Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 100 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 15 Sty 2018 13:51 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 6
bilety na prom szukac na viva.gr a przeloty ?? Odpowiednio wcześnie to kiedy, luty, marzec, kwiecien ?? Jeszcze pytanie jak np. jest maly sztorm i małe statki uciekają do portów to promy też odwołują rejsy czy to nie jest raczej problem?? Bo boję się że zapłace za noclegi a później lipa będzie z tego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#62 PostWysłany: 15 Sty 2018 14:06 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
obserwuj watek o promocjach aegean'a lub sprawdzaj na stronie bezposrednio.

jak prom jest po 20e, to kupuj, taniej raczej nie bedzie.

z lotniska do Pireusu jest bezposredni autobus. prom plynal z 5h, a lot powrotny z 30min.
Góra
 Profil Relacje PM off
people123 lubi ten post.
 
      
#63 PostWysłany: 15 Sty 2018 14:31 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 6
na ta chwile przelot w moim terminie na Paros Mykonos lub Santorini 40Euro. Jak cena spadnie do 20Euro to biore
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 17 Lut 2018 13:41 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 134
Loty: 34
Kilometry: 68 143
Witam,

W terminie 22 - 25.03 będę w Atenach. Jeden dzień chciałbym poświecić na Andros. Dostane się tam promem.
Jednak potrzebuje informacji gdzie w Andros po dopłynięciu do portu wypożyczę auto lub skuter (bez prawa jazdy na motor) na dwie osoby.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 17 Lut 2018 15:08 

Prom z Rafiny zawija do Gawrio. Aby dostac ie na drugą strone wyspy do Chory Andriou musisz zkorżystac z komunikacji co w marcu moze być trudne.Trzeba od razu po przypłynięciu promem wskakiwać do autobusu lub tak jak chcesz wypożyczyć skuter. Niestety nikt Ci nie odpowie w której wypożyczalni bez prawka A go dostaniesz. Każda interpretuje klienta inaczej, więc wszystko zależy na kogo tam trafisz.Prawo jest jedno w całej Grecji i dla kasy obsługa moze go łamać lub nie, za wyjątkiem jednej wyspy która i tak rządzi się swoimi prawami, Mykonos, tam w odpowiednio wyższej cenie to i osła z silnikiem dostaniesz.
Droga z Gawrio do Chory jest wyjątkowo kręta i trzeba mieć duże umiejętności pokonania jej byle jakim skuterem w dodatku we dwie osoby. Wybierając sie na jednodniówkę na którąś z Cykladek z Rafiny w porcie poproś o zniżkę na powrót o 30% np. na prom Ekaterini http://travel.viva.gr/ferries/booking/i ... e&hv=false Jeżeli znajdziesz w okolicy portu conajmniej 3 otwarte wypożyczalnie/w sezonie to tam bez liku/ np w sobotę 24 marca, to masz dobre 8 godz na zwiedzanie wyspy i śmiało dojedziesz do Chory i w inne miejsca. Naucz się kilku zwrotów po grecku i masz o 50% większe szanse na skuter bez prawka.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 24 Wrz 2018 01:26, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 PM off
ELBE lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#66 PostWysłany: 23 Wrz 2018 18:13 

Rejestracja: 07 Sty 2017
Posty: 51
Wow.Andrzejdz.--- jesteś tu kopalnią wiedzy i bankiem informacji w jednym.Brawo Ty.
Jako że uwielbiam podróżować,i podrozuje często,także z BP...teraz nadeszła wkoncu pora aby zawitać na Cyklady.Sama zaplanuje posługując się info z forum.BP żąda za tyg wakacje na Santorini jakieś drakońskie ceny z kosmosu.
Liznęłam Grecji na Krecie i Kos.
Więc tak.napewno będę leciec z PL do Aten ,a potem lot na Santorini.Na Santorini planuje ok tyg ,Lub więcej .aby poczuć ten klimat i powałęsac się po wyspie niespiesznie.Bede bez auta,nie mam prawka,wiec zdam się na komunikacje publiczna..Poplażować.Ale ...chciałabym także popłynąć na inną wyspę lub dwie ,ale tylko na jeden dzień.Pozwiedzac ,i która to z wysp polecasz na jedniodniowy wypad.Moga być dwa jednodniowe wypady na wyspy.Jakie?
I co na nich do pozwiedzania bez auta.Tylko komunikacja lub wypożyczenie roweru.
Zależy mi raczej na pięknych widokach niż na imprezowaniu.
Czy są może takie wycieczki statkami ,że płynie na jedną ,dwie ,trzy wyspy ,tam jest np dwie ,trzy godziny wolne i powrót na statek i płynięcie na inną wyspa.Chodzi mi o to ,aby spędzić dzień na morzu.Zawijajac gdzieś po drodze.
Byłam na Krecie na takiej podobnej atrakcji i płynęliśmy na Gramvouse. I Balos.i statek czekał po 2-3 g na ludzi.
Na powrót chciałabym popłynąć z Santorini na wyspę gdzie jest lotnisko i polecieć stamtąd do Europy.obojetnie gdzie.Raczej niskobudzetowy lot.np do Włoch,UK, Hiszpania.aby tam pozwiedzać dzień ,dwa.i stamtąd lot do PL.
Raczej z wysp Cykladow prosto do PL nic nie leci? A jak leci to drogo .
Dlatego wymyśliłam lot przez Europę.
Omijam Ateny , aby zwiedzać i aby lecieć w drogę powrotną przez Ateny.Nie wiem czemu,ale Ateny mnie nie pociągają ,choć tam nigdy nie byłam.
Loty zazwyczaj rezerwuje w okolicach Bożego Narodzenia na Ryanair.Wtedy mają promocje ,zazwyczaj -20%.
Chciałabym polecieć po Wielkanocy 2019 czyli po 20.04 lub po Majówce.
Ilość dni ogółem -- jeszcze nie wiem.Zalezy od cen lotów.Ale ok 9-10.
Aha ,na wyspie skąd miałabym odlatywać na koniec chciałabym spędzić dzień lub dwa.
Ważne aby jakikolwiek lot zawiózł mnie do EU.
Noo.narazie tyle pytań mam.Moze jakieś podpowiedzi ,sugestie lub wg Ciebie plan.Jak Ty to byś zorganizował.
Pozdrawiam serdecznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 23 Wrz 2018 21:26 

No tak...trochę dużo tego, ale jak już dotrzesz na Santorini to;
najlepiej zakwateruj się w Perrisie lub Kamari. Tam sa plaże i noclegi sa dużo tańsze niż w Firze czy Oji a do tego jest dobra komunikacja autobusowa z tamtąd.
Większość wynajmujących pokoje i hotelarzy dowozi do portu i na lotnisko,na odwrót tak samo, ale trzeba wcześniej dokładnie uzgodnić.
Raczej na jednodniowy wypad na wyspę w pobliżu promem praktycznie nie ma szans ,bo kursowanie ich to jedna wielka łamigłówka w każdy dzień inaczej. więc wszystko wymaga wstępnego ustalenia przed podróżą. Jak już to proponuję małe Anafi lub Ios z cudowną Chorą na nich. Jest jeszcze mozliwość zobaczenia Folegandros a najłatwiej dostać się i wrócić z Naxos. Bedzie cięzko wypłynać raniutko i na noc wrócić bo nawet teraz jeszcze w sezonie cięzko coś złożyć ,patrz https://travel.viva.gr/en/ferries/booki ... e&hv=false lub ,tutaj już lepiej https://travel.viva.gr/en/ferries/booki ... e&hv=false
Resztę popatrz sobie sama ,a itak w przyszłym roku będzie inaczej. Rozkłady na wiosne 2019 pojawią się póżno ,bo na maj mogą być niecały miesiąc przed lub jeszcze póżniej. Jednak w tym terminie będzie mniejszy wybór rejsów. Mimo to polecam odwiedzenie wspomnianych dwóch najbliższych wysp koło Santorini. Problemem będzie dostanie się do Chory bez własnego pojazdu. Najtrudniej na Anafi, potem Ios, dalej Folegandros i na Naxos ,bo tam pieszo po płaskim i już w centrum.
Na Santorini masz wycieczki stateczkami do krateru oraz z Perissy na plaże gdzie łajby czekają. Także na zachody słóńca.
Na każdej z wysp ,znajdziesz w porcie informacje o jednodniowych lub kilkugodzinnych wycieczkowych rejsach. Wszystko zależy od terminu ,chętnych i pogody i nie zapomnij że kwie/maj może być zimniejszy na Cykladach niz w Polsce w w maju popadać sporo i powieć tak ,że z powodu fal małe łajby nie pływają. Ja znam taką zasadę w tych miesiącach,albo trafi się na tydzień paskudnej pogody albo na dwa świetnej. Tak nmiej więcej tam bywa w tym okresie.
Na koniec ,to z tego co mi wiadomo ,to przed sezonem z wysp do europy kontynentalnej nic nie lata. Najbardziej komunikacyjną wyspą na Cykladach jest Mykonos z której jest kupę bezpośrednio do Włoch lub Niemiec i nie tylko. Operuje tam Easy Jet i Volotea z tanich oraz Laudamotion /córka czy synuś kochanego Ryana/ posprawdzaj sobie połączenia wiosenne ale jeszcze chyba ich nie ma.
Jak juz chcesz ułożyc sobie teraz podróż o której piszesz to najwygodniej bedzie kupić Ci bilety na Santorini via Ateny, zakwaterować się na tydzień na wyspie, zorganizować nawet kosztem 1 nocy wyprawę na pobliską Anafi, innego dnia wybrać się na Ios z której wrócisz wieczorem. A na koniec /,bo na santorini wystarczy 3 moze 4 dni/ w drodze powrotnej popłynać na Mykonos przez Naxos i z niej polecieć już w drogę powrotną. Wszystko do ustalenia,do maja sporo czasu. Pozdrawiam
Góra
 PM off
Rysiek lubi ten post.
 
      
#68 PostWysłany: 24 Wrz 2018 18:21 

Rejestracja: 07 Sty 2017
Posty: 51
Wielkie podziękowania Andrzeju.
Wiem że jest jeszcze szmat czasu, i wiesz chyba przeloze ten wypad na końcówkę mają,lub początek czerwca,co by mieć pewność że pogoda mi nie pogmatwa radości w zwiedzaniu tak cudownych miejsc.
Zrobię tak że gdy będą promocje na bilety na samoloty Pl-Ateny- Santorini ,Mykonos---???? to je natychmiast kupię.
A resztę zorganizuje potem,dzięki Twoim podpowiedział będzie mi łatwiej ułożyć całość.
Do tego wyjazdu na Cyklady ,po drodze mam jeszcze wyjazd do Turcji w listopadzie i na Sri Lankę w styczniu.Ale to z BP i tam o nic nie muszę się glowić.
Pozdrawiam. :D :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 25 Wrz 2018 09:25 

Rejestracja: 07 Sty 2017
Posty: 51
Wczoraj obejrzałam kilka filmów,filmików na YouTube...i co tam mnie zdziwiło ...że na Santorini nie ma żadnej roślinności ,może są pojedyncze jakieś drzewka ,kwiaty w ogródkach.Ale żeby jakieś większe ilości roślinności to nie dostrzegłam.Widziane z góry ,z drona to białe domki,i ciemne podloze,skały.
Czy się mylę?
Wiem wiem że to wulkan był kiedyś.Podobnie jak Teneryfa,Madera czy Sycylia.
Ja --- zapalona dzialkowiczka na łysej wyspie. :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 25 Wrz 2018 09:34 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Najwyższe drzewa greckich wysp to zazwyczaj gaj oliwny, albo krzak oregano/cannabis indica
Góra
 Profil Relacje PM off
PawelGa lubi ten post.
 
      
#71 PostWysłany: 27 Wrz 2018 11:44 

Rejestracja: 18 Wrz 2018
Posty: 5
Jak najtaniej dostać się promem z Krety na Santorini w połowie października? Wolałbym ten szybszy prom niż ten co płynie ponad 4 godziny.
Gdzie szukać biletów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 27 Wrz 2018 11:52 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Ten temat ma ledwie 4 strony, i odpowiedzi są w postach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 02 Cze 2019 19:07 

Rejestracja: 02 Cze 2019
Posty: 1
Cześć, planuje kilka dni na początku września na Cykladach. Około 2 na Santorini, potem prawdopodobnie Ios, ale tu jeszcze się waham i około 5 września chcę dotrzeć na Sifnos, gdzie w takim czasie będzie festiwal kulinarny. 9 września mam lot do Polski, więc prawdopodobnie 7 chciałabym wrócić do Aten, żeby bezpiecznie na niego zdążyć. I tutaj moje pytanie, widziałam, że z Sifnos jest parę rejsów do Aten, jednak czy w tym momencie są takie jak będą we wrześniu? Są aktualnie w cenach powyżej 30 euro i zastanawiam się czy będą w tej samej cenie w dniu wypłynięcia i czy jest sens rezerwować.
Będę wdzięczna za wszelką pomoc i pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 30 Gru 2019 13:04 

Rejestracja: 05 Paź 2019
Posty: 6
Cześć,

Planujemy wakacje w Grecji w pierwszych dwóch tygodniach września 2020. Jako, że nigdy wcześniej tam nie byliśmy chcemy zobaczyć główne miejsca tego kraju. Nasz aktualny plan wygląda następująco:
Ateny - przylot 30.08 - 2,5 dnia w mieście
Santorini - przylot 02.09 - 4 dni na wyspie
Ios - przeprawa promem 06.09 - 4 dni na wyspie
Mykonos/Naxos/Milos - przeprawa promem 10.09 - 2 dni na wyspie
Ateny - przeprawa promem 12.09 oraz następnego dnia wylot o 15:30.

Moje pytanie dotyczy głownie przemieszczania się po wyspach. O ile z Santorini do Ios jest tani prom za 13 EUR, to przeprawa Ios - Mykonos kosztuje już 54 EUR /os, trochę sporo. Jest to jedyny prom w tym kierunku (sprawdzam na viva.gr). Zastanawiamy się też czy nie zamienić Mykonos na inną wyspę, ale tego dnia nie ma połączenia Ios-Naxos, a połączenie Ios-Milos to też koszt 50 EUR (też tylko jedna opcja). Czy liczba połączeń może wzrosnąć do września? Czy godziny połączeń mogą ulec zmianie vs obecne? Czy warto już teraz je zarezerwować?

Ewentualnie czy możecie polecić inną wyspę godną odwiedzenia z fajnymi widokami? Dla nas liczy się też, aby można było bez problemu wrócić z niej do Aten. I choć wylot mamy o 15:30 to chyba nie ma szans by wyruszyć promem rano, uwzględniając ewentualne opóźnienie i wyrobić się na lot. Więc chyba i tak musimy wrócić dzień wcześniej.

Przejrzałem cały wątek, trochę się dowiedziałem, ale nie mam całkowitej odpowiedzi na moje rozterki. Będę wdzięczny za każdą wskazówkę :)

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 30 Gru 2019 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Mykonos jest strasznie komercyjne, Santorini zresztą też ;-) ale wiem, to takie must see.
Z całego serca polecam Milos, to chyba moja ulubiona Cyklada. Ios też... szczególnie poszwędać się po różnych zakamarkach tej wyspy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marvillek uważa post za pomocny.
 
      
#76 PostWysłany: 30 Gru 2019 13:22 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
na Mykonos mozesz zrobic jednodniowa wycieczke, np z Paros (w polaczeniu z Delos). nie pamietam ceny.

do Aten mozna wrocic z wysp samolotem, te loty w promo sa tanie.
Góra
 Profil Relacje PM off
marvillek uważa post za pomocny.
 
      
#77 PostWysłany: 30 Gru 2019 14:07 

Rejestracja: 05 Paź 2019
Posty: 6
Dzięki za odpowiedzi. Zainteresujemy się Milos trochę bardziej, bo ceny noclegów są sporo niższe niż Mykonos, a także jest możliwość powrotu samolotem do Aten tego samego dnia co powrót do Polski (choć na Mykonos też jest to możliwe).

Czy rozkłady czasowe rejsów promami są już ostateczne? Czy jest może szansa, że bliżej terminu liczba połączeń się zwiększy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 30 Gru 2019 17:51 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
obstawiam ze moga sie zmienic, szczegolnie na promy za 9 miesiecy.

ale im wczesniej tym taniej, czyli od 20 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 02 Sty 2020 18:47 

[quote="marvillek"]Dzięki za odpowiedzi. Zainteresujemy się Milos trochę bardziej, bo ceny noclegów są sporo niższe niż Mykonos

Najtańszymi promami pływającymi po Cykladach jest prom Artemis.Jednak każdego dnia robi on inną trasę i ciężko będzie Ci pogodzić kierunki z datami.Patrząc na https://travel.viva.gr/en/ferries wygląda on dość bogato już jak na rozkład tyle miesięcy przed. Jak jest w rozkładzie już wspomniany Artemis i Express Sklpelitis to znaczy że Grecy już długo przed udostępniają rozkład.
Jeżeli z Santorini chcesz płynąć na Ios to dobry wybór bo 6 wrze to niedziela a w każdą niedaielę kursuje Skopelitis na Ios i Amorgos. Z samej Ios Najtaniej dosatniesz się na Folegandros i Milos ,ale tylko w piątki Artemisem za jakieś 6-9 e i potem do Pireusu. Z Ios na Mykonos nigdy nie było nic taniego.
Jeżeli w niedzielę 6 wrze popłyniesz w odwrotnym kierunku na Amorgos do Katapoli to z niej każdego dnia ten włąśnie prom od pon do sob pływa na Naxos . Z niej na Mykonos też każdego dnia jest kupa promów, a najtańszy to Ekaterini.
Linki
https://hellenicseaways.gr/en/routes/view/40
Jest jeszcze tani prom AQUA SPIRYT ale od lat w rozkładach był nawet miesiąc przed.
Góra
 PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#80 PostWysłany: 02 Sty 2020 23:49 

Rejestracja: 05 Paź 2019
Posty: 6
andrzejdz, dziękuję Ci za pomoc - właśnie zarezerwowaliśmy prom Santorini - Ios za 9,50 EUR :) Prom Artemis z Ios na Milos jest dostępny w piątek za 16 EUR, ale będzie w Milos dopiero o 23, więc raczej odpada. Będziemy się jeszcze zastanawiać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 100 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group