Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 502 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#241 PostWysłany: 29 Maj 2021 17:23 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
A jak możliwość wjazdu zaszczepionym ma się do fragmentu o możliwości wjazdu tylko w uzasadnionych przypadkach?

Cytuj:
enter the Czech Republic from Germany, Hungary, Slovenia, Poland, Slovakia and Austria (from 19 May) 22 days after receiving their first shot.(...)

Foreigners can come to the Czech Republic only on the grounds of essential reasons, not for tourism or visiting friends. The new protective measure is valid until further noticed


Za: https://www.visitczechrepublic.com/en-US/Covid-19

Podobnie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/czechy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#242 PostWysłany: 29 Maj 2021 17:34 

Rejestracja: 22 Wrz 2017
Posty: 98
michzak napisał(a):
A jak możliwość wjazdu zaszczepionym ma się do fragmentu o możliwości wjazdu tylko w uzasadnionych przypadkach?

Cytuj:
enter the Czech Republic from Germany, Hungary, Slovenia, Poland, Slovakia and Austria (from 19 May) 22 days after receiving their first shot.(...)

Foreigners can come to the Czech Republic only on the grounds of essential reasons, not for tourism or visiting friends. The new protective measure is valid until further noticed


Za: https://www.visitczechrepublic.com/en-US/Covid-19

Podobnie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/czechy



Proponuje jeszcze starsze przepisy tutaj wklejać.
Nowe rozporządzenie będzie obowiązywać od 1 czerwca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#243 PostWysłany: 29 Maj 2021 17:45 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
@abernacka Pytam o stan obecny, bo muszę w trybie pilnym wjechać na teren Czech dzis/jutro, ale nie w sensie uzasadnionym wymienionym na stronie :(

Bo rozumiem, że od 1.06 ten przepis o uzasadnionych przypadkach spada
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#244 PostWysłany: 29 Maj 2021 17:47 

Rejestracja: 22 Wrz 2017
Posty: 98
Dokładnie tak. Do tego czasu, czyli do 1 czerwca, można turystycznie pojechać max na 12 godzin.
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#245 PostWysłany: 29 Maj 2021 17:59 

Rejestracja: 12 Lut 2021
Posty: 119
Czyli od 1 czerwca można już legalnie bez obaw wjechać? bez testu i zaszczepienia? a jak z powrotem do pl? wciąż obowiązuje kwarantanna albo test?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#246 PostWysłany: 29 Maj 2021 18:01 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Test lub kwarantanna po powrocie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#247 PostWysłany: 29 Maj 2021 18:09 

Rejestracja: 22 Wrz 2017
Posty: 98
Zeus napisał(a):
Test lub kwarantanna po powrocie


Eh, i po co mieszasz? Nowe przepisy i te w czeskie jak i polskie, zezwalają na ruch bez jakichkolwiek restrykcji dla osób ZASZCZEPIONYCH!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#248 PostWysłany: 29 Maj 2021 18:12 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
A napisał ze jest zaszczepiony? Spytał się czy jest kwarantanna po powrocie do Polski, więc tak obowiązuje kwarantanna, ale można ją obejść spełniając warunki (np. zaszczepiony)

No i to nie jest temat o kwarantannie w Polsce po powrocie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#249 PostWysłany: 29 Maj 2021 18:16 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6179
HON fly4free
abernacka napisał(a):
do 1 czerwca, można turystycznie pojechać max na 12 godzin.
a z czego to wynika?
bo chyba nadal obowiązuje:
Cytuj:
możliwy jest wjazd do Czech na okres nieprzekraczający 12 h z pilnych powodów zdrowotnych, rodzinnych, urzędowych lub zawodowych (przy okazaniu dokumentu potwierdzającego cel przyjazdu), bez obowiązku wypełnienia formularza lokalizacyjnego i testowania na COVID 19
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#250 PostWysłany: 29 Maj 2021 20:02 

Rejestracja: 22 Wrz 2017
Posty: 98
pemat napisał(a):
abernacka napisał(a):
do 1 czerwca, można turystycznie pojechać max na 12 godzin.
a z czego to wynika?
bo chyba nadal obowiązuje:
Cytuj:
możliwy jest wjazd do Czech na okres nieprzekraczający 12 h z pilnych powodów zdrowotnych, rodzinnych, urzędowych lub zawodowych (przy okazaniu dokumentu potwierdzającego cel przyjazdu), bez obowiązku wypełnienia formularza lokalizacyjnego i testowania na COVID 19


Jeżeli masz niedosyt prasowych doniesień na ten temat, tutaj masz rządowe rozporządzenie: https://koronavirus.mzcr.cz/wp-content/ ... %C3%AD.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#251 PostWysłany: 29 Maj 2021 20:27 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6179
HON fly4free
bardzo interesująca lektura, ale dotyczy
Cytuj:
ode dne 1. června 2021 od 00:00 hod.
moje pytanie dotyczyło do dne 1. června 2021 do 00:00 hod.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#252 PostWysłany: 29 Maj 2021 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2015
Posty: 93
Zastanawiam się, co z tym potwierdzeniem szczepienia. W artykule jest mowa o wzorze do pobrania ze strony Ministerstwa Zdrowia. Nie widzę nigdzie tego wzoru.
Jestem 6 tygodni od pierwszej dawki AZ i nie mogę pobrać jeszcze kodu QR, bo u nas dają go po drugim zastrzyku. Mam tylko to żenujące zaświadczenie z IKP w którym nie ma nawet nazwy szczepionki + tą kartkę, którą dają. Plus wpis w żółtej książeczce. I mam wątpliwości, czy to wystarczy.
Jakieś to wszystko nie do końca sprecyzowane, mam nadzieję, że może w poniedziałek ukażą się jeszcze jakieś dodatkowe informacje dotyczące zasad otwarcia + przede wszystkim sformułowanie "dopuszcza się ruch turystyczny dla osób zaszczepionych" na oficjalnych kanałach. Chcę pojechać do Czech na 3 dni w najbliższy długi weekend, ale jeszcze waham się ze zrobieniem rezerwacji.
_________________
https://lepiejdalej.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#253 PostWysłany: 30 Maj 2021 12:49 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1239
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Wczoraj jednodniówka Flixbusem Katowice-Brno-Katowice ....żadnych kontroli na granicy , po stronie czeskiej nawet żadnego pojazdu policji , natomiast na powrocie widać było policję i ITD na pierwszym MOP-ie po stronie polskiej od Ostravy.....Obowiązują maseczki w pomieszczeniach zamkniętych / FFP2 ale nikt nie zwraca na inne uwagi / ..........fajnie poczuć znowu smak cepovanego piwa na Zelnym Trhu.........DOBŘE SE NAJÍST A NAPÍT :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#254 PostWysłany: 01 Cze 2021 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2015
Posty: 93
No nareszcie pojawiła się na stronie polskiego MSZ informacja: "Wyjazdy W CELACH TURYSTYCZNYCH są możliwe wyłącznie dla osób zaszczepionych lub posiadających negatywny test antygenowy lub PCR, wykonany przed wjazdem do Czech."
_________________
https://lepiejdalej.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#255 PostWysłany: 01 Cze 2021 18:58 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
Taka ciekawostka: wjeżdżając na 24 godziny nie musimy wypełniać formularza rejestracyjnego, ale za to trzeba nosić maseczkę WSZĘDZIE poza domem :D Po wypełnieniu formularza takich ostrych rygorów nie ma.
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#256 PostWysłany: 02 Cze 2021 10:55 

Rejestracja: 08 Paź 2017
Posty: 8
Cześć,

mam pytanie odnośnie nowego prawa, może ktoś już się dowiadywał:

osoby zaszczepione na terytorium: Czech, Słowacji, Polski, Niemiec, Węgier lub Słowenii co najmniej pierwszą dawką, posiadające certyfikat potwierdzający szczepienie przeciwko COVID w tym kraju, o ile od przyjęcia pierwszej dawki szczepionki upłynęło co najmniej 22 dni.

1. Jestem po 1 dawce, którą dostałem 18 maja. Chcę wjechać do Czech 9 czerwca. Czy spełniam warunek 22dni? Jest na styku i nie wiem dokładnie jak liczyć 22 dni, czy wliczać dzień przyjęcia szczepionki? Czy 9 czerwca też wliczać? Nie wiem czy warto ryzykować czy dla spokoju wykonać test.

2.Czy wiadomo już czy Czesi akceptują nasze "pośwadczenie przyjęcia szczepionki"? Czy potrzeba jakieś inne potwierdzenie przyjęcia 1 dawki?

Z góry dzięki za pomoc!
Radek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#257 PostWysłany: 02 Cze 2021 11:15 

Rejestracja: 22 Wrz 2017
Posty: 98
Radzio1234 napisał(a):
Cześć,

mam pytanie odnośnie nowego prawa, może ktoś już się dowiadywał:

(...)
Radek


Zapominasz o jednym. O powrocie do kraju. Bo na osoby zaszczepione 1 dawką czeka...kwarantanna :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#258 PostWysłany: 02 Cze 2021 11:34 

Rejestracja: 08 Paź 2017
Posty: 8
To jest inna sprawa. Z kwarantanny w Polsce zwolni mnie test antygenowy, który zrobię albo po powrocie albo jeszcze w Czechach jeśli dobrze rozumiem?
Interesuje mnie kwestia wjazdu do Czech.

Pozdrawiam,
Radek


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 02 Cze 2021 11:57, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#259 PostWysłany: 02 Cze 2021 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2015
Posty: 93
Jadę jutro rano do Czech na 3 dni (z 1 dawką szczepionki). Wydrukowałam paszport Unijny i zaświadczenie z IKP, wypełniłam formularz.
Napiszę Wam, jak poszło.
_________________
https://lepiejdalej.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
krzysiek861 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#260 PostWysłany: 02 Cze 2021 14:34 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
abernacka napisał(a):
Radzio1234 napisał(a):
Cześć,

mam pytanie odnośnie nowego prawa, może ktoś już się dowiadywał:

(...)
Radek


Zapominasz o jednym. O powrocie do kraju. Bo na osoby zaszczepione 1 dawką czeka...kwarantanna :)


pod warunkiem, że ich zatrzymają na granicy, czyli mała szansa
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 502 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group