Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Mar 2024 17:18 

Rejestracja: 24 Mar 2024
Posty: 1
Witajcie

Wybieram się z rodziną na Maderę. Zarezerwowałem tam hotel przez portal Airbnb. Pierwotną rezerwację anulowałem, gdyż chcieliśmy zostać jeszcze dwa dni dłużej. Podczas anulowania zaznaczyłem opcję zwrot na konto Airbnb. Po paru dniach znaleźliśmy lepszą ofertę na booking przez co anulowałem ją ponownie. Ale przy drugim anulowaniu już nie miałem opcji zwrotu tylko z automatu zwrócono mi to na konto Airbnb w postaci „ kredytów” ważnych przez rok. Kontaktowałem się z supportem z prośbą o zlecenie zwrotu na konto bankowe, lecz support odpisał, że jest to niemozliwe. I teraz nasuwa mi się pytanie czy to jest wgl legalne, że Airbnb zamraża sobie moje środki z przymusem wykorzystania je na kolejne podróże u nich i daje na to rok czasu. Według mnie to coś jest nie tak. Czy spotkaliście z podobną sytuacją , a jak tak to jak to rozwiązaliście? Czy jest możliwość odzyskania tych pieniędzy? Bo jak narazie to mam zamrożone 4 tys. złotych w postaci jakichś śmiesznych Airbnb credits, a nie ukrywam, że 80% moich podróży rezerwuje przez booking bo jest taniej i nie wiem czy zdołam kiedykolwiek je wykorzystać.

Pozdrawiam
Adam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
#2 PostWysłany: 24 Mar 2024 17:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1492
złoty
Kiedy za pierwszym razem wybrałeś zwrot na konto Airbnb, byłeś w pełni świadomy tego, co piszą u siebie?
Cytuj:
„Środki na rezerwację” to środki zwrócone gościowi (na jego życzenie) zamiast środków pieniężnych za Kwalifikujące się anulowanie. Można je wykorzystać na przyszłą rezerwację. Środki na rezerwację: (i) są bezzwrotne i niezbywalne; (ii) nie są gotówką, walutą ani kartą podarunkową; (iii) nie mogą zostać wymienione na gotówkę, z wyjątkiem sytuacji, w których wymaga tego prawo.


Teraz to już troszkę "po ptokach"...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Mar 2024 18:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2233
złoty
T4kni3 napisał(a):
I teraz nasuwa mi się pytanie czy to jest wgl legalne, że Airbnb zamraża sobie moje środki z przymusem wykorzystania je na kolejne podróże u nich i daje na to rok czasu.

Oczywiście, że nielegalne, chyba, że zrobi to na wniosek klienta co miało miejsce w Twoim przypadku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group