Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 03 Gru 2018 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
@pabien
Na lotniskach też bywa fajnie :)
Pamiętacie? Była tu gdzieś relacja z gwiaździstych lotów jednodniówkowych po Polsce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#62 PostWysłany: 03 Gru 2018 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 594
Loty: 180
Kilometry: 222 599
srebrny
masz na myśli grilla na IEG ? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 03 Gru 2018 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@wtak chyba ma na myśli relację live z przelecenia wszystkich krajówek LOT w ciągu jednego dnia. Z tego co pamiętam to niestety ze względu na mgłę nie udał się ostatni odcinek z Warszawy do Rzeszowa, ale obserwowanie tej relacji to była fajna sprawa ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#64 PostWysłany: 03 Gru 2018 13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 594
Loty: 180
Kilometry: 222 599
srebrny
pomyślałem o grillu pod gwiazdami :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 03 Gru 2018 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
@wtak
No właśnie, abstrahując od przewodniej kwestii w tym wątku czyli dbałości o naszą planetę i ewentualnych koncesji w tym zakresie ze względu na kontekst metafizyczny, latanie pod tytułem zwiedzić wszystkie lotniska jednego dnia durnolotem nie jest dopóki stanowi to wyzwanie, chce się coś wykazać, pobić rekord. Na swój sposób kanadyjski durnolot też nim nie był, bo w ten sposób pokasuje się jak można rozciągnąć lot OW, a przy okazji dawał możliwość skorzystania z przyjaznej ludziom legislacji w sprawie używek.

Dalej idąc tą drogą, wychodzi na to, że durnolotem jest lot, który durnolecący uważa za durnolot.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#66 PostWysłany: 03 Gru 2018 18:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
pabien napisał(a):
Wracając do tematu, na podstawie obserwacji, wydaje się, że jest jeszcze kilka negatywnych aspektów durnolotów. I one nie dotyczą wcale zła czynionego środowisku.
Są to: nadmierne i zupełnie bezsensowne wyczerpanie organizmu, wynikające z samej podróży.
nadmierne (choć niekoniecznie bezsensowne) wyczerpanie organizmu związane z zażywaniem różnych substancji przy okazji durnolotów.

el sueño de la razon produce monstruos


Ale spójrz na to w ten sposób - tacy ludzie, których skupia Fly4free i inne tego typu portale jest stosunkowo niewiele.
Dużo więcej jest miłośników innych sportów/rozrywek itp.

Pozwólmy każdemu realizować swoje pasje jak chce.

Co ciekawe pewne aktywności nazywane sportami też przyczyniają się do degradacji środowiska - praktycznie wszystkie sporty motorowe.
No dobrze - ktoś powie - a takie bieganie nie generuje żadnych strat.
Guzik prawda - jeżeli jest organizowany jakiś bieg to ci biegacze muszą się tam dostać.
Przykładowo - w weekend bylem w Eilacie (ja bym nie nazwał tego durnolotem - 1,5 dnia na miejscu, snurkowanie z kolorowymi rybkami, Czerwony Kanion, Park Timna).
Ale było tam też mnóstwo osób z Polski, które przyleciały na maraton.
Z tego co słyszałem z rozmów to brało w nim udział ok. 1200 osób.
Ci wszyscy ludzie musieli tam przylecieć, często z rodzinami/dziećmi.

http://www.festiwalbiegowy.pl/biegajacy ... AVaYTHdjmg

Można by powiedzieć - mogli pobiegać sobie w pobliskim parku.

No właśnie nie - tą metodą to nasze życie składałoby się tylko z pracy i czynności fizjologicznych.
A przecież dążymy do tego, żeby coraz mniej pracować i mieć coraz więcej wolnego.
A coś w tym wolnym czasie musimy robić.

Przecież nie zamkniemy się w czterech ścianach.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#67 PostWysłany: 03 Gru 2018 19:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
@Tomo14.
Ja nie zgłaszam żadnych pretensji do nikogo, tak sobie dywaguję, a dziś pisałem w ogóle o czym innym.
Natomiast z tymi biegami to świetny przykład. Moja córka ma zajęcia na AWF w niedzielę. Akutat w ostatnią odbywał się jakiś bieg w czapkach mikołaja. To co zrobiły samochody biegaczy w tym czasie to była masakra. Każdy kawałek okolicznej zieleni zastawiony samochodami. A można było, kurczę przybiec albo przyjść na ten bieg. Już pomijam kwestię, że wczoraj bieganie po Warszawie do zrdowych czynności nie należało
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#68 PostWysłany: 03 Gru 2018 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 531
Kilometry: 818 751
złoty
Osobiście lubię takie specyficzne latanie. To jest nic innego jak pasja i nie da się tego rozsądnie wytłumaczyć. Czy to ma sens ? Jeżeli sprawia nam przyjemność to tak, a że dla innego sensowne będzie tylko latanie na dwa tygodnie to już jego sprawa.
Skończyłem z rozmowami na ten temat z nazwijmy to laikami, albo ludźmi z poza "branży", ponieważ oni mają swoje zdanie, a mi już się nie chce ich przekonywać.
Nadal lubię jednodniówki i kiedy mogę lecę na ziemniaka ( Bar pod Rybką ) do Gdańska. Moi rodzice np. uwielbiają szybkie wypady do Bergamo i jestem z tego niesamowicie zadowolony, ponieważ mają z tego radość.

Zycie jest za krótkie na robienie tylko mądrych i racjonalnych rzeczy. Warto o tym pamiętać :) do następnego dealu Westjeta !
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#69 PostWysłany: 03 Gru 2018 22:36 

Durnoloty dla zrobienia kreski nie mieszczą mi się w głowie. Co innego, gdy towarzyszy temu jakiś cel, niech tym celem będzie nawet przelecenie się nowym typem maszyny, sprawdzenie klasy C, serwisu czy konsystencji mydła w kiblu. Ale jeśli to ma być tylko przelot, zwiedzanie terminala i powrót to to nie dla mnie. Natomiast mam świadomość, że ludzie tak mocno potrafią się od siebie różnić i mieć tak pokręcone (dla mnie hobby), że tym że ktoś czerpie przyjemność z siedzenia w landrynie, po to by zaraz wrócić francą,w ogóle się nie ekscytuję :)
Góra
 PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#70 PostWysłany: 04 Gru 2018 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
...ja to tylko tutaj tak zostawię, ostatnio te pomysły nieco wróciły, popełniłem na stronie głównej coś na ten temat: => https://www.fly4free.pl/limit-na-podroze-lotnicze/

Nie wgłębiając się szerzej w pomysły doktora habilitowanego Gduli (przy okazji, polecam przeczytać cały wywiad z nim, tam jest więcej rozmaitych kwiatków) - pomysł na ograniczenie lotów jest utopią. Przy okazji, skutecznie „uwaliłby” większość durnolotów… bo mając określony limit, raczej nie chcielibyśmy go spalić na tego typu przeloty.

Z mojego punktu widzenia, pomysły związane z (durno)lataniem wrzucam do tego samego worka, co pomysły na bieganie / zbieranie puszek / przejazdy na zawody Formuły 1 / cokolwiek. Generalizując: to pasja. Znam bardziej szkodliwe pasje :twisted:

Niekiedy wyglądająca dla postronnych jak choroba ( @Gadekk , pozdrawiam! 8-) ), niekiedy będąca lataniem dla samego latania lub do świętowania okrągłej liczby (ostatnie @Zeus -owe MMX w wykonaniu krakowsko-bielskim), niekiedy po prostu dla nowych kresek lub 4fun. Tutaj mądre słowa napisał @Tomo14 : pozwólmy każdemu realizować swoje pasje jak chce.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#71 PostWysłany: 04 Gru 2018 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
@OradeaOrbea

Właśnie jest problem z tym czytaniem. Zacytowane przeze mnie artykuły są opowiadaniem dodanym do takiego dialogu:

Co pan proponuje?
– Moim zdaniem są dziś dwie drogi. Albo będziemy wprowadzać wspólne ograniczenia, albo dokonywać redystrybucji.

Jakie ograniczenia?
– Można na przykład przemyśleć limit na podróże lotnicze.

Co???
– Limit na podróże lotnicze. Żeby nie było tak, że każdy lata tyle, ile ma pieniędzy, tylko każdy ma ileś tam kilometrów do wylatania w roku. Nie wiem 15 tys. km na przykład. Jak jest bogaty i wylatał, to koniec, niech jedzie samochodem.

Wywiad w całości chyba jest dostępny za paywallem.

Po pierwsze to luźny pomysł nie jakikolwiek program wyborczy, a po wtóre to tylko jeden element utopii. Jak pokazuje ostatni przykład Luksemburga realizacja pomysłów socjalistycznych jednak idzie w kierunku redystrybucji (i legalizacji ziela przy okazji). Zresztą ta legalizacja może być źródłem środków na redystrybucję.
O ile socjaliści są bliźsi człowiekowi od prawicowców spod paszportu nie "bób, hummus, włoszczyzna"!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 04 Gru 2018 22:20 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Przeprowadźcie się do Poznania, to skończą się te Wasze durnoloty i jednodniówki ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 04 Gru 2018 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
Albo do Krakowa to się zaczną bo można dostać iPoda :D
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 06 Gru 2018 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
vivere napisał(a):
do Krakowa [...] można dostać iPoda
iPada :!: 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Gadekk uważa post za pomocny.
 
      
#75 PostWysłany: 29 Sty 2019 16:22 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
wstydzcie sie!


Latanie tak szkodliwe, jak masowa produkcja mięsa. Szwedzi mówią o "Flygskam", czyli wstydzie z powodu podróżowania samolotem

https://noizz.pl/ekologia/flygskam-szwe ... em/m4mspbj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 29 Sty 2019 16:28 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Cóż, każdy ma jakiś powód do wstydu...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 29 Sty 2019 23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
Anonymous napisał(a):
Durnoloty dla zrobienia kreski nie mieszczą mi się w głowie. Co innego, gdy towarzyszy temu jakiś cel, niech tym celem będzie nawet przelecenie się nowym typem maszyny, sprawdzenie klasy C, serwisu czy konsystencji mydła w kiblu. Ale jeśli to ma być tylko przelot, zwiedzanie terminala i powrót to to nie dla mnie.


A co to za różnica czy to "mydło w kiblu" samolotu czy w jakimś terminalu?!? Dajmy ludziom czerpać radość także z takich rzeczy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 30 Sty 2019 00:47 

Rejestracja: 05 Paź 2014
Posty: 187
Loty: 63
Kilometry: 94 984
d-t-x napisał(a):
Przeprowadźcie się do Poznania, to skończą się te Wasze durnoloty i jednodniówki ;)

Zapraszam do Bydgoszczy. Będziesz miał więcej do narzekania ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 30 Sty 2019 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2019
Posty: 145
Zbanowany
Bydgoszcz / Poznań - narzekacie ;) Przecież możecie zacząć durnolot zacząć/skończyć u Siebie a tak lądować u sąsiadów. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 30 Sty 2019 19:09 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Wiesz, wszystko fajnie, Berlin blisko, ale jak doliczysz koszty paliwa, autostrady i parkingu, to te 4 stówki trochę jednak bolą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: 4fly oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group