Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 08 Lip 2015 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 321
W Podgoricy jedyna ciekawa rzecz to rzadko wspominane stanowisko archeologiczne- Duklja, ale właściwie nie opisane i niszczejące w polu. Ale jak ktoś jest archeologiem to faktycznie perełka.
Co do jeziora Szkadarskiego, to mnie rozczarowało. Niby ładnie położone, ale zdzierają z turystów bardziej niż u nas na Mazurach. No i było dość brudne (3 lata temu).
Stari Bar koniecznie. Stopem możecie się wybrać do Lovcen, albo do Parku Narodowego Durmitor. Tylko tam już buty z lepszą podeszwą polecam. Wyspę święty Stefan bym odpuściła jakby wam to przyszło do głowy, ale w głębi kraju jest jeszcze monastyr Ostrog- warto zobaczyć ale to taka nasza Częstochowa.


Ostatnio edytowany przez tokajka, 08 Lip 2015 10:17, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
kasiadookola lubi ten post.
 
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#22 PostWysłany: 08 Lip 2015 10:16 

Rejestracja: 10 Gru 2013
Posty: 126
Loty: 327
Kilometry: 647 009
Spływ z Żabljaka, każdy pensjonat tam organizuje.
Jedna z ofert:
http://tara-rafting.info/?page_id=77&lang=pl#
http://tara-rafting.info/?lang=pl#

Ceny zaczynają się od 40-50 €.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kasiadookola lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 08 Lip 2015 16:52 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 42
Kasiu, w Albanii nie ma najmniejszego sensu rezerwowac nic przez neta - z ciekawosci sprawdzalam ceny na bookingu i sa jakies kosmiczne :)

W Dhermi nocowalam na dziko na plazy, co jest srednim rozwiazaniem ze wzgledu na brak slodkiej wody i cienia. Ale sa tam tez campingi, na jednym z nich korzystalismy z prysznica - nocleg kosztowal bodajze ok 3e/os i sanitariaty nie straszyly ;) w Ksamil bardzo fajny camp na dachu niewykonczonego budynku, nowiutkie, czyste lazienki - 5e. W Beracie pozwolono nam rozbic namiot pod hostelem Lorenzo - ze sniadaniem placilysmy 6e/os, lozko kosztowalo 10e. W Gjirokastrze nocowalysmy na dziko pod jakims monumentem - miejscowka wskazana przez pania ze sklepiku z pamiatkami ;) ale jest tam tez bardzo tani hotel. Na czyims polu tez mi sie zdarzylo nocowac po uprzednim zapytaniu wlasciciela - nikt problemow nie robil :)
Ogolnie ludzie sa mega przyjazni i pomocni - mialam wrazenie, ze poza stricte turystycznymi miejscami, byli zdziwieni i jednoczesnie bardzo ucieszeni, ze komus sie chcialo do ich kraju fatygowac ;) jedynym problemem bywa bariera jezykowa, oprocz angielskiego przydaje sie wloski i niemiecki, ale generalnie mlode pokolenie w jakims obcym jezyku mowi :)

A, odnosnie poruszania sie po kraju, to problemy sa tylko w Tiranie. Nie ma tam jednego dworca autobusowego i busy w roznych kierunkach odjezdzaja z roznych miejsc. Czasem moze sie oplacac podjechac do jakiegos innego miasta po drodze, jesli akurat sie znajdzie busa we wlasciwym kierunku, niz krazyc po miescie i szukac czegos do miasta docelowego.
Góra
 Profil Relacje PM off
kasiadookola lubi ten post.
invasion uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 10 Lip 2015 23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2014
Posty: 115
Loty: 29
Kilometry: 34 491
No własnie sprawdzałam na bookingu i za 70-80zł widziałam za parę co nie jest tragedią, ale pomyślałam sobie , że lepiej na miejscu poszukać :) tym bardziej, że nie chcemy sobie narzucać żadnych dat, później okaże się, że pewne miejsce nas wyjątkowo zauroczy, a będziemy już mieć nocleg w miejscowości X, 50km dalej :))

Dzięki za wskazówki :))
_________________
OdwiedziłamAlbania,Austria,Belgia,BiH,Bulgaria,Chorwacja,Czarnogóra,Czechy,Anglia,Francja,Macedonia,Niemcy,Gibraltar,Litwa,Luxemburg,Holandia,Norwegia, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja,Kosowo
czarnogora-albania-macedonia-i-kosowo-17-dni-w-raju,209,79465
Góra
 Profil Relacje PM off
invasion lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 11 Lip 2015 09:25 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 42
Hymm...70-80 za pare to rzeczywiscie niezla cena, ja widac sprawdzalam inne miejsca ;) jedyne miejsce, gdzie sprawdzilabym sobie z wyprzedzeniem noclegi (niekoniecznie mowie o rezerwacji, wystarczy spisac kilka adresow), to Tirana. Przejechalam przez to miasto tylko tranzytem, ale sprawialo wrazenie ciezkiego do ogarniecia ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 11 Lip 2015 09:43 

Rejestracja: 24 Maj 2013
Posty: 43
Loty: 30
Kilometry: 91 464
Ja w Albanii płaciłem za noclegi w pierwszej linii brzegowej za dwie osoby około 20E. Zawsze był to pokój z łazienką, apartament lub hotel ze śniadaniem. Pokoje nowe i WiFi, nic wcześniej nie rezerwowalem. Wrzesień 2014. Zawsze można taniej coś znaleźć, wszystko zależy od standardu jaki preferujesz....:)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 12 Lip 2015 23:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2014
Posty: 115
Loty: 29
Kilometry: 34 491
My preferujemy standard - jak najtaniej :) wolimy niższy standard spania ,a za zaoszczędzone pieniądze skoczyć do knajpy na jakiś fajny obiad :) kilka noclegów pewnie spędzimy pod namiotem :D

Zastanawiam się jak by było z noclegiem pod namiotem w Starym Barze :) chciałabym zobaczyć tam zachód słońca ....
_________________
OdwiedziłamAlbania,Austria,Belgia,BiH,Bulgaria,Chorwacja,Czarnogóra,Czechy,Anglia,Francja,Macedonia,Niemcy,Gibraltar,Litwa,Luxemburg,Holandia,Norwegia, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja,Kosowo
czarnogora-albania-macedonia-i-kosowo-17-dni-w-raju,209,79465
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 13 Lip 2015 11:13 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 42
Stricte w twierdzy nie ma szans, ale wychodza z niej szlaki w strone jeziora Szkoderskiego, bodajze na Rumije. Podejrzewam, ze wystarczy podejsc poza zabudowania wioski i cos sie znajdzie ;) tyle, ze pewnie trzeba by wode sobie wytaszczyc, bo z potokami/zrodelkami w tamtejszych gorach dosc kiepsko.
Jest tez camp w niedalekiej okolicy :
http://olivegardencamp.com/index.php/en/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 17 Lip 2015 18:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
Podepnę się pod temat - ktoś podróżujący w tym roku po Albanii może wypowiedzieć się na temat bezpieczeństwa w kraju? Chodzi mi raczej o wyjazd nie wzdłuż wybrzeża. Czytałam ostatnio o 2 zabitych turystach z Czech... Na ile niebezpieczny może być taki wyjazd dla 1 osoby, poruszającej się głównie komunikacją zorganizowaną (bądź autostopem z innymi turystami)?
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 18 Lip 2015 08:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 615
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Ceny raftingu na Tarze sprzed dwóch tygodni:

Spływ około 2h z obiadem: 45€/os
Spływ całodniowy: 90-100€/os
Spływ dwudniowy do granicy BiH: 180€/os (wliczone jedzenie, przejazd z powrotem itp.)

Warto chociaż ten najkrótszy wariant ;)

Fajny camping (4,5€/os) na dole "pod mostem" Durdevica. Właściciel organizuje splywy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 18 Lip 2015 09:03 

Rejestracja: 24 Maj 2013
Posty: 43
Loty: 30
Kilometry: 91 464
Albania jest bezpieczna, możesz śmiało jechać. Bylem rok temu i zero problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 18 Lip 2015 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
@gonsior kluczową kwestią jest chyba to, w jakich regionach Albanii byłeś. Polecam zapoznać się z komunikatem na stronie MSZ (myślę, że góry mogą być celem wielu turystów):

Cytuj:
Ambasada RP w Tiranie ostrzega turystów przed samotnymi wyjazdami w rejony północnych gór Albanii. Zaleca się tylko wyprawy grupowe, z miejscowym przewodnikiem. W trudnodostępnych częściach gór możliwe są kontakty z uzbrojonymi przestępcami.

Źródło: http://www.tirana.msz.gov.pl/pl/informa ... tMode=true
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 19 Lip 2015 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 615
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
invasion napisał(a):
Podepnę się pod temat - ktoś podróżujący w tym roku po Albanii może wypowiedzieć się na temat bezpieczeństwa w kraju? Chodzi mi raczej o wyjazd nie wzdłuż wybrzeża. Czytałam ostatnio o 2 zabitych turystach z Czech... Na ile niebezpieczny może być taki wyjazd dla 1 osoby, poruszającej się głównie komunikacją zorganizowaną (bądź autostopem z innymi turystami)?


Byliśmy w Theth (okolice miejsca gdzie zabito Czechów) trzy dni przed tym zdarzeniem. Włóczyliśmy się po górach w miejscach gdzie diabeł mówi dobranoc, i naprawdę nigdzie nie czuliśmy się w niebezpieczeństwie. Spaliśmy pod namiotem - na dziko lub u ludzi. Mijaliśmy wielu turystów w górach podróżujących samotnie.
Wychodzi na to, że Czesi mieli po prostu pecha, a po takim wydarzeniu ambasada musi wydać podobne oświadczenie...
Góra
 Profil Relacje PM off
invasion lubi ten post.
invasion uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 24 Lip 2015 20:47 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 42
Invasion, z tego, co kojarze, to rzeczywiscie w gorach polnocnoalbanskich sa miejsca opanowane przez kartele narkotykowe. Nie pamietam niestety, ktore to dokladnie wioski - czytalam o tym na forum cro.pl, w temacie o Albanii i jedyne, co pamietam, to wrazenie, ze trzeba by sie bardzo starac, zeby tam trafic (przynajmniej nie majac terenowki).
Na pewno nie dotyczy to miejsc turystycznych, czyli okolic Thethi czy Valbony.
Góra
 Profil Relacje PM off
invasion lubi ten post.
invasion uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 02 Sie 2015 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2014
Posty: 115
Loty: 29
Kilometry: 34 491
Mam jeszcze pytanie/prośbę jeśli ktoś ma jakiś sprawdzony camping w Czarnogórze/Albanii/Macedonii to bardzo bym była wdzięczna o podanie namiarów :)

Jeśli chodzi o Skopje - 20Euro za pokój 2 osobowy w hostelu blisko centrum - nie da się taniej? Lepiej szukać na miejscu czy brać ten?
http://www.booking.com/hotel/mk/hostel- ... je.pl.html
_________________
OdwiedziłamAlbania,Austria,Belgia,BiH,Bulgaria,Chorwacja,Czarnogóra,Czechy,Anglia,Francja,Macedonia,Niemcy,Gibraltar,Litwa,Luxemburg,Holandia,Norwegia, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja,Kosowo
czarnogora-albania-macedonia-i-kosowo-17-dni-w-raju,209,79465
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 02 Sie 2015 15:06 

Za 20 € masz dwójkę w motel Le Village, na HRS. Ze śniadaniem i łazienką w pokoju- bungalowie. Dodatkowe zalety to dosłownie 2 minuty pieszo do dworca kolejowego/autobusowego w Skopje. Do ścisłego centrum też bliziutko.
Obsługa fantastyczna. Zobaczyli nasze paszporty i od razu wyciągnęli rakiję. :D Bo muszą się napić z Polakami. Dobrze, że zawinąłem tam wieczorem, już po zwiedzeniu miasta, bo wieczór był ciężki. Żadne odmowy nie przynosiły efektu. :mrgreen:
Góra
 PM off
kasiadookola lubi ten post.
invasion uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 03 Sie 2015 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2014
Posty: 115
Loty: 29
Kilometry: 34 491
Na 2-3 września jest za 25Euro, ale tak jak pisałeśjest śniadanie wliczone w cenę i łazienka :))
Dzięki , muszę to przemysleć :D
a dobre śniadania mają :D?
_________________
OdwiedziłamAlbania,Austria,Belgia,BiH,Bulgaria,Chorwacja,Czarnogóra,Czechy,Anglia,Francja,Macedonia,Niemcy,Gibraltar,Litwa,Luxemburg,Holandia,Norwegia, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja,Kosowo
czarnogora-albania-macedonia-i-kosowo-17-dni-w-raju,209,79465
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 03 Sie 2015 12:27 

Ja startowałem już przed 4 rano na lotnisko. Ale zachowali się super i jeszcze wieczorem zapakowali tzw "suchy prowiant" :D z własnej inicjatywy. Nawet sporo tego było.
Zobacz przez jakąś multiwyszukiwarkę np hotelscombinet na ceny. Może teraz ma ktoś też za 20 eurasów, bo ja tyle płaciłem.
PS. Żeby była jasność. Hilton to nie jest :mrgreen: , ale czysto i fajna , przyjacielska atmosfera.
Można było pogadać z lokalnymi o wszystkim i o niczym. ;)
Góra
 PM off  
      
#39 PostWysłany: 03 Sie 2015 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2014
Posty: 115
Loty: 29
Kilometry: 34 491
Jakby mnie było stać na Hiltona to bym nie pytała o śniadania :D ;)
Dzięki za info!
_________________
OdwiedziłamAlbania,Austria,Belgia,BiH,Bulgaria,Chorwacja,Czarnogóra,Czechy,Anglia,Francja,Macedonia,Niemcy,Gibraltar,Litwa,Luxemburg,Holandia,Norwegia, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja,Kosowo
czarnogora-albania-macedonia-i-kosowo-17-dni-w-raju,209,79465
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 05 Sie 2015 09:05 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
Jeśli chodzi o przekraczanie granic to ja problemów nie zanotowałem, :-) cześć ludzi dawała dowody i przechodziły bez problemu, nawet jakichś chamskich prób wymuszania łapówek nie było.
Ze swojej strony polecam stare miasto w Budvie i spacery alejkami pośród palm, no i wspinaczkę do twierdzy Kotor nad miastem, a i wpadnij przelotem na targ w Kotorze :-) po wyjsciu ze starego miasta naprzeciwko portu na lewo - klimat jak u nas w latach 90 :D
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group