luty marzec w opcji jak wyżej, ewentualnie nowy sezon bo Wizzair zacznie latać z Chopina
Góra
 PM off
danioRM lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 16 Gru 2019 17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2019
Posty: 2
Dzięki za propozycję. Może rzeczywiście znowu odłożę ten wypad. Wizzair od czerwca ma latać do Madrytu, tak?
Z jakim wyprzedzeniem trzeba ogarnąć bilety, aby były w korzystnej cenie?
Domyślam się, że lot z tak krótką przesiadką to loteria ;)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 16 Gru 2019 17:28 

Mega loteria, do tego te loty z przesiadkami wyjdą niewiele taniej niż te podane bezpośrednie

Ceny lotów Wizzair trzeba śledzić, bo nie ma pewniaka czy klucza po ile będą w przyszłości, do tego trzeba znać terminarz meczów na nowy sezon
Góra
 PM off
danioRM lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 16 Gru 2019 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@danioRM czy Pani bramkarz narodowej drużyny piłki nożnej z Pakistanu wyraziła zgodę na posługiwanie się jej wizerunkiem na zdjęciu profilowym???
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 17 Gru 2019 19:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2019
Posty: 2
Anonymous napisał(a):
Mega loteria, do tego te loty z przesiadkami wyjdą niewiele taniej niż te podane bezpośrednie

Ceny lotów Wizzair trzeba śledzić, bo nie ma pewniaka czy klucza po ile będą w przyszłości, do tego trzeba znać terminarz meczów na nowy sezon
@J29 @gorny77 @pemat Dzięki, rzeczywiście słabo tak w ciemno rezerwować loty, wszystko się może zmienić. Zapomniałem, też że można zwiedzić stadion w dniu meczowym, ale co najmniej 5h przed spotkaniem ;) W niedzielę także jest otwarty, także dziękuję za informację
A co myślicie o tym locie, ~3h starczy na przesiadkę w Milanie?
Wychodzi 2, a czasami nawet i 3 razy taniej niż Swiss/Lufthansa.
Image

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 17 Gru 2019 19:11 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
To nie zaden Milan tylko zwykle Bergamo ;). Starczy....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 17 Gru 2019 19:19 

A i kupisz na teraz podane loty za ok 700 zł całość dla 2 osób
Góra
 PM off  
      
#17 PostWysłany: 17 Gru 2019 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
danioRM napisał(a):
Podczas ostatniej podróży byłem bardzo ostrożny, do lotu miałem ponad 4h, a i tak do samolotu wszedłem jakieś 0,5h przed odlotem :D


To mnie akurat nie dziwi, no chyba że byłbyś "Crew" ;)
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off
apadlo lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 17 Gru 2019 23:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2019
Posty: 2
lataczuk napisał(a):
To nie zaden Milan tylko zwykle Bergamo ;). Starczy....
Tak, Milan Bergamo :)
Starczy w tym przypadku te ~3h na przesiadkę?
Anonymous napisał(a):
A i kupisz na teraz podane loty za ok 700 zł całość dla 2 osób
W moim przypadku wychodzi +/-500zł, zapomniałem dodać że mam subskrypcję Wizz Club.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 17 Gru 2019 23:55 

Jak nie będzie opóźnienia to wystarczy

W Bergamo nie trzeba wychodzić do części ogolnej tylko od razu przejść na gate odloty
Góra
 PM off
danioRM lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 18 Gru 2019 10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2019
Posty: 2
Anonymous napisał(a):
Jak nie będzie opóźnienia to wystarczy

W Bergamo nie trzeba wychodzić do części ogolnej tylko od razu przejść na gate odloty
Ok, ostatecznie kupiłem loty jak na ss. Za wszystkie zapłaciłem jakieś 550zł, więc spoko
Jak macie jakieś rady odnoście tych lotnisk w Mediolanie, Madrycie, Londynie byłbym wdzięczny za podzielenie się nimi ;)


Dzięki wszystkim za pomoc @J29 @gorny77 @pemat Image

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group