Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 155 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 23 Lip 2020 12:10 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1026
niebieski
Dynamiczna :cry: Ja już zaczęłam oswajać myśl, że nowy kraj na razie pozostanie w planach. Strata biletów, niby nieduża, ale już się trochę uzbierało :( .
Noclegi do odwołania, na szczęście. No cóż, nałóg ma cenę ;) . Może Portugalia się ostanie na początku IX.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#42 PostWysłany: 23 Lip 2020 12:13 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 531
Loty: 223
Kilometry: 272 994
niebieski
ja bez względu na wszystko lecę 25-ego lipca, myślę, że zachowanie zdrowego rozsądku, mycie rąk, używanie żeli i stosowanie dystansu wystarczy w końcu lecę tam na niecałe 4 dni;
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 23 Lip 2020 16:14 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 146
Loty: 182
Kilometry: 455 580
@heide_berg też lecę, korony się nie boje, przechodziłem tą wymyślną chorobę. Jedyne zmartwienie to czy bedzie wszystko otwarte ale pisalem do hotelu i niby restauracje i sklepy są normalnie otwarte
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 23 Lip 2020 16:33 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 531
Loty: 223
Kilometry: 272 994
niebieski
jak na razie otwarte będzie, ale w Kotorze i miastach turystycznych do od 6 do 24 a w Podogoricy do od 6 do 22 restauracje bary etc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 23 Lip 2020 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 259
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
obecnie jestem w Petrovacu.
mało ludzi,
mam porównanie bo bylem rok temu. nawet bardzo.1/10 tego co rok temu jak nie lepiej.
na plaży odstep kilkumetrowy.
w miescie obowiazek masek '
czesc sklepow i barow zamknieta.
nie ma tez wycieczek fakultatywnych. miejscowi proponuja wycieczki auutami osobowymi.
paniki nie widac ' raczej rozsadek.
mowia ze Petrovac jest wolny od covidu.
Na lotnisku psikaja rece, maseczki itp.
sorrki za styl. pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
YeahBunny lubi ten post.
YeahBunny uważa post za pomocny.
 
      
#46 PostWysłany: 23 Lip 2020 18:48 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Myślę, że MNE zrobi wszystko żeby się nie zamknąć, i tak mają zapewne dość spore straty przez brak turystów. Wydaje mi się, że zamknięcie się na turystów w tym momencie by zrujnowało ich gospodarkę.
Nie wiemy natomiast co zadecyduje UE i PL. Patrząc z epidemiologicznego punktu widzenia, kwarantanna po powrocie z krajów o tak dużym ryzyku zakażenia byłaby wskazana.

Wirus SarsCov2 istnieje czy się nam podoba czy nie, prawdą jest, że u wielu osób choroba ma bardzo łagodny przebieg czy wręcz bezobjawowo, jednak nie ma jeszcze pewności od czego przebieg choroby zależy. Natomiast nie w tym rzecz... Oczywiście ryzyko zakażenie istnieje, jest statystycznie duże, jeśli ktoś będzie miał pecha i wystąpią uciążliwe objawy to nawet najlepsze ubezpieczenie na wiele się nie zda bo system ochrony zdrowia w MNE jest niewydolny na tem moment. Należy pamiętać, że ryzyko innych wakacyjnych problemów pozostaje, jeśli podczas wycieczki ktoś nawet stłucze/zwichnie/złamie rękę już jest problem bo szpitale są przepełnione, pewnie (choć tu tylko gdybam) jest też problem z personelem.

Czy Petrovac jest wolny od wirusa ciężko powiedzieć, wiemy jedynie, że nikogo tam nie zdiagnozowano. MNE zupełnie nie było przygotowane na tą falę, od początku ich laboratoria były niewydolne. Próbki wysyłają bodajże do Niemiec, więc jest spore opóźnienie w przedstawianiu wyników badań.


Ostatnio edytowany przez DaDa, 23 Lip 2020 20:03, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
kojot_lubin lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#47 PostWysłany: 23 Lip 2020 18:58 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 531
Loty: 223
Kilometry: 272 994
niebieski
od 3.07.2020 zniesiono obowiązek kwarantanny dla Polaków wracających do Polski bez względu na to z jakiego kraju wracają, nie sądzę, żeby ten obowiązek wznowiono w okresie wakacyjnym, a ew. zmiany odnośnie lotów z PL do MNE i ich zakazie można by się spodziewać z dn. 29.07 bo do 28.07 działa stare odnośnie zakazie lotów m.in. do PT, SE itd.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 23 Lip 2020 19:09 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 184
niebieski
Dzisiaj wróciłem z Czarnogóry.
Co do maseczek - potwierdzam.
Przed nowym rozporządzeniem mocno tego pilnowali, aby maseczkę mieć założoną np. w sklepie (byłem świadkiem jak wywalili jakiegoś lokalsa ze sklepu za brak maski).

Co do nowego rozporządzenia i chodzenia w maseczkach na dworze - z moich obserwacji tak z 25 % osób miało ubraną maseczkę jak chodziło po ulicy.
Nawet dzisiaj na lotnisku w Podgorlicy bardzo niechętnie obsługa chodziła z założonymi maseczkami na dworze.

PS: Potwierdzam.
Pomimo COVID polecam pobyt w Czarnogórze.
Obcokrajowców jest tyle co kot napłakał.
A jak już spotkacie obcokrajowca to na 95 % tym obcokrajowcem będzie nasz rodak 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#49 PostWysłany: 23 Lip 2020 20:01 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
heide_berg napisał(a):
od 3.07.2020 zniesiono obowiązek kwarantanny dla Polaków wracających do Polski bez względu na to z jakiego kraju wracają, nie sądzę, żeby ten obowiązek wznowiono w okresie wakacyjnym, a ew. zmiany odnośnie lotów z PL do MNE i ich zakazie można by się spodziewać z dn. 29.07 bo do 28.07 działa stare odnośnie zakazie lotów m.in. do PT, SE itd.


Podejrzewam, że masz rację co do kwarantanny, z tego co się jednak orientuję Niemcy ją przywrócili dla osób wracających z MNE.
W mojej opinii, kwarantanna jest racjonalniejsza od zawieszania lotów, no ale w racjonalność rządzących nie wierzę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 23 Lip 2020 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 259
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
W pełni się zgadzam z DaDa. Lokalni twierdzą że problem w głównej mierze dotyczy północnej części kraju i stolicy. Mniej wybrzeża. Ale to tylko póki co stwierdzone statystyki. Co do powr9tu to samolot był prawie pełny więc gdyby zakazali lotów mnóstwo ludzi miałoby problem w tym dużo rodzin.pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 23 Lip 2020 22:27 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2605
Loty: 243
Kilometry: 297 179
A jak z transportem publicznym? Rozumiem że pociągi jeżdżą normalnie a autobusy na trasie Podgorica-Budva i Podgorica-Kotor?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 23 Lip 2020 23:23 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 184
niebieski
Transport publiczny normalnie funkcjonuje.
Oprócz pociągu, korzystałem z połączeń Bar - Kotor,Budva.

Z tego co mi wiadomo z Podgoricy normalnie realizowane są połączenia.

W busach przyjemnie się podróżuje. Jest Pustooo 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#53 PostWysłany: 24 Lip 2020 09:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 259
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
Lokalne autobusy śmigają z dużo mniejszym obłożeniem. Brak lokalnych wycieczek organizowanych prze takie ,,plażowe,, biura podróży. Nie ma dziewczyn z ulotkami zachecajacymi do zwiedzania a było tego multum. Tylko jakaś łódeczka po najbliższej okolicy. pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Czarnogóra post-covid
#54 PostWysłany: 24 Lip 2020 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2230
Loty: 221
Kilometry: 410 915
niebieski
https://bip.kprm.gov.pl/kpr/bip-rady-mi ... iczym.html

W nowym rozporządzeniu Najprawdopodobniej wyleci Czarnogóra...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 24 Lip 2020 12:23 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1026
niebieski
Którego dnia można się spodziewać odwołania lotów (ewentualnie) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 24 Lip 2020 12:26 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Zgodnie z tym co napisano w zamieszczony wyżej dokumencie, zawieszenie lotów może nastąpić od 28 lipca. Oznacza to, że jest podstawa prawna, do takich działań, czy zostane one wdrożone natychmiastowo nie wiemy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 24 Lip 2020 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 419
Kilometry: 793 822
srebrny
Od 29. Czyli 28 lipca wieczorem można otrzymać anulację.
Ktoś wie co w takim przypadku z wyjazdem samochodem/autokarem do Czarnogóry? Kwarantanna po powrocie czy nie ma to związku żadnego z zakazem lotów?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 24 Lip 2020 12:56 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 629
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Obecne rozporządzenie utraci moc z końcem dnia 28 lipca 2020 r., więc 28.07.2020 r. loty powinny się odbyć.
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
heide_berg lubi ten post.
 
      
#59 PostWysłany: 24 Lip 2020 12:56 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 531
Loty: 223
Kilometry: 272 994
niebieski
wejdą w życie zapewnie w nocy z 28 na 29 lipca bo jak już kilka razy tutaj wspominaliśmy 28.07 kończy się moc poprzedniego rozporządzenia z 14.07.

Ja wracam 28.07 więc liczę, że wrócę choć teraz trochę większy strach jest... ;(

mowa o "wprowadzenie zakazów w ruchu lotniczym w odniesieniu do lotów międzynarodowych po powyższym terminie.",, czyli na 100% od 29.07.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 24 Lip 2020 12:58 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 531
Loty: 223
Kilometry: 272 994
niebieski
elwirka napisał(a):
Od 29. Czyli 28 lipca wieczorem można otrzymać anulację.
Ktoś wie co w takim przypadku z wyjazdem samochodem/autokarem do Czarnogóry? Kwarantanna po powrocie czy nie ma to związku żadnego z zakazem lotów?
nie ma to związku z zakazem lotów; w
kwarantanna dla obywateli RP została zniesiona z początkiem lipca; mimo braków lotów do PT, SE po powrocie nie ma kwarantanny;
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
elwirka uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 155 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group