Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 07 Kwi 2016 00:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Moim zdaniem krajówki w cenie 9 zł to jest też element konkurencji z transportem naziemnym. Całkowity czas podróży (z dojazdem na lotnisko, odprawą i powrotem z lotniska) jest prawdopodobnie zbliżony dla samolotu i dla kolei czy autobusów. Cena całkowita z uwzględnieniem dojazdu na lotnisko też jest podobna. Różnicę stanowi komfort podróży oraz czas "przymusowego siedzenia" z ograniczoną możliwością ruchu. Przy kłopotach z kręgosłupem ma to olbrzymie znaczenie.
Drugą kwestią jest właśnie przyzwyczajanie do latania, o czym piszą Przedmówcy. Ma to też ten plus dla FR, że coraz więcej ludzi leci gdzieś nie dla tego, że musi się przemieścić z punktu A do B, ale dlatego, że ma na to ochotę. Teraz wyskoczenie z Warszawy na weekend do Wrocławia czy Gdańska jest przyjemniejsze i mniej męczące. Dodatkowo są to miasta bardzo atrakcyjne turystycznie i z dużą liczbą imprez kulturalnych czy sportowych, które ściągają fanów czy kibiców.
No i ostatnia kwestia - tych biletów w najniższej cenie to raczej nie ma za wiele, a kolejne są już droższe ;) . Jeśli te tanie bilety kupią ludzie, którzy wcale nie muszą lecieć (a tylko robią to dla rozrywki) to ci inni ludzie, którzy lecieć muszą za swoje bilety płacą więcej. I przy okazji dofinansowują te bilety po 9 złotych :P
Nie wiem jak FR dokładnie to robi :? , ale nie wierzę by globalnie nie mieli z tego zysku. Chociaż oczywiście do tych konkretnych (kilku-kilkunastu) biletów po 9 złotych to muszą dopłacać :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#22 PostWysłany: 07 Kwi 2016 00:20 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1638
niebieski
Osobiście dla mnie komfort podróży to akurat działa na niekorzyść FR. Dużo bardziej wolałbym przejechać się z Warszawy do Trójmiasta Pendolino z PKP niż lecieć Ryanem.
No ale oczywiście różnica 18 PLN do 100 PLN nie jest mała. Choć do Modlina i z Rębiechowa też dojechać trzeba. A Pendolino jak do Sopotu dojadę to w japonkach na plażę już mogę dojść.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arrival lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 26 Kwi 2016 12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
rw30 napisał(a):
oskiboski napisał(a):
Modlin zrobił się takim mini hubem, nie mam dostępu do systemu rezerwacji ale obstawiam 60% paxów z przesiadką na kolejny rejs FRancy z Modlina


strzelę, że nie więcej niż 10%


i miałem rację
dziękuję, pozdrawiam
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 26 Kwi 2016 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
kupowalem wczoraj bilet dla Żony na trasie Gdansk Oliwa - Katowice na ten tydzien, wiec poza atrakcyjnymi promocjami
EXPRESS INTERCITY PREMIUM czas przejazdu 5,5 h cena 140 PLN, sugerowalem inne rozwiazanie np. lotnicze
zwyczajnie moja Zone nie interesuje, wizja lotnisk, kontroli, bagazu etc. co czlowiek to inne preferencje nawet nie kluczowa jest cena
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 26 Kwi 2016 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
w tym akurat wypadku to chyba miała rację? Dałoby się coś lotniczo lepiej wykombinować? Wątpię

Mod - ciąg dalszy o wyższości podróżowania pociągiem nad lotami , a także samochodu nad pociągami -> czy-oplaca-sie-samochodem-czy-pociagiem-nad-morze,18,97022
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 09 Lip 2016 17:47, edytowano w sumie 1 raz
Umieszczam link do wydzielonego off-tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 26 Kwi 2016 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
gdybym mieszkal w Wa-wie i robil jednodniowki, weekendowki do T-miasta
to za 9 PLN OW :D z Okecia nawet bym slowem nie grymasil
Góra
 Profil Relacje PM off
Tulsa lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 26 Kwi 2016 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
A jak teraz opłacalność wygląda po przeniesienie lotów do WAW. Teraz nie będą dowozić sobie pasażerów do WMI, ceny zaczynają się teraz od 49 PLN. Czy chcą trochę odblokować Modlin? Może chcą na tym zarabiać i odebrać pasażerów LOTu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 26 Kwi 2016 14:16 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
MaciekM napisał(a):
Czy chcą trochę odblokować Modlin?

To jest ich oficjalny powód przeniesienia krajówek na WAW
MaciekM napisał(a):
Może chcą na tym zarabiać i odebrać pasażerów LOTu?

To wszyscy wiedzą :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 26 Kwi 2016 15:38 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 155
michzak napisał(a):
MaciekM napisał(a):
Czy chcą trochę odblokować Modlin?

To jest ich oficjalny powód przeniesienia krajówek na WAW

Raczej jedyne logiczne rozwiązanie. Z tego co zerknąłem będzie niejako międzylądowanie n.p. WRO-WAW-GDN.

Co do samego Modlina - będzie zapchane totalnie. Nawet rozbudowa terminala niewiele zmieni. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 27 Kwi 2016 13:52 

Rejestracja: 30 Lis 2010
Posty: 152
Żeby się nie przeliczyli - ostatnio, gdy leciałem do Modlina porannym lotem z Gdańska, jakieś 30-40% pasażerów szło prosto do kontroli bezpieczeństwa na kolejny lot z Modlina. Po przeniesieniu krajówek na Okęcie, do Modlina trzeba będzie jechać... pociągiem o 4 rano.:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 28 Cze 2016 18:01 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Jak obstawiacie, po przenosinach na Okęcie FR podniesie ceny i będzie próbował zarabiać na krajówkach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 28 Cze 2016 18:22 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Opisywałem ostatnio na swoim blogu ("Sposób na skuteczną dietę? Ryanair!") ideę krajówek z Modlina za pół-darmo, ale w kwestii lotów z Okęcia ciężko wyczuć jaki franca ma na nie pomysł.

Biorąc pod uwagę same koszty, w tym szczególnie opłaty lotniskowe, obstawiam, że dopiero w okolicach 80-100 zł OW zaczyna się granica rentowności.

@ane.wald wydaje mi się, że LOTem i tak lata już głównie tranzyt i zapaleńcy. A aktualne ceny francy biją na głowę pkp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 28 Cze 2016 18:45 

Rejestracja: 23 Lis 2012
Posty: 1447
Loty: 8
Kilometry: 7 105
niebieski
Tylko, że Tobie się chce jechać na ten Modlin i stać w kolejkach a inni wolą dołożyć stówkie i nie martwić się czy im pilniczek do paznokci przejdzie włącznie z ulubionym jogurtem przez kontrolę albo że źle wysiądą i nagle się okaże, że są na przystanku w Pomiechówku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 28 Cze 2016 18:48 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Moim zdaniem dość trudno przegapić stacje Modlin, komunikaty po polsku i angielsku najpierw że Modlin, później że przesiadka na lotnisko. I z tego co zauważyłem, to zawsze są one znacznie głośniejsze niż komunikaty o pozostałych stacjach

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 29 Cze 2016 09:39 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
ja ostatnio rowniez nie mam szczescia z super promo :)
mam wrazenie ze tych biletow jest ostatnio bardzo malo, szczegolnie teraz kiedy idzie lato,
i tak sie wszystko sprzeda.
co do podwyzek z tego co kojarze to wlasnie podwyzki maja ominac pendolino.

-- 29 Cze 2016 09:57 --

Cicha_Woda napisał(a):
Moim zdaniem krajówki w cenie 9 zł to jest też element konkurencji z transportem naziemnym. Całkowity czas podróży (z dojazdem na lotnisko, odprawą i powrotem z lotniska) jest prawdopodobnie zbliżony dla samolotu i dla kolei czy autobusów. Cena całkowita z uwzględnieniem dojazdu na lotnisko też jest podobna.

jest. dlatego na trasie GDN-WAW wybieram pendolino. wsiadam sobie w pociag w miescie, biore laptopa/ksiazke
lub poprostu odpoczywam i za 2.5-3 h jestem w centrum Warszawy bez bawienia sie w jakies przesiadki, kontrole bezpieczenstwa, boarding, deboarding, pociag na lotnisko, pociag z lotniska, itd...

Mod - ciąg dalszy o wyższości podróżowania pociągiem nad lotami , a także samochodu nad pociągami -> czy-oplaca-sie-samochodem-czy-pociagiem-nad-morze,18,97022
(z ciężkim sercem rozdzielałem)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 09 Lip 2016 17:58, edytowano w sumie 1 raz
Umieszcza link do wydzielonego od-tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: vtec oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group