Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 502 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#261 PostWysłany: 02 Cze 2021 15:55 

Rejestracja: 13 Kwi 2021
Posty: 5
Czy Czechy juz honoruja EU Covid Pass wydany w PL?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#262 PostWysłany: 02 Cze 2021 17:27 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
Czesi informują, że osoba zaszczepiona musi posiadać "narodowy certyfikat wystawiony w języku angielskim", więc powinni honorować wszystko, co wypluło IKP. Również zaświadczenie po pierwszej dawce.
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#263 PostWysłany: 03 Cze 2021 16:18 

Rejestracja: 08 Paź 2017
Posty: 8
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie powrotu samolotem z Czech - czy potrzebuje testu już w Czechach, żeby wpuszczono mnie na samolot czy starczy mi zrobienie po przylocie na lotnisku w Warszawie, żeby nie iść na kwarantannę?

Pozdrawiam,
Radek
Góra
 Profil Relacje PM off
JanuszJanuszewski lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#264 PostWysłany: 03 Cze 2021 16:27 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Jak byś poczytał poprawny temat to byś wiedział
zakazy-lotow-do-polski-ew-obowiazek-kwarantanny-covid,15,154273
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#265 PostWysłany: 03 Cze 2021 16:35 

Rejestracja: 08 Paź 2017
Posty: 8
Może niejasno zapytałem - czy potrzebuje mieć zrobiony test w Czechach, żeby wpuszczono mnie na pokład samolotu do Warszawy?

To, że test zrobiony już po przylocie do Warszawy zwalnia mnie z kwarantanny jest dla mnie jasne i nie o to pytałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#266 PostWysłany: 03 Cze 2021 16:55 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Dopóki kraj docelowy tego nie potrzebuje, to nie musisz robić w Cechach.
Góra
 Profil Relacje PM off
Radzio1234 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#267 PostWysłany: 03 Cze 2021 17:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2015
Posty: 93
Jestem w Czechach. Okolice Karlowych Warów. Naszymi szczepieniami nikt się nie zainteresował, ani na granicy Porajów - Hradek (pusta), ani w naszej kwaterze (wynajętej przez booking). Ogólnie jest super, zero turystów. Spokój, piękna pogoda. Dużo knajp otwartych (ale nie wchodziłam). W sklepach trzeba mieć maskę ffp. Na dworze nie potrzeba. Zostaję do niedzieli.
_________________
https://lepiejdalej.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#268 PostWysłany: 03 Cze 2021 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
My jesteśmy w Ceškim Raju. Na granicy w Zawidowie zero kontroli. Stała nasza SG ale nieaktywna. W hotelu wynajętym przez booking Pan w check-in zapytał o testy, pokazałem mu certyfikaty z IKP to powiedział: "Aaaa, Wy już očkovani" :-) I nawet nie zagladal do środka.
Turystów faktycznie niewielu, sporo knajp otwartych, choć niektóre jeszcze w ograniczonym zakresie. Okoliczne zamki również dostępne do zwiedzania. Pogoda piekna i też zostajemy do niedzieli. Dzis i jutro lazimy po górkach a w sobotę Praga po dluuugim czasie. W końcu trochę normalności. Oby już na zawsze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#269 PostWysłany: 03 Cze 2021 22:17 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1239
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Knajpy Hotele tylko z certyfikatem :idea:
https://bielskobiala.wyborcza.pl/bielsk ... =BoxLoKaMT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#270 PostWysłany: 04 Cze 2021 08:31 

Rejestracja: 26 Sie 2013
Posty: 111
Wczoraj wyjazd samochodowo-rowerowy w Jeseniky (autem przez przejście graniczne Pietrowice Głubczyckie-Krnov). Oprócz radaru mierzącego prędkość w wiosce przed granicą żadnych śladów kontroli czy to polskiej, czy czeskiej. Powoli otwierają się knajpy, w sklepach trzeba mieć maski FFP2 i faktycznie większość ludzi je nosi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#271 PostWysłany: 04 Cze 2021 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
Właśnie jestem w Karlowych Warach. Na lotnisku w Pradze nikt nie sprawdzał mojego paszportu Covid, ani potwierdzenia szczepień. Pogranicznik tylko rzucił okiem na ten formularz z kodem QR do wypełnienia i wydrukowania. W Pradze pustki. Dosłownie. Piękna pogoda :). Na lotnisku WAW Pani skrupulatnie sprawdziła potwierdzenie szczepienia.
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#272 PostWysłany: 04 Cze 2021 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Przylot do PRG z Francji, pogranicznik zapytał jedynie o PLF, kiedy usłyszał że tranzyt już niczego nie chciał. Warto jednak zauważyć, że namiastka kontroli miała miejsce. We Francji ręcznie (znaczy ocznie) sprawdzali covid pass

Ale za to w publicznym transporcie jeżdżą same ffp2 kaczki - taki nakaz (choć być może można dwie hirurgiczne


Edit:

Flix z Pragi do Warszawy - bez kontroli na granicy (tzn jeśli była to nie budziła śpiących, można więc założyć, że jej nie było)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#273 PostWysłany: 07 Cze 2021 11:31 

Rejestracja: 03 Kwi 2018
Posty: 3
W piątek wjeżdżałem autem - wjazd A1 do Ostrawy, wyjazd w Cieszynie w mieście. Zero kontroli i policji po obu stronach granicy. W sklepach i knajpach wszyscy noszą maski typu FFP2 (my mieliśmy KN95 i nie było z tym problemu).
Góra
 Profil Relacje PM off
krzysiek861 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#274 PostWysłany: 09 Cze 2021 14:34 

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 34
ze względu na sprzeczne informacje proszę o konkretną odpowiedż. Czy wyjazd turystyczny do Czech jest możliwy? Chodzi mi o legalny wjazd a nie nerwy czy mnie policja nie złapie. Dodam, że chodzi mi o termin 21-28. 06 i jestem zaszczepiony
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#275 PostWysłany: 09 Cze 2021 14:35 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
A przeczytałeś ostatnie posty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#276 PostWysłany: 09 Cze 2021 14:54 

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 34
Zeus napisał(a):
A przeczytałeś ostatnie posty?

Przeczytałem, ale nic w nich nie było wspomniane o legalności pobytu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#277 PostWysłany: 09 Cze 2021 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
@robuś Wjazd do Czech jest w pełni legalny. Hotele działają, transport także. Wróciłem w niedzielę z krótkiego wypadu na długi weekend. Na marginesie dodam, że wypłacając pieniądze w bankomacie (Revolut) nadal można to robić bez dodatkowych opłat w banku Československá obchodní banka (CSOB).
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#278 PostWysłany: 09 Cze 2021 21:03 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
Dziś zaraz po szczepieniu wybrałem się do Czech na zakupy. Przejście Bartultovice - Trzebinia, Czechów ani śladu, za to polska SG stoi i łapie. Ponieważ kumpel nie ma jeszcze drugiej dawki, więc podjechałem pod radiowóz SG i go wysadzam. Ci zdziwieni, pytają się o co chodzi.
- A pan gdzie jedzie? - wołają do mnie.
- Na zakupy.
- Eee, to jedźcie we dwójkę.
- Ale można tak?
- Jak tylko na zakupy to nie ma problemu. Tylko się pośpieszcie, bo my o 19-tej kończymy zmianę.
Nie zdązyliśmy, było już po siódmej i oczywiście widzę, że na granicy polski patrol ściąga nas na bok. Kumpel już zestrachany, a to dalej ci sami, których widzieliśmy wcześniej. Pogadaliśmy chwilę, machnęli ręką i życzyli miłego dnia ;)
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#279 PostWysłany: 11 Cze 2021 14:03 

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 34
nelson 1974 napisał(a):
@robuś Wjazd do Czech jest w pełni legalny. Hotele działają, transport także. Wróciłem w niedzielę z krótkiego wypadu na długi weekend. Na marginesie dodam, że wypłacając pieniądze w bankomacie (Revolut) nadal można to robić bez dodatkowych opłat w banku Československá obchodní banka (CSOB).

Dzięki za odpowiedz. No cóż, chyba zaryzykuję i pojadę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#280 PostWysłany: 11 Cze 2021 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2018
Posty: 185
Od 14 czerwca nasz kraj trafia na czeską zieloną listę (krajów z niskim ryzykiem).
Źródło: rozporządzenie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 502 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group