Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Cyprus Airways
#1 PostWysłany: 08 Lis 2016 11:30 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
Czy wielki powrót Cypryjskich Linii Lotniczych Cyprus Airways?

https://www.cyprusairways.com/

Załączniki:
CyprusAirways.jpg
CyprusAirways.jpg [ 97.38 KiB | Obejrzany 6448 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 09 Lis 2016 14:20 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
A co to za cudo na zdjęciu? A318? Chyba za krótkie na 319.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Lis 2016 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Wygląda jednak że A319: https://www.planespotters.net/airframe/ ... a-Airlines
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Lis 2016 15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
Jest info na wikipedii: https://en.wikipedia.org/wiki/Cyprus_Airways
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Mar 2017 16:07 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
I powracają

Pierwsze loty testowe, i za niedługo ogłoszenie połączeń :D

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 06 Mar 2017 21:23 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Mają tylko ten jeden samolot? Startują jakoś we współpracy z Aegean czy będą im robić konkurencję?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Mar 2017 21:29 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
4 marca miał pierwszy lot z LCA do HER, i dostał pozwolenie od AOC
Chyba mają tylko 2 samoloty (od S7) ale będą mieć za niedługo więcej i za parę dni startują z rezerwacjami (https://www.cyprusairways.com/)

Co do współpracy, to wątpię, jako ze 40% Cyprus Airways podlega pod S7, więc będzie bardziej pod turystyką z Rosji
Góra
 Profil Relacje PM off
silvershark lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 06 Mar 2017 22:19 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@‌Zeus‌ dzięki za odpowiedź. W zasadzie nie jest to głupia koncepcja, biorąc pod uwagę ilość turystów z Rosji podróżujących na Cypr ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 10 Kwi 2017 16:41 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
Pierwsze połączenia

CY001 LCA0900 – 1040HER 319 --3--6
CY002 HER1130 – 1255LCA 319 --3--6
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cyprus Airways
#10 PostWysłany: 03 Maj 2017 12:50 

Rejestracja: 29 Lis 2012
Posty: 97
Wczoraj Cyprus Airways oglosil pierwsze 3 polaczenia: Heraklion, Rodos i Tel Aviv, ktore maja latac od czerwca 2017. W ciagu nastepnych kilku tygodni maja oglosic kolejne dwie trasy.
Na jesieni do floty wejdzie kolejna maszyna A319.
Bilety do kupienia od polowy maja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cyprus Airways
#11 PostWysłany: 04 Kwi 2018 10:04 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
Nowe połączenia od Cyprus

2xweekly do Aten (poniedziałki i czwartki) co tygodniowo nam daje 72 lotów między LCA i ATH (Aegean, Cobalt, Blue Air i Tus)
2xweekly do Bejrutu (Czwartki i niedziele) co tygodniowo nam daje 12 lotów między LCA i BEY (MEA i Cobalt)

Od S18 z LCA będą połączenia do MUC, PRG, STR, ZRH i VRN
Góra
 Profil Relacje PM off
MaPS lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Cyprus Airways
#12 PostWysłany: 24 Sie 2022 23:22 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 302
niebieski
Dzień dobry.
Dawno tu nikt nic nie pisał, a i informacji o tejże lini lotniczej tutaj niewiele, ale może ktoś zajrzy i podpowie co można ugrać, bo na oficjalnej stronie nic nie doczytałam.
Wczoraj zarezerwowałam lot Cyprusairways na 11.10 godz.16.00 do Bejrutu z Larnaki -bilet bez możliwości zmiany terminu. Katowice-Larnaka mam zarezerwowane na 10.10 Wizz, bo myślałam, że zostanę sobie jeden dzień na Cyprze, ale dziś info z Cyprusairways,że mój lot jest przesunięty na godzinę 21.00. Plan miałam taki, że lecąc o 16 dojadę z Bejrutu o normalnej porze do Tyr…no ale teraz to lipa, bo nie chcę w nocy jeździć.
Teraz moje pytanie, czy w takim wypadku mogę coś ugrać typu: przesunięcie lotu na 10.10 - wówczas noc spędzę w Bejrucie i rano/popołudniu ruszam dalej? Najlepiej może byłoby Flex wykupić, ale to sporo podbija cenę, bo zaczynam się zastanawiać, czy czasem Wizz też się nie wypierniczy…
Ps. W mailu dostałam info, żeby dzwonić do ich callcenter, ale z moim angielskim, to raczej za dużo nie załatwię
Pozdrawiam słonecznie
Justyna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cyprus Airways
#13 PostWysłany: 25 Sie 2022 09:20 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
Jeżeli bilet kupiony na stronie Cyprus, to imo nie będzie problemu zmiany na wcześniejszy/późniejszy. Wystarczy zadzwonić.
A jak nie, to napisac: callcenter@cyprusairways.com lub przez face: https://www.facebook.com/cyprusairways
Góra
 Profil Relacje PM off
justysia75 lubi ten post.
justysia75 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Cyprus Airways
#14 PostWysłany: 25 Sie 2022 17:43 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 302
niebieski
Dziękuję za odpowiedź ,
tak, bitely kupowane bezpośrednio na stronie Cyprusa, bo jakoś się boje OTA ;-)
A czy masz może wiedzę do kiedy muszę dokonać zmiany? Miałam kiedyś podobną sytuacje w Lufthansie i miałam czas 2 tygodnie, po tym czasie zostałoby tak jak mi to linia zmieniła.
I mam jeszcze jedno pytanie...rozumię, że mogę tylko zmienić lot, to że trochę mi to pokomplikowało sprawę z noclegiem i wypożyczalnią samochodu to ich nie obchodź..?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cyprus Airways
#15 PostWysłany: 31 Sie 2022 18:05 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 302
niebieski
Zeus napisał(a):
Jeżeli bilet kupiony na stronie Cyprus, to imo nie będzie problemu zmiany na wcześniejszy/późniejszy. Wystarczy zadzwonić.
A jak nie, to napisac: callcenter@cyprusairways.com lub przez face: https://www.facebook.com/cyprusairways

Przy zmianie terminu nalicza jakąś różnice różnice, choć cena biletu na stronie jest taka sama - to normalna procedura w tego typu liniach lotniczych? Nie jestem biegła w tych sprawach, więc nie wiem jak jest.
Edit: Napisałam do nich,to odpowiedź, że bezpłatnie mogę tylko na dzień później przebukować bilet.… Jak próbowałam zmienić date to i dzień wcześniej i dzień później nalicza 80€ … to chyba jakiś absurd ..
Ktoś … coś… pomoże ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cyprus Airways
#16 PostWysłany: 12 Lis 2023 18:05 

Rejestracja: 01 Gru 2017
Posty: 14
Witam,
Taką zagwozdkę mam. Może ktoś podpowie czy w opisanej styuacji można coś więcej ugrać.
Jakiś czas temu zakupiłam bilety na loty Larnaka - Beirut i Beirut - Larnaka. W związku z obecną sytuacją w tamtym rejonie zdecydowalam się jednak nie lecieć i anulować loty. Jako, że bilety kupione w najtańszej tryfie to w przypadku anulacji (anulacja na prośbę kupujacego) to można uzyskać tylko zwrot podatków.
Z rozmów z konsultantami tejże lini lotniczej dowiedziałam się dwóch rzeczy:
- kierunek ten uznawany jest przez linie lotniczą jako bezpieczny wiec generalnie nie planowali/nie planują zawieszać lotów do/z Beirutu
- ze względu na zmniejszone zainteresowanie tym kierunkiem, tak czy siak musieli zmniejszyć liczbę lotów i odwołali część lotów. Osoby których loty zostały odwołane miały możliwość bezpłatnej zmiany rezerwacji lub zwrot kosztów. Niestety żadnen z zarezerwowanych przeze mnie lotów nie został odwołany/zmieniony.

Czy jest jakas opcja żeby uzuskać zwrot całej kwoty a nie tylko podatków?
Może coś przegapiłam?

Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cyprus Airways
#17 PostWysłany: 12 Lis 2023 18:07 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
Cytuj:
Czy jest jakas opcja żeby uzuskać zwrot całej kwoty a nie tylko podatków?


Tak, liczyć na anulacje tego lotu, ze strony linii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cyprus Airways
#18 PostWysłany: 12 Lis 2023 18:59 

Rejestracja: 01 Gru 2017
Posty: 14
To można się przeliczyć :P

To może doprecyzuję...
Chodzi o sytuację, w której na anulacje ze strony linii lotniczej nie ma co liczyć. To ja chcę anulować.
Czy jest jakiś szczególny przypadek w którym mogę ubiegać się o zwrot całej kwoty mimo, że bilet jest bezzwrotny?
Wertuję ich regulamin ale nic znaleźć nie mogę :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Cyprus Airways
#19 PostWysłany: 12 Lis 2023 19:10 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
No tak ciężka choroba lub anulację lotu, przez linie. Obecnie nie ma innej opcji o pełny zwrot biletu, bo loty odbywają się normalnie z/do BEY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group