Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 14 Lis 2018 11:11 

Rejestracja: 06 Lis 2018
Posty: 2
Dziekuje za odpowiedz. W takim razie sprobujemy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#82 PostWysłany: 14 Lis 2018 11:41 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Największym wyzwaniem dla dzieci może być dojście do kanionu z przystanku autobusowego: dość długie i nudne. :)
Jak nie bierzecie auta, przygotuj jakieś zabawy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 27 Lis 2018 16:57 

Rejestracja: 04 Maj 2014
Posty: 94
Czerwony Kanion zaliczony w niedzielę autobusem 392 z Central Bus Station. Całość w 4 h od wyjazdu do powrotu. Podrzucam aktualne godziny odjazdów autobusów w kierunku kanionu. Z powrotnymi kursami już niestety loteria. Jak nie autobus, to zawsze można zatrzymać kogoś i zabrać się autostopem. Nam udało się złapać autobus 282 pędzący z lotniska - kierowca zechciał, bo nie musiał się zatrzymać.
Jeśli macie jakieś pytania, to piszcie śmiało.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
smatekk uważa post za pomocny.
 
      
#84 PostWysłany: 12 Gru 2018 21:25 

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 3
Cześć!
Jest jakaś szansa dostać się do kanionu w sobotę? Albo może ktoś z was wybiera się do Eilatu w tym tygodniu i planuje wypożyczyć autko tak żeby mieć je w sobotę? My mamy to nieszczęście, ze lądujemy w piątek po zamknięciu wszystkich wypożyczalni :( i nawet nie ma opcji ogarnięcia tego autka. No a z racji dosyć krótkiego tripu, niedziele chcieliśmy przeznaczyć na Morze Martwe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 12 Gru 2018 23:02 

Rejestracja: 14 Cze 2014
Posty: 46
tytu91s napisał(a):
Cześć!
Jest jakaś szansa dostać się do kanionu w sobotę? Albo może ktoś z was wybiera się do Eilatu w tym tygodniu i planuje wypożyczyć autko tak żeby mieć je w sobotę? My mamy to nieszczęście, ze lądujemy w piątek po zamknięciu wszystkich wypożyczalni :( i nawet nie ma opcji ogarnięcia tego autka. No a z racji dosyć krótkiego tripu, niedziele chcieliśmy przeznaczyć na Morze Martwe.
Myślę że najlepszym sposobem będzie autostop z rogatek Eilatu w stronę lotniska a powrót też stop ale "łapany" na parkingu przy wejściu do Kanionu.
Sam zabierałem ludzi w obie strony, zazwyczaj w aucie z wypożyczalni jest mac dwie osoby więc nie powinno być kłopotu z miejscem

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 13 Gru 2018 00:33 

Rejestracja: 04 Maj 2014
Posty: 94
Widząc jak łatwo można złapać stopa w drodze powrotnej z kanionu, wybrałbym się w sobotę z Eilatu tym środkiem komunikacji. Warto jako punkt startowy obrać wyjazd z miasta w kierunku lotniska (za rondem) i tam łapać stopa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 14 Sty 2019 13:24 

Rejestracja: 16 Sty 2018
Posty: 45
Którą trasą najlepiej pójść, żeby było ciekawie, ale nie niebezpiecznie i ile będzie trwał spacer? Nie chcemy kontuzji 1 dnia pobytu :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 14 Sty 2019 13:32 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Trasa jest jedna, w dół kanionu. Powrót górą. Opis jest już na forum, proszę poszukać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 07 Paź 2019 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Trasa na prawdę nie jest trudna (te drabinki i uchwyty wyglądają groźnie, ale nie są problematyczme). Wybraliśmy się do kanionu spontanicznie, w sandałach (niezbyt mądrze, więc polecam jednak wziąć normalne buty, aczkolwiek problemów nie było) i zerową kondycją. Bylismy po południu, ok. 16, ludzi mało a światło akurat w sam raz do fotografowania:)
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
sansibear lubi ten post.
 
      
#90 PostWysłany: 26 Gru 2019 14:50 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
W zeszły czwartek wybrałem się autobusem 392 z Ejlatu do Red Canyon. Z Ejlatu wyjechałem o 9:00; wracałem autobusem o 11:45 (czasu było wystarczająco na spokojne przejście dużej pętli).
O ile podróż z Ejlatu do kanionu jest łatwa i przyjemna, to spowrotem może nie być tak prosto - w moim przypadku na przystanku przy kanionie czekało sporo osób na ten autobus o 11:45. Co prawda przyjechał on punktualnie, ale był już pełny. Kierowca wpuszczał najpierw ludzi z dziećmi + kilka innych. Ja nie załapałem się do grona tych wybrańców, ale zanim kierowca zamknął drzwi, udało mi się jeszcze wskoczyć do autobusu "na bezczela" (było jeszcze sporo miejsca tak naprawdę).

Załączniki:
mapa2.jpg
mapa2.jpg [ 168.95 KiB | Obejrzany 632 razy ]
back2.jpg
back2.jpg [ 93.79 KiB | Obejrzany 632 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
sansibear lubi ten post.
 
      
#91 PostWysłany: 10 Lut 2020 11:39 

Rejestracja: 21 Sty 2014
Posty: 213
niebieski
Zdążymy w jeden dzień zrobić Kanion i Timna park, autem, pod koniec lutego (w sensie zanim się ściemni)? Oczywiście nie chcemy tego robić biegiem.
_________________
Image
[color=#0000FF]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 10 Lut 2020 11:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 858
niebieski
@Cooper84 Tak, chociaż zalecam wyruszyć z samego rana, żeby właśnie uniknąć pośpiechu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 10 Lut 2020 12:08 

Rejestracja: 21 Sty 2014
Posty: 213
niebieski
No wcześniej niż godzina otwarcia wypożyczalni odpada (chcemy pojechac w niedziele raczej, ew. poniedziałek). Czyli pewnie ok. 9:00 wyjazd.
_________________
Image
[color=#0000FF]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 10 Lut 2020 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 858
niebieski
Jak dla mnie do zrobienia, macie czas jakoś do 18. Pamiętajcie o godzinach otwarcia Timny: http://www.parktimna.co.il/en/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cooper84 uważa post za pomocny.
 
      
#95 PostWysłany: 23 Lut 2020 11:43 

Rejestracja: 08 Lis 2019
Posty: 23
Informacja z izraelskiej strony Red Canyon:

Aktualizacja 24.1.20: Urząd ds. Przyrody i parków stwierdził, że szlak Red Canyon Trail 20371 Green Road jest zamknięty ze względów bezpieczeństwa do odwołania.

Czy informacja jest nadal aktualna? coś się może zmieniło w temacie? Za ok 2 tyg tam będę i byłaby niepowetowana strata zastać zamknięty Canyon.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 24 Lut 2020 08:59 

Rejestracja: 14 Cze 2014
Posty: 46
januszcz11 napisał(a):
Informacja z izraelskiej strony Red Canyon:

Aktualizacja 24.1.20: Urząd ds. Przyrody i parków stwierdził, że szlak Red Canyon Trail 20371 Green Road jest zamknięty ze względów bezpieczeństwa do odwołania.

Czy informacja jest nadal aktualna? coś się może zmieniło w temacie? Za ok 2 tyg tam będę i byłaby niepowetowana strata zastać zamknięty Canyon.
Z jakiej strony to info?
Byłem 31.01 i faktycznie droga do Kanionu była zamknięta już od ronda w Eilacie ale ze względu na maraton
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 24 Lut 2020 11:14 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
Zamknięty jest jeden ze szlaków poza terenem samego kanionu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 24 Lut 2020 18:22 

Rejestracja: 08 Lis 2019
Posty: 23
Z jakiej strony to info?
Byłem 31.01 i faktycznie droga do Kanionu była zamknięta już od ronda w Eilacie ale ze względu na marato
n

http://www.tiuli.com/track_info.asp?track_id=155
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 05 Mar 2020 15:39 

Rejestracja: 21 Sty 2014
Posty: 213
niebieski
Moim zdaniem wszystko czynne, a na pewno sam kanion. Info z 1.03
_________________
Image
[color=#0000FF]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group