Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Lip 2015 13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2014
Posty: 115
Loty: 29
Kilometry: 34 491
Witam!

19 sierpnia ruszamy na Bałkany. Loty WAW- Bruksela - Podgorica, wracamy po 16 dniach ze Skopje do Oslo -> WAW lub Gdańsk -> WAW ... czekam na jakieś rozsądne ceny :P

Transport - publiczny + autostop

Noclegi - namiot + kilka nocy w hostelach/"apartamenty" , 2 noclegi na lotniskach

Przeczytałam już pół internetu, kilka blogów, przewodników nie kupuję , prośba/pytanie do osób które przemieszczały się w Czarnogórze/Albanii/Macedonii na stopa/busami - wszelkie linki i wskazówki mile widziane :)

Interesuje nas aktywne spędzanie czasu , trochę wybrzeża trochę gór, trochę jezior - co warto zobaczyć, co Was zaskoczyło?
Co szczególnie miło pamiętacie? A może jakieś niemiłe wspomnienia?

Powoli układamy plan i chcielibyśmy zobaczyć m.in.
- Podgoricę (1 dzień)
- zatokę Kotorską
- Budvę - przelotem
- Jezioro Szkoderskie (od której strony to "ugryźć"? :))
- Stary Bar
- Shkodra
- Tirana
- Kanion Matka
- Jezioro Ochrydzkie (polecacie szczególnie którąś miejscówkę?)
- Skopje

Szukamy informacji o jakiejś fajnej mieścinie na wybrzeżu CzG i Albanii, gdzie będziemy mogli liczyć na ODROBINĘ prywatności .
Pozdrawiam i czekam na wskazówki :)

PS - szukałam , czytałam nie idę na łatwiznę, ciekawi mnie po prostu co WY macie do powiedzenia na temat tych krajów :)
_________________
OdwiedziłamAlbania,Austria,Belgia,BiH,Bulgaria,Chorwacja,Czarnogóra,Czechy,Anglia,Francja,Macedonia,Niemcy,Gibraltar,Litwa,Luxemburg,Holandia,Norwegia, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja,Kosowo
czarnogora-albania-macedonia-i-kosowo-17-dni-w-raju,209,79465
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 07 Lip 2015 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 460
srebrny
Ja co prawda byłam na wyjeździe półorganizowanym ale:

Podgoricę - odpuściłabym
- zatokę Kotorską - Kotor koniecznie z wejściem na mury, może też rejs z Igalo do błękitnej groty
- Budvę - przelotem - wejdźcie chociaż na kawę, pospacerujcie uliczkami
- Jezioro Szkoderskie (od której strony to "ugryźć"? :)) - większość wycieczek jeździ do Virpazaru - stamtąd łódkami wypływa się na jezioro
- Stary Bar - szczegółnie tuż przed zachodem słońca
- Shkodra
- Tirana - jako ciekawostka
- Kanion Matka - polecam rejs łódką do jaskini Vrelo
- Jezioro Ochrydzkie (polecacie szczególnie którąś miejscówkę?) Ochryd plus wyjazd do Św. Nauma
- Skopje - stara część z bazarem, sklepikami. Nowa kontrowersyjna architektonicznie
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off
kasiadookola lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 07 Lip 2015 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2014
Posty: 115
Loty: 29
Kilometry: 34 491
Ninoczka - dzięki za porady, dlaczego odpuściłabyś Podgoricę? :)

Wyjazd półorganizowany tzn, nie korzystałaś z transportu publicznego? Czy może masz jakieś doświadczenie w tej materii? :)

AA.. może polecisz jakąś fajną mieścinkę nad morzem ? Bez tłumów....;)
_________________
OdwiedziłamAlbania,Austria,Belgia,BiH,Bulgaria,Chorwacja,Czarnogóra,Czechy,Anglia,Francja,Macedonia,Niemcy,Gibraltar,Litwa,Luxemburg,Holandia,Norwegia, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja,Kosowo
czarnogora-albania-macedonia-i-kosowo-17-dni-w-raju,209,79465
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Lip 2015 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 460
srebrny
Podgoricę widziałam tylko z obwodnicy, ale patrząc w necie nie ma tam za wielu zabytków.

Jeżeli chodzi o transport, nie korzystałam z publicznego, mieliśmy autobus.
Ale może już znasz stronyi:
Skopje - http://sas.com.mk/
Macedonia http://www.ktelmacedonia.gr/en/routes/list/tid=43
Podgorica http://busterminal.me/timetable
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off
kasiadookola lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 07 Lip 2015 14:29 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
@Ninoczka

http://www.ktelmacedonia.gr/en/routes/list/tid=43 dotyczy Greckiej Macedonii (Makedonia)

Co do rozkładów autobusów w Chorwacji, FYROM, Serbii, Czarnogóry i Bośni polecam: http://www.autobusni-kolodvor.com/en/terminal.aspx
Góra
 Profil Relacje PM off
kasiadookola lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 07 Lip 2015 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 68
Kilometry: 120 619
niebieski
Generalnie w Podgoricy nie ma nic specjalnego, sa lepsze miejsca w Czarnogorze warte uwagi. Skoro macie lot do Podgoricy to mozna zostac ten jeden dizen, ale specjalnie sie tam fatygowac nie byloby po co.
Ja jechalem z Belgaru do Baru pociagiem - cos niesamowitego. Jedna z najpiekszniejszych tras kolejowych. Jazda przez Tunele, zbocza gór, mosty, wysokie góry, wrazenia niezapomniane, a przy tym za małe pieniadze. Pociag ten jedzie tez przez Podgorice wiec jakbyscie chcieli sie nim udac na wybrzeze polecam :) Spalismy ponad tydzien w miejscowosci Bar - dosc fajna miejscowka, jak szukacie wrazen nocnych to niestety nie ma. Knajpy, bary itd ale na spokojnie, bez wielkich imprezowni. Jest ładny port, mozna pospacerowac.

My z Baru do Albanii jechalismy autobusem. W zasadzie to autobus stawał na przystankach w miescie, nie trzeba bylo sie fatygowac na dworzec. Przewoznika nie pamietam, niestety kolejne podroze powoduja, ze poszczegolne nazwy w tych wczesniejszych wypadaja z glowy.


Tak jak wyzej - szczegolnie polecam Stary Bar o zachodzie, magiczne miejsce.
Góra
 Profil Relacje PM off
kasiadookola lubi ten post.
kasiadookola uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 07 Lip 2015 15:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2014
Posty: 115
Loty: 29
Kilometry: 34 491
Marcin - my z tych mało imprezowych :) wolimy jednak spokojniejsze klimaty :)
No własnie ta Podgorica to z myślą o noclegu, po nocce w Brukseli na lotnisku ;) więc będziemy tam w zasadzie tylko pół dnia + noc
Widziałam film z tej trasy , o której piszesz.... PIĘKNIE TAM! no ale wracamy ze Skopje, więc..... może następnym razem Belgrad :))\
Dzięki!

-- 07 Lip 2015 16:07 --

Zeus - dziękować :))
_________________
OdwiedziłamAlbania,Austria,Belgia,BiH,Bulgaria,Chorwacja,Czarnogóra,Czechy,Anglia,Francja,Macedonia,Niemcy,Gibraltar,Litwa,Luxemburg,Holandia,Norwegia, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja,Kosowo
czarnogora-albania-macedonia-i-kosowo-17-dni-w-raju,209,79465
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Lip 2015 15:59 

Rejestracja: 08 Kwi 2014
Posty: 15
Dwa lata temu odwiedziłam Bałkany- Chorwacja, Czarnogóra i Albania. Trasa Dubrownik-Kotor-Ulcinj-Tirana-Berat-Saranda-Budva-Dubrownik. Wszystkie odcinki pokonywaliśmy transportem publicznym. W Czarnogórze autobusami, w Albanii busami. Nie było żadnych problemów, minus jedynie taki, że busy/autobusy rzadko (jak nie wcale) jeżdżą po godzinie 16.

Transport w Albanii:
http://www.matinic.us/albania/furgon.php
http://mling.ru/misc/orari_albania_bus_schedule/
Góra
 Profil Relacje PM off
kasiadookola lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 07 Lip 2015 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2014
Posty: 115
Loty: 29
Kilometry: 34 491
pakaga napisał(a):
Dwa lata temu odwiedziłam Bałkany- Chorwacja, Czarnogóra i Albania. Trasa Dubrownik-Kotor-Ulcinj-Tirana-Berat-Saranda-Budva-Dubrownik. Wszystkie odcinki pokonywaliśmy transportem publicznym. W Czarnogórze autobusami, w Albanii busami. Nie było żadnych problemów, minus jedynie taki, że busy/autobusy rzadko (jak nie wcale) jeżdżą po godzinie 16.

Transport w Albanii:
http://www.matinic.us/albania/furgon.php
http://mling.ru/misc/orari_albania_bus_schedule/



Dzięki za ten drugi link szczególnie :) (bo 1 już znam)
Ceny z 2010r, pewnie się sporo zmieniły, ale dają pewien obraz :) DZIĘKI!!
_________________
OdwiedziłamAlbania,Austria,Belgia,BiH,Bulgaria,Chorwacja,Czarnogóra,Czechy,Anglia,Francja,Macedonia,Niemcy,Gibraltar,Litwa,Luxemburg,Holandia,Norwegia, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja,Kosowo
czarnogora-albania-macedonia-i-kosowo-17-dni-w-raju,209,79465
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Lip 2015 16:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2011
Posty: 274
niebieski
Jeśli interesuje was aktywne spędzanie czasu z nutką adrenaliny polecam rafting w Czarnogórze. Moje najlepsze wspomnienia z tego kraju związane są z półgodzinnym spływem pontonowym.
Jak będziesz zainteresowana daj znać, wygrzebie jakiegoś linka do nich.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kasiadookola lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 07 Lip 2015 18:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
Popieram zdanie, że na Podgoricę nie warto poświęcać nawet kilku godzin. Nie mam chyba żadnego dobrego wspomnienia z tego miasta... Na Waszym miejscu od razu wybrałabym się od razu do Budvy/Kotoru (no chyba, że lądujecie wieczorem...). Byłam tylko w Czarnogórze (do Albanii i Macedonii lecę na przełomie sierpnia/września), jechałam autostopem z Chorwacji. Generalnie miałam wrażenie, że bardzo wiele osób porusza się tam autostopem, równie często miejscowi, jak turyści wszelkiej maści, w zniecierpliwieniu oczekując na ew. komunikację zorganizowaną. Co do rozkładów jazdy, hm... teoretycznie w Czarnogórze takowe istniały, teoretycznie autobusy miały przyjeżdżać (byłam w pierwszych dniach sierpnia), ale oczywiście tak nie było. Nie powiedziałabym więc, że czarnogórski transport międzymiastowy należy do punktualnych, choć oczywiście były wyjątki. Ceny przejazdów są raczej rozsądne, wydaje mi się, że nie płaciłam więcej niż 3-7 euro.
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off
kasiadookola lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 07 Lip 2015 18:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2014
Posty: 115
Loty: 29
Kilometry: 34 491
donmateo napisał(a):
Jeśli interesuje was aktywne spędzanie czasu z nutką adrenaliny.


No jasne :D Jeśli mogłabym Cię o to prosić....

-- 07 Lip 2015 19:38 --

invasion napisał(a):
Popieram zdanie, że na Podgoricę nie warto poświęcać nawet kilku godzin. Nie mam chyba żadnego dobrego wspomnienia z tego miasta... Na Waszym miejscu od razu wybrałabym się od razu do Budvy/Kotoru (no chyba, że lądujecie wieczorem...). Byłam tylko w Czarnogórze (do Albanii i Macedonii lecę na przełomie sierpnia/września), jechałam autostopem z Chorwacji. Generalnie miałam wrażenie, że bardzo wiele osób porusza się tam autostopem, równie często miejscowi, jak turyści wszelkiej maści, w zniecierpliwieniu oczekując na ew. komunikację zorganizowaną. Co do rozkładów jazdy, hm... teoretycznie w Czarnogórze takowe istniały, teoretycznie autobusy miały przyjeżdżać (byłam w pierwszych dniach sierpnia), ale oczywiście tak nie było. Nie powiedziałabym więc, że czarnogórski transport międzymiastowy należy do punktualnych, choć oczywiście były wyjątki. Ceny przejazdów są raczej rozsądne, wydaje mi się, że nie płaciłam więcej niż 3-7 euro.


No to niewykluczone, że się gdzieś miniemy :), bo powrót mamy na 4 września :)
W Podgoricy lądujemy k. 14, ale być tak blisko i nie skoczyć ? ;)
_________________
OdwiedziłamAlbania,Austria,Belgia,BiH,Bulgaria,Chorwacja,Czarnogóra,Czechy,Anglia,Francja,Macedonia,Niemcy,Gibraltar,Litwa,Luxemburg,Holandia,Norwegia, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja,Kosowo
czarnogora-albania-macedonia-i-kosowo-17-dni-w-raju,209,79465
Góra
 Profil Relacje PM off
invasion lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 07 Lip 2015 18:40 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
W Podgoricy byłem dosłownie 2 godziny, i uważam ze była strata czasu i kasy. Lepiej uderzyć prosto na Bar ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 07 Lip 2015 18:55 

Rejestracja: 24 Maj 2013
Posty: 43
Loty: 30
Kilometry: 91 464
Zgadza się... W Podgoricy nic specjalnego nie ma.
Swoją drogą miałem podobny plan w tamtym roku tylko zaczynałem od Skopie a kończyłem na Podgórze.
Góra
 Profil Relacje PM off
kasiadookola lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 07 Lip 2015 19:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 207
Loty: 115
Kilometry: 260 313
niebieski
Ja polecam Ulcinj tuż przy granicy CzG-Albania. Małe miasteczko z fajnym klimatem i starą twierdzą nad morzem. Miasteczko jest jeszcze po stronie czarnogórskiej, ale z powodu obecności wielu Albańczyków stanowi ciekawy mix kulturowy. Nie jest to typowy kurort, fajna trochę senna atmosfera, wieczorem życie toczy się w okolicach malutkiego portu. Stamtąd rzut beretem na piękne piaszczyste plaże w kierunku Doni Stoj.
Podgorica - niestety tak jak już napisało wielu nie zachwyca.
Nad Boką Kotorską zatrzymać się warto też w miejscowości Perast - bardzo ładnie położona i do obejrzenia koniecznie Herceg Novi - bardzo polecam.
Ochryda - dla mnie numer jeden.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 07 Lip 2015 19:34 

Rejestracja: 21 Kwi 2014
Posty: 83
W Czarnogórze zdecydowanie odpuśćcie Podgoricę. Przy takim pobycie, musicie za to jechać do Żabljaka na 2-3 dni i wybrać się na treking w Durmitor (48 szczytów powyżej 2.000 metrów!).

Co do Albanii, to w Szkodrze wykupcie sobie koniecznie jednodniowy spływ Komani Lake (sprawdźcie w grafikach google jak to wszystko wygląda). Warto także poświęcić z pół dnia na Tiranę, aby zobaczyć jak ten kraj się powoli rozwija.
Góra
 Profil Relacje PM off
kasiadookola lubi ten post.
kasiadookola uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 07 Lip 2015 19:58 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 42
Zjechalam cala Albanie stopem i busami w 2013, tez w sierpniu :)

Odnosnie Twoich pomyslow - darujcie sobie Podgorice, serio. Bylam tam przy okazji innego wyjazdu, kolezanka dala sie skusic opisem w przewodniku...totalnie stracony czas, nie ma tam nic ciekawego.
Wiem, ze chodzi o nocleg po przelocie, ale nad morze nie jest daleko, moze warto zanocowac w milszym miejscu. Albo w Virpazarze, z ktorego startuja wycieczki po jeziorze Szkoderskim.

W Boce Kotorskiej warto jeszcze zobaczyc Perast, mi sie podobalo tez Herceg Novi (bo zielono bylo ;)). W Kotorze obowiazkowo twierdza, mozna oszczedzic 3 euro i wyjsc na nia szlakiem i zejsc normalnie po murach - szlak zaczyna sie za kanalem, widac wyraznie zakosy na google maps.

W Czarnogorze polecam tez Stary Bar, mozna dojechac z Baru autobusem miejskim za 1e.

Co do Jeziora Szkoderskiego, to mozna tez uderzyc od albanskiej strony - w okolicy Szkodry, za Shiroke sa dzikie, zwirkowe plaze, ja tam spedzilam dwa dni. Minusem jest totalna patelnia ;)

Dla mnie najfajniejszym miejscem w Albanii bylo Thethi w gorach Przekletych - miejsce magiczne, czas sie tam dawno temu zatrzymal :) niestety nie latwo tam dotrzec, asfalt konczy sie w Boge, 25 km od Thethi. Busow nie ma, tylko do Koplika mozna dojechac zbiorkomem. Potem stop albo ugadywanie sie na platny transport z miejscowymi. Na miejscu sporo campingow (ceny startuja od 2e za osobe), brak sklepu w tradycyjnym rozumieniu tego slowa (jest kilka kawiarenek, gdzie mozna kupic slodycze i napoje czy piwo ;)). Podstawowe produkty, takie jak chleb, ser czy warzywa kupuje sie u gospodarzy, mozna tez skorzystac z opcji z wyzywieniem.

Kolejne fajne miejsca to Berat, Butrint i Gjirokaster - zelazna trojka wpisana na liste Unesco. Jesli idzie o plazowanie, to ja bardzo polecam Dhermi - w pasie zatoczek pomiedzy dwoma "oficjalnymi" plazami (na google maps sa to odpowiednio Drymades i Dhermi Beach, ale na miejscu trzeba szukac plazy Nikki Beach ;)) jest masa miejsca. My przez bodajze 3 dni mielismy cala zatoczke dla siebie, zero ludzi. Oczywiscie cos za cos, dojscie do zatoczek jest dosc trudne, do sklepu idzie sie z pol godziny, niewiele blizej jest do jakiejs knajpki. W wielu miejscach polecany jest Ksamil, ale podczas mojego pobytu (sierpien) byl totalnie zawalony ludzmi, wybetonowane zatoczki, wszedzie te lezaczki i dicho z kazdego baru. Skaliste wybrzeze sprawia, ze ciezko tam uciec od ludzi i znalezc sobie miejsce, ale dla widokow i jako baza wypadowa do Butrintu jest ok.

Odnosnie Jeziora Ochrydzkiego, to zalezy, czy chcecie zwiedzac czy plazowac. Jak to pierwsze, to w nowej czesci Ohrydu jest od zarabania kwater (tez na bookingu) i ceny sa tez bardzo ok. Do plazowania lepiej wybrac okolice Trpejcy, Ljubanisty czy Pogradeca po albanskiej stronie. Odradzam korzystanie z campingu miedzy Ohrydem a Struga - drogo i syf nieziemski (rzadko zdarza mi sie nie byc w stanie wejsc pod prysznic...).

Jakbys miala jakies pytania, to postaram sie odpowiedziec :)

PS. Sorry za brak polskich znakow, ale wlasnie zepsul mi sie alt w klawiaturze.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 07 Lip 2015 23:45 

Rejestracja: 10 Gru 2013
Posty: 127
Loty: 328
Kilometry: 648 974
Spływ w Czarnogórze (kanion Tary, Żabljak) - donmateo napisał o półgodzinnym raftingu, ale ja byłem na zdecydowanie dłuższym (tak ze 3h około).
W Albanii - niedaleko Tirany też urocze miasto Kruja.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 08 Lip 2015 00:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
@kasiadookola to całkiem możliwe :) Generalnie w tej części Europy w tym czasie jest zatrzęsienie Polaków, więc jak nie mnie to będzie okazja do spotkania innych na pewno :)
@Baszka świetny wpis, na pewno sama skorzystam z rad!
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off
kasiadookola lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 08 Lip 2015 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2014
Posty: 115
Loty: 29
Kilometry: 34 491
gonsior - i jaaaak? :) autostop/autobusy? napisz coś więcej :))
Trentine - Perast też jest na naszej liście :))
MarioWWA - tak się zastanawiam nad tym Durmitorem i hm.. chyba kiepsko z obuwiem... bierzemy tylko podręczne i na buty trekkingowe zabraknie tam niestety miejsca :), aczkolwiek zdjęcia widziałam i BAJKA!
Baszka, kobieto!!! Kopiuj wklej :) Twoje porady są na wagę złota :) Stary Bar jak najbardziej na tak! Jeśli zaś chodzi o preferencję spędzania czasu - jak najdalej od betonu i dicha .... kwatery szukać przez internet, czy lepiej uderzać w ciemno i pytać ludzi? Myślisz, że chętnie użyczyliby kawałek ogródka pod namiot za jakąś niewielką opłatą??
Invasion - spotykaliśmy też Polaków w Chorwacji , czasami wręcz tylko Polaków ;) powiem Ci, że czasami było mi za nich wstyd ;).....
Rogus - gdzie ten spływ? jaki koszt? :)

WSZYSTKIM wielkie dzięki ! :) Może jeszcze jakieś uwagi? jak to wygląda z przekraczaniem granicy?
_________________
OdwiedziłamAlbania,Austria,Belgia,BiH,Bulgaria,Chorwacja,Czarnogóra,Czechy,Anglia,Francja,Macedonia,Niemcy,Gibraltar,Litwa,Luxemburg,Holandia,Norwegia, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja,Kosowo
czarnogora-albania-macedonia-i-kosowo-17-dni-w-raju,209,79465
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group