Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 95 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 16 Lut 2015 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
A ja wręcz przeciwnie - bardzo polecam, dla każdego kto choć troche interesuje się tematem podboju kosmosu. Trzeba tylko pamiętać że loty w kosmos to raczej sceneria i sprzęt jak na filmie "Apollo 13" a nie Star Wars/Trek. Ja KSC musze powtorzyć, bo jak byłem ostatnio to Atlantis jeszcze był 'zapakowany' w folie.
Podobnie można by stwierdzić że nie warto na tor Daytona pojechać, ot większy stadion i oblepione na kolorowo stare graty.
To oczywiście jest indywidualne podejście, ale ja osobiście wole zobaczyć KSC jako rzecz unikalną na skale światową, niż park rozrywki (jeden z zajefajniejszych zresztą).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
b.montana uważa post za pomocny.
 
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#42 PostWysłany: 16 Lut 2015 21:57 

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 170
Dla mnie w Kennedy space centre, prócz Atlantisa oczywiście, wlaśnie nie ma nic unikalnego. Wcześniej byłam w National Air and Space Museum w Waszyngtonie i wydaje mi się, że było w nim więcej atrakcji i eksponatów niż w KSC - ale to oczywiście sprawa indywidualna. Jeśli ktos nie był wcześniej w tym muzeum w Waszyngtonie, to w KSC na pewno mu się spodoba :)
Góra
 Profil Relacje PM off
b.montana uważa post za pomocny.
 
      
#43 PostWysłany: 17 Lut 2015 00:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
W Washingtonie w muzeum nie byłem, więc nie mam porównania. Ale to co KSC ma unikalne, to miejsce samo w sobie. To nie jest tylko muzeum, tam prawdziwe rakiety latają w prawdziwy kosmos...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 17 Lut 2015 01:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 28
Loty: 58
Kilometry: 82 824
kimoh napisał(a):
b.montana napisał(a):
a Floryda i okolice? przepraszam za OT, ale właśnie planujemy tygodniowy pobyt w USA, mąż już był w Kalifornii, Vegas, NY, Niagarę widział, z tych najbardziej znanych miejsc z dobrym dolotem została nam Floryda. Mnie przekonuje możliwość zobaczenia manatee, wizyta w Disneyworld i pływanie z delfinami, ale nie wiem co poza tym...


na Florydzie odradzam Kennedy Space Centre - jakość jak dla mnie nieadekwatna do ceny


Tak właśnie pomyślałem sobie - co człowiek to inny charakter - taki wątek się nie przyjmie - dlatego wypowiem się na plus.
Co do KSC - mógłbym tam zamieszkać - przyjechałem jako jeden z pierwszych i byłem prawie ostatni przy wyjściu - ale to trzeba czuć - być fanem.
Miami Beach - zarówno Miami jak i Miami Beach - objechałem rowerami - dla mnie bardzo pozytywnie - spokój w kontraście do życia w NY

Z negatywnych - MIT/Harvard - oczekiwałem czegoś więcej - MIT to taka politechnika xxx (tu niech każdy wstawi co tam pomyśli), Harvard - jako mieszkaniec Krakowa nie jestem w stanie zachwycać się ich wiekowymi zbytkami.
Góra
 Profil Relacje PM off
b.montana uważa post za pomocny.
 
      
#45 PostWysłany: 17 Lut 2015 07:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
Albany - stolica stanu Nowy Jork. Nic ciekawego.

Boston i Filadelfia - jak kto woli, zamiast tego wolałbym dodatkowe dni w NJ
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 17 Lut 2015 16:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Przyłączam się do zdania poprzedników... Holywood rozczarowuje, ale w LA bardzo podobało mi się Midtown, gdzie dociera chyba niewielu turystów.

Fajna katedra:
Image

Ciekawa architektura:
Image

I ogólnie miły klimat.
Image

A południowa część centrum to namiastka Meksyku;)
Image

Polecam też Grand Market - duży wybór dobrego, taniego jedzenia.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 17 Lut 2015 16:26 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 247
niebieski
juliaka napisał(a):
Przyłączam się do zdania poprzedników... Holywood rozczarowuje, ale w LA bardzo podobało mi się Midtown, gdzie dociera chyba niewielu turystów.



w sumie racja, my byliśmy w LA kilka dni i co dzień coś nowego, więc na pewno nei jest tak, że nic tam kompletnie nie ma...ale "głowy" też nie urywa...

z innej perspektywy :D :

Image

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 24 Lut 2015 13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Pado napisał(a):
juliaka napisał(a):
Przyłączam się do zdania poprzedników... Holywood rozczarowuje, ale w LA bardzo podobało mi się Midtown, gdzie dociera chyba niewielu turystów.



w sumie racja, my byliśmy w LA kilka dni i co dzień coś nowego, więc na pewno nei jest tak, że nic tam kompletnie nie ma...ale "głowy" też nie urywa...


Mi najbardziej przypasowało frywolne bujanie się po Beverly Hills, wjazd autem na panoramę miasta na Canyon Lake i chyba tyle :D Poza tym tylko korki, korki i jeszcze raz korki :)
Taki mały hoolywoodzki klimat -

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 11 Cze 2015 15:59 

Rejestracja: 28 Cze 2014
Posty: 3
Ja muszę stanąć w obronie LA! Byłam już 4 razy (LA i ogólnie CA) i mam nadzieję, że będę jeszcze nie raz. :) Kalifornię i jej klimat po prostu trzeba czuć i lubić

LA ma bardzo wiele do zaoferowania i jest tez doskonałym miejsce dla początku podróży po Zachodnim Wybrzeżu (przede wszystkim bilety z Europy są tańsze do LA, niż np. do SF).
Oczywiście wszystko zależy od tego, czego oczekujecie i co chcecie zobaczyć oraz na co wystarczy czasu i pieniędzy, ale przy dobrym zaplanowaniu, zobaczycie sporo. Należy tylko pamiętać, że samochód w LA to must have! jak go nie wypożyczycie, albo nie macie kogoś, kto będzie was woził, to nie jedźcie tam ;) odległości są wbrew pozorom bardzo duże, a transport publiczny... no cóż, pokuszę się o stwierdzenie, że go tam nie ma ;)
Mogłabym wkleić długą listę miejsc wartych zobaczenia, ale to nie ten watek :)

Co mnie natomiast w CA rozczarowało i nie polecam (lub trzeba się zastanowić, czy naprawdę chcemy to zobaczyć):
- Safari Park w San Diego (chyba wolałabym zwiedzić lepiej San Diego zamiast spędzić tam dzień, aczkolwiek nie wiem, czy będę miała okazję jeszcze kiedyś zobaczyć gdzieś małe gorylątko ;), więc uczucia mieszane);
- nie każdemu się też spodoba SeaWorld San Diego (dla mnie osobiście OK, ale zbyt duża niesława okrywa te parki ze względu na jakieś pozwy o trzymanie orek w nieodpowiednich warunkach, co może zniechęcać ideologicznie);
- Six Flags Magic Mountain - byłam 10 lat temu i w zeszłym roku, 10 lat temu o wiele lepiej to wspominam, niż ostatnio. Teraz był straszny upał (koniec września) i miejsce wygląda jakby już im się nie chciało wydawać na nie kasy. Nie jest za czysto (w porównaniu z Disneylandem to nawet brudno, btw Disneyland - must visit!) i mogliby bardziej przyłożyć się do utrzymania w ładnym stanie samych kolejek górskich;
- Sequoia National Park - lepiej jechać to Yosemite i tam zrobić sobie 1 dnia wycieczkę po Mariposa Groove.

I ogólnie co mnie najbardziej drażni w USA - napiwki, które trzeba/powinno się dawać praktycznie wszędzie, gdzie są świadczone jakieś usług ;)!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 14 Cze 2015 10:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 767
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
Najbardziej przereklamowana atrakcja - Niagara
Najbardziej przereklamowane miasto - LA

:)

Takie jest moje zdanie :) Nie wiem czemu tyle osób jeździ do tego brudnego i nieciekawego LA, konsekwentnie omijając perełki w stylu Nowego Orleanu :)
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 14 Cze 2015 11:35 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 165
niebieski
Odradzam wizytę w Statui Wolności. Podziwianie jej wnętrza, konstrukcji nośnej i wyjrzenie przez małe okienka w koronie nie rekompensuje mordęgi stania w kilkugodzinnej kolejce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 14 Cze 2015 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
Przecież nie trzeba stać w kolejce - wystarczy kupić bilet online.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 14 Cze 2015 12:58 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
Zapewne chodziło o kolejkę do wejścia, już na wyspie, a nie kolejkę do kasy (która jest krótka właśnie dlatego, że wszyscy kupują online ;) ). BTW mnie Statua się podobała :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 14 Cze 2015 17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2015
Posty: 30
Loty: 60
Kilometry: 116 949
Meggi86 napisał(a):
odległości są wbrew pozorom bardzo duże, a transport publiczny... no cóż, pokuszę się o stwierdzenie, że go tam nie ma ;)!


No nie do końca, ja jeździłem autobusami i było OK, chociaż są miejsca, w których można utknąć i nie ma jak wrócić. Zabawna jest też infolinia, bo głosowo mówi się wszystko, skąd dokąd, więc trzeba dobrze wymawiać ;-). Odległości są natomiast monstrualne, ja chyba jechałem jakoś z środka LA na wybrzeże do Santa Monica i zajęło to bodajże 3h...

Ogólnie LA podobało mi się najmniej ze wszystkich miast jakie odwiedziłem w USA. Syf jak jasna cholera, wystarczy skręcić w uliczkę odchodzącą od Walk of Fame i jest patologia, w LA jest najwięcej bezdomnych na świecie. Poza tym chyba wszyscy jarają tam zioło, na głównych ulicach nie ma tlenu, jest dym z jointa tylko, dosłownie przez cały czas jak się chodzi to czuć tylko zioło. Atrakcji jakiś ciekawych tam nie widziałem, piękne specjalnie też nie jest, a przemieszczanie się to udręka. Także bardzo na minus. Lepiej od razu jechać do San Francisco, które jest bardzo ładne i oferuje znacznie więcej.

Jedyna rzecz warta uwagi w LA to studia filmowe np. Warner Bros czy Paramount. Ja byłem w WB i między innymi miałem okazję zrobić sobie fotkę na planie "Central Perk" z Przyjaciół :-).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 14 Cze 2015 19:26 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 165
niebieski
Czas w NYC 1.20 pm. Ostatni ludzie stojący w tej kolejce: http://www.earthcam.com/usa/newyork/sta ... iberty_str dostaną się na szczyt za 4-5 godzin. Większość pewnie kupiła bilety online.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 11 Sie 2015 06:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
Ciekawy artykuł dla chcących przejechać całe USA:

http://www.randalolson.com/2015/03/08/c ... s-the-u-s/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 11 Sie 2015 07:10 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
nie warto zobaczyc NYC - tam nic nie ma. wielkie, plastikowe, wiecznie spieszace sie brudne i w lecie wrecz smierdzace miasto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 11 Sie 2015 07:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Lip 2015
Posty: 48
michcioj napisał(a):
nie warto zobaczyc NYC - tam nic nie ma. wielkie, plastikowe, wiecznie spieszace sie brudne i w lecie wrecz smierdzace miasto.


Toś teraz dał popalić ;-) Jak dla mnie super miasto, może nie do życia (bo wszyscy się tam pchają) ale do zwiedzania, jak najbardziej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 11 Sie 2015 11:34 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 158
Loty: 111
Kilometry: 170 321
Duże miasta szybko się nudzą jeżeli, jeżeli ktoś woli obiekty naturalne do zwiedzania
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#60 PostWysłany: 11 Sie 2015 11:45 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
dokladnie wole nature, a nie jakies molochy.
nigdy nie rozumialem jak ktos moze pojechac do nyc na wakacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 95 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group