Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Biznesklas (C) na 100!
#1 PostWysłany: 14 Gru 2017 22:11 

Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Taki temat - pomyślałem sobie, że mój setny lot ( mam ich obecnie 60 a więc jeszcze trochę czasu jest ) odbędę w klasie biznes.

Naturalnie chciałbym przelecieć się taką klasą w jak najkorzystniejszej cenie:)

Które linie przodują w przedstawianiu tanich ofert w tejże klasie? Z tego co tu widzę to Qatar, Turkish, Ukraine Int, British.....gdzie szukać?

Dobrze by było gdyby była to oferta ze Star Alliance.....wpadną mile:)

Dzięki za rady i pomoc!

Ostatnio edytowany przez Abcn, 15 Lip 2019 15:35, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off  

Temat postu: Re: Biznes na 100!
#2 PostWysłany: 14 Gru 2017 22:51 

Zbanowany
A to nie jest tak, że niezależnie od linii powinieneś po prostu zabókować lot odpowiednio wcześniej?
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 15 Gru 2017 01:31 
Awatar użytkownika

srebrny
Najlepiej to za mile a nie dla mil :)

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 15 Gru 2017 08:24 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Nie chcę się wymądrzać, bo sam czasem napiszę nie tam, gdzie trzeba, ale tematyka nadaje się chyba bardziej do "Szukam taniego lotu" (z szeroko rozumianym "taniego" :D ).

Ale żeby nie wyjść na formalistycznego zrzędę, w odpowiedzi na Twoje pytanie dodam, że przede wszystkim ceń swoje pieniądze. Skoro już masz wydać więcej (chyba że zdecydujesz się na zakup za mile - ale to już kompletnie inna sprawa), to:

1) staraj się wybrać lot w porządnym, dobrze ocenianym C, a nie w pierwszym z rzędu, tylko dlatego, że cena niska. Oczywiście, niska cena nie musi oznaczać, że C będzie słabe, ale warto się upewnić, co dana linia oferuje w tej klasie w określonym modelu samolotu,

2) poluj na takie oferty, które dają jakiś porządny zysk milowy. Czasem może być tak, że cena nie będzie rewelacyjna, ale i tak warto będzie się szarpnąć. Przykład: niedawno byłem w Szanghaju, do którego doleciałem w C z WAW katarczykiem za 5200 PLN. Ktoś może powie, że jak na tutejsze forum to żadna okazja, ale QR dał mi za to niemal 90000 mil (qmiles), co przekłada się np. na lot oneway w C z WAW do Tokio (80000 qmiles), a za równo 90000 do Sydney. A do tego śmiesznie niskie dopłaty.

Skoro już wspomniałem o QR, to wydaje mi się, że to jeden z lepszych tropów, którymi powinieneś podążyć. Miejmy nadzieję, że w styczniu powtórzą Travel Festival, w ramach którego kupiłem ww. WAW-PVG i że znowu będą szczodrzy w dawaniu bonusowych qmiles.

a poza tym są dwa miejsca, które warto obserwować:

1) oczywiście klasa-biznes-c-najciekawsze-oferty,forum,234 :)

2) https://www.flyertalk.com/forum/premium-fare-deals-740/

Powodzenia w łowach :)

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
ind_globtroter uważa post za pomocny.

#5 PostWysłany: 15 Gru 2017 09:46 

Jak juz wydawac kase to warto tez zerknac na loty z Nepalu w pierwszej klasie Etihadem.

Czasami sie zdarza cos ciekawego np
KTM - SIngapur za 1500 return w F w 787
Ostatnio tez chyba byl Nowy Jork return w F w A380 za okolo 1500euro

W wyzej wymienionych przypadkach mozna zrobic czasem stopover w Abu Dhabi w 5 gwiazdkowym hotelu - w cenie biletu na 2 noce w ritz carlton itd. itp.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#6 PostWysłany: 15 Gru 2017 10:43 
Awatar użytkownika

Loty: 419
Kilometry: 675 101
złoty
Jeśli koniecznie musi być to lot nr 100, niech będzie raczej prawdziwa klasa biznes w stylu FRA-EZE, a nie WAW-KSC, FRA-MUC, czy też FRA-TLV na A321 :)

A jeśli ma być tanio i w Europie, to np. FRA-MAD RT LATAM B787 za około €170. Dobrą opcją może być też IST-LIS w Turkish (B737, ale prawie 5 godzin w dobrym C) za mile.

Tanio i wygodnie to np. HND-SIN ow w CX B777 za 40 tys. Aviosów i niewielkie dopłaty.

Sent from my SM-G950FD using Tapatalk
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#7 PostWysłany: 15 Gru 2017 22:44 

Zbanowany
Dzięki za pierwsze rady.......temat można rzeczywiście przenieść do "szukam lotu"

Dobrze jakby fajna oferta w C połączyła się z ciekawą destynacją.....mimo, że zapewne Nepal jak i Chiny to piękne kraje jakoś one akurat nie są moimi pierwszymi wyborami.

Na taką podróż daje sobie jeszcze ze 2 lata i chciałbym jednak aby był to jakiś long haul.....nie wiem. Może Azja Pd Wsch, może Stany? Może Ameryka Płd? Nie wykluczam Afryki. Jeśli już miałbym płacić za taki lot to nie może być krótki;)

Choć takie Stambuł- Lizbona interesujące, minus , że na wąskim kadłubie

Jedyne mile jakie zbieram to Miles and More.....nie wiem ile mi dane będzie uzbierać w 2- 3 lata ( można tyle czasu je trzymać? ) może z 30000....tyloma mogę obniżyć cenę biznes klasy?

A czym są te aviosy? Wybaczcie pytanie laika....biznes klasy :mrgreen:
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 16 Gru 2017 09:02 
Awatar użytkownika

Loty: 66
Kilometry: 111 900
niebieski
ind_globtroter napisał(a):
A czym są te aviosy?

Takie M&M tylko w innym sojuszu ;) https://www.avios.com/eu/en
 Relacje PM off
ZFR lubi ten post.

#9 PostWysłany: 17 Gru 2017 18:19 

Zbanowany
To jest program sojuszu oneworld? Widzę,że tam tylko w 4 czy 5 liniach można zbierać mile.

Jak zbieram mile w m&m to mogę je wykorzystać później u każdego członka sojuszu Star Alliance?
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 24 Cze 2018 10:26 

Zbanowany
Podbijam temat, jaka linia oferuje według nas najlepszy produkt w C? Fajnie żeby ten lot trwał jak najdłużej, więc,który lot poza Australią i NZ będzie trwał najdłużej?
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 24 Cze 2018 10:49 
Awatar użytkownika

Loty: 432
Kilometry: 1 028 838
złoty
Europa - Azja, Europa - LAX, Bliskich Wschod - USA. Albo np dwa loty na trasie Europa - Bliski Wschod - Azja. Wtedy mozesz miec 2 x po 6-8h w biznes. W tej ostatniej opcji sa szanse na najlepsze ceny. Jak wezmiesz cos z przesiadka na Bliskim Wschodzie, to masz dwie wizyty w saloniku zamiast jednego na poczatku.

Jesli chodzi o linie, to te ze Wschodu wydaja sie byc zdecydowanie lepsze niz te z zachodu. Wszystko tez zalezy od modelu samolotu, bo mozesz trafic na uklad siedzen 2-2-2 albo na Suites.
tropikey lubi ten post.

#12 PostWysłany: 24 Cze 2018 11:25 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Długim lotem bedzie np. EU - Tokio. Jeśli polecisz na pokładzie NH lub JL na pewno będziesz zadowolony :)

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off
ind_globtroter lubi ten post.

#13 PostWysłany: 24 Cze 2018 15:59 

Zbanowany
Dzięki, ale zbieram mile w mm i chyba będę celował w coś z sojuszu SA, taki lot z Frankfurtu do Singapuru singapurczykiem też krótki nie jest i wiele dobrego słyszałem o biznesie w SQ, tyle , że cena u nich rewelacyjna nie będzie.
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 24 Cze 2018 16:29 

złoty
Akurat NH to Star Alliance ;-p
tropikey lubi ten post.

#15 PostWysłany: 27 Sie 2018 15:24 
Awatar użytkownika

Loty: 419
Kilometry: 675 101
złoty
ind_globtroter napisał(a):
Dzięki, ale zbieram mile w mm i chyba będę celował w coś z sojuszu SA, taki lot z Frankfurtu do Singapuru singapurczykiem też krótki nie jest i wiele dobrego słyszałem o biznesie w SQ, tyle , że cena u nich rewelacyjna nie będzie.

Rzuc okiem na Eva Air. Lataja np. z Wiednia, Paryza do Azji.
 Relacje PM off  

#16 PostWysłany: 15 Lip 2019 14:02 
Awatar użytkownika

Loty: 116
Kilometry: 302 191
srebrny
Ja na koncie mam już nieco ponad 100 lotów, ale nigdy nie leciałem w C.
Planuję spalić na to mile w LifeMiles. Tam jest fajna opcja przy lotach przesiadkowych, że jeden odcinek możemy lecieć w klasie Economy, a inny w Business w ramach jednego biletu.
Na koncie mam obecnie blisko 30 tys. mil. Trasa, jaką planuję lecieć to RGN-MNL.
Chcę połączyć milami w większości zabookowany już trip po Azji.
Lecąc Singapore Airlines, mogę lecieć RGN-SIN w Y i SIN-MNL w C, Dreamlinerem.
Ew. druga opcja to RGN-BKK, w business liniami Thai Airways na A330, drugi lot - economy BKK-TPE i trzeci - znów business, Eva Air TPE-MNL na 777.
Która opcja wydaje się wg Was lepsza?
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 15 Lip 2019 14:14 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Stawiałbym na SQ. W B787 mają nową regionalną klasę biznes (np. https://www.onceinalifetimejourney.com/ ... ess-class/). Niektórzy kręcą nosem, że fotele ciasne po bokach, ale sporo zależy od postury. Przetestuję we wrześniu, ale zakładam, że z moją antyatletyczną figurą nie będę czuć dyskomfortu :D
Na drugim miejscu byłaby u mnie BR, bo ostatnio dostali w kość tygodniowym strajkiem załóg pokładowych i ciągle dochodzą do siebie. Gdyby nie to, byliby pewnie na 1. miejscu ex aequo z SQ. Będę również leciał we wrześniu - mam nadzieję, że do tej pory wszystko wróci do normy.
Z usług TG w biznesie nie korzystałem, ale czytałem są niestabilni pod względem jakości obsługi, ale może to krzywdzące.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#18 PostWysłany: 15 Lip 2019 14:26 

złoty
Na regionalnych lotach po Azji nie należy oczekiwać nadzwyczajnych posiłków czy serwisu, więc głównym kryterium wyboru powinna być wg mnie kabina - nowy produkt. Z wymienionych linii zdecydowanie najlepsza w całokształcie IMO jest Eva Air. SQ jest solidny, ale bardzo mocno przereklamowany. TG ma ciągle dość stare kabiny w wielu samolotach używanych regionalnie, serwis jest w porządku, ale nie rzuca na kolana.

#19 PostWysłany: 15 Lip 2019 15:27 
Awatar użytkownika

Loty: 472
Kilometry: 1 053 337
srebrny
Było ostatnio na LIS-GRU-LIS za ok 1000eur, lepszej destynacji w lepszej cenie na świętowanie setnego lotu nie znajdziesz
oskiboski lubi ten post.

#20 PostWysłany: 15 Lip 2019 15:41 

Loty: 788
Kilometry: 741 471
platynowy
W dodatku jest to dość często wracająca cena na tej trasie.
BusinessClass lubi ten post.

[ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], FlyKester oraz 5 gości