Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Lut 2012 21:24 

Rejestracja: 13 Sty 2012
Posty: 18
Witam,

Przeczytałem kiedyś artykuł, że na polskich lotniskach nie chcą wpuszczać do samolotu lecącego do Norwegii czy Szwajcarii bez paszportu, pomimo tego, że te kraje nas wpuszczają tylko z dowodem osobistym ?

Czy ktoś ma doświadczenia aktualne jak to jest czy można tylko z dowodem osobistym wylecieć z Gdańska do Norwegii ?

Że drogą lądową (prom + samochód) można to wiem jeździłem tak - natomiast samolotem nigdy a niedługo lecę i chce wiedzieć jak to jest :)

Pozdrawiam!
P.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
#2 PostWysłany: 20 Lut 2012 21:29 

Rejestracja: 17 Maj 2011
Posty: 10
Na dowód jak najbardziej możesz lecieć.
Wiem z doświadczenia :)

Ps. ja sama lecę zawsze do Norwegii z Gdańska i nie ma żadnych problemów ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Lut 2012 21:47 

Rejestracja: 24 Sie 2011
Posty: 206
Też odbyłem lot do Norwegii i z powrotem na dowodzie osobistym.
A gdzie ten artykuł czytałeś?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Lut 2012 21:50 

Rejestracja: 19 Lut 2011
Posty: 210
niebieski
Do Norwegii leciałem trzy razy, za każdym razem na dowód ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Lut 2012 23:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4474
srebrny
I ja na dowód i dziecko miało dowód. To działa :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Lut 2012 23:34 

Rejestracja: 13 Sty 2012
Posty: 18
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, ten artykuł czytałem na kilku stronach już jakiś czas temu, w tej chwili znalazłem tylko ten:
http://www.tur-info.pl/p/ak_id,6976,,po ... straz.html

Widać od tego czasu na szczęście się już zmieniło na lepsze. Ale myślę, że temat przyda się każdemu kto leci, żeby się upewnić na 100%.

Pozdrawiam i dziękuję!
P.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Cze 2012 13:33 

Rejestracja: 19 Cze 2012
Posty: 10
Hej,
ja byłam 16-17.06.2012 w Norwegii i bez problemu wystarczył mi tylko dowód :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 01 Sie 2012 15:51 

Rejestracja: 08 Cze 2012
Posty: 4
Mieliście jakieś konkretne doświadczenia z Ryanairem? Wybieram się jutro na kilka dni do Norwegii, ale znalazłem taką wzmiankę gdzieś na stronie Ryana:

"Ważny dowód tożsamości wydany przez władze państwa należącego do Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) (Dowody tożsamości akceptowane podczas podróży liniami Ryanair wydają tylko następujące kraje EOG: Austria, Belgia, Bułgaria, Cypr, Czechy, Estonia, Finlandia, Francja, Gibraltar, Grecja, Hiszpania, Holandia, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Niemcy, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Węgry, Włochy)"

Norwegii tu nie widać.
Mam jeszcze jedno pytanie. Jeżeli odprawie się na dowód, a powiedzmy nie będą go chcieli zaakceptować to z paszportem(o ile będę go miał przy sobie) mimo wszystko przejdę?

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 01 Sie 2012 15:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Tu chodzi o kraj wydania dowodu tj. w Twoim wypadku Polske, wiec smialo mozesz uzyc dowodu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 01 Sie 2012 23:49 

Rejestracja: 17 Gru 2011
Posty: 40
ja byłem półtora tyg temu, bezproblemowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Sie 2012 00:04 

Rejestracja: 07 Maj 2010
Posty: 256
Bo Norwegia nie jest w Schengen, ale należy do Związku Paszportowego Krajów Nordyckich, który jest z grupą Schengen stowarzyszony. Spokojnie dowód wystarczy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 02 Sie 2012 00:07 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
jasek napisał(a):
Bo Norwegia nie jest w Schengen, ale należy do Związku Paszportowego Krajów Nordyckich, który jest z grupą Schengen stowarzyszony. Spokojnie dowód wystarczy.

Norwegia jest formalnie pełnoprawnym członkiem strefy Schengen, to że należy też do Związku Paszportowego Krajów Nordyckich to też inna rzecz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 05 Lut 2013 12:09 

Rejestracja: 25 Sty 2013
Posty: 14
witam wybieramy się wraz z mezem na jednodniową wycieczkę do Norwegii nie mamy paszportów czy na sam dowód spokojnie nas wpuszczą nie będą robić problemów???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Lut 2013 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2012
Posty: 160
zrób magiczną sztuczkę i włącz 1 stronę tego tematu, a tam będzie niespodzianka w postaci odpowiedzi na twoje pytanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 05 Lut 2013 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 1366
Loty: 247
Kilometry: 401 466
srebrny
Zadanie pytania tuż pod odpowiedzią - bezcenne ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 23 Kwi 2013 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2012
Posty: 148
Loty: 81
Kilometry: 105 908
mam pytanie:
- odprawiłam się przed chwilą z Katowic do Bergen (Wizz) i kazał wpisywać dane paszportowe (numer i seria dowodu + jego ważność)
- po Bergen odprawiłam się na lot Katowice - Oslo Torp (Wizz) - i nie musiałam już podawać tych danych, same okienko odprawa i już karta pokładowa w PDF.

Odprawiałam oprócz siebie różne osoby więc odpada opcja, że Wizz zapamiętał moje dane itd. (tym bardziej, że na karcie pokładowej do Torp nie mam numeru dowodu itd.)

Ktoś ma pomysł czemu tak jest?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group