Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Lis 2017 20:32 

Rejestracja: 14 Cze 2014
Posty: 46
Szukam alternatywy na dostanie się do Czerwonego Kanionu z Ejlatu.
Alternatywy, gdyż pierwszym rozwiązaniem jest taxi - przetestowałem w styczniu tego roku.

Samochodu nie wynajmę bo próbowałem wtedy i Eldan robił spore problemy ( a to wynajem na minimum 10 dni, a to limit km max 100/dzień itp )

Wyczytałem że do Kanionu jeździ autobus ( chyba 392 )
Gdzie wsiąść w Ejlacie, ile bilet i czy jest jakiś wiarygodny rozkład ( żeby zaplanować czas na zwiedzanie kanionu i wyrobić się na autobus w drogę powrotną do Ejaltu )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 05 Lis 2017 20:45 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
http://www.egged.co.il tu znajdziesz rozkład i trasę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Lis 2017 21:33 

Znalazłem ciekawą lekturę i sam z niej skorzystam
http://www.wapniakiwdrodze.pl/izrael/czerwony-kanion/
Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Lis 2017 08:52 

Rejestracja: 14 Cze 2014
Posty: 46
Anonymous napisał(a):
Znalazłem ciekawą lekturę i sam z niej skorzystam
http://www.wapniakiwdrodze.pl/izrael/czerwony-kanion/
Kiedy to planujesz ?
Chętnie poczytam relację, zwłaszcza o autobusie :-)

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Lis 2017 08:55 

Rejestracja: 14 Cze 2014
Posty: 46
silvershark napisał(a):
http://www.egged.co.il tu znajdziesz rozkład i trasę
Nie ma planowania trasy do kanionu.
Autobus 392 na lotnisko Ovda z opcją wcześniejszej wysiadki.
Nie wiadomo ile bilet na taki odcinek.
Obawiam się drogi powrotnej (czy się zatrzyma, punktualność )

Chętnie poczytam relację kogoś kto przerobił ten wariant

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Lis 2017 18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
Do Kanionu nie ma opcji planowania ale najbliższy jest przystanek Har Uziya, który jest jakieś 2 km od przystanku na którym trzeba wysiąść (miejsce widoczne jest na Maps Google). Bilet do Har Uziya kosztuje 12,5 z Eilatu, więc myślę, że podobnie będzie do Czerwonego Kanionu.

Jeśli chodzi o drogę powrotną to jest troszkę gorzej. Trzeba przeznaczyć sobie troszkę więcej czasu. Autobus 392 jedzie z Be'er Sheva i różnie bywa z jego punktualnością. Ja jadąc z Be'er Sheva do Ovdy byłem pół godziny przed czasem na miejscu. Więc i koło kanionu musiał przejechać dużo wcześniej.
Autobus sam z siebie się nie zatrzyma, ale jeśli będziesz machał to nie powinno być problemu. Wszystko wskazuje na to, że ten przystanek już nie jest w użyciu, dlatego na rozkładzie jest tylko Har Uziya. Jak się obawiasz to możesz do niego podejść.

My łapaliśmy stopa. Weszliśmy na drogę jak się robiło ciemno i jakoś 5 samochód po kilku minutach się zatrzymał.
Jeśli się obawiacie to wybierzcie się rano. Na pewno w jakiś sposób Wam się uda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 22 Lis 2017 18:37 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
Ja pojechałem rowerem (u mnie w hostelu wynajęcie kosztowało 50 szekli na dobę). Oczywiście nie jest to zabawa dla każdego, bo najwyższy punkt na trasie to 840 m npm (startuje się w Ejlacie, mniej więcej z poziomu 0). Ale za to jaki fantastyczny powrót z górki!
Kolejnego dnia pojechałem do Amram Pillars i Shehoret Canyon.
A popołudniami rowerkiem na snorkeling przy granicy egipskiej.

Załącznik:
Kanion.jpg
Kanion.jpg [ 65 KiB | Obejrzany 4831 razy ]
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 22 Lis 2017 19:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2016
Posty: 604
Loty: 46
Kilometry: 71 891
srebrny
@Gleba3 a co zrobiłeś z rowerem w kanionie? zostawiłeś czy wchodziłeś razem z nim :D
Góra
 Profil Relacje PM off
pemat lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 23 Lis 2017 00:08 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
@smrodek Zostawiłem na parkingu przypięty do tablicy informacyjnej. Okrężnym szlakiem i tak wraca się na parking.
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 30 Lis 2017 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
@Gleba3
Twoj wariant powtorze pojutrze.
Niestety za rower licza sobie 99 NIS za dobe /sobota/
Jesli masz nadal namiary na cos tanszego bede bardzo wdzieczny za info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 30 Lis 2017 12:19 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
@correos
Mój rower (ze zdjęcia powyżej) wypożyczałem w Arava Hostel http://www.aravahostel.com/map-en.html
Myślę, że nawet jak tam nie mieszkasz to i tak wypożyczą, bo trzeba było zostawić dowód tożsamości pod zastaw.
Ten rower jest dość niskiej jakości "supermarketowej", ale dał radę.
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 30 Lis 2017 12:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
mam nocleg w Corinne wiec to praktycznie rzut beretem zaraz rano zapytam o rower
:)
zastanawialem sie nawet nad wariantem 5h za 70 NIS, ale gdybym mogl z samego rano dostac rowerek do zmierzchu za 50 NIS
to nawet jakbym mial go pchac pod ten najbardziej stromy podjazd w obawie ze szlag trafi przerzutki to biore bez grymaszenia
dzieki :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Gleba3 lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 30 Lis 2017 13:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
@correos , przypnij go do znaku drogowego przy zjeździe z trasy na lotnisko w interior, albo podjedź (podprowadź) do parkingu, skąd ruszysz na szlak. Zdecydowanie rekomenduję przejście nie tylko kanionem (i powrót na parking), ale dalej, Wadi Shani South, oznaczonym czarnym kolorem. Całość poniżej 3 godzin, widoki świetne, a wracasz w pobliże parkingu. Nie zapomnij o zapasie wody: od momentu wyjazdu z Ejlatu nie będziesz mieć raczej możliwości uzupełnienia płynów...
Załącznik:
WadiShani.jpg
WadiShani.jpg [ 52.51 KiB | Obejrzany 4392 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 30 Lis 2017 13:07 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3596
srebrny
@OradeaOrbea
A jak trudna jest ta trasa? 11 latka da radę w dobrych butach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 30 Lis 2017 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
na youtubie sa filmy na ktorych dzieci asekurowane przez doroslych swobodnie poruszaja sie na calym odcinku trasy
Góra
 Profil Relacje PM off
Misiatek uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 30 Lis 2017 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2016
Posty: 14
Zdecydowanie większa część trasy prowadzi wąwozem, idzie się po płaskim i tylko czasami trzeba wejść na jakieś kamienie. Dopiero przy wodospadzie (tak oznaczone na maps me) jest strome podejście, kamienie trochę lecą spod nóg i jest fragnent gdzie trzeba się wspiąć przy pomocy metalowych uchwytów zamontowanych w skałach. Przy asekuracji dorosłego i bez tobołów na plecach raczej spokojnie pokona ten odcinek.
Góra
 Profil Relacje PM off
Misiatek uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 30 Lis 2017 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
@Misiatek , @sez - zależy, jak duże jest dziecko... i jak wrażliwe na ekspozycję. Idąc od strony Czerwonego Kanionu, ów odcinek „do góry” nie jest aż taki prosty, jak się wydaje. Tak to wygląda na moich zdjęciach (byłem tam 9 dni temu).
Załącznik:
RC1.jpg
RC1.jpg [ 73.37 KiB | Obejrzany 4322 razy ]
Załącznik:
RC2.jpg
RC2.jpg [ 83.91 KiB | Obejrzany 4322 razy ]
Załącznik:
RC3.jpg
RC3.jpg [ 158.39 KiB | Obejrzany 4322 razy ]


Ostatnio edytowany przez OradeaOrbea, 30 Lis 2017 15:01, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 30 Lis 2017 14:54 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 205
Kilometry: 374 813
niebieski
Lepiej iść dłuższą pętlą, pisałem o tym w innym temacie:

Cytuj:
Czerwony Kanion - przejście dłuższej pętli (zielony -> czarny -> czerwony) zajęło nam 2:30 h spokojnym tempem - ją zdecydowanie polecam. Krótsza będzie raczej na 40-50 minut. Jeśli komuś się spieszy to i tak warto przyjechać na krótką. Kanion jest za darmo.


Wtedy nie idzie się odcinkiem z powyższych zdjęć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 30 Lis 2017 15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
@KondzikS nie masz racji.
Idąc długą pętle przechodzi się przez ten punkt. Poniżej zaznaczyłem lokalizację tego punktu na mapie.

@Misiatek
Ja myślę, że z dzieckiem 11 letnim da się to przejść, jest niebezpiecznie przez chwilę więc na pewno trzeba zachować ostrożność, ale z asekuracją dorosłego z tyłu, powinno się udać. To praktycznie jedna ścianka jest wyzwaniem. Jeśli się obawiasz to albo krótką trasą (bardzo łatwa, nawet jak się pojawiają drabinki to bardzo łatwe) albo jak chcesz spędzić więcej czasu to idź długą pętlą i jeśli ocenicie, że nie jest zbyt bezpiecznie to wrócicie całą trasą. Poza tym punktem nic Was nie zaskoczy.

Załączniki:
Red-canyon-map-engl.jpg
Red-canyon-map-engl.jpg [ 373.67 KiB | Obejrzany 4284 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
KondzikS lubi ten post.
Misiatek uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 30 Lis 2017 15:23 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 205
Kilometry: 374 813
niebieski
Masz rację, faktycznie jest to na powrocie dłuższej pętli. Pomyliłem sobie z podobnym miejscem zaraz po wejściu na szlak czarny krótkiej pętli :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group