Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Sie 2014 20:43 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
[MOD]
Post wydzielony. Cytując autorkę tematu
Cytuj:
Nie jestem typem, który nie akceptuje rzeczywistości jeżeli rzeczywistość odbiega od moich wyobrażeń. Jednakże są sytuacje w podróży, kiedy naczytasz się „must see” i pędzisz tam na złamanie karku, za wszelką cenę. Po czym rozczarowujesz się i jesteś zły, że niepotrzebnie straciłeś tyle czasu/pieniędzy/energii żeby zobaczyć coś co tak naprawdę nie warte było zachodu. Na forum wpisujemy co warto zobaczyć na ogół uzasadniając dlaczego. Może podzielimy się swoją wiedzą czego nie warto.
Oczywiście wiem, że odbiór danego miejsca zależy od wielu składowych ale może właśnie dlatego powinniśmy podzielić się swoimi opiniami jednocześnie je argumentując.

W tym temacie proszę o wypisywanie miejsc naszym zdaniem niewartych swego rozgłosu wraz z dokładną argumentacją.


Stonehenge nie warto (moim zdaniem :) )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 25 Sie 2014 20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Ale niech to nie będzie kolejna wyliczanka "Stonehenge nie warto". Wysilmy się - napiszmy dlaczego wg nas. Może coś co komuś nie przypadnie z takich czy innych względów do gustu dla innej osoby jest strzałem w dziesiątkę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Sie 2014 13:07 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Uzasadniając Stonehenge - drogo, daleko. Dojazd nie jest prosty jesli nie dysponujemy auteczkiem, bezpośrednie autobusy z Salisbury (Salisbury fajne! warto!) kosztują chyba z 20f (nie pamiętam dokładnie ale w odpowiednim temacie na forum napisalem), a to kawałek drogi jest. Można jechać transportem publicznym, wtedy taniej (6f) ale dojście ze 45 minut w 1 stronę. Na miejscu ogrodzone niewysokie! kamyki, i płatność za bilet 8f za to żeby przejść dookoła nich. 3 metry chyba najbliżej ścieżka dochodzi do kamorów.

Już pani, u której mieszkaliśmy w Bristolu, próbowała nas odwieść od zamiaru, ale ponieważ przy okazji jechaliśmy do Southampton i mieliśmy odpowiednio wcześniej kupione bilety, więc rezygnacja była bez sensu. Sama stwierdziła że u niej w miejscu pracy sporo robotników Polaków nowych - Stonehenge i Stonehenge, dopóki nie pojadą i nie zobaczą, wtedy im przechodzi.

Podsumowując, spodziewa się człowiek tańca druidów i przypływu nieziemskich mocy :D a dostaje widoczek na parę kamyków wśród pól.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Lis 2015 10:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Powyższy wpis wprawił mnie w tak dobry humor, że postanowiłam ostrzec pielgrzymujących do miejsca powstania Depeche Mode, że nawet sami Brytyjczycy mówią, że Basildon to najbrzydsze miejsce w Anglii.
Góra
 Profil Relacje PM off
Misiatek lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 13 Lis 2015 10:27 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
Anonymous napisał(a):
Ze swojej strony dorzucam Londyn. Nic ciekawego tam nie widziałem. Miałem "przyjemność" spać w Wiktoriańskiej szeregówce , przerobionej na hotelik. Takiej ciasnoty jeszcze nie widziałem. Ogólnie wszystko tam się sypie, a zabytki przereklamowane...

zgadzam sie z Londynem. nic tam nie ma.
do tego dorzuce liverpool - nie dosc ze nic tam nie ma to jeszcze jak sie odejdzie od centrum 15 minut to brud smrod i ubostwo :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Lis 2015 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Patrząc na opinię o Liverpoolu, Manchester, Birmingham i Glasgow mogą być nie dla wszystkich dobrym pomysłem, bo 1) były także poważnie zniszczone w trakcie IIWŚ, 2) również są miastami przemysłowymi, 3) zachowało się w nich mniej liczących się historycznie budynków, 4) ich scena kulturalna nie jest tak bogata i 5) ich bezpośrednia okolica jest mniej urokliwa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Lis 2015 11:45 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
dorzuc do tego (przynajmniej w glasgow i liverpoolu) ''kwiat'' brytyjskiego spoleczenstwa tj. biedota na zasilkach od pokolen.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Lis 2015 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
@Kara akurat okolica Manchesteru (Peak District) nie jest taka zła. A dla fanów The Beatles wizyta w Liverpoolu jest obowiązkowa :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Kara lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 13 Lis 2015 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
@michcioj dla niektórych może być to atrakcja - vide: Benefit Street. Choć wtedy lepiej byłoby się wybrać do wiosek West Country. Ja wolę jednak zajmować się własnymi sprawami i patrzeć na zabytki, architekturę czy krajobrazy.

@igore dlatego właśnie pisałam o bezpośredniej okolicy (mając na myśli rzut oka z centrum Liverpoolu na Wirral).

@Don_Bartoss bardzo proszę o nieżartowanie z gwałtu. I polecam rzucenie okiem na np. ww. Peak District albo Cotswolds.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Lis 2015 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
W Anglii jest mnostwo urokliwych miejsc, malych miejscowosci, zamkow, dworkow, itp. Trzeba ich tylko poszukac i wybrac dokad sie jedzie. Duze miasta przemyslowe nie sa atrakcyjne w zadnym kraju.

Bylam w Glasgow pol dnia, ale wiele nie zwiedzilam, bo padalo. Moze na weekend nie bede tam specjalnie jechac, ale przy okazji moge sie zatrzymac i obejrzec troche centrum. Jest tam przeogromna katedra, ktora udalo mi sie zwiedzic podczas krotkiej wizyty.

Newcastle tez nie jest zbyt urokliwe, ale znalazlam tam wystarczajaco duzo atrakcji na zwiedzanie w weekend. A w rejonach Newcastle bylam dwa raz na tygodniowych urlopach, pare zamkow, ladne plaze do spacerow, itp.

Co do Stonehenge, to jest ofiara wlasnej popularnosci i English Heritage. Jak sie pojedzie z rana lub wieczorem, to jest spokojniej i jest okazja na podelektowanie sie. Nie bylam tam od kilku lat, ale slyszalam, ze zbudowali jakies nowe Visitor's Centre i ceny wstepu wzrosly. Jak ktos pojedzie samochodem, to w okolicy sa inne kamienne kregi, ktore sa dostepne za darmo bez ogrodzenia.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kara lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 13 Lis 2015 12:12 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
Kara napisał(a):
@michcioj dla niektórych może być to atrakcja - vide: Benefit Street. Choć wtedy lepiej byłoby się wybrać do wiosek West Country. Ja wolę jednak zajmować się własnymi sprawami i patrzeć na zabytki, architekturę czy krajobrazy.
.

no coz, jak dla mnie to brud smrod i ubostwo i wrecz chore ze w dzisiejszych czasach w UK czy Irlandii mozna zyc cale zycie na zasilku nie robiac kompletnie nic. uwazam ze jest to wstyd dla spoleczenstwa.

co do stonehenge, bylem 100 lat temu podczas pierwszego pobytu w UK, jest duzo mniejsze niz w rzeczywistosci :)
dojechalem transportem publicznym ze swindon, zimno bylo na maksa, w kazdym razie mi sie podobalo,
ale to dlatego ze to kiedys bylo moje marzenie zeby zobaczyc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Lis 2015 12:13 

@Kara, bardzo proszę o nie przypisywanie mi intencji, którymi się nie wykazałem.
Co do tych miejsc, które podałaś to zaciekawiły mnie, choć widzę dominujący udział photoshopa w google images. Ale i tak, jak na Anglię, to są w porządku.
Góra
 PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Lis 2015 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
@Don_Bartoss skoro nie żartowałeś, to znaczy, że sugerujesz, że ofiara chce zostać zgwałcona. Przemyśl to, proszę.

W Anglii jest jeszcze wiele ciekawych miejsc - np. Wał Hadriana, South Downs czy Hull i okolice. A np. jesień w Szkocji stała się mityczna głównie dzięki PS. Wiele osób jest zawiedzionych, że w rzeczywistości jest bardziej niebieskoszara i przez to nijaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 13 Lis 2015 12:32 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
@Kara czy zdanie "jazda autem bez zapietych pasow, czyli sport dla osob ktore chca dac sie zabic" jest dla ciebie rownie niestosowne? No nie przesadzajmy.

Ad meritum: a co powiecie na muzea? Wstep do nich to konkretna kasa dlatego moze na czyms warto zaoszczedzic? (Takze poza Londynem).

@Aga_podrozniczka

podrzucilabys konkretne namiary na te "inne" stonehenge? Moze linki google?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 13 Lis 2015 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
To są dwie różne rzeczy. Nie tylko logicznie.

Na muzea też można znaleźć sposób (dni otwarte, kupony, wydarzenia publiczne, etc.).

http://www.stone-circles.org.uk/stone/index.htm
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 13 Lis 2015 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
https://en.wikipedia.org/wiki/Avebury - inny kamienny krag w okolicy.
Skrocona wersja po polsku - https://pl.wikipedia.org/wiki/Avebury
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 13 Lis 2015 12:43 

Kara napisał(a):
Powyższy wpis wprawił mnie w tak dobry humor, że postanowiłam ostrzec pielgrzymujących do miejsca powstania Depeche Mode, że nawet sami Brytyjczycy mówią, że Basildon to najbrzydsze miejsce w Anglii.


A przypadkiem nie Coventry? :D
Góra
 PM off
Kara lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 13 Lis 2015 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Byłam w obu i jednak Basildon. Coventry ratuje katedra.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 13 Lis 2015 12:46 

Rejestracja: 02 Maj 2012
Posty: 152
Loty: 87
Kilometry: 133 780
Anonymous napisał(a):
Czuję podskórnie, że w Anglii jest stosunkowo mało atrakcyjnych miejsc. Co innego Szkocja, gdzie są zamki, parki narodowe i gdzie można spędzić czas aktywnie. W Anglii niby też to jest, tylko mniej, mniejsze, brzydsze, gorsze... Londynu nie oceniam bo nie podróżuję do tego typu miejsc.

Nie zgodze sie ze Anglia jest brzydka albo tam nic nie ma. Co prawda zwiedzanie utrudnia pogoda ale jest pieknie. Ja moglabym wymieniac bez konca ciekawe miejsca. Co prawda najlatwiej z autem, ale nawet bez da sie sporo zobaczyc. Mieszkam tutaj 9 lat i ciagle odkrywam piekne miejsca. Tak naprawde w kazdym 'wojewodztwie' jest cos pieknego. Nie mowiac o Walii, czy Szkocji.

Jest pelno zamkow, starych dworkow, palacow, przepieknych ogrodow, plaz czy lasow. Polecam Kornwalie, Brecon Beacons w Walii, Somerset, a takze najblizej Londynu Kent. A takze miejsca ktore sa ciekawe ale jeszcze nie bylam Peak District, Lake District, Yorkshire, Snowdonia, polnocna Szkocja.

A co do tematu gdzie nie warto? Zalezy kto co lubi, ja np nie mam nawet nic przeciwko Stonehage, ale tylko jesli jestemy tam po drodze, i mamy karte English Hetritage. Jest wiele miejsc do ktorych warto wpasc na pol godziny czy godzine, ale poprostu nie sa warte calego dnia czy wycieczki z Londynu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 25 Sty 2018 15:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Które z tych miast jest mniej ciekawe: Leeds czy Sheffield? Czy są obydwa na tyle nieciekawe, że warto spędzić więcej czasu w pociągu/autobusie i skoczyć do Yorku? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group