Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Lip 2022 10:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 336
niebieski
Eloszka :)
Czy możecie mi powiedzieć jakie miesiące są najlepsze dla Polaka na pojechanie do Egiptu ?
Chodzi o to żeby temperatura nie była zbyt wysoka i żeby dzień nie był zbyt krótki.
Tak by wyjazd był przyjemnością, a nie mordęgą.
_________________
LUKASZBOGUSZ.COM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#2 PostWysłany: 06 Lip 2022 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Za Google:
Najlepszym okresem na plażowanie w Egipcie jest kwiecień, maj, początek czerwca oraz miesiące od połowy października do połowy listopada – jest wówczas bardzo ciepło w ciągu dnia, noc jednak przynosi przyjemne orzeźwienie.

https://www.google.pl/search?q=egipt+ki ... nt=gws-wiz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Lip 2022 11:16 

Rejestracja: 06 Wrz 2012
Posty: 543
Loty: 221
Kilometry: 228 932
srebrny
Byłem teraz pod koniec marca w Kairze i Alexandrii i było raczej chłodno. Temperatury w okolicach 25 stopni ale był uciążliwy, chłodny wiatr. Kilka lat temu byłem w okolicach świąt wielkanocnych w Marsa Alam i było idealnie, choć trafiliśmy na jeden dzień deszczowy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 06 Lip 2022 11:25 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 427
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
A co jest głównym celem wyjazdu?
Jeśli zwiedzanie Doliny Królów, Assuanu, Luxoru i okolic, to wg mnie od grudnia do lutego. Byłem na przełomie grudnia i stycznia i na południu Egiptu temperatura była ok. 25-28 stopni C w dzień a więc nie był to upał, który byłby męczący podczas zwiedzania. Ale w tym okresie w Aleksandrii może być przelotny deszcz i chłodno, jeśli dojdzie silny wiatr. W Kairze był chłodny wiatr, co prawda słonecznie raczej ale Gizę zwiedzało się w kurtkach.
Jeśli celem jest pływanie w ciepłej wodzie, to nieco zmienia to sytuację. Osobiście nie lubię chłodnej i od 25 st. C w górę to u mnie komfortowa temp. wody, dlatego sprawdziłem, że początek maja w Marsa Alam jest w porządku. Aczkolwiek zdarzały się dni, że rano woda wydawała się chłodnawa (ale akceptowalna) a potem w ciągu dnia wyraźnie cieplejsza. Dodatkowo w tym czasie wieczorem i w nocy była przyjemna temperatura 22-24 stopnie. Sądzę, że koniec października i początek listopada będzie równie dobry: w Polsce wtedy dzień jest już krótki a w Egipcie ciepło, ciepła woda i długość dnia ok. 11-11,5 godz.
Góra
 Profil Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 06 Lip 2022 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 336
niebieski
@Mobilek
@Przem

Dziękówa za odpowiedzi ! Ściskam was czule ! :)

Przemm:
Główny cel mojego wyjazdu to zwiedzanie Kairu i piramid w Gizie. Planuję lecieć z Rzymu do Aleksandrii, a z niej dojechać pociągiem do Kairu. Chętnie wybrałbym się też do Doliny Królów, ale nie wiem jaki jest najlepszy, i nie za drogi, sposób na dotarcie do niej z Kairu. Autobusem ? To kawał drogi.
_________________
LUKASZBOGUSZ.COM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Lip 2022 12:30 

Rejestracja: 06 Wrz 2012
Posty: 543
Loty: 221
Kilometry: 228 932
srebrny
Do Asuanu pojedziesz pociągiem. Jeżdżą dzienne oraz sypialne nocne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 06 Lip 2022 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 336
niebieski
@Mobilek
Dzięki za podpowiedź ! Popatrzyłem na mapę kolei egipskich i widzę, że tą trasą, o której napisałeś, dojadę też pociągiem z Kairu do Luksoru.
No to gites majonez ! :)
_________________
LUKASZBOGUSZ.COM
Góra
 Profil Relacje PM off
Mobilek lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group