Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 22 Wrz 2020 13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4089
HON fly4free
@j_brawo Na STN trzeba przejsc przez Immigration. Nie ma korytarza dla connecting flights.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
j_brawo lubi ten post.
j_brawo uważa post za pomocny.
 
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#22 PostWysłany: 22 Wrz 2020 13:25 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1106
platynowy
Właśnie dlatego zwróciłem uwagę na te testy, bo też znam historię z pierwszej ręki sprzed miesiąca, gdzie też z braku testu nie wpuścili kobiety na PC SAW-SXF
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 22 Wrz 2020 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
@wasil10

Wizzair zareagował błyskawicznie na twojego posta :lol:
I już spieprzył bezproblemowy powrót.

@Zeus - chyba zmienisz opinię o UIA, które tak mieszało ci w zeszłym roku lotami :D
Już nie oni będą najwięcej mieszać.

Załączniki:
w6.JPG
w6.JPG [ 126.83 KiB | Obejrzany 1299 razy ]
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 22 Wrz 2020 13:38 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 778
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
@jaco027 Dzięki za info. Czyli opcja przez STN odpada :/ Oby się nie okazało, że pomimo bardzo fajnej oferty na loty do Stambułu to wcle nie jest tak kolorowo bo już nie ma jak z niego wrócić bez jakiś wielkich komplikacji i podróżniczych piruetów...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 22 Wrz 2020 13:43 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22459
@Tomo14 nie :P

Kod:
https://onemileatatime.com/ukraine-international-airlines-737-new-york/?utm_campaign=coschedule&utm_source=facebook_page&utm_medium=One%20Mile%20at%20a%20Time&utm_content=UIA%20Will%20Fly%20737s%20To%20New%20York%20(12%2B%20Hours):%20World%27s%20Worst%20Flight%3F&fbclid=IwAR2FBo8l8y_036iAsvQgU0feOgIuxhxyaM4LNm7RJ2d9OZ5I-SPNHxBP1e0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 22 Wrz 2020 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2712
HON fly4free
A jak jest z Austrią na tranzycie z Turcji?
Na stronie austria.info jest mowa o teście po przylocie z Turcji (jako kraju podwyższonego ryzyka), ale nie ma informacji o wykorzystaniu lotniska jako miejsca tranzytu (ten sam dzień wylotu).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Enzym uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 22 Wrz 2020 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4474
srebrny
Powrót przez LWO i landrynką do PL dość dobrze wygląda.
Tylko jak z testami?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 22 Wrz 2020 14:01 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1106
platynowy
Pegasus trochę się jednak przyłożył https://www.flypgs.com/en/where-can-i-fly/?*76

E: Czy tutaj jest właśnie odpowiedź dlaczego zrobili promocję na te bilety?
Cytuj:
According to the decision of Belgium authorities, passengers departing from Belgium can enter Turkey with following conditions by Belgian border authorities:

- Republic of Turkey nationals, blue card holder, Turkish residence/work permit holders and transit passengers,

- Non-EU / Schengen nationals and residence holders, if travelling as a transit to their country of residence.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 22 Wrz 2020 14:06 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 141
Loty: 260
Kilometry: 606 093
Na stronie Pegasus (https://www.flypgs.com/en/where-can-i-fly/?*76) jest taka informacja:


According to the decision of Belgium authorities, passengers departing from Belgium can enter Turkey with following conditions by Belgian border authorities:

- Republic of Turkey nationals, blue card holder, Turkish residence/work permit holders and transit passengers,

- Non-EU / Schengen nationals and residence holders, if travelling as a transit to their country of residence.

- Health professionals, Frontier workers, Seasonal agricultural workers, Transport staff responsible for the transport of goods and other transport personnel, as necessary, staff of international organizations and persons invited by international organizations whose physical presence is necessary for the proper functioning of those organizations, military and humanitarian personnel and civil protection personnel in the performance of their duties, Passengers travelling for compelling family reasons (provided that it is proved with documents), Seamen, Third-country nationals travelling for the purpose of study, Highly qualified third-country workers if their work is economically necessary, cannot be postponed or carried out abroad.


Z tego wynika wg mnie, że może być problem polecieć do Turcji z Belgii. Czy źle to rozumiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 22 Wrz 2020 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
j_brawo napisał(a):
Ogarniam sobie powrót i myślę czy nie wrócić przez Londyn bo mi fajnie pasują loty przez Stansted. Jak dobrze widzę to chyba jak jestem w tranzycie mniej niz 24h to nie musze mieć żadnej 14 dniowej kwarantanny ani nic z tych rzeczy. Chociaż UK wymaga tej kwarantanny jak siewraca z niektórych krajów, ale tylko jak się wjeżdza do UK. Zwłaszcza, że od 1.01.2021 (lecę pod koniec 02.2021) UK wychodzi z UE więc teoretycznie będę miał tranzyt całkowicie poza UK. Nie będę nawet przekraczał granicy Zjednocznoego Królestwa. Ktoś się orientuje jak to jest/bedzie?


Mogę Ci napisać jak to jest, niestety nie jak będzie ;)

Turcja jest dalej na liście korytarzy powietrznych z/do UK i nie trzeba przechodzić kwarantanny.
https://www.gov.uk/guidance/coronavirus ... -corridors

@jaco027, jw.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 22 Wrz 2020 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1884
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@tomlesz dobrze rozumiesz, tylko wymieniona grupa może lecieć do Turcji...więc na ten moment wygląda na to, że te promocyjne bilety są nie do wykorzystania ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 22 Wrz 2020 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4089
HON fly4free
@micnur Gwoli scislosci, Nic nie pisalem o kwarantannie, a o tym ze do UK bedzie trzeba wdepnac, bo nie ma mozliwosci na STN isc na nastepny lot bez przejscia immigration.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
micnur lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 22 Wrz 2020 14:32 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 184
niebieski
Dlatego też polecam kupić OW do Turcji np. na luty i poczekać czy sytuacja się nie zmieni.

Powrót z Stambułu może być nieco droższy (ale kto wiem - może pojawi się jakaś promka).

A jak to wszystko nie wypali, to tylko 1,44 euro będziemy w plecy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 22 Wrz 2020 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
jaco027 napisał(a):
@micnur Gwoli scislosci, Nic nie pisalem o kwarantannie, a o tym ze do UK bedzie trzeba wdepnac, bo nie ma mozliwosci na STN isc na nastepny lot bez przejscia immigration.


Przypominam, że można przejść imigration i polecieć dalej. Przerabiane ostatnio. Powrót z ES do PL przez UK. Przeszedlem imigration i wróciłem po 15h. Nie bylo problemu. Wklejałem na forum informację z ambasady UK.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 01 Paź 2020 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2016
Posty: 130
Loty: 74
Kilometry: 189 576
Ktoś się orientuje, gdzie na bieżąco można aktualnie sprawdzać sytuację na linii właśnie CRL-SAW i z powrotem? Chodzi mi oczywiście o kwestię zwykłego śmiertelnika z Polski, a nie rezydenta Turcji itd. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 11 Gru 2020 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Dostałem anulację lotu na 29.01.2021

Dear Guest,

29.01.2021 Brussels - Istanbul PC 804 flight has been cancelled.Please enter the url http://flyp.gs/kX2zq for open ticket, change or canceled .

PNR No: xxxxxx

Sincerely,
Pegasus Airlines Guest Relations
https://www.flypgs.com/en/contact/call-center

Please do not reply to this e-mail. You can submit your application (complaint, question, suggestion and request) regarding our company from https://www.flypgs.com/en/write-to-us.


Co ciekawe na stronie Pegasusa lot nadal dostępny - jak zresztą cały kalendarz, dla tego kierunku.
Czy ktoś jeszcze ma wycięty lot ?
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 11 Gru 2020 13:44 

Rejestracja: 20 Sie 2018
Posty: 448
srebrny
Dzisiaj rano sprawdzałem swoje rezerwacje (końcówka stycznia/początek lutego) i były potwierdzone.

P.S. Co Pegasus umożliwia zrobić z odwołaną rezerwacją? Mała/duża zmiana trasy wchodzi w grę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 11 Gru 2020 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2016
Posty: 824
niebieski
Możesz zmienić lot po opłaceniu różnicy w cenie :D

@Tomo14
Przed pandemią przy próbie zmiany, anulowanego biletu za 1e do SAW, chcieli ode mnie roznice w cenie :?


Ostatnio edytowany przez kazudoki, 11 Gru 2020 13:56, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 11 Gru 2020 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
@bawarka można zmienić na inny lot na tej trasie - wchodzi bezpłatna zmiana, aż do końca kalendarza czyli 30.10.2021
Przy zmianie na inną trasę wyszukuje, ale po podsumowaniu wyskakuje błąd.

@kazudoki na tej trasie bez dopłat.

Załączniki:
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG [ 73.81 KiB | Obejrzany 429 razy ]
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#40 PostWysłany: 11 Gru 2020 14:20 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1655
HON fly4free
-- 11 Gru 2020 14:15 --

Bajerglowa94 napisał(a):
Szybkie OT - jak wygląda teraz sprawa wiz? Pamiętam że znieśli, ale chyba gdzieś mi mignęło info, że przez covid przywrócili e-visy dla PL.
Btw: uważajcie na powrót przez AT i DE, nie wiem jak teraz, ale jeszcze miesiąc temu chcieli tam testy z Turcji.



Wracałem pod koniec listopada na trasie SAW-DUS chcieli testów, po sprawdzeniu naszego dalszego lotu w tym samym dniu do PL wpuścili nas bez.

-- 11 Gru 2020 14:15 --

Bajerglowa94 napisał(a):
Szybkie OT - jak wygląda teraz sprawa wiz? Pamiętam że znieśli, ale chyba gdzieś mi mignęło info, że przez covid przywrócili e-visy dla PL.
Btw: uważajcie na powrót przez AT i DE, nie wiem jak teraz, ale jeszcze miesiąc temu chcieli tam testy z Turcji.



Wracałem pod koniec listopada na trasie SAW-DUS chcieli testów, po sprawdzeniu naszego dalszego lotu w tym samym dniu do PL wpuścili nas bez.

-- 11 Gru 2020 14:20 --

tomlesz napisał(a):
Na stronie Pegasus (https://www.flypgs.com/en/where-can-i-fly/?*76) jest taka informacja:


According to the decision of Belgium authorities, passengers departing from Belgium can enter Turkey with following conditions by Belgian border authorities:

- Republic of Turkey nationals, blue card holder, Turkish residence/work permit holders and transit passengers,

- Non-EU / Schengen nationals and residence holders, if travelling as a transit to their country of residence.

- Health professionals, Frontier workers, Seasonal agricultural workers, Transport staff responsible for the transport of goods and other transport personnel, as necessary, staff of international organizations and persons invited by international organizations whose physical presence is necessary for the proper functioning of those organizations, military and humanitarian personnel and civil protection personnel in the performance of their duties, Passengers travelling for compelling family reasons (provided that it is proved with documents), Seamen, Third-country nationals travelling for the purpose of study, Highly qualified third-country workers if their work is economically necessary, cannot be postponed or carried out abroad.


Z tego wynika wg mnie, że może być problem polecieć do Turcji z Belgii. Czy źle to rozumiem?


Błąd i niezaktualizowana informacja. Leciałem w listopadzie też udało mi się urwać bilety za 1E, wpuszczają bez problemu. Cały wyjazd WMI-CRL-SAW-DUS-DTM-KTW bezproblemowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group