Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 459 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 29 Sty 2017 17:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
DMW napisał(a):
Ten milion euro to dla milionera tyle co dla zwykłego zjadacza chleba kilkaset euro. Na tym właśnie polega sprawiedliwość w szwajcarskim rozumieniu - kara proporcjonalna do dochodów.

Zgadza sie, nawet takie wysokie kary nie odstraszaja i np. synowie miliarderow chetnie przyjezdzali na wyscigi po drogach szwajcarskich.
Dlatego Szwajcaria ciagle zaostrza przepisy. Wg. najnowszych przepisow auto uwazane jest jako narzedzie przestepstwa i moze zostac oficjalnie zarekwirowane na zawsze, a poza tym groza kary wiezienia.
Prawie codziennie jakies auto jest rekwirowane, policja i sady nie moga ich pomiescic, sa zmuszone wynajmowac dodatkowe prywatne parkingi. Auta te sa pozniej wysprzedawane na aukcjach. Istnieje rowniez mozliwosc odsprzedania auta delikwentowi, po cenie wartosci. Tylko po co mu auto, jak ma np. dozywotnio odebrane prawko i jeszcze na dodatek wyrok do odsiadki?
Tak dla ciekawosci, rekord w szybkosci nalezy do 28-letniego Szwajcara, ktory swoim Bentley Continental 560 PS pedzil 325 km/h. Na dodatek filmowal swoja komorka i puscil filmik w internecie, ktory pozniej sad wykorzystal na sprawie. Odebrano mu prawko na zawsze, ale nie pamietam ile mandatu dostal. Mial szczescie, ze bylo to jeszcze w 2011, dzis za taki wyczyn pewnie by siedzial. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast
#242 PostWysłany: 14 Mar 2017 18:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
KKL napisał(a):
Ja dostalem tuz po swietach pamiatke z Australii. Przekroczenie predkosci na autostradzie o 18km/h (118 na 100) zarejestrowane 5 listopada. Sprawni sa... Tolerancja 4km wiec finalnie policzyli za 14km/h i zazyczyli sobie za to 311 dolarów!!! Wahalem sie dlugo czy zaplacic ale w koncu zaplacilem.. chcialbym tam kiedys jeszcze z dzieciakami pojechac i nie chce by mnie kiedys przy nich w kajdanki zakuli:)..

Inn sprawa, ze maja drakonskie ograniczenia i pelno fotoradarow.. cala Victoria w nie upstrzona. A na autostradzie autem bez tempomatu ciezko 100km/h ciagle trzymac, noga az boli:).

Niezle sobie tam licza, mam nadzieje, ze nie dostane zadnej pocztowki z zeszlego roku. Nie pamietam juz czy bardzo sie tam pilnowalam.

Jakbyscie dostali kiedys mandat w USA, to mozna latwo zaplacic online. Wlasnie zaplacilam 35 dolarow + podatek za parkowanie pod znakiem "No parking at any time". Dodam, ze nie szlo znalezc wolnych miejsc nawet pod zakazem i wszyscy dostali mandaty. Czekalam okolo 2 tygodni, az mandat pojawi sie online, jest 21 dni na zaplacenie.

W Szwajcarii to jezdze 122km/h na limicie 120km/h. Wszyscy jada rowniotko. Nie rozumiem tych, ktorzy scigaja sie tam sportowymi samochodami, jak moga skoczyc do Niemiec i tam poszalec bez ograniczen.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#243 PostWysłany: 15 Mar 2017 01:42 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 630
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Aga_podrozniczka napisał(a):
Niezle sobie tam licza, mam nadzieje, ze nie dostane zadnej pocztowki z zeszlego roku. Nie pamietam juz czy bardzo sie tam pilnowalam.


U mnie przyszlo pismo po okolo 1.5 miesiaca od przewinienia. Jesli minal dluzszy czas to raczej juz nie dostaniesz.

My sie generalnie pilnowalismy. Wszyscy jada rowniutko. Musieli mnie dopasc jak chcialem ominac kogos kto jechal pewnie 97 na ograniczeniu do 100 :). A ze nie mialem w aucie tempomatu to latwo sie nieco rozpedzic:).

Platnosc jest oczywiscie wygodna. Mozna zaplacic karta. Wszystko online..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#244 PostWysłany: 03 Kwi 2017 22:17 

Rejestracja: 16 Gru 2014
Posty: 29
Loty: 137
Kilometry: 159 990
Przepraszam, jeśli były już gdzieś takie informacje, ale szukam dość długo i nie potrafię znaleźć interesującego mnie problemu.
Otóż na przełomie listopada i grudnia zeszłego roku byłem na Gran Canarii, poruszaliśmy się tam wynajętym samochodem i pewnego razu mieliśmy za wycieraczką mandat za złe zaparkowanie (o ile można to nazwać mandatem, a nie wezwaniem czy czymś podobnym). Zastanawialiśmy się co robić, ale po naradach i pytaniach znajomych postanowiliśmy nie płacić. W końcu nic nie podpisywaliśmy. W wypożyczalni płaciliśmy gotówką, nie mają danych mojej karty. Dzisiaj przyszedł na mój adres list (zwykły, był w skrzynce, nie polecony) z wezwaniem do zapłaty - 100 euro do 30.04, 200 euro po tym terminie. Pytanie w stylu Polaka - kombinatora: muszę płacić? Nic nie podpisywałem, nie odbierałem. Naczytałem się różnych opinii w internecie, że mandat za wycieraczką jest nieważny, ale też, że i tak trzeba będzie zapłacić. Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#245 PostWysłany: 03 Kwi 2017 22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Nie wiem jak jest na GC ale w Barcelonie jak źle zaparkujesz to nie ma mowy żebyś się nie skapnął, bo furę odwożą na parking:)
No ale jak nic nie podpisywałeś? Samochód na słowo harcerza wypożyczyłeś a dane z karty rowerowej spisali? ;)
Możesz nie płacić... ale przy najbliższej wizycie w Espanii możesz paru nowych słów się nauczyć 8-)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
baja lubi ten post.
 
      
#246 PostWysłany: 03 Kwi 2017 22:44 

Rejestracja: 16 Gru 2014
Posty: 29
Loty: 137
Kilometry: 159 990
Nic nie podpisywałem w sensie na mandacie, a także jak do mnie przyszło ponownie wezwanie na adres to nie był polecony, a zwykły list, więc nie ma potwierdzenia odbioru. W wypożyczalni nie trzeba było mieć karty, więc nie ściągną mi nic z niej, jedynie mają mój adres. A samochodu nigdzie nie odwiezli, miałem tylko śmieszny kwitek za wycieraczką.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#247 PostWysłany: 03 Kwi 2017 22:52 

Jak już przyszło obciążenie na domowy adres ,to więcej niż pewne,o ile nie zapłacisz to zadłużenie przejmie spółka windykacyjna która chętnie kupi dług. Jeśli dalej będzie brak zapłaty przekaże do sądu a ten do komornika. Sporo wody przez ten czas upłynie a i kosztów narośnie,niezbyt zadowalających ciebie. Kierat już ruszył ,masz czas go zatrzymać, on sam już nie.
Góra
 PM off  
      
#248 PostWysłany: 03 Kwi 2017 23:08 

Rejestracja: 16 Gru 2014
Posty: 29
Loty: 137
Kilometry: 159 990
Ok, to dzięki za info. Chyba przeboleje i zapłacę. Bardziej mnie zastanawia ten mandat za wycieraczką, bo przecież równie dobrze mógłby ktoś wyciągnąć, a listonosz nie dostarczyć do mnie listu i o niczym bym nie miał pojęcia :D ale to takie moje kombinatorstwo i szukanie po studencku oszczędności. Pytałem też koleżanki, której chłopak jest Hiszpanem i co więcej - policjantem. Zapytał jedynie czy podpisywaliśmy coś, jak powiedziałem, że nie, to odpowiedział "nooo, don't pay", a poźniej "don't worry". No właśnie widać, dla nich to wszystko don't worry :D

Więc chodzi mi czy takie coś konkretnie może być ścigane, bo nie ma potwierdzenia jak np. fotoradar. Dostaliśmy to od policia local czyli taka straż miejska u nich.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#249 PostWysłany: 03 Kwi 2017 23:28 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5146
srebrny
namteH napisał(a):
Nie wiem jak jest na GC ale w Barcelonie jak źle zaparkujesz to nie ma mowy żebyś się nie skapnął, bo furę odwożą na parking:)
No ale jak nic nie podpisywałeś? Samochód na słowo harcerza wypożyczyłeś a dane z karty rowerowej spisali? ;)
Możesz nie płacić... ale przy najbliższej wizycie w Espanii możesz paru nowych słów się nauczyć 8-)

ah namteh.... ty i te swoje madrosci z palca wyssane. co mu niby zrobia podczas wizyty w Hiszpanii ?

-- 03 Kwi 2017 23:29 --

Anonymous napisał(a):
Jak już przyszło obciążenie na domowy adres ,to więcej niż pewne,o ile nie zapłacisz to zadłużenie przejmie spółka windykacyjna która chętnie kupi dług. Jeśli dalej będzie brak zapłaty przekaże do sądu a ten do komornika. Sporo wody przez ten czas upłynie a i kosztów narośnie,niezbyt zadowalających ciebie. Kierat już ruszył ,masz czas go zatrzymać, on sam już nie.

jaki dlug ? dlug to jest wtedy jak sad go skaze, firma windykacyjna w takim wypadku nie moze nic zrobic,
bez przesady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#250 PostWysłany: 03 Kwi 2017 23:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
kampaw333 napisał(a):
Ok, to dzięki za info. Chyba przeboleje i zapłacę. Bardziej mnie zastanawia ten mandat za wycieraczką, bo przecież równie dobrze mógłby ktoś wyciągnąć, a listonosz nie dostarczyć do mnie listu i o niczym bym nie miał pojęcia :D ale to takie moje kombinatorstwo i szukanie po studencku oszczędności. Pytałem też koleżanki, której chłopak jest Hiszpanem i co więcej - policjantem. Zapytał jedynie czy podpisywaliśmy coś, jak powiedziałem, że nie, to odpowiedział "nooo, don't pay", a poźniej "don't worry". No właśnie widać, dla nich to wszystko don't worry :D

Więc chodzi mi czy takie coś konkretnie może być ścigane, bo nie ma potwierdzenia jak np. fotoradar. Dostaliśmy to od policia local czyli taka straż miejska u nich.

Takie hipotetyczne problemy staram się załatwić w głowie, zadając sobie pytanie ile jest dla mnie wart spokój ducha?

I jak mnie stać to go sobie funduję. ;)

Nikt na forum nie da ci pewności, że będzie dobrze lub źle.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#251 PostWysłany: 03 Kwi 2017 23:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
michcioj napisał(a):
...
ah namteh.... ty i te swoje madrosci z palca wyssane. co mu niby zrobia podczas wizyty w Hiszpanii ?
...

no a nie mogą na lotnisku zatrzymać, np przy wylocie?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#252 PostWysłany: 04 Kwi 2017 00:08 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5146
srebrny
nie, no moga. niby kto mialby zatrzymywac ? paniusia z ryanaira ? jakim prawem ? no bez zartow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#253 PostWysłany: 04 Kwi 2017 00:08 

Rejestracja: 03 Sty 2014
Posty: 306
niebieski
i się zaczyna jazda - argumenty co jeden mądrzejszy - dostałeś MANDAT I ZAPŁAĆ I TO KONIEC TEMATU , do odpowiadających Wasze rady są banalne i cwaniaczkowate by Polaczek , na szczęście jesteśmy u UE , mandat to nie ulotka za szybą. Przestańcie się ośmieszać i robić z Polski .... wystarczy że już rządzący to robią .... , mandatu nie dostaje się za nic - szkoda że nie był większy bo widzę niczego nie nauczył .... ŻENUJĄCE , na Gran C. są głupi czy co ? a Polaccoss to nie musi płacić ?


Ostatnio edytowany przez MUC2014 04 Kwi 2017 00:20, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#254 PostWysłany: 04 Kwi 2017 00:10 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5146
srebrny
muc2014 ty to chyba prawdziwej jazdy tutaj nie widziales :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
MUC2014 lubi ten post.
 
      
#255 PostWysłany: 04 Kwi 2017 00:16 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1638
niebieski
Skoro namierzyli Twój adres i wysłali list to znaczy, że zależy im aby kasę dostać. To, że list nie był polecony nie zawsze coś oznacza. Zadaj sobie pytanie co będzie rosnąć szybciej Twoje ewentualne zobowiązania, czy może przychody, i na podstawie ewentualnej odwiedzi zadecyduj czy płacić teraz czy może kiedy indziej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#256 PostWysłany: 04 Kwi 2017 00:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
michcioj napisał(a):
nie, no moga. niby kto mialby zatrzymywac ? paniusia z ryanaira ? jakim prawem ? no bez zartow.

no ale tam przed macaniem przecież też skanują bilet. nie może coś im tam wtedy zabrzęczeć?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#257 PostWysłany: 04 Kwi 2017 00:27 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5146
srebrny
prosze namteh... ryanair to nie izba skarbowa czy policja... jesli nie jestes scigany przez interpol nic nie moga zrobic
bo poprostu nie maja pojecia o twoich wybrykach...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#258 PostWysłany: 04 Kwi 2017 00:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
no ale pan co skanuje to nie jest z ryanaira tylko z lotniska
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#259 PostWysłany: 04 Kwi 2017 00:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Może akurat będzie skanował sam (są takie bramki) i mu się upiecze 8-)
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#260 PostWysłany: 04 Kwi 2017 00:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Jakby miało pikać to pewnie na granicy, ale w Hiszpanii to na razie nie grozi.

Co innego przy jakiejkolwiek innej kontroli policji na drodze.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 459 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group