Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Sty 2017 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 491
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Witam,planuję wyjazd do Czarnogóry samochodem.Wstępnie myślę o ulokowaniu się w Ulcinj.Co myślicie o tej miejscówce-jeżeli moim priorytetem jest ciekawa lokalizacja,piasek zamiast żwiru na plaży,poza tym planuję zwiedzić całe wybrzeże,gdzie z mojej lokalizacji do końca jest raptem 50km,więc to nie problem majàc samochód.
Jest to moja pierwsza wyprawa do Czarnogóry,przeczytałem cały wątek o tym kraju na forum(stąd wybór),czekam na inne propozycje,lub poparcie mojego wyboru.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 31 Sty 2017 08:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 491
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Nikt mi nic nie doradzi?Nikt nie był w Czarnogórze?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 31 Sty 2017 08:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Tak to dobry wybor, jesli piorytetem ma byc piaszczysta plaza, ktora wystepuje naturalnie tylko w Ulcinj i dalej na poludnie, az do granicy z Albania (tzw. wielka plaza). ;)

Pozdrawiam.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 31 Sty 2017 09:55 

Rejestracja: 31 Sty 2017
Posty: 1
Ulcnij faktycznie jedyna piaszczysta chociaż ten piach brązowy jest oraz masa "albańczyków" i "kosowian" -czyli burkini action.
Pozostałe plaże są raczej kamieniste (czerwona plaża chyba jedyna sensowna acz bardzo mała).
Niestety przytłacza wszech otaczający SYF, brud, smieci, brudna woda, zanieczyszczenia, reklamówki, jakieś glony i chemikalia w wodzie.
Uważać na jedzenie sprzedawane na promenadach bo widziałem jak znajomi chorowali po losowych posiłkach.

Odwiedziłem czarnogóre w tamtym roku, zwiedziliśmy ją dosyć dokładnie (poszukiwanie dziko żyjących żółwi) i czuje lekki zawód (wcale nie tania i wcale nie ładniejsza niż chorwacja).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Kwi 2017 23:38 

Rejestracja: 22 Kwi 2014
Posty: 25
Stanowczo odradzam Budvę, w sezonie jest tam strasznie głośno, brudno i tłocznie.

Z takich przyjemniejszych miejsc w sezonie nad morzem w Czarnogórze polecam Herceg Novi, znacznie mniej ludzi niż w Budvie, a miasto bardzo ładne i jest dobrym miejscem wypadowym na Kotor.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Cze 2017 12:06 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 97
Loty: 81
Kilometry: 143 024
Ja polecam wszędzie byle w zatoce kotorskiej :) Gustu rzecz, ale mnie bardzo urzekła. Noclegi w różnych cenach, w Tivacie da się załatwić miejsce w pokoju od 4-5 euro za głowę (w maju, poza sezonem - nie znam cen w sezonie), warto obejrzeć Kotor, ciekawe było również Sutomore (ale to raczej tak dla rodziny na wypoczynek, raczej za dużo że tak to ujmę studencko-młodziezowych atrakcji tam nie znaleźliśmy)

W Sutomore spaliśmy tutaj - https://www.booking.com/hotel/me/vila-aleksic.pl.html - standard raczej niski, ale cena również - 4 eur / głowa za miejsce w pokoju, do tego możliwość zakupu rakiji za 10eur/litr (45 5litrów) :) Właściciele bardzo mili, jak ktoś skorzysta to niech pozdrowi Marko od polskich autostopowiczy :D

W Tivacie udało nam się (tez w maju, ale kilka lat temu) załatwić miejsce w pokoju za 4 eur :) Trzeba było przy tym co prawda wypić flaszkę rakiji ale sie udało :) Chyba nie mają strony internetowej, podaje koordynaty niżej - dokładnie wskazują one pole namiotowe, ale stojąc naprzeciwko bramy do pola namiotowego obok po lewej stronie są również "apartments" :- )

Lepetane bb, Tivat, Czarnogóra
GPS: 42.45999, 18.68310

W Kotorze spaliśmy w Party Hostel 4u i powiem tak - pomysł z takim melanżowym hostelem super, kielon rakiji na wejście, cena 8eur + 1eur opłata klimatyczna, chłopaki organizują grille (5eur za głowę, ale da się w miare pojeść) i pub crawle, generalnie wszystko wygląda spoko niestety trąci amatorką, kumpel po imprezie zostawił na stole okulary przeciwsłoneczne - własciciel je sobie wziął (pewnie liczył że już się nie spotkamy) żeby pograć w nich w kosza i musieliśmy czekać aż łaskawie wróci i odda okulary chyba z cztery godziny. Do tego tną na opłacie klimatycznej bo wcale z nazwisk nie rejestrują pobytu.

Zarówno hostel w Kotorze oraz apartamenty w Tiwacie maja jedną niesamowitą zaletę - są bezpośrednio nad morzem, wystarcyz przejść przez drogę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Cze 2017 14:00 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Ja spałam w Prcanj i bardzo mi się podobało. Cisza i spokój. Plaży piaszczystej nie było, ale własny taras przed domem, z zejściem do wody. Poza tym parking, sklep, restauracja w pobliżu. O widokach nie wspomnę :)
Ja miałam swój samochód do dyspozycji, ale jest na tyle blisko Kotoru, że można dojechać tam autobusem.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Sie 2017 13:00 

Rejestracja: 31 Paź 2016
Posty: 21
Loty: 44
Kilometry: 67 855
mxyzpltk napisał(a):
Stanowczo odradzam Budvę, w sezonie jest tam strasznie głośno, brudno i tłocznie.

Z takich przyjemniejszych miejsc w sezonie nad morzem w Czarnogórze polecam Herceg Novi, znacznie mniej ludzi niż w Budvie, a miasto bardzo ładne i jest dobrym miejscem wypadowym na Kotor.


Polecam Herceg Novi, piękna miejscowość z ładną roślinnością.

Tydzień spałem w Ulcinj w Apartments Perezaj, w Ulcinj spokój i można odpocząć, tak jak @nrvunicorn pisał dużo Albańczyków i Kosowian.
Następnym razem taki tygodniowy pobyt podziałbym na lokalizacje 3 dni w Zatoce Kotorskiej i 3 dni w Ulcinj ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 24 Sie 2017 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 491
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Wróciłem z Czarnogóry,noclegi w Ulcinj,blisko do plaży(Velika Plaża-piasek,ale typowa komercja).Można znaleźć piękne mniej zaludnione plażyczki.Generalnie w tej części Czarnogóry to praktycznie Albania,po to tam jechałem,żeby poczuć dzikość tubylców :-). Od Kotoru do Budvy bardziej Chorwacja,od Budvy do Ulcinja,Albania,Kosowo i taniej.Ogólnie Czarnogóra wywarła na mnie na mnie duuuużo korzystniejsze wrażenie niż Chorwacja.Polecam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Mar 2018 11:21 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
Rok minął, może ktoś kto był w ubiegłym roku poleci jakąś miejscowość z fajną, bezpłatną plażą, żeby nie było jak w lipcu w Łebie (czyli człowiek na człowieku) względnie tanio.
Myślałam nad Barem, Petrovac czy Ulcinj.
Chciałabym również mieć to miejsce jako baza wypadowa, ale używając lokalnego transportu.
Czy ktoś może podzielić się doświadczeniami? Z góry dziękuję
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Mar 2018 12:24 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Faktycznie mało informacji o Czarnogórze na forum, ja sam pod koniec maja na 2 noce do Czarnogóry się udaje, bardziej zaliczeniowo niż wypoczynkowo, jest to mój ostatni kraj na Bałkanach nie odwiedzony przez moją skoromną osobę. ;) Niemniej jednak planuję odwiedzić Budvę i z racji, że podróż lotnicza- stolicę Podgoricę. Mogę Ci podrzucić jedynie link do komunikacji autobusowej w Czarnogórze, piszesz, że poruszać się będziesz komunikacją publiczną więc na tej podstawie określisz sobie dogodną miejscowość do podróżowania po kraju.https://busticket4.me/autobuske-stanice ... ora/MNE/42.
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 18 Mar 2018 14:06 

Rejestracja: 17 Paź 2016
Posty: 150
Loty: 47
Kilometry: 55 558
Byłam w Czarnogórze 4 lata temu samochodem. Spaliśmy w uroczym Petrovac. Polecam to miasteczko, są 2 bezpłatne plaże, na tej koło portu można fajnie posnoorkowac, dużo się dzieje na dnie i fajne widoki, 2 plaża bardziej na południe trochę wodorostów na plaży i mniej ciekawa zatoczka, ludzi trochę mniej, lepsza infrastruktura tzn. więcej budek z jedzeniem i piciem. Nie ma problemu ze znalezieniem noclegu, dużo knajpek, fajny port, coś ala zamek na końcu portu. Z portu prowadzi fajna ścieżka wzdłuż morza na północ to dzikich kamienistych plaż z czyściutką wodą. Blisko do Budvy, Święty Stefan czy na Kotor. Jednak ja poruszałam się samochodem i nie wiem jak z komunikacją

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 05 Maj 2018 07:15 

Rejestracja: 30 Sie 2011
Posty: 35
Heja, z racji, że wybieram się w czerwcu do Czarnogóry i planuje najpierw tydzień poszwędać się po kraju, a na koniec kilka dni spędzić na plaży. Jakoś bardziej przekonuje mnie plaże położone bardziej na południe, nawet za granicą Albańską z powodu ich atrakcyjności i występującego piasku. I tu pojawia się moje poytanie, jak dostać się w ostatni dzień najłatwiej z okolicy miejscowości Velipoja na lotnisko w Podgoricy. Szukałem na własną rękę, ale poza taxi, które wychodzi bardzo drogo nic interesującego nie znalazłem, dzięki za podpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Maj 2018 09:15 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Velipoja z tego co widzę to leży już na terenie Albanii, niedaleko Szkodry, są busy z tego miasta do Podgoricy i są także informację w internecie. Cena busa ok 50 zł, czas jazdy 2 godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 07 Maj 2018 21:03 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
sobsti napisał(a):
Heja, z racji, że wybieram się w czerwcu do Czarnogóry i planuje najpierw tydzień poszwędać się po kraju, a na koniec kilka dni spędzić na plaży. Jakoś bardziej przekonuje mnie plaże położone bardziej na południe, nawet za granicą Albańską z powodu ich atrakcyjności i występującego piasku. I tu pojawia się moje poytanie, jak dostać się w ostatni dzień najłatwiej z okolicy miejscowości Velipoja na lotnisko w Podgoricy. Szukałem na własną rękę, ale poza taxi, które wychodzi bardzo drogo nic interesującego nie znalazłem, dzięki za podpowiedzi.

tylko wiesz, ten ichni piasek to nie tak jak u nas nad Bałtykiem
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 20 Maj 2018 09:25 

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 46
Loty: 19
Kilometry: 28 379
Byłem w Czarnogórze w 2016roku, przejechałem transportem publicznym od Budvy po Ulcinj. Piaszczyste plaże tylko w Ulcinj ale te kamieniste są naprawdę świetne. Gdzie się zatrzymać? To zależy czy chcecie spokój czy imprezy. W Budvie dużo Rosjan i ruch do samej nocy, Ulicinj to już prawie Albanią, dyskoteka praktycznie na ulicy (z tym że prawie nikt nie pije). Byłem w drugiej połowie czerwca. W budvie mogę polecić Apartamenty Nikolič - czysto i bardzo miła właścicielka, blisko do plaży i centrum, w Ulicinj spałem na górce, to było stare miasto, widoki świetne ale ogólnie to tak średnio. Jeśli chcecie odpocząć w ciszy i spokoju w domku z basenem polecam Jadranpol w miejscowości Buljarica. Trafiłem tam przypadkiem, nawet nie mając pojęcia że właściciele są Polakami. Domek na uboczu, do plaży idzie się przez pola, łąki, tak z 20min. O transporcie publicznym dodam że kierowcy zatrzymują się wszędzie, jadą z otwartymi drzwiami i zdarza się że palą w autobusie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 23 Maj 2018 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
W Czarnogórze bylismy 5 razy za kazdym razem mieszkalismy w Ulcinj, idealne miasteczko pod wzgledem jedzenia i plaż, blisko do Albanii. Zjechalismy cała czarnogóre, wszędzie pieknie szczególnie Perast i cała zatoka Kotorska, zaliczyliśmy spływ Tarą, Durmitor, Lovcen itp itd, ale zawsze wracamy do Ulcinja :)
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 28 Cze 2018 09:08 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 96
Byliśmy pierwszy raz w Czarnogórze. Piękny kraj!!!
No i mega tani..

Z całego serca mogę polecić nocleg w apartamentowcu Senat w Herceg Novi.
Sypialnia, salon z kuchnia, lazienka, ogromny balkon z pieknym widokiem na morze.. cos pieknego;) klimatyzacja, wifi, basen, cisza, spokoj...
do tego cena w sezonie to 40 euro za caly apartament.. smiech na sali.. na 4 osoby rzecz jasna:)

http://en.hercegnovisenat.com/

my mielismy apartament na 4 pietrze w budynku A.

Mozna kontaktowac sie bezposrednio z opiekunka budynku Alexandrą.. Rosjanką. Podaje nr kontaktowy, pisac na whats app najlepiej lub viber
Skype: aleks.klishina
Whats App/Viber: +382 68 553529
Mozna sie powolywac na Adriana, bo byli z nas zadowoleni. Z tego co wiem maja wolne apartamenty jeszcze w te wakacje, bo polecilem tez znajomemu, ktory jeden wynajal.

Poza tym Herceg Novi to swietna baza wypadowa do zwiedzania m.in. boki kotorskiej, ktora jest przepiekna..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 28 Cze 2018 14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2018
Posty: 58
Czarnogóra to perełka. Konieczne do zobaczenia:
- Kotor z wejściem na wzgórze - cudne zdjęcia!!!!
- Lovcen z wjechaniem serpentynami z Kotoru - równie świetne zdjęcia!!!
- cała Zatoka Kotorska - do przejechania autem, szczególnie odcinek z wsią Prcanj - jazda 30 cm od wód zatoki robi wrażenie!!!!
- Plavi Horizonti - świetna plaża plus skały wokół - idealne miejsce do kąpieli i spacerów.

Gdzie zakotwiczyć? My wybraliśmy Prcanj i bliskość Kotoru. Wszędzie można dojechać, a mieć z balkonu zatokę i okalające ją góry - bezcenne:)
_________________
***
Wskazówki podróżnicze, relacje z wypraw - często podane koszty
Citybrejki, wypady w góry, wyprawy rowerowe

https://jadziemlecim.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 05 Sie 2018 21:06 

Rejestracja: 05 Sie 2018
Posty: 1
perek napisał(a):
Byliśmy pierwszy raz w Czarnogórze. Piękny kraj!!!
No i mega tani..

Z całego serca mogę polecić nocleg w apartamentowcu Senat w Herceg Novi.
Sypialnia, salon z kuchnia, lazienka, ogromny balkon z pieknym widokiem na morze.. cos pieknego;) klimatyzacja, wifi, basen, cisza, spokoj...
do tego cena w sezonie to 40 euro za caly apartament.. smiech na sali.. na 4 osoby rzecz jasna:)

http://en.hercegnovisenat.com/

my mielismy apartament na 4 pietrze w budynku A.

Mozna kontaktowac sie bezposrednio z opiekunka budynku Alexandrą.. Rosjanką. Podaje nr kontaktowy, pisac na whats app najlepiej lub viber
Skype: aleks.klishina
Whats App/Viber: +382 68 553529
Mozna sie powolywac na Adriana, bo byli z nas zadowoleni. Z tego co wiem maja wolne apartamenty jeszcze w te wakacje, bo polecilem tez znajomemu, ktory jeden wynajal.

Poza tym Herceg Novi to swietna baza wypadowa do zwiedzania m.in. boki kotorskiej, ktora jest przepiekna..



A jaka jest tam plaża kamienista / piasek? jak z czystością wody i otoczenia i jak daleko do morza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group