Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Kwi 2016 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
cześć,

nie wiem, czy ktoś będzie w stanie coś poradzić, ale spróbuję...

2. lub. 3 listopada chcę się przedostać z MEL do NAN, a potem 9.11 z NAN do SYD. Najbardziej pasuje mi lot Fiji Airways 03.11 o 23.50, bo na miejscu jest 4.11 wcześnie rano i pozwala załapać się na transfer na wysepki płożone dalej od wyspy głównej. W drodze powrotnej również najlepszy jest lot Fiji Airways, bo 9.11 jest o 18.30 i znowu pozwala na transfer z wysp na lotnisko.

Wcześniej zakładałem, że z Australii na Fidżi polecę za mile topbonus wydane na lot Virgin Australia, ale godzniowo nie są dogodne, bo w obie strony musiałbym przenocować na wyspie głównej, przed i po transferze "wysepkowym". Poza tym, trzeba tam dopłacić całkiem sporo (do 20.000 mil ok. 190 EUR). Jak mam wydać na opłaty, to równie dobrze mogę wydać więcej na normalny lot.
No i tu jest pewien szkopuł, bo ww. lot Fiji Airways kosztuje ok. 1900 zł., a więc - jak za taką w sumie niezbyt długą trasę - całkiem sporo.
Zastanawiam sie zatem, czy nie byłoby możliwości, żeby kupić mile w jakimś programie lojalnościowym i zamienić je następnie na ten lot. Nie wiem jednak, czy to w ogóle byłoby możliwe i opłacalne? Ma ktoś jakąkolwiek wiedzę na ten temat? O ile wiem, Fiji Airways są partnerem Alaska Airlines (do 31.03 była tam nawet promocyjna sprzedaż mil), ale nie ogarniam w ogóle tamtejszego programu. Być może ktoś będzie wiedział, ile musiałbym wydać alaskowych mil na taki lot, jakie byłyby z grubsza dopłaty oraz, ile kosztowałby zakup mil niezbędnych do tej transakcji? Inne opcje oczywiście również wchodzą w grę...

Z góry dziękuję!

Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 26 Kwi 2016 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
AA też jest partnerem. Ich mile można często gęsto kupić poniżej 2 centów.

Alaska jest wdzięczniejszą opcją, pozwala na stop-overy przy biletach w jedną stronę.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 26 Kwi 2016 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
Czy dobrze rozumiem, że w tej sytuacji najlepiej będzie sprawdzić najpierw na stronie AA, czy w ogóle pokazuje się tam interesujący mnie lot i jeśli tak, to sprawdzić możliwość zakupu mil? Kurczę, akurat niedawno mieli chyba jakąś promocję w tym zakresie, ale pewnie się już skończyła... Gdzieś za godzinę będę mógł to sprawdzić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Kwi 2016 13:59 

Rejestracja: 16 Sty 2015
Posty: 100
Ciągle trwa, do 28.04. Ale obowiązuje tylko dla kont mających ponad 30 dni.
Zresztą i tak za potrzebne na ten lot w obie strony 30000 mil kasują już z bonusem 678.50 USD.
Do tego dopłaty, nie wiem w jakiej wysokości, ale i tak już lepiej kupić bilet za gotówkę...
No chyba, że weźmiesz tych mil "na zapas" z którejś z górnych kwot, gdzie przelicznik kwotowy jest lepszy, ale to już wydatek 3-4 tysięcy USD...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Kwi 2016 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
Alaska kasuje 17.5k w jedną stronę i przynajmniej na stronie da się połączyć MEL-NAN + NAN-SYD w jedną podróż multi-city (i tym samym pewnie i one-way ze stopem).

Podatki wynoszą $100-150 w jedną stronę (faktycznie, nie YQ).

Uroki rajskich wysepek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Kwi 2016 17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
no to skoro opłaty mają wynieść min. 200 USD, a jeszcze musiałbym wydać na zakup mil, to mogę o tym rozwiązaniu zapomnieć, bo na całej operacji zaoszczędzę niewiele, o ile w ogóle cokolwiek. Ale dziękuję za te informacje - przynajmniej nie będę tracił czasu na dalsze poszukiwania.
Cóż, czas zatem poszukać jeszcze, czy się gdzieś nie da kupić nieco taniej, niż znalazłem do tej pory...
Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 26 Kwi 2016 20:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 472
Czemu nie zakombowałeś z M&M Azja - Pacyfik - OZ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Kwi 2016 20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
niestety, nie dało rady - w moich terminach zero dostępności na trasie na wyspy Pacyfiku :-(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 04 Kwi 2017 16:31 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2138
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
@‌tropikey‌
Pozwolę sobie odświeżyć temat i podpytać się kolegi czy coś z tego kombinowania wyszło?
Sam myślę o SIN-NAN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 04 Kwi 2017 16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
Cześć, ostatecznie kupiłem w FJ za pieniądze, MEL-NAN-SYD.
Góra
 Profil Relacje PM off
jar188 lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 04 Kwi 2017 18:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
@tropikey
To i ja podpytam bo właśnie planuję.

Udało się coś taniej niż te ok 1900zł? Chodzi głównie o to czy cena cały czas sztywna czy trafiają się promocje i czy lepiej na stronie linii czy może jakiś pośrednik z rejonu Australii ma dobre ceny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 04 Kwi 2017 19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
W tamtym czasie, a obserwowałem sytuację z 2 m-ce, cena FJ była stała. Taniej wychodziło w Virgin Australia, ale nie pasowały mi ich godziny lotów - w obie strony musiałbym nocować w Nadi, co przy bardzo wczesnym przylocie FJ z MEL nie było w jedną stronę konieczne.
Bilety kupiłem, o ile dobrze pamiętam, bezpośrednio na stronie FJ.
Góra
 Profil Relacje PM off
smieci lubi ten post.
smieci uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 04 Kwi 2017 20:30 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 476
niebieski
Od siebie dodam, że gdy ja kupowałem takowe bilety, dużo taniej i lepiej wychodziły najróżniejsze multi city, zamiast lotów RT.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group