Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 07 Cze 2019 10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
@monroe I jeszcze jak się sprężyłeś w kilka dni, to w zamian za polecenia wpadł Revo metal ;)


Przy ostatniej akcji w Alamo gdzie nie przyjęli mi Revoluta, a przyjąć chcieli debetówkę, zastanawia mnie jedna rzecz - jaka jest różnica między takim pre-paidem z Revoluta a np. kartą debetową z Kantoru Aliora? Czy w przypadku Aliora można zrobić debet ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#22 PostWysłany: 07 Cze 2019 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 193
Kilometry: 511 688
złoty
mikuś napisał(a):
@monroe I jeszcze jak się sprężyłeś w kilka dni, to w zamian za polecenia wpadł Revo metal ;)


Wpadł ;) Ja mam metal i moja Luba ma metal chociaż gdyby brali pod uwagę wszystkie polecenia R, które wyszły od nas do znajomych w ostatnich 15 miesiącach to powinniśmy dostać złote karty dożywotnio (jest tego ze 30 szt.) :lol:

W kantorze Aliora nie zrobisz debetu. Z tego co mi się wydaje różnica pomiędzy R a AK jest tylko w samym rachunku karty (w R powinien być techniczny jak np. do obsługi kredytów).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 07 Cze 2019 12:36 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
Karta debetowa Citi Handlowy przelicza zawsze po kursie Master Card, ale musi być podpięta pod konto prowadzone w EUR.
Przy użytkowaniu w USA musi być podpięta pod konto w U$D.
Czasem, do wypłaty z bankomatów Citibank też trzeba przepiąć pod konto U$D.
Powyższe jest oczywiście upierdliwe, ale da się przeżyć.
Góra
 Profil Relacje PM off
p27 uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 07 Cze 2019 13:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
Hertz też nie akceptuje R bo to prepaid.
Boja się bo w zasadzie jak są środki i zrobia blokade środków na karcie, to różnica żadna.

Bardziej boja sie, jeśli będzie np. wypadek i później będą chcieli dociążyć kartę to myślą, że klient z prepaidem jest gorszy w namierzeniu i obciążeniu.
Ale wg mnie i tu i tu może być tak samo trudno, ponieważ R też jest rejestrowany jak konto w Banku a kartę debetową też można szybko zastrzec i kasę z konta wypłacić. Bardziej ostrożnościowo to robią.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 07 Cze 2019 16:08 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Z punktu widzenia wypożyczalni mimo wszystko jest pewna różnica. Może w warunkach polskich nie jest ona tak zasadnicza jak w US, ale:

- aby dostać kartę kredytową trzeba przejść procedurę weryfikacji przez bank. Teoretycznie taka osoba musi mieć stałe dochody, albo oszczędności i być na tyle godna zaufania, że bank jest skłonny udzielić jej kredytu,

- aby dostać kartę debetową nadal tożsamość osoby musi być zweryfikowana. W PL różnie z tym bywa - niemniej nadal trudniej jest zdobyć kartę debetową niż prepaid,

- kartę prepaid może kupić/dostać każdy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 10 Cze 2019 09:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
W teorii ma to sens, jednakże w dobie istnienia dowodów kolekcjonerskich i zakładania kont/kart przez internet, można zrobić wszystko. Ale pewnie w USA nie znają takich kombinacji :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group