Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 102 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 04 Paź 2018 20:23 

złoty
Chińczycy to zdegradowali ekologicznie swój kraj na własne potrzeby, czy moze bogatego swiata?!
Zarzut w stylu, że niewolnicy sami sobie winni, że zrujnowali sobie życie i zdrowie prowadząc takie, a nie inne życie.
 Relacje PM off  

#42 PostWysłany: 04 Paź 2018 20:40 
Awatar użytkownika

złoty
na własne
zanim wpuścili zagraniczny kapitał mieli problemy z wyżywieniem ludzi
a ze maja wywalone na wszystko to...

#43 PostWysłany: 04 Paź 2018 20:51 
Awatar użytkownika

niebieski
becek napisał(a):
bo to krecia robota Chińczyków- chcą żebyśmy się cofnęli w rozwoju, oni swój kraj zdegradowali ekologicznie i za jakiś czas, jak będą planowali przeprowadzkę- to najlepiej do czystej i zadbanej Europy :idea:

To sie spóźnili już chyba, bo Europa zdesantowana z innych kierunków, i w kierunku czystości i zadbania to raczej nie zmierza.

W każdym razie w kwestii ograniczenia lotów zdecydowanie nie. W tym roku wylatane mam niecałe 40kkm po Europie (do teraz, pewnie spokojnie dobije do 50kkm) i stanowczą mniejszość lotów kupowałem za kwoty uchodzące na tym forum za akceptowalne. Co więcej - nie raz zdarzyło mi sie odbić od ściany gdy chciałem kupić bilety na kilka dni do przodu i okazywało sie że... nie ma, samolot full, bez wględu na cenę. Tanie linie i tanie (durno)loty nie są tutaj masą krytyczną. To że w PL większość połączeń to W6/FR, nie oznacza wcale że podobne proporcje są w innych krajach.

Tak więc podsumowując - pofilozofować sobie - TAK, wprowadzić limity na loty i inne 'wymioty' tychże filozofii - NIE.

#44 PostWysłany: 04 Paź 2018 23:39 
Moderator forum

@pabien, kupić Ci jakiś durnolot? Skoro odpalasz takie tematy, chyba nie jest z Tobą zbyt dobrze :)
A do LIS nie lecisz z nami :(
pabien lubi ten post.

#45 PostWysłany: 04 Paź 2018 23:44 
Awatar użytkownika

Loty: 559
Kilometry: 659 970
HON fly4free
Przecież napisałem, że to takie małe zadręczanie się dla komfortu psychicznego.
Nie lecę do LIS bo mam durnoloty na Ukrainę (dla statusu), a potem Azja Pd-Wsch - kupiona przez pomyłkę, ale cóż będę tam się męczył i tęsknił za Poradziecją, Turcją czy Bałkanami.

Wysłane z mojego ASUS_Z01HD przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off
Gadekk lubi ten post.

#46 PostWysłany: 04 Paź 2018 23:50 
Awatar użytkownika

Loty: 269
Kilometry: 480 468
złoty
@Gadekk, Ty się bij w pierś. Produkujesz pewnie tyle CO2 co średniej wielkości kraj.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#47 PostWysłany: 05 Paź 2018 14:40 
Awatar użytkownika

HON fly4free
A Ty @igore chyba coś ostatnio postanowiłeś pooszczędzać naszą planetę?
 Relacje PM off  

#48 PostWysłany: 05 Paź 2018 15:03 
Awatar użytkownika

Loty: 269
Kilometry: 480 468
złoty
Może trochę Image

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.

#49 PostWysłany: 05 Paź 2018 15:30 
Awatar użytkownika

Loty: 376
Kilometry: 522 183
złoty
Ponieważ cała dyskusja odjechała trochę w inną stronę to ja pozwolę sobie wrócić do głównego tematu.

Samoloty latają a globalny odsetek durnolataczy jest sporo niższy niż 1%

Więc gdybyśmy my - miłośnicy latania i podróżowania - przestali durnolatać to i tak wpływ tego na środowisko jest nieodczuwalny.

Co kilka lat Boeing/Airbus modernizują swoje samoloty, że spalają o 10-15 czasem 20% mniej paliwa więc to jest większa rezerwa niż wyeliminowanie kilkuset szaleńców (no niech będzie nawet tysiąc-dwa) w całej Polsce, którzy latają np. żeby zrobić sobie kreskę.

Poza tym jak ktoś nie poleci samolotem to w tym czasie wykona inną aktywność - pojedzie samochodem zwiedzać (też źle), pójdzie do kina (energia, śmieci).

Świat idzie do przodu i tego nie zatrzymamy.
Społeczeństwa się bogacą i chcą rozrywek powyżej zaspokojenia podstawowych potrzeb.
Metodą ograniczania się należałoby spędzać urlopy w domu bo tak najmniej szkodzimy przyrodzie.

"Podróżować to żyć..."
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

#50 PostWysłany: 05 Paź 2018 15:54 
Awatar użytkownika

niebieski
Tomo14 napisał(a):
Metodą ograniczania się należałoby spędzać urlopy w domu bo tak najmniej szkodzimy przyrodzie.

Jasne. Szczególnie teraz gdy wszyscy zaczynaja odpalać kotły wszystkopalne.

#51 PostWysłany: 05 Paź 2018 16:39 
Awatar użytkownika

HON fly4free
@igore - piękne durnoloty. Trzymam kciuki za Twój kręgosłup i kolana zresztą też. Mi się nie chciało nawet myśleć o tym hardkorze.

@Tomo14. To jest bardziej złożone. Jest wiele sytuacji w których na duże zło składa się suma małych zeł, ale tak samo małe dobro razy bardzo dużo składać się może na duże dobru. Zwłaszcza jeśli będzie dotyczyła również działań innych niż opisywane tutaj durnolatanie.

Tak samo z podróżowaniem - dlaczego alternatywą ma być siedzenie w domu? Możesz sobie pojechać rowerem nad pobliską rzekę, jezioro itd.

A jeśli chodzi o wprowadzanie nowych rozwiązań przyjaznych środowisku to mi się wydaje, że tutaj jest rola regulacji - one mogą wymusić tworzenie takich rozwiązań. Bo skończone zasoby tradycyjnych nośników energii chyba robią małe wrażenie na producentach i odbiorcach silników spalinowych.
 Relacje PM off  

#52 PostWysłany: 05 Paź 2018 16:42 
Awatar użytkownika

Zbanowany
Tomo14 napisał(a):
...
Poza tym jak ktoś nie poleci samolotem to w tym czasie wykona inną aktywność - pojedzie samochodem zwiedzać (też źle), pójdzie do kina (energia, śmieci).
....

Albo inaczej: jak bym miał iść piechotą do Bergamo to moja wędrówka była by raczej bardziej uciążliwa niż lot samolotem.

#53 PostWysłany: 05 Paź 2018 17:15 
Awatar użytkownika

HON fly4free
namteH napisał(a):
Albo inaczej: jak bym miał iść piechotą do Bergamo to moja wędrówka była by raczej bardziej uciążliwa niż lot samolotem.

Tak, dla Ciebie, ale nie dla środowiska.
Ale pomyśl ile więcej byś po drodze zobaczył.
 Relacje PM off
namteH lubi ten post.

#54 PostWysłany: 05 Paź 2018 17:27 
Awatar użytkownika

Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Tak z ciekawości
Idąc z Warszawy do Bergamo trzeba zużyć jedną parę butów, gdzieś spać (np namiot i śpiwór lub ławka i karton), coś zjeść.
Lecąc z Warszawy do Bergamo spala się jakąś część paliwa lotniczego (np 1/100 całości), wykorzystuje się samolot i lotnisko w jakiejś drobniutkiej części ale zawsze.
Jakby tak zliczyć te ślady węglowe do kupy, to mogło by się okazać, że jednak lot jest bardziej ekologiczny niż piesza wycieczka.
Tak jak bardziej ekologiczne mniej nieekologiczne jest coroczne ścinanie choinek bożonarodzeniowych, niż kupno wieloletnich, ale sztucznych.

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.

Ostatnio edytowany przez eskie, 05 Paź 2018 18:09, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#55 PostWysłany: 05 Paź 2018 17:39 
Awatar użytkownika

HON fly4free
eskie napisał(a):
Tak jak bardziej ekologiczne jest coroczne ścinanie choinek bożonarodzeniowych, niż kupno wieloletnich, ale sztucznych.

Dla porządku - jeśli coś to mniej nieekologiczne.

To od butów zależy czy je zużyjesz.
Zakładając, że jesteś podróżnikiem sprzęt masz.
Jesz również niepodróżując.

A propos tego ostatniego zdania wg mojej teorii jeżdżąc na Ukrainę tak naprawdę oszczędzam, bo jem taniej niż w Polsce (ceny noclegów niestety minimalizują te oszczędności)
 Relacje PM off  

#56 PostWysłany: 05 Paź 2018 19:14 
Awatar użytkownika

Loty: 376
Kilometry: 522 183
złoty
BrunoJ napisał(a):
Tomo14 napisał(a):

Jasne. Szczególnie teraz gdy wszyscy zaczynaja odpalać kotły wszystkopalne.

Raczej w wakacje mało kto ogrzewa domy ?

"Podróżować to żyć..."
 Relacje PM off  

#57 PostWysłany: 05 Paź 2018 19:36 
Awatar użytkownika

niebieski
Wtedy grillują...
oskiboski lubi ten post.

#58 PostWysłany: 03 Gru 2018 11:14 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Wracając do tematu, na podstawie obserwacji, wydaje się, że jest jeszcze kilka negatywnych aspektów durnolotów. I one nie dotyczą wcale zła czynionego środowisku.
Są to: nadmierne i zupełnie bezsensowne wyczerpanie organizmu, wynikające z samej podróży.
nadmierne (choć niekoniecznie bezsensowne) wyczerpanie organizmu związane z zażywaniem różnych substancji przy okazji durnolotów.

el sueño de la razon produce monstruos
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#59 PostWysłany: 03 Gru 2018 11:30 
Awatar użytkownika

Loty: 258
Kilometry: 432 372
platynowy
jesli tylko wygospodaruje czas, chetnie wybiore sie na "durnolota" w miejsce w ktorym dotad nie bylem
natomiast zastanawia mnie potrzeba szczegolowego relacjonowania takiego wypadu na face

czekam na autobus nr, jade autobusem nr, wysiadlem z autobusu nr
biegne na pociag nr , jade pociagiem nr , wysiadlem z pociagu nr
czekam na moj lot nr samolotem nr, jestem w samolocie nr... BIP BIP BIP przerwa
ufff chwile byl of -line, wyladowalem samolotem nr .......pozniej odwrotna kolejnosc
 Relacje PM off  

#60 PostWysłany: 03 Gru 2018 11:36 
Awatar użytkownika

HON fly4free
@correros lot w miejsce, w którym nie byłeś niekoniecznie jest durnolotem (chyba, że ograniczenia czasowe nie pozwalają tego miejsca zobaczyć).

el sueño de la razon produce monstruos
 Relacje PM off
correos lubi ten post.

[ 102 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość