Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Lis 2016 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2832
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
Obecnie w tv jest mnóstwo różnych programów podróżniczych. Które warto obejrzeć?

Wzorem tematu o książkach podróżniczych myślę, że warto założyć temat o programach/seriach telewizyjnych. Podzielić się opinią, polecić coś, czy napisać krótką recenzję.

To jak,które ciekawe serie polecacie? :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#2 PostWysłany: 03 Lis 2016 11:08 

Rejestracja: 17 Sie 2016
Posty: 51
Też mnie ciekawi co oglądacie :) ja ostatnio patrzyłem na Azja Ekspress ale nie nazwałbym tego programem podróżniczym bo to jest bardziej coś w stylu Big Brothera, poza tym czasem przesadzają z wulgarnym zachowaniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Lis 2016 11:13 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Rzadko oglądam TV, ale jak Makłowicz leci, to chętnie obejrzę ;) ewentualnie Cejrowski dość ciekawie opowiada o podróżach
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 03 Lis 2016 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 809
niebieski
Ja akurat fanem cejrowskiego nie jestem, ale swego czasu lubilem program Martyny Wojciechowskiej.

Na youtube: Przez świat na fazie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Lis 2016 11:21 

Rejestracja: 17 Sie 2016
Posty: 51
Co do Cejrowskiego to kiedyś jak byłem młodszy go lubiłem, ale potem zrozumiałem, że niestety ale w większości przypadków był gburem w stosunku do osób które "odwiedzał" .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Lis 2016 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1883
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Cejrowski jest bardzo specyficzny jeśli chodzi o programy. Często w żartobliwy sposób przedstawia ludzi, których poznaje i miejsca w, których jest. Tak czy inaczej lubię go oglądać ;) aczkolwiek teraz lecą tylko powtórki jego programów.
Martyna Wojciechowska wystartowała z nową serią "Kobieta na krańcu świata" również zerkam z ciekawości. Poważniej podchodzi do tematów, które pokazuje w programie niż WC
Makłowicza kiedyś oglądałem zawsze, teraz już wtedy kiedy trafię na jego program. Odnoszę wrażenie, że zmienił styl i skupia się teraz więcej na atrakcjach regionu w, którym obecnie jest.
Azja Express- nie traktuję tego jako program podróżniczy bo w żadnym wypadku czymś takim nie jest. Miejsca w, których przebywają w programie są tylko kolorowym tłem dla celebrytów ;) Ważniejsze są stosunki między parami, to jak się obgadują itp niż to gdzie są ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kacper_Cz lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 03 Lis 2016 11:36 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
http://www.bbc.co.uk/programmes/b01rdqn7

Great Coninental Railway Journeys plus inne z serii Great (...) Railway Journey
Dostepne przez BBC iPlayer
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Lis 2016 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 436
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Dla znających język rosyjski polecam "Orzeł i reszka" - docinki na YT. W każdym odcinku para odwiedza dane miasto, na początku rzucają monetą i jedna z nich spędza czas w tym mieście płacąc za wszystko złotą KK (czyli może sobie pozwolić na wszystko), a druga bardzo budżetowo, bo ma do wydanie tylko kilkadziesiąt USD.
Tu przykładowo odcinek w Krakowie:

_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 03 Lis 2016 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2832
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
Ja bardzo lubię serię "Boso", mam w domu wszystkie odcinki (tj. ok. 160) na płytach. Może z racji poglądów W. Cejrowskiego najbardziej podobała mi się seria nakręcona w Ziemi Świętej.

Kilka sezonów Martyny, tych pierwszych i "Kobiety na krańcu świata" oglądałem, ale nie wszystkie. Te podobały mi się na pewno mniej, ale były też bardzo dobre odcinki.

Kilka lat temu uwielbiałem oglądać "Szkołę przetrwania" z Bearem Gryllsem :)

Jeśli chodzi o BBC, to jest świetna wiadomość, w najbliższy poniedziałek będzie premiera "Planety Ziemi 2". Poniżej trailer:


Seria będzie 6-odcinkowa. Myślę, że większość z Was oglądała serię "Planeta Ziemia". Dla mnie to jest chyba najlepsza dokumentalna seria, jaką oglądałem kiedykolwiek ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 03 Lis 2016 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 461
srebrny
na Travel Channel - Globe Trekker - Obieżyświat, lubię tego pociesznego Iana Wrighta.

Szkoda tylko, że nie mogę znaleźć starych odcinków online.
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 03 Lis 2016 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
To ja jeszcze dodam od siebie program Anthony Bourdain - No reservations, z tego co kojarzę to najczęściej leci na Kuchnia+, niby taki jak nasz Makłowicz,ale nie do końca - jeździ i próbuje miejscowych specjałów przy okazji zwiedzając dany zakątek świata. Ale Makłowicz to przy nim anioł ;) Dla mnie super program :)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 03 Lis 2016 12:52 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 119
barka napisał(a):
Dla znających język rosyjski polecam "Orzeł i reszka" - docinki na YT. W każdym odcinku para odwiedza dane miasto, na początku rzucają monetą i jedna z nich spędza czas w tym mieście płacąc za wszystko złotą KK (czyli może sobie pozwolić na wszystko), a druga bardzo budżetowo, bo ma do wydanie tylko kilkadziesiąt USD.
Tu przykładowo odcinek w Krakowie:



Bodajże w zeszłym roku można było zobaczyć w TTV z polskim lektorem, szkoda, ze zdjęli, bo przyjemnie się oglądało.
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrek_ lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 03 Lis 2016 12:57 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 192
Loty: 118
Kilometry: 241 266
Legion1 napisał(a):
(...) Makłowicza kiedyś oglądałem zawsze, teraz już wtedy kiedy trafię na jego program. Odnoszę wrażenie, że zmienił styl i skupia się teraz więcej na atrakcjach regionu w, którym obecnie jest. (...)


Robert Makłowicz miał kiedyś program o nazwie "Podróże kulinarne Roberta Makłowicza", który traktował bardziej o kulinariach i trochę słów o rejonie, w którym przebywa. Teraz od jakiegoś czasu emitowany jest program "Makłowicz w podróży", w którym z kolei większość materiału poświęcona jest atrakcjom i historiom regionu + lokalna kuchnia w wykonaniu Roberta.

Według mnie to akurat jest zmiana na plus i bardziej odpowiada mi ta forma :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 03 Lis 2016 13:01 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990

tak mi się przypomniało ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 03 Lis 2016 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2014
Posty: 137
Loty: 39
Kilometry: 102 845
wspomniany wyżej Anthony Bourdain - ja ogladam wszytskie jego programy na Kuchnia+. Polecam bo pokazuje targowiska, fajne knajpy, niezbyt popularne dzielnice w znanych miastach. Ma parę serii, ja najbardziej lubię serię LAYOVER (Postój z Anthony Bourdain) bo wtedy pokazuje najwięcej konkretnych miejsc wartych uwagi
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 03 Lis 2016 13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Również jestem miłośniczką Anthony'ego :twisted:
Na Kuchnia+ fajna też była seria "Street food: jedzenie na ulicach świata" - http://www.kuchniaplus.pl/program/progr ... iata_42692
A z uwagi na grecki klimat - seria TVP "Teo-ria smaku Teo Vafidisa" http://www.teoriasmaku.tvp.pl/.
A z uwagi na włoski klimat - "Dwóch łakomych Włochów" - niestety było tylko 8 odcinków:/ http://www.kuchniaplus.pl/program/progr ... chow_36850
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez LaVarsovienne, 03 Lis 2016 14:03, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
sherif14 lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 03 Lis 2016 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 603
Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
Bardzo ciekawy jest program Dookoła Wojtek Polska na Planete+. Każdy odcinek poświęcony jest danemu rejonowi Polski. Ze szczegółami prowadzący opisuje historię, atrakcje i ciekawostki na temat miejscowości, w której akurat przebywa.
Jeżeli chodzi o podróżowanie po świecie, to bardzo lubiłem program Anny Kwiatkowskiej Podróżnik http://vod.tvp.pl/1393/podroznik. Interesująca jest również seria kulinarno-podróżnicza
David w Europie na Kuchnia+


Ostatnio edytowany przez sherif14, 03 Lis 2016 14:21, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 03 Lis 2016 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
http://www.planeteplus.pl/dokument-swiat-z-gory-6_43587

bylo juz kilka serii - nagrywam jak pamietam
pozniej jak ciekawy odcinek ogladam, nieciekawy usuwam i co najwazniejsze
z szelmowskim usmiechem przewijam irytujace reklamy i przerywniki :D
Góra
 Profil Relacje PM off
sherif14 lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 03 Lis 2016 22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Dołączam do miłośniczek Anthony'ego Bourdaina :) Teraz rzadko zdarza mi się oglądać, ale pamiętam różne świetne odcinki sprzed nawet 10 lat.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
LaVarsovienne lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 09 Lis 2016 20:45 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Azjatycka Przygoda Kudłaczy, Bałtycka Przygoda Kudłaczy i reszta. Na Kuchni+.
http://www.kuchniaplus.pl/program/progr ... aczy_43820

Jestem dość wymagający, jeśli chodzi o programy podróżniczo - kulinarne, ale ten mi się podoba.
No i Bourdain, ale to chyba oczywiste ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Trendiction [Bot] oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group