Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Sty 2019 13:21 

Rejestracja: 11 Sty 2019
Posty: 5
Witam forumowiczow!

W maju wybieramy się z dziwczyną do Gruzji i planujemy wynająć coś 4x4 i trochę pojeździć po kraju. Czytając forum i patrząc na opisywaną przez Was drogową rzeczywistość w tym kraju zaczeliśmy się zastanawiać czy nasz plan jest możliwy do zrealizowania i na ile można ufać google maps w kwestii obliczania czasu podróży z punktu A do B. Zaznaczam ze oboje mamy prawko, więc możemy się zmieniać na trasie ale rowniez chcemy doliczyc dodatkowy czas na postoje, jakies szybkie zwiedzanie ciekawych miejsc po drodze, itd...

Poniżej załączam fotki i proszę o opinie czy to jest możliwe do zrobienia. Kazdy tips mile widziany :)

Trasa 1 - Tbilisi --> Kazbegi 357km 6:30h (w 1 dzien)

Image

Trasa 2 - Kazbegi --> Mesetia 584km 9:30h (w 2 dni)

Image

Trasa 3 Kazbegi --> Lantekhi 428km 7h (w 1 dzien)

Image
ammonia gas formula

Moje drugie pytanie brzmi czy ktoś zna lub ma doświadczenie w trekkingu po łańcuchu górkim zaznaczonym na poniższym zdjęciu?
Mamy wstępny plan aby wejść którędyś na ten grzbiet od strony Lantekhi. Mieszkamy w górach na co dzień (beskidy) i ogolnie wiemy jak się poruszać w górach ale w kwestii wspinaczki wysopkogórskiej jesteśmy zieloni.
Istnieje jakiś szlak lub względnie łagodna droga aby wejść na grzbiet łańcucha? Ewentualnie może można wynająć przewodnika gdzieś na miejscu?
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 12 Sty 2019 17:50 

Rejestracja: 11 Sty 2019
Posty: 5
Jeszcze jedna trasa by nas ewentualnie interesowała, choć prawdopodobnie w maju będzie nieprzejezdna. Może ma ktoś wie coś więcej na ten temat?

Mestia --> Lantekhi 122km 5h (2 dni)

Image
statewide auto
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Mar 2019 21:02 

Rejestracja: 11 Sty 2019
Posty: 5
Widze, że można liczyć na opinie forumowiczów. Pozdrawiam i do niezobaczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 18 Mar 2019 23:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1518
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
@dymeks87
Mam jednego tipsa dla ciebie:
zajrzyj na forum kaukaz.pl.
Nie dziękuj.

A jak już wrócisz - napisz, czy ci się Mesetia spodobała.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
dymeks87 uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 04 Maj 2019 14:08 

Rejestracja: 11 Sty 2019
Posty: 5
Witam.

Chciałem odświerzyć temat bo wyruszamy już za 2 tygodnie i chciałem się dowiedzieć jak tam wiosna w Gruzji w tym roku, dużo jeszcze śniegu zalega itd? Chodzi mi tutaj o okolice Kazbegi i Trasy Mestia - Ushguli.

Może ktoś był lub mieszka na stałe i może się wypowiedzieć?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Maj 2019 18:53 

Rejestracja: 09 Cze 2015
Posty: 167
Loty: 90
Kilometry: 124 797
Jechałam w ubiegłym roku pod koniec kwietnia drogą Tblisi-Kazbegi. Późna wiosna w Gruzji była, nawet się opaliłam. Droga dobra, cieplutko, śnieg leżał tylko na wysokich szczytach gór, Pewnie teraz będzie podobnie tylko jeszcze cieplej. Udanej wyprawy :)
_________________
Ciemność to Twój strach, światło jest wszędzie
Góra
 Profil Relacje PM off
dymeks87 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 05 Maj 2019 20:04 

Rejestracja: 11 Sty 2019
Posty: 5
marttynna napisał(a):
Jechałam w ubiegłym roku pod koniec kwietnia drogą Tblisi-Kazbegi. Późna wiosna w Gruzji była, nawet się opaliłam. Droga dobra, cieplutko, śnieg leżał tylko na wysokich szczytach gór, Pewnie teraz będzie podobnie tylko jeszcze cieplej. Udanej wyprawy :)


Dzięki, właśnie na to liczymy :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group