Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Cze 2013 17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2013
Posty: 181
Loty: 88
Kilometry: 106 774
Czterodniowy trip do Mediolanu

Dzień pierwszy :
Na lotnisku w Gdańsku byliśmy ok.15.30. Podziwianie nowego terminalu, odwiedzenie WC i drobne zakupy w lotniskowym sklepie. Po 16 stanęliśmy do kolejki, aby odprawić się jak najszybciej. Po odprawie przeszliśmy security, a tam dosyć sporo ludzi. Cierpliwie odczekaliśmy swoje i przeszliśmy kontrolę bez zastrzeżeń. Do kuwet wyłożyliśmy telefony, paski, portfele i klucze oraz woreczki strunowe z kosmetykami. Wszystko szybko i sprawnie. Lecieliśmy tylko z małymi bagażami (plecaki) i przed bramką nawet nie było potrzeby mierzenia plecaków w sizerze – nawet celnik stwierdził, że plecak zawsze mieści się w granicach normy małego bagażu.

Załącznik:
Komentarz do pliku: Airbus A320
20130612_214507.jpg
20130612_214507.jpg [ 167.38 KiB | Obejrzany 6111 razy ]


Potem przejście do samolotu, znalezienie dogodnych dla nas miejsc i w drogę! Samolot był zapełniony w 100 %, ale jakoś nie było dyskomfortu. Załoga bardzo sympatyczna i uprzejma.

Załącznik:
Komentarz do pliku: Widok z samolotu
20130609_173410.jpg
20130609_173410.jpg [ 141.83 KiB | Obejrzany 6111 razy ]


Lot przebiegał bez zakłóceń, pod koniec lotu były jedynie małe turbulencje.Wylądowaliśmy w zachmurzonym Bergamo o czasie czyli ok.19.15. Wyjęcie na terminal, mały rekonesans (nie byłem nigdy na tym lotnisku), zabranie kilku mapek miasta i wyjście na zewnątrz. A tam zaczęło już dosyć padać, ale postanowiliśmy przejść się do Orio Center, aby zrobić jakieś wieczorne zakupy (coś do przekąszenia i piwko). Centrum handlowe duże, IPER zaopatrzony (sporo promocji) i fajne knajpki. Po drobnych zakupach postanowiliśmy coś zjeść. Padło na pizzy, wzięliśmy po kawałku capriciosy i po zjedzeniu poszliśmy na lotnisko, skąd mieliśmy ORIO SHUTTLE do Mediolanu. Trochę nas zmoczyło, bo z centrum handlowego szliśmy drogą przez tunel i tylko w tym tunelu mogliśmy chwilę przeczekać.

Załącznik:
Komentarz do pliku: Orio Center
20130609_195237.jpg
20130609_195237.jpg [ 141.82 KiB | Obejrzany 6111 razy ]


Bus odjechał planowo i pędził autostradą jak szalony. Po ok. 50 minutach byliśmy już przed Milano Centrale, skąd przeszliśmy się spacerem do naszego hotelu. Wtedy akurat nie padało, ale będąc już przy hotelu, nagle zerwała się ulewa. Hotel bardzo fajny, 3 gwiazdki i cena atrakcyjna – linka podawałem na forum w dziale promocje hotelowe. Warto było tam zarezerwować noclegi, bo dojście do metra Loreto czy do Milano Centrale było dosyć łatwe, o ile wyszło się z tegoż metra odpowiednim wyjściem, hehe. Nam czasami się to nie udawało i trochę nadrabialiśmy drogi.

Drugi dzień :

Po śniadaniu w hotelu – bardzo wcześnie wyszliśmy na całodzienne zwiedzanie, które zaczęliśmy od katedry DUOMO. Oczywiście weszliśmy schodami. Boże, co za piękne widoki !!! Pogoda była znośna, chwilami pochmurno lecz na szczęście nie padało. Dokładnie pospacerowaliśmy po tarasach widokowych DUOMO i po zejściu, dalej kontynuowaliśmy zwiedzanie. Obok katedry jest wielka galeria handlowa VITTORIO EMANUELE, gdzie swoje butiki mają najwięksi projektanci mody. Obowiązkowo fotki i okręcenie się obcasem na byczym jądrze – oby przesąd o szczęściu spełnił się i to jak najszybciej, hehe...

Załącznik:
Komentarz do pliku: Przepiękna katedra
P6100017.JPG
P6100017.JPG [ 171.22 KiB | Obejrzany 6111 razy ]
Załącznik:
Komentarz do pliku: Duomo z inne perspektywy
P6100029.JPG
P6100029.JPG [ 33.57 KiB | Obejrzany 6111 razy ]
Załącznik:
Komentarz do pliku: Widok z Duomo
P6100051.JPG
P6100051.JPG [ 36.03 KiB | Obejrzany 6111 razy ]
Załącznik:
Komentarz do pliku: Wnętrze Vittorio Emanuele
P6100087.JPG
P6100087.JPG [ 44.89 KiB | Obejrzany 6111 razy ]
Załącznik:
Komentarz do pliku: Wnętrze Vittorio Emanuele
P6100094.JPG
P6100094.JPG [ 43.1 KiB | Obejrzany 6111 razy ]
Załącznik:
Komentarz do pliku: Sławny byczek i jego wytarte ... jądra :-)
P6100098.JPG
P6100098.JPG [ 41.1 KiB | Obejrzany 6111 razy ]


Następnie przeszliśmy się do zamku Sworzów, który oglądaliśmy z zewnątrz. Potem spacer i odpoczynek w parku Sempione. Łuk Triumfalny przy Piazza Sempione nas zachwycił i przypomniał mi się wyjazd do Paryża sprzed kilku lat. Ech,wspomnienia...

Załącznik:
Komentarz do pliku: Fontanna i w tle zamek Sworzów
P6100152.JPG
P6100152.JPG [ 31.52 KiB | Obejrzany 6111 razy ]


Po tych wspomnieniach i zrobieniu zdjęć pojechaliśmy metrem do bazyliki Św.Ambrożego, biskupa Mediolanu, wzniesionej w latach 379 – 386. Tam również jest pochowany ów święty – leży w szatach zmumifikowany za szkłem.
Zbliżał się wieczór, a więc zapadła decyzja o zwiedzeniu mediolańskiej Wenecji, czyli Naviglio Grande. Tam uraczyliśmy się aperitivo (10 euro od osoby) – zimne, smaczne piwko plus jedzenie do woli. Skosztowaliśmy różnego rodzaju pizze, makarony i inne przysmaki. Najedzeniu poszliśmy na dalsze zwiedzanie.
Nadmienię, iż zaraz po przyjeździe z Bergamo do Mediolanu zakupiliśmy bilet całodniowy na całą komunikację – cena 4,50 euro. Z metra korzystaliśmy bardzo, bardzo często...

Podsumowanie i ceny :

ORIO SHUTTLE – 3,5 euro od osoby (rezerwacja przez internet, a na miejscu 5 euro)
DUOMO – wejście schodami na górę, gdzie jest taras widokowy 7 euro od osoby
Bazylika Św. Ambrożego – wstęp bezpłatny
Aperitivo – 10 euro od osoby


Jutro opiszę dzień trzeci i czwarty wypadu (urocze miasteczko Como, rejs po jeziorze do Bellagio i funicolare na górę Brunate oraz Bergamo)
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen) - moje motto
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 15 Cze 2013 21:18 

Rejestracja: 16 Maj 2013
Posty: 3
Fajny wyjazd,świetne fotki i opis dość szczegółowy.Miło się czyta i chce się więcej.Cztery dni?Ile wyjazd wyszedł na osobę i jakie tam są ceny?Czekam na dalszą relację!Pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Cze 2013 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2013
Posty: 181
Loty: 88
Kilometry: 106 774
Dzień trzeci :

Po bardzo szybkim śniadaniu w hotelu udaliśmy się na stację metra Loreto, a dalej przejazd metrem do stacji Centrale F.S, aby być na dworcu Milano Centrale, skąd odjeżdżał nasz pociąg do Como S.Giovani. Kupno biletu bezproblemowe – w automacie, który operował kilkoma językami. Intuicyjna i łatwa obsługa. Po zakupie biletów udaliśmy się na peron, pociąg jechał ze stacji Porta Garibaldi i chwilę czekaliśmy na niego. Dookoła sporo pociągów : do Turynu, Wenecji itd.
Po wjeździe pociągu zajęliśmy miejsca, siedzenia wygodne, wagony czyste i klimatyzowane – a był to pociąg regionalny (nie to, co u nas w PKP, hehe). W czasie jazdy bardzo sympatyczna konduktorka sprawdziła nam bilety, z uśmiechem na twarzy. Po plecakach było widać, iż jesteśmy turystami z zagranicy.


Po niecałej godzinie wysiedliśmy w Como S.Giovani. Spacerując uliczkami doszliśmy do nadbrzeża, troszkę zdjęć po drodze i szukanie naszego stateczku do Bellagio. Odpłynęliśmy o czasie tj. o 10.30 i po drodze statek zatrzymywał się w kilku miejscowościach, gdzie wsiadali i wysiadali pasażerowie. Ogólnie było luźno i swobodnie. Na statku wypiliśmy smaczną kawę american i latte – ceny zdumiewająco niskie. Rejs do Bellagio trwał ok. 2 godzin, a jakie piękne widoki dookoła!!! Po prostu rewelacja!!!

Załącznik:
P6110284.JPG
P6110284.JPG [ 220.03 KiB | Obejrzany 5910 razy ]
Załącznik:
P6110330.JPG
P6110330.JPG [ 246.31 KiB | Obejrzany 5910 razy ]
Załącznik:
P6110337.JPG
P6110337.JPG [ 174.98 KiB | Obejrzany 5910 razy ]
Załącznik:
P6110383.JPG
P6110383.JPG [ 48.51 KiB | Obejrzany 5910 razy ]
Załącznik:
P6110396.JPG
P6110396.JPG [ 136.86 KiB | Obejrzany 5910 razy ]
Załącznik:
P6110400.JPG
P6110400.JPG [ 173.5 KiB | Obejrzany 5910 razy ]


Po przypłynięciu obeszliśmy sobie miasteczko, bardzo urokliwe. Spacery wąskimi uliczkami wzmogły nasz głód, a więc postanowiliśmy coś zjeść. Natrafiliśmy na fajną knajpkę na górze miasteczka, gdzie kolejny raz skosztowaliśmy aperitivo za 10 euro od osoby. Tym razem wybór potraw był większy niż w Mediolanie. Zamówiliśmy piwo i wino, a do tego mnóstwo dobrego jedzenia i to wszystko za jedyne 10 euro!

Załącznik:
P6110473.JPG
P6110473.JPG [ 213.11 KiB | Obejrzany 5910 razy ]

Po obiedzie dalej zwiedzanie Bellagio i na deser lody w pobliżu promenady, skąd o 18 wypłynęliśmy w drogę powrotną do Como. Widoki ze statku bajeczne, a na dodatek cały dzień bardzo upalnie i bezdeszczowo. Po przypłynięciu do Como, postanowiliśmy wjechać kolejką Funicolare na wzgórze Brunate. Warto wjechać, bo widoki zapierają dech w piersiach, z góry widok na Como i jezioro, a do tego malownicze miasteczko.
Załącznik:
P6110553.JPG
P6110553.JPG [ 243.51 KiB | Obejrzany 5904 razy ]

Po zjechaniu na dół poszliśmy na dworzec kolejowy, skąd odjechaliśmy w kierunku Milano Porta Garibaldi i potem do hotelu.

Podsumowanie i ceny :
Pociąg Milano Centrale - Como S.Giovani – 9,10 euro w dwie strony na osobę
Rejs statkiem do Bellagio – 20,80 euro w dwie strony na osobę
Funicolare Brunate – 5,25 euro w dwie strony na osobę


Dzień czwarty :

Rano wymeldowaliśmy się z hotelu i pieszo poszliśmy na dworzec Milano Centrale, aby tym razem pociągiem pojechać do Bergamo. Podróż dosyć męcząca, bo upał doskwierał, a nie wszystkie okna dały się otworzyć, a klimatyzacja jakoś słabo działała. Przed dworcem udało się nam znaleźć punkt, gdzie można było zostawić bagaże. Takie skrytki na większy i mniejszy bagaż. A więc postanowiliśmy tam zostawić plecaki i kurtki, aby ich nie dźwigać podczas zwiedzania i poszliśmy przed siebie. Bergamo jest również cudownym, włoskim miasteczkiem, takim ze swoim klimatem.

Doszliśmy do Funicolare i wjechaliśmy do Citta Alta. Magiczne miejsce! Spacery wąskimi uliczkami, po drodze sporo zdjęć i chwila relaksu przy kawie i lodach. A właśnie, natrafiliśmy na super knajpkę w pobliżu cytadeli ( Caffe Cittadella – Largo Collo Aperto 2).
Załącznik:
P6120634.JPG
P6120634.JPG [ 137.21 KiB | Obejrzany 5910 razy ]

Polecam !!! Ceny mnie miło zaskoczyły, a obsługa bardzo miła.
Po zjechaniu kolejką na dół, dalej spacer i odbiór bagażu. Z plecakami udaliśmy się na dworzec kolejowy, gdzie w sklepiku kupiliśmy bilety na bus, aby dojechać na lotnisko.

Potem czekanie na odprawę, która odbyła się zdecydowanie szybciej niż w Gdańsku. Praktycznie nie zwracano uwagi na plecaki, wcale ich nie mierzono i potem udaliśmy się do sklepów wolnocłowych. Ceny kuszące, ale kupiliśmy tylko piwo Peroni na pamiątkę i czekaliśmy przy bramce na wejście do samolotu. Lot przebiegał bez zakłóceń lecz zdziwił nas wciąż ogłaszany komunikat załogi, aby nie spożywać alkoholu zakupionego na lotnisku, gdyż jest to wykroczenie i takie tam dziwne teksty, które mnie wręcz śmieszyły. Jakiś wewnętrzny zakaz? Hmm. Postanowiłem kupić kawę i chciałem zapłacić kartą, ale z tym był problem. Nie działała, ani moja, ani innych pasażerów. Lekkie wkurzenie, bo niektórzy kupili sobie whisky i inne trunki i ledwo znaleźli jakąś gotówkę, aby za to zapłacić. Dziwne, prawda?
Na moje pytanie do stewardesy „a gdybym nie posiadał gotówki, to co by było?”, ona na to „poszłoby to na straty”.... zero „przepraszam, przykro mi itd.”....Cóż, pewnie też już dziewczyny miały dosyć ....

Podsumowanie i ceny :
Pociąg TRENITALIA z Milano Centrale do Bergamo – 5,25 euro od osoby
Przechowalnia bagażu (skrytka) – 3 euro (pojemność średnia, ale dwa plecaki i kurtki weszły, bo dosyć głęboka)
Funicolare Citta Alta – 2,50 euro w dwie strony na osobę
Bilet na bus do lotniska (Tariffa C – Ticket 3 zone) ważność 90 minut od skasowania – 2,10 euro na osobę


Ogólnie wyjazd bardzo udany, zwiedzanie na maxa i pewnie nie wszystko tutaj opisałem. Polecam każdemu taką odskocznię od codzienności i taki wypad na 4 dni. Koszt nie był jakiś mega wysoki (najdrożej wyszedł hotel, ale był warty tego). Zaskoczył nas brak zwykłych sklepów spożywczych albo ich nie zauważyliśmy. Nam udało się znaleźć sklep samoobsługowy PAM niedaleko hotelu, bardzo dobrze zaopatrzony (w Mediolanie) i Billę w Bergamo (opisywaną tutaj na forum – w środku sklepu odzieżowego,heh).

Jeśli ktoś planuje wypad do Mediolanu, to służę swoją pomocą, postaram się odpowiedzieć na pytania odnośnie cen, co zwiedzać itd.

Ps. Włoska kawa i lody są niepowtarzalne.... :D
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen) - moje motto
Góra
 Profil Relacje PM off
spty13 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 16 Cze 2013 15:29 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Witam. Fajna relacja, skorzystam z podpowiedzi w październiku. Włoskie klimaty , kawka, lody, ciasteczka to bajeczka. Od 10.06 przez trzy dni bawiłem w Rzymie i już tęsknię. Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Cze 2013 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2011
Posty: 828
srebrny
Nie można się nie zgodzić, iż kawa i lody we Włoszech są niepowtarzalne :)
_________________
Image

http://mamasaidbecool.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Cze 2013 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2013
Posty: 181
Loty: 88
Kilometry: 106 774
orfik11 napisał(a):
Witam. Fajna relacja, skorzystam z podpowiedzi w październiku. Włoskie klimaty , kawka, lody, ciasteczka to bajeczka. Od 10.06 przez trzy dni bawiłem w Rzymie i już tęsknię. Pozdrawiam


Witam!Jak byłeś w Rzymie,to bardzo dobrze znasz włoskie klimaty.Uwielbiam Włochy,a w Rzymie byłem kilkanaście lat temu,czas więc zrobić niebawem powtórkę,heh....Pozdrawiam :)
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen) - moje motto
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Cze 2013 17:46 

Rejestracja: 16 Maj 2013
Posty: 3
No no,relacja się rozrosła i bardzo fajnie!A fotki suuuper!Też bym chciał tam pojechać :-( Zazdroszczę Tobie.....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Cze 2013 14:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3391
srebrny
Fajna i rzezczowa relacja, a poza tym dla mnie bardzo przydatna. Akurat preferuję wyjazdy 3-5 dniowe, a tam jeszcze nie byłem.
W tym roku już raczej nie zdążę (była już Holandia, będzie jeszcze Norwegia) ale na przyszły rok planuję identyczny trip - też z Gdańska :)
Dzięki za relację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Cze 2013 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2013
Posty: 181
Loty: 88
Kilometry: 106 774
maczala1 napisał(a):
Fajna i rzezczowa relacja, a poza tym dla mnie bardzo przydatna. Akurat preferuję wyjazdy 3-5 dniowe, a tam jeszcze nie byłem.
W tym roku już raczej nie zdążę (była już Holandia, będzie jeszcze Norwegia) ale na przyszły rok planuję identyczny trip - też z Gdańska :)
Dzięki za relację.


Dziękuję za opinię. Starałem się opisać swój wyjazd najlepiej jak mogłem,tak na gorąco,ale pewnie sporo mi umknęło (czytaj:pisałem w pośpiechu,heh).Jeśli będziesz potrzebował informacji,porad,to z chęcią odpowiem.Pozdrawiam serdecznie :)
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen) - moje motto
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Cze 2013 00:40 

Rejestracja: 16 Maj 2013
Posty: 3
Krzysiekgd masz jeszcze jakieś fajne fotki?Chyba tą relacją wyzwoliłeś u mnie chęć odwiedzenia Mediolanu i tego świetnego jeziora. Aż Ci zazdroszczę takich widoczków :oops: Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 23 Cze 2013 09:08 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Świetna relacja i zdjęcia! Byłam już w Bergamo 3 razy, samo miasto urocze i jako baza do dalszych wyjazdów. A gdzie konkretnie te skrytki na bagaż? Zrozumiałam, że obok dworca kol.? E.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 23 Cze 2013 10:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10935
HON fly4free
ewaolivka napisał(a):
Świetna relacja i zdjęcia! Byłam już w Bergamo 3 razy, samo miasto urocze i jako baza do dalszych wyjazdów. A gdzie konkretnie te skrytki na bagaż? Zrozumiałam, że obok dworca kol.? E.


viewtopic.php?p=245473#p245473
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Cze 2013 10:24 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
dot:dzien 4- Bergamo transport
Zamiast pojedynczych biletow warto kupic bilet calodzienny za 5 Euro, ktory obejmuje przejazd do/z lotniska, przejazdy po miescie i 2 kolejki Funicolare.
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 23 Cze 2013 11:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2013
Posty: 181
Loty: 88
Kilometry: 106 774
01ERES napisał(a):
dot:dzien 4- Bergamo transport
Zamiast pojedynczych biletow warto kupic bilet calodzienny za 5 Euro, ktory obejmuje przejazd do/z lotniska, przejazdy po miescie i 2 kolejki Funicolare.


Witam!Tak,jest opcja całodziennego biletu,ale był to nasz ostatni dzień i właściwie wszędzie chodziliśmy na piechotę.Kupiliśmy tylko bilet na lotnisko i jedną kolejkę Funicolare (na drugą już czasu zabrakło :-( ).A więc i tak wydałem niecałe 5 euro na przejazdy w Bergamo.Bardzo polecam taki wypad,gdybyśmy mieli więcej czasu,to z pewnością kupilibyśmy bilet całodniowy na Bergamo,tak jak kupiliśmy całodniowy na Mediolan (bardzo się opłacał).Obiecałem sobie,iż z pewnością tam wrócę na dalsze zwiedzanie tych okolic,bo są przepiękne.Przeloty tanie,tylko lepszy hotel trochę kosztuje lecz jak trafi się okazja cenowa,to wcale nie jest aż tak drogo....

Po Podróżnika - w pojedynkę też dasz radę,ale np.nocleg w hotelu wyjdzie drożej lecz zawsze możesz wziąć hostel i nocleg w wieloosobowym pokoju.Pakuj się i jedź!!!Warto!!!
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen) - moje motto
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 23 Cze 2013 16:51 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
witam, dzięki za relację, pomogła podjąć decyzję gdzie następny trip, bilety kupione 01.10-05.10, w opisie polecasz hotel w którym byliście, ale jego namiary są w innym dziale, dodaj go w opisie, będzie łatwiej, pzdr
edit: jeśli to nie tajemnica ile zapłaciliście za pokój??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 23 Cze 2013 16:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2013
Posty: 181
Loty: 88
Kilometry: 106 774
santech napisał(a):
witam, dzięki za relację, pomogła podjąć decyzję gdzie następny trip, bilety kupione 01.10-05.10, w opisie polecasz hotel w którym byliście, ale jego namiary są w innym dziale, dodaj go w opisie, będzie łatwiej, pzdr


Witam!Co do hotelu,to nie był aż tak tani,żeby w tej relacji zamieszczać linka,ale jak ktoś by chciał namiary na hotel,gdzie spaliśmy (heh,tylko śniadanie rano i kilka godzin snu,bo szkoda czasu na pobyt w hotelu jak tyle jest ciekawych miejsc do zobaczenia i odkrycia), to podeślę na PW.
Co do Twojej decyzji odnośnie Mediolanu i zapewne Bergamo,to cieszę się,że Tobie w wyborze pomogłem.Ja też z pewnością tam za jakiś czas polecę,bo....ceny przelotów kuszą :D :twisted: Pozdrawiam serdecznie!

Ps.za trzy doby ze śniadaniem dałem 175,50 euro, ale warto było.Bardzo czysto,śniadania ok i obsługa bardzo uśmiechnięta.Dodam,iż pokój był codziennie sprzątany,z wymianą ręczników włącznie i kosmetyków.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen) - moje motto
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 23 Cze 2013 17:59 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
dzięki, żeby nie zaśmiecać forum dalsze pytania prześlę na PW, PS. cena była dobra teraz w moim terminie ten sam hotel 250E, miałeś jakiś kod zniżkowy, co powiesz o tej lokalizacji, http://pl.tripadvisor.com/Hotel_Review- ... bardy.html w opisie jest bardzo dobra, przy stacji metra Moscova, cena zbliżona do twojej, pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 23 Cze 2013 18:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2013
Posty: 181
Loty: 88
Kilometry: 106 774
santech wprowadź ten kod zniżkowy i zobacz jaka jest cena po rabacie : hsf2013 .Płatność od razu mi ściągnęli z karty (miałem kartę euro).Pamiętaj,iż we Włoszech pobierają dodatkowo city tax (jedna gwiazdka 1 euro od osoby,dwie gwiazdki 2 euro od osoby itd).Jak masz pytania,to pisz - w miarę możliwości odpiszę :-)

Ps.Co do hotelu Ritter,ma dobre opinie na booking.com - cena też fajna.I lokalizacja blisko metra czyli fajnie.Kupujesz 24 godzinny bilet i śmigasz metrem nawet krótki odcinek,aby zaoszczędzić czas.

Zapomniałem dodać,iż jeśli chciałbyś wykorzystać kod zniżkowy,to musisz go wpisać przy rezerwacji na stronie hotelu (i tak jest tam taniej niż przez pośredników) : http://www.hotel-sanfrancisco.it/
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen) - moje motto
Góra
 Profil Relacje PM off
Agnii lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group