Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Lip 2019 10:39 

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 9
Witam, wybieramy się z południowej Polski do Czarnogóry samochodem. Mam pytanie do osób które jeżdżą/jechały kiedyś w te rejony. Zamierzam jechać z mapami googla, jednak internet załatwię pewnie dopiero w Czarnogórze (nie będę miał zatem dostępu do bieżących informacji o korkach itp.). Trasę zarówno autostradową jak i nieautostradową mapy tyczą mi przez Słowację, Węgry i Serbię.
Różnica na dzień dzisiejszy to około 3 godziny na korzyść autostrad, jednak widzę, że sporo tam zawsze utrudnień.
Chciałem zatem zapytać o to która trasę lepiej wybrać? I nie chodzi mi o oszczędzenie na drogach, a o komfort jazdy. Może ktoś się także orientuje w którym miejscu najlepiej przekroczyć granicę UE? A może jednak bezapelacyjnie lepiej jechać przez Czechy, Austrię, Słowenię i Chorwację?
Wszystkie rady mile widziane :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 26 Lip 2019 13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Mar 2017
Posty: 172
Loty: 195
Kilometry: 417 254
Jeżeli kierujesz się komfortem to znajdź sobie optymalną drogę do Budapesztu i potem jedź autostradą M5 do Serbii. Jeśli będziesz jechał w weekend to trochę postoisz na granicy, a potem na serbskich bramkach na autostradzie, ale tragedii nie ma. Obwodnica Belgradu też jest wąskim gardłem (chyba, że już ją rozbudowali do dwóch jezdni - ostatnio jechałem tam 3 lata temu).
Najgorszy jest powrót. Unikaj jazdy przez Serbię na Węgry w sobotę. Jest bardzo duży ruch, bo wracają nie tylko turyści, ale także Jugosłowianie i Albańczycy mieszkający w Szwajcarii, Austrii, Szwecji itp. Na bramkach w Serbii są spore kolejki, a na granicy z Węgrami można utknąć na ładnych kilka godzin. Jeśli możesz wracać w inny dzień to zrób to. Jeśli nie możesz, to przed granicą węgierską, jeśli będzie duży ruch i ryzyko korków, zjedź na Suboticę na z reguły puste przejście Kelebija.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 26 Lip 2019 18:41 

Rejestracja: 05 Cze 2017
Posty: 105
jeśl komfort, to tylko samolot !, siedziałem wczoraj rano na Okęciu i widziałem 3 loty do Podgoricy w ciągu 3 godzin, a są jeszcze do Tivatu i Dubrovnika
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group