Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Cze 2018 15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 436
srebrny
Jeśli to niewłaściwy dział, albo już coś takiego było (ja nie znalazłem), to niech administracja coś z tym zrobi ;)

Republika Czeska na tym forum jest dość popularna, świadczą o tym choćby niedawne relacje z podróży:
@Antares : https://www.fly4free.pl/forum/lednicko-valticky-areal-w-tandemie,1508,128040
@correos : https://www.fly4free.pl/forum/morawy-poludniowe-intensywna-jednodniowka,1508,128485

Nic w tym dziwnego: jest blisko, sporo interesujących obiektów, ceny nie odbiegają znacząco od naszych, język też podobny ;). Informacji, przewodników i relacji pozwalających zaplanować podróż jest mnóstwo, ja chcę zaproponować zaglądnięcie na mapy.cz , firmowane przez najpopularniejszy czeski portal Seznam.cz. Czy warto tego używać, skoro w mapach google jest już wszystko? Moim zdaniem parę przewag da się znaleźć.

Lepsze pokrycie dróg, zwłaszcza lokalnych, widokiem z objazdowych kamer, przykładem niech będą okolice mojego ulubionego miasteczka Vranov nad Dyji:

Google Street View:
Image




mapy.cz , oparte o OpenStreetMap i materiały Seznam.cz :
Image



Przykładowy widok z miejsca, do którego Google Street View jeszcze nie dotarło ;).
Image



Możliwość wyboru widoków alternatywnych map, oprócz typowych lotniczych czy 3D.
Image



Możemy zobaczyć np. mapy historyczne:
Image



Szczególnie pomocne mogą być jednak mapy turystyczne. Są na nich zobrazowane szlaki piesze i rowerowe.
Image



Oczywiście możliwe jest planowanie trasy, np. rowerowej, dostępny jest przy tym profil wysokości, można wybrać czy jedziemy rowerem szosowym czy górskim, itd.
Image






Moim zdaniem do podstawowego planowania wojaży po Czechach mapy.cz nadają się dobrze, wszystko co potrzebne jest w jednym miejscu, no i przy okazji człowiek liźnie trochę języka :).
Naturalnie jest też wersja mobilna aplikacji mapy.cz, ciekawe, czy ktoś z forum jej używa?
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off
Antares lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 03 Cze 2018 15:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 559
niebieski
Mapy.cz poznałam długo przed tym, jak zaczęły działać mapy Google i korzystałam z nich dość często. A później oczywiście poszły w odstawkę, tak jakoś... Dlatego wielkie dzięki za przypomnienie o tej instytucji! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group