Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Kwi 2012 21:44 

Rejestracja: 09 Lip 2011
Posty: 1215
niebieski
PEAKO SA :) biorą 2 % / www.euro-czek.pl 39 zł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#2 PostWysłany: 15 Lis 2012 19:28 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 353
niebieski
ponawiam temat, wlasnie dostalem info ze franca przysle mi czek na ino 30EUR, wiec jak dle mnie procentowowo mozey byc duzo, ale zeby nie bylo np. zaporowej kwoty minimalnej...
_________________
Swiat konczy sie tam, gdzie nie dociera Ryanair
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Gru 2013 13:05 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
otrzymałem czek od Francy z tytułu poniesionych kosztów w wyniku odwołania i przebookowania na kolejny dzień lotu.
Gdzie taki czek można zrealizować? Można nim jakoś zapłacić za lot we Francy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Lip 2014 11:48 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 271
Loty: 27
Kilometry: 41 527
niebieski
Jak długo wazny jest czek od Ryanair.Wyczytalem gdzieś na jakimś forum ze po 6 miesiącach bank może odmówić realizacje. Czy to prawda? Probowalem w Polsce zrealizować w ING przed uplynieciem tych 6 miesięcy i tez odmówili.

-- 05 Lip 2014 10:48 --

Jak długo wazny jest czek od Ryanair.Wyczytalem gdzieś na jakimś forum ze po 6 miesiącach bank może odmówić realizacje. Czy to prawda? Probowalem w Polsce zrealizować w ING przed uplynieciem tych 6 miesięcy i tez odmówili.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Lip 2014 07:25 

Rejestracja: 24 Kwi 2010
Posty: 115
Loty: 39
Kilometry: 70 170
Czek od Ryanair nie ma terminu ważności, umownie podobno jest to 1 rok.
Ja realizowałem w BZ WBK. Mały lokalny oddział i żadnych problemów. Najpierw poproszono mnie o założenie darmowego konta w jednym "okienku", i od razu musiałem wpłacić na to konto bodajże 20zł na koszty realizacji czeku, następnie u innej pani zleciłem realizacje czeku, po paru tygodniach kasa była na koncie, za darmo przelałem na swoje konto, a potem znów wizyta w BZ WBK i zamknięcie konta.

Pamiętajcie, że czek od Ryana ma adnotację: "account payee only", wiec bez zakładania konta w danym banku się nie obejdzie.

Mój czek wyglądał tak:
Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Mar 2015 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
czy ktoś ostatnio realizował może taki czek od Ryanair i może polecić jakieś miejsce gdzie to można szybko i możliwie tanio zrobić?
w BZWBK mi właśnie powiedzieli że to kosztuje 50zł i będę czekał 6 tygodni :lol: a potem oni albo wypłaca mi kasę, albo, jeśli stwierdzą, że z czekiem jest coś nie tak to jeszcze dodatkowymi kosztami mnie obciążą... więc szukam alternatywy... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Mar 2015 12:58 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 922
niebieski
Próbowałem pół roku temu rozkminić temat dwóch czeków, w moim przypadku akurat wystawionych przez Royal Bank of Scotland (nie od Ryanair). Wyszło mi, po wizycie w ok. 10 różnych bankach, że najmądrzej będzie załatwić to w... Royal Bank of Scotland niestety, bo w Polsce takie czasy i opłaty to najlepsze co są w stanie zaoferować. Kongo po prostu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Mar 2015 13:05 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Chciałam zauważyć, że nawet w krajach, w których czeki są (jeszcze) popularne, planuje się powoli ich zastąpienie przez bardziej nowoczesne instrumenty płatnicze (typu płatność elektroniczna).

Wracając do tematu - spróbowałabym Pekao SA albo PKO BP. Ale nie spodziewałabym się niskich prowizji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Mar 2015 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
no już nawet te 50zł mogę zapłacić jak nie ma innego wyjścia (choć to 1/4 wartości tego czeku) ale 6 tygodni czekania? WTF???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Mar 2015 13:28 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 922
niebieski
No na przykład w DB (jednym z nielicznych, który chciał w ogóle czek zrealizować) zaproponowano 3 miesiące. Oczywiście do tego konieczność posiadania konta i płacenia za nie :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 16 Mar 2015 13:28 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Spokojnie. Pewnie do 6 tygodni. Pewne czynności przy czekach nadal są wykonywane ręcznie i niekoniecznie przez bandę krasnoludków.

Następnym razem polecam przelew lub uznanie rachunku karty kredytowej, jeśli można wynegocjować jakieś inne opcje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 16 Mar 2015 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
niestety w tym przypadku inne opcje nie wchodziły w grę ;)
Pani coś mi tłumaczyła, że oni ten czek wysyłają do Irlandii i tam go w banku weryfikują, przesyłają go z powrotem i jak jest ok to mi wtedy wpłacają na konto...
a korzystał ktoś z tego wynalazku:
http://www.euro-czek.pl/
:?:

-- 16 Mar 2015 15:31 --

sam sobie odpowiem
tutaj http://www.euro-czek.pl/ realizują czeki tylko ze zwrotem podatku :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 28 Gru 2015 23:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1133
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Może w międzyczasie pojawił się ktoś, kto taki czek zrealizował i mógłby jakiś bank polecić?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 29 Gru 2015 00:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
Ja go w koncu zrealizowalem w bzwbk. Trwalo to dosc dlugo ale sie udalo ;)

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 29 Gru 2015 02:02 

Rejestracja: 11 Gru 2012
Posty: 1365
niebieski
Pko bo . Koszt 34 zł z groszami przy np czeku 150 euro. Inne kwoty to już jakoś procentowo ale nie mniej niż 25 zł plus opłata za list 9 zł z groszami. Czas realizacji blisko 3 miesiące. Wg regulaminu maja na to 12 tyg.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 29 Gru 2015 15:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1133
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Zawsze w PKO realizowane to jest jako inkaso? Jak to zaargumentowali? Na infolinii dowiedziałem się, że jeśli nie będzie problemów z odczytaniem czeku albo kontaktem z wystawcą, to będzie skup, ale po postach na forum widzę, że zawsze jest to inkaso.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 29 Gru 2015 15:49 

Rejestracja: 11 Gru 2012
Posty: 1365
niebieski
Zawsze jako inkaso. Chyba ze trafisz na jakiegoś fachowca w tej dziedzinie bo nikt tego nie robi tam codziennie i każdy podpiera się skryptami a poza tym tu wystawca jest bank of Ireland wiec tak średnio wyobrażam sobie kontakt z nimi przez osobę obsługująca przy okienku czy biurku. A poza tym polaczenie to koszt na ktory bank nie może sobie pozwolić. Wiec działają tak jak opisałem.

A odczytać czek jest chyba bezproblemowo. Jest nadwyraz czytelny:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 29 Gru 2015 15:56 

Rejestracja: 14 Lis 2010
Posty: 575
Loty: 116
Kilometry: 151 005
złoty
w ING idzie im to całkiem sprawnie
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez karpik, 29 Gru 2015 16:30, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 29 Gru 2015 16:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Inteligo to PKO BP, który oferuje obok inkaso teoretycznie także skup. Jeśli ktoś z Was jest z Warszawy, ma czek i konto w ww. banku, to ciekawa jestem, czy VI oddział przy Puławskiej 15 (dedykowany do obsługi nawet anglojęzycznych klientów byłego oddziału w Londynie) poradziłby sobie ze skupem. Względnie, V oddział w Poznaniu przy ul. Bolesława Śmiałego 121.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 29 Gru 2015 16:38 

Rejestracja: 11 Gru 2012
Posty: 1365
niebieski
karpik napisał(a):
w ING idzie im to całkiem sprawnie

W ing mnie poinformowano na infolinii i w 3 oddziałach ze się tym nie zajmują juz jakiś czas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group