Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 418 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 31 Gru 2017 00:41 

Rejestracja: 18 Sty 2017
Posty: 17
Jestem po wyprawie w dość sporej grupie ( prawie 50 osób) z Polski, ale ogólnie z ekipą z Solo East Travel.

Plan zrealizowany praktycznie w całości, choć ze względu na tak dużą grupę
oraz fakt że teraz szybko robi się ciemno to trzeba przyznać że nie było za dużo czasu
żeby każdy punkt zobaczyć do A do Z.

Jednak jak ktoś miał ochotę wejść do jakiegoś budynku, nawet na piętro/ piętra - to nie było problemu.

Ogólnie Sole East Travel jak najbardziej polecam.

Załączam fotkę z okolic Portu, gdzie promieniowanie było chyba najwyższe.

Załączniki:
IMG_20171230_132307.jpg
IMG_20171230_132307.jpg [ 145.69 KiB | Obejrzany 2487 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#242 PostWysłany: 25 Sty 2018 14:22 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 379
niebieski
Припять zamknięty dla turystów.

Стрельба в Припяти: город закрыли для туристов

В среду город Припять закрыли для туристов. Об этом сообщил директор компании Chernobyl
Tour Ярослав Емельяненко на своей странице в Facebook.
Туризм в ЧЗО запрещен, администрация зоны отчуждения не несет ответственности за внеплановые учения Нацгвардии,
заявила представитель Государственного агентства Украины по управлению Зоной отчуждения
Ирина Чередниченко в комментариях к записи.
https://rian.com.ua/society/20180124/10 ... urist.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#243 PostWysłany: 28 Sty 2018 19:14 

Rejestracja: 13 Cze 2012
Posty: 120
Jak zwykle forum mocno mi pomogło w organizacji czasu w Kijowie, więc jak zwykle się odwdzięczę i napiszę parę słów.

Lecieliśmy "weekendowym" lotem z Poznania (pt-pon).
Samolot ląduje koło 1 w nocy i o tej porze nic już nie jeździ. Nas poratował gospodarz airbnb, który zawsze odbiera i odwozi swoich gości. Niemniej spokojnie można też łapać Ubera.

Na sobotę zaplanowaliśmy Ławrę Peczerską i z łóżka zerwaliśmy się dość wcześnie, bo na fly4free straszyli, że potrzeba tam pół dnia. Nie trzeba :).
Całość, razem ze świetnym muzeum miniatur i wędrówką po jaskiniach Ławry Dolnej zajęła nam poniżej 3h. Trzeba jednak uczciwie powiedzieć, że jest to wspaniała atrakcja, nawet jeśli ktoś nie jest fanem obiektów sakralnych. Kosztowo wyglądało to tak: 70 hr za wejście na obiekt z możliwością wejścia do muzeów i świątyń, 50hr za wejście na wieżę (warto!) i 50 hr za muzeum miniatur. Jaskinie darmowe ale warto dać 10-15hr za świeczkę, bo ciemno tam strasznie.
Jako, że była dopiero 13 to mijając jarmark bożonardzeniowy ruszyliśmy do sąsiedniego Muzeum II Wojny Światowej. Otocznie muzeum bez szału (poza górującym nad miastem monumentem rzecz jasna), większość czołgów i innego sprzętu przykryta była grubą warstwą śniegu. Samo muzeum natomiast aż pęka od najróżniejszych eksponatów. Szkoda, że nie bardzo radzimy sobie z językiem i cyrylicą, bo jest jednojęzyczne. Parter poświęcony jest konfliktowi w Donbasie, 1 i 2 piętro wojnie. Jak na atrakcję za 20 hr to zdecydowanie warto.
Ponoć atrakcją samą w sobie jest stacja metra Arsenalna, ale moim zdaniem nie jest. 105 metrów pod ziemią nie robi żadnej różnicy, poza tym, że długo jedzie się schodami. Poza tym jest brzydka jak noc. Zdecydowanym plusem metra jest jednak to, że kosztuje 5 hr (za wejście, nawet z przesiadkami) i często jeździ.
Dzień kończymy w Operze na balecie "Dama z Camelieu". Warto, szczególnie, ze bilety kupiłem za jakieś 2zł. Jako ciekawostkę dodam, że w przed spektaklem jak i w jego trakcie można napić się niezłego szampana czy też koniaku (ja zdecydowałem się na Ararat) za śmieszne pieniądze.

Drugi dzień to wycieczka do Czernobyla. Tak jak polecano na forum wybrałem SoloEast Travel. Przetrzymałem ich jednak z płatnością (bo bałem się popsucia wyjazdu przez obfite opady śniegu, które wstępnie zapowiadali) i zastrzegłem, że zapłacę dzień przed wyjazdem w ich biurze. Zgodzili się, a biuro mają w centrum.
Nam trafiła się cena 79 USD za osobę. Pomimo tego, że była to najniższa cena jaką gdziekolwiek widziałem, to wycieczka jest absolutnie przedrożona. No ale wiadomo, nie ma innego wyjścia. Jeśli ktoś chce zobaczyć to miejsce to musi tyle bulić.
Program został wypełniony w 100% a dodatkowo zima jest świetnym terminem na jazdę tam, bo poza nami był tylko jeden busik z Kijowa. Dużym plusem jest też brak zieleni, która zasłaniałaby większość ruin Prypeci i okolicznych wiosek. Ogólnie panuje tam jeden wielki syf, budynki zostały rozkradzione łącznie z drewnianymi podłogami a dodatkowo sypią się (w sensie zamieniają w kupę gruzu).

Ostatni dzień spędziliśmy na wędrówce po centrum od wzgórzy obok Cerkwi św. Andrzeja (warto), przez wspomianą cerkiew (w remoncie) a następnie Monaster św. Michała Archanioła (spoko), pomnik Chmielnickiego, Sobór Mądrości Bożej (nie wchodziliśmy), Majdan i calutki Khreschatyk łącznie z Rynkiem Besarabskim (warto dla kawioru, suszonych ryb i wietnamskiej zupy pho).

Gastronomia:
Puzata Chata - sobotnie śniadanie, dla dwóch osób 150 hr, smakowo bez zarzutu za to wzięliśmy zdecydowanie za dużo jedzenia :)
Kawiarnia Kupol przy Ławrze - kawa i sernik z czereśniami bez zarzutu ale nieco przedrożone (210 hr)
Syndicate Beer and Grill - to miał być pierwszy browar restauracyjny a zarazem obiad ale akurat mieli remont, grr!
W związku z awarią w Syndicate udaliśmy się metrem do w północną część centrum a tam:
Beer Point - mega klimatyczny sport bar z bardzo fajnym menu zakąskowym do piwa. 20 stałych nalewaków, niestety tylko 2 z małych browarów ukraińskich.
Craft vs. Pub - dość surowa knajpa ale za to ok 20 nalewaków z ukraińskimi craftami + butelki. Dodatkowo burgerowo-hotdogowa kuchnia. Crafty w Ukrainie kosztują 45-65 hr za 0,4 albo 0,5l i uczcziwie ok 30-40hr za 0,3. W tej knajpie zjedliśmy burgera, bo spieszyliśmy się do Opery.
Tsypa Taphouse by Collinder - całkiem klimatyczna knajpa, ok. 14 nalewaków plus dobry wybór innych alkoholi.

W Czernobylu jada się w hostelu należącym do SoloEast Travel. Nam trafiła się nienajgorsza solianka, tragiczne drugie danie i dobry makowiec na deser.
Po Czernobylu szybka kolacja w Puzatej Chacie a później Vidro Craft Beer (mała klitka i jakieś 8 nalewaków z ukraińskim craftem) i Tsypa (klimatyczna, ok 20 nalewaków z czego 15 z browaru Tsypa właśnie).

W ostatni dzień śniadanie w kultowej Bulochna Yaroslava a tam pyszne ciasta z mięsem, bryndzą i na słodko (8-10hr za sztuke). Dodatkowo po omlecie (bez szału, 60 hr).
Piwo w browarze restauracyjnym Solomyanska Brovarnia na Andriivs'kyi Descent (ciekawy wybór ale jakościowo tragiczny) i browarze restauracyjnym Chateau Robert Doms na Khreschatyku (standardowy wybór ale bardzo przyzwoite piwa + promocja -50% do końca stycznia).
Obiad w GENIALNEJ knajpie tatarskiej Musafir (są 2, ta bliższa centrum jest nieopodal rynku Besarabskiego). Czekadełko, zupy, dania główne, 2 kieliszki wina i woda wyszły ok 450 hr.
Piwo w the Old Bar (ok 20 nalewaków i masa butelek).
Podsumowując, nie jest trudno znaleźć dobre i niedrogie jedzenie w Kijowie (aczkolwiek łatwiej o relatywnie drogie) a ukraińskie piwa rzemieślnicze są mniej więcej 40% tańsze od Polskich i o tyle samo gorsze (aczkolwiek z wyjątkami).
Piw koncernowych nie piłem, a ceny są następujące. 20-30 w knajpie, 14-20 w sklepie.

2 dni w Kijowie + 1 w Czernobylu to chyba najlepsza opcja na te okolice więc super, że loty z Poznania są tak dopasowane.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#244 PostWysłany: 29 Sty 2018 19:00 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
Czy SoloEast Travel to to: https://www.tourkiev.com/ ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#245 PostWysłany: 29 Sty 2018 19:21 

Rejestracja: 08 Mar 2014
Posty: 429
Loty: 53
Kilometry: 90 635
niebieski
@dyzio1 Tak :)
Góra
 Profil Relacje PM off
dyzio1 uważa post za pomocny.
 
      
#246 PostWysłany: 01 Mar 2018 15:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lip 2014
Posty: 202
Kojarzy ktos moze przewodnika na Ukrainie , ktory mówi po polsku i oprowadza po czarnobylu, albo firmę na Ukrainie, ktora organizuje po polsku wycieczki ? Bo moj angielski i moich znajomych nie jest najlepszy a fajnie byłoby czegoś sie dowiedzieć podczas zwiedzania :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#247 PostWysłany: 01 Mar 2018 15:21 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
przecztaj w przewodniku o Czarnobylu i idz- wiecej niczego sie nie dowiesz .... i wez miejscowy jezyk-polowe zrozumiesz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#248 PostWysłany: 20 Mar 2018 17:47 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 2
W jaki języku mówi pilot grupy z biura www.tourkiev.com ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#249 PostWysłany: 20 Mar 2018 17:50 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Ostatnie 4-5 strony, i masz odpowiedz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#250 PostWysłany: 21 Mar 2018 17:05 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 2
Dziękuję, przeanalizowałam cały wątek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#251 PostWysłany: 01 Kwi 2018 15:54 

Rejestracja: 01 Kwi 2018
Posty: 1
Hej,

szykując się do wyjazdu pod koniec kwietnia na Ukrainę do strefy Zero (Czarnobyl / Prypeć / Dyga) zacząłem zbierać różne mapy strefy, które pomogą poruszać się po strefie - może komuś się przydadzą :)

Poniżej kilka przydatnych linków :)
Image

https://aljandor.ovh/pub/travel/chernob ... v11.01.pdf
https://aljandor.ovh/pub/travel/chernob ... v11.01.pdf
https://aljandor.ovh/pub/travel/chernob ... 420973.jpg
https://aljandor.ovh/pub/travel/chernob ... a_zona.jpg

wszystkie materiały dostępne są tutaj: https://aljandor.ovh/pub/?dir=travel%2F ... ipyat_mapy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#252 PostWysłany: 26 Kwi 2018 09:01 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 379
niebieski
Dzisiaj 32 rocznica katastrofy.

Załączniki:
L8XLQpHIGsA[1].jpg
L8XLQpHIGsA[1].jpg [ 74.51 KiB | Obejrzany 1348 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#253 PostWysłany: 30 Kwi 2018 12:46 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
Czy ktoś z Forumowiczów próbował, albo ma wiedzę na temat tego czy w Czarnobylu można robić zdjęcia aparatem na kliszę?
Nie będzie jakichś dziwnych prześwietleń od promieniowania?
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#254 PostWysłany: 30 Kwi 2018 12:48 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Ja robilem ponad 10 lat temu, zdjecia wyszly ok.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
Fafikdog lubi ten post.
 
      
#255 PostWysłany: 06 Maj 2018 20:38 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
Solo East Travel wychodzi najtaniej, a z tego co piszecie wycieczki są OK.
Czy rezerwując wycieczkę muszę coś zapłacić czy opłata w dniu wycieczki?
Z video poradnika wynika, że można w dniu wycieczki...
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#256 PostWysłany: 06 Maj 2018 20:54 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Trzeba wpłacić depozyt. Reszta w dniu wycieczki. Jeśli nic się nie zmieniło.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#257 PostWysłany: 06 Maj 2018 21:58 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Pisalem już w watku zlotowym napisze i tutaj. Dostalem info od kumpla z Ukrainy, ze każdego rpoku w rocznice wybuchu reaktora jest free entrance. Nie wiem jak z dojazdami ale jeśli ktoś chce oszczedzic i zapewne zwiedzac w tlumie to warto. Widze się z nim niedługo to podpytam, ale wejście pewne był rok temu :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#258 PostWysłany: 06 Maj 2018 23:26 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
jekyll napisał(a):
Trzeba wpłacić depozyt. Reszta w dniu wycieczki. Jeśli nic się nie zmieniło.

Jakiej wysokości depozyt?
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#259 PostWysłany: 07 Maj 2018 00:25 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Ja płaciłam 100 $ przy dwóch osobach, 79$/os za tour. Kupowałam w styczniu na luty.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
Fafikdog uważa post za pomocny.
 
      
#260 PostWysłany: 07 Maj 2018 12:00 

Rejestracja: 24 Lut 2013
Posty: 64
Loty: 137
Kilometry: 212 733
Też byłem z SoloEast i polecam.
Depozytu nie wysyłałem wcześniej, wysłałem skan dowodu i umówiłem się że zapłacę zaliczkę dwa dni przed wycieczkę w ich biurze w Kijowie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Fafikdog uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 418 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group