Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1765 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 89  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: CPK
#581 PostWysłany: 14 Sty 2022 16:52 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1403
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
Ale Ty tutaj usprawiedliwiasz jawnie przestępcze działania, w których chodzi tylko żeby się wzbogacić kosztem podatników na projekcie typu Miś.
Nie mów nam, że Kowalskiego czy Schmidta oburza to, że Zarząd bierze kasę za przygotowanie inwestycji - to jest logiczne, że nikt za darmo nie będzie pracował, ale w normalnej firmie tacy ludzie są rozliczani z efektów, nawet tego przygotowania.
Przecież @Sudoku już wstawiał życiorys p. Horały - najczęściej powtarzanym słowem jest tam "bezskutecznie", mam przeczucie graniczące z pewnością, że tak samo będzie z CPK.
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
 Temat postu: Re: CPK
#582 PostWysłany: 14 Sty 2022 17:00 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Fachowe kadry mężnie prężą pierś przed oczekującym je zadaniem :lol:

https://wiadomosci.wp.pl/tak-sie-robi-k ... 250051713a

@DMW Trudna rozmowa, skoro nie widzisz ewidentnych patologii tej sytuacji. Może tak, spróbuj podać nazwiska kilku managerów z jakimś dorobkiem zawodowym w CPK. Nie powinno to być trudne, wszak do tak dużej i skomplikowanej inwestycji należy zatrudnić najlepszych. Np. po 3 kliknięciach dowiedziałem się, jakie był doświadczenie zawodowe głównego managera budującego BER.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#583 PostWysłany: 14 Sty 2022 17:17 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
-- 14 Sty 2022 16:09 --

Rockriderr napisał(a):
Ale Ty tutaj usprawiedliwiasz jawnie przestępcze działania, w których chodzi tylko żeby się wzbogacić kosztem podatników na projekcie typu Miś.
Nie mów nam, że Kowalskiego czy Schmidta oburza to, że Zarząd bierze kasę za przygotowanie inwestycji - to jest logiczne, że nikt za darmo nie będzie pracował, ale w normalnej firmie tacy ludzie są rozliczani z efektów, nawet tego przygotowania.

Cieszę się, że przynajmniej Ty rozumiesz, że na żadnym etapie nikt za darmo nie pracuje, bo jak widać są tacy dla których to jest niepojęte.
W zupełności się zgadzam - zawsze należy rozliczyć każdy projekt i jego efekty. A kiedy? Na etapie kiedy jeszcze nic nie widać czy jak już powstanie? Scmidt też krzyczał o "jawnie przestępczych działaniach" gdy budowa BER się w nieskończonośc opóźniała.
Poczekamy, zobaczymy,

-- 14 Sty 2022 16:17 --

@j_a
artykułu który linkowałeś wynika, że po prostu została wybrana w drodze konkursu. No chyba, że konkurs był ustawiony :lol:
Jak znajdę czas to poszukam. Przykład gł. menagera budującego BER jest b. dobry bo pokazuje, że pomimo jego niesamowitego doświadczenia - doprowadził swoimi działaniami do 8-letniego opóźnienia. Ciekaw jestem czy został za to jakoś rozliczony.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#584 PostWysłany: 14 Sty 2022 17:39 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Cytuj:
pbak napisał(a):
No ale przeciez wladza twierdzi, ze CPK a byc otwarte w 2027. To biorac te proporcje z BER lopata powinna juz byc w uzyciu. A jak nie jest, to pieknie widac jak realistyczne sa te oficjalne harmonogramy i czemu ten projekt sluzy.

Lotnisko BER miało być otwarte w 2012, zostało w 2020, osiem lat opóźnienia. Ciekaw jestem czy w tym czasie zarząd zrezygnował z wynagrodzeń..?


Wiedzialem, ze ten argument padnie ale on akurat potwierdza, ze caly harmonogram CPK jest fikcja. Wedlug danych, ktore sam podales, projektowanie BER rozpoczeto w 1996, planowany termin zakonczenia to 2012. Wychodzi 16 lat. A teraz porownaj to z harmonogramem CPK, tworzonym w momencie, w ktorym juz wiedziano, ze budowa duzego portu lotniczego to nie takie hop siup.

Caly czas nie widac nierealnosci? To moze prosciej: w BER wedlug Ciebie pierwsza lopata zostala wbita w 2006 z planowanym zakonczeniem 2012. Powiedzmy 6 lat planowanej budowy. W przypadku CPK mamy tylko piec lat do planowanego oddania a jakos nie slychac, zeby budowa szla pelna para.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik


Ostatnio edytowany przez Abcn, 14 Sty 2022 18:25, edytowano w sumie 1 raz
[quote]
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#585 PostWysłany: 14 Sty 2022 18:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Kolega z pracy przychylny obecnej polityce twierdzi, że to tylko covid powoduje to, że jeszcze nie ruszyła budowa, ale zdążą na 100% :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#586 PostWysłany: 14 Sty 2022 18:31 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
DMW napisał(a):
komuchowate myślenie.
- to nic innego jak branie kasy za "stanowisko partyjne" a nie za rzetelną pracę i realne osiągnięcia. Jakaś pomyłka Ci się wkradła w wypowiedź.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#587 PostWysłany: 14 Sty 2022 18:35 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Wyrwałaś ten cytat z kontekstu, oj znam te metody :evil:
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: CPK
#588 PostWysłany: 14 Sty 2022 18:39 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 408
niebieski
j_a napisał(a):
Grzenio1970 napisał(a):
Spokojnie, Grad zarabiał 55 tys. prawie 10 lat temu. Chociaż doniesienia prasowe mówiły o 120 tys., a elektrowni atomowej ciągle nie ma.

https://wyborcza.biz/biznes/7,179190,18 ... mowej.html

Istota w tym, aby wynagrodzenie Horały czy innego pana było jawne. Nie podoba mi się jak urzędnik dostaje doping np. w zegarkach.


Nie głosowałeś czasem za zmianą? Ok, fajnie że nie widzisz problemu, kiedy ktoś cię okrada jawnie w dzień.

Problem polega nie na tym, że ktoś coś zarabia. Problem leży w tym, że cały projekt ma od początku wymiar wyłącznie propagandowy, kalkulacje ekonomiczne nigdy nie były brane na poważnie, na dodatek autorzy pomysłu "nie zauważyli" pandemii :lol: Wyraźnie pisze o tym "kryształowy Marian" w raporcie NIK. Dlatego zasadnie jest pytanie, czym jest cały ten projekt, jeśli tylko nie wyprowadzaniem pieniędzy z budżetu państwa. Taką drugą Ostrołęką.
Nie jestem za kontynuacją CPK, nie jest mi potrzebne, wolałbym mieć atomówkę, której budowa została koncertowa zawalona. Kasa, dużo większa niż na CPK została wydana (niektórzy nazwaliby to ukradziona), a o elektrowni która miała działać od 2020 można tylko pomarzyć.

Ale… tak jak kiedyś napisałem, nawet po zmianie władzy, pod warunkiem że opozycja będzie miała w końcu jakiś program (chyba, że brak programu to program) projekt CPK będzie kontynuowany, zwłaszcza że jest dzieckiem PO z 2010.
Co do Horały, cóż nie każdy jest rekinem biznesu Obajtkiem. Jednakże samo pisanie, że kradnie jest niepoważne i nadaje się wyłącznie na komentarze do gazet/fb, chyba że celem tutaj jest trzymanie takiego tabloidalnego poziomu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
DMW lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#589 PostWysłany: 14 Sty 2022 18:43 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
DMW - Nie, używasz "słów wytrychów" jako argumentów, zresztą w odwrotnym znaczeniu.
Też świetnie znam tę retorykę :evil:
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#590 PostWysłany: 14 Sty 2022 19:00 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Chyba nie zrozumiałaś. Użyłem określenia "komuchowatość" konkretnie do twierdzenia, że "okres przygotowawczy do projektu" jest okresem bezproduktywnym (i biedny podatnik zapierdziela na prezesów w tym okresie). Dotyczy to wszelkiego rodzaju biznesu, również mojego.
A Ty wyrwałaś to określenie z kontekstu sugerując, że mam na myśli płacenie "za stanowiska partyjne"
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#591 PostWysłany: 14 Sty 2022 19:07 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
DMW napisał(a):
Jak znajdę czas to poszukam. Przykład gł. menagera budującego BER jest b. dobry bo pokazuje, że pomimo jego niesamowitego doświadczenia - doprowadził swoimi działaniami do 8-letniego opóźnienia. Ciekaw jestem czy został za to jakoś rozliczony.


Poszukaj, poszukaj. Przy okazji poczytaj co mówił jeden z bardziej kumatych z tego grona, po rzuceniu papierami. Linkowałem, pożyteczna lektura i nawet nie skalasz się TVN czy Wyborczą :lol:

Oczywiście możesz wierzyć we wszystko, w Latającego Potwora Spaghetti oraz w to, że w międzynarodowym i niezależnym konkursie na stanowisko wybrano akurat znajomą Sasina.

Podobnie kwestią wiary, czyli niepodlegającą w sumie dyskusji, jest porównywanie się z Niemcami. Im się nie udało, a nam się uda! Nie chcę się dalej wyzłośliwiać, naprawdę, ale trudno też podchodzić poważnie do takich opinii.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#592 PostWysłany: 14 Sty 2022 19:13 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
pomoge

Członkiem zarządu CPK jest Patryk Felmet — były radny Prawa i Sprawiedliwości z Gdyni. Wcześniej był m.in. asystentem Horały. Felmet pracował również na kierowniczych stanowiskach w państwowym Porcie Gdańsk i w Lotosie. W kwietniu tego roku zastąpił w zarządzie CPK Patryka Demskiego, który był wcześniej radnym sejmiku pomorskiego i burmistrzem Pelplina z PiS. Demski jest dziś wiceprezesem energetycznego Tauronu.

https://wiadomosci.onet.pl/warszawa/lot ... ie/p48vp8c
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#593 PostWysłany: 14 Sty 2022 19:18 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
j_a napisał(a):
Nie głosowałeś czasem za zmianą? Ok, fajnie że nie widzisz problemu, kiedy ktoś cię okrada jawnie w dzień.

Rozumiem, że Ty widząc jak okrada nas poprzednia ekipa też głosowałeś na Zjednoczoną Prawicę. A teraz jesteś nią rozczarowany. Krytykujesz i w sumie słusznie, każdej władzy należy patrzeć na ręce i krytykować - konstruktywnie, nie totalnie. Mam nadzieję, że w minionym okresie byłeś równie aktywny i bezkompromisowy w swojej krytyce jak obecnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#594 PostWysłany: 14 Sty 2022 19:21 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Czyli jednak jest jakieś pole do krytyki? Jeszcze rok temu każda decyzja była nieomylna ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#595 PostWysłany: 14 Sty 2022 19:32 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
jesli zatrudnia sie do zarzadu po linii partyjnej radnego gminy albo pana od marketingu, to jak to lotnisko ma powstac.

na ekspertow z kompetencjami niestety nie ma juz miejsca. poza tym by byli bardziej niezalezni, a na to partia nie pozwoli.

zatem lepiej krecic sie w kolko i pozorowac, a co pewien czas wymiana kadr na kolejnych znajomych krolika. niech kazdy sobie zarobi.

e: atomowka to tez takie CPK, dobrze karmi.
https://www.money.pl/gospodarka/elektro ... 9809a.html
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#596 PostWysłany: 14 Sty 2022 19:50 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
DMW napisał(a):
j_a napisał(a):
Nie głosowałeś czasem za zmianą? Ok, fajnie że nie widzisz problemu, kiedy ktoś cię okrada jawnie w dzień.

Rozumiem, że Ty widząc jak okrada nas poprzednia ekipa też głosowałeś na Zjednoczoną Prawicę. A teraz jesteś nią rozczarowany. Krytykujesz i w sumie słusznie, każdej władzy należy patrzeć na ręce i krytykować - konstruktywnie, nie totalnie. Mam nadzieję, że w minionym okresie byłeś równie aktywny i bezkompromisowy w swojej krytyce jak obecnie.


Post był o ile pamiętam do kogo innego. Uderz w stół a nożyce się odezwą :lol: Natomiast wyobraź sobie, do mnie nie trafiła retoryka o kradnących poprzednikach. Gdyby pojawiły się jakieś fakty czy procesy... ale nie pojawiły się. Wiesz, taka licytacja na zegarek czy ośmiorniczki dziś brzmi śmiesznie, wobec systemowych zmian, które mają zapewnić bezkarność obecnej władzy. Oraz skali niekompetencji, nadużyć i zwykłego złodziejstwa, co widzimy choćby w niniejszym temacie o CPK. Nikogo do niczego nie będę przekonywał, może do elementarnego szanowania faktów, ewentualnie i użycia odrobiny inteligencji.

Oczywiście, że zawsze krytykowałem wiele posunięć władz. Nie uważam, żebyśmy mieli wyjątkowe szczęście do jakości elit politycznych. Ale teraz to nie jest kwestia szczęścia, ale dosłownie przetrwania i ocalenia choć części majątku. Może to być trudne.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#597 PostWysłany: 14 Sty 2022 21:40 

Rejestracja: 18 Sty 2017
Posty: 159
Legion1 napisał(a):
Kolega z pracy przychylny obecnej polityce twierdzi, że to tylko covid powoduje to, że jeszcze nie ruszyła budowa, ale zdążą na 100% :lol:


Kolega jest niedoinformowany, Horała oświadczył ("ujawnił"), że nie dość, że już budują, to jeszcze robią to "2.5 raza szybciej niż buduje się takie projekty w Europie".

https://polskieradio24.pl/130/5553/Arty ... inwestycje

Tępa propaganda obliczona na idiotów.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#598 PostWysłany: 14 Sty 2022 22:22 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
raport nik

https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/cent ... -udac.html
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#599 PostWysłany: 14 Sty 2022 23:26 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
j_a napisał(a):
DMW napisał(a):
j_a napisał(a):
Nie głosowałeś czasem za zmianą? Ok, fajnie że nie widzisz problemu, kiedy ktoś cię okrada jawnie w dzień.

Rozumiem, że Ty widząc jak okrada nas poprzednia ekipa też głosowałeś na Zjednoczoną Prawicę. A teraz jesteś nią rozczarowany. Krytykujesz i w sumie słusznie, każdej władzy należy patrzeć na ręce i krytykować - konstruktywnie, nie totalnie. Mam nadzieję, że w minionym okresie byłeś równie aktywny i bezkompromisowy w swojej krytyce jak obecnie.


Post był o ile pamiętam do kogo innego. Uderz w stół a nożyce się odezwą :lol: Natomiast wyobraź sobie, do mnie nie trafiła retoryka o kradnących poprzednikach. Gdyby pojawiły się jakieś fakty czy procesy... ale nie pojawiły się. Wiesz, taka licytacja na zegarek czy ośmiorniczki dziś brzmi śmiesznie, wobec systemowych zmian, które mają zapewnić bezkarność obecnej władzy. Oraz skali niekompetencji, nadużyć i zwykłego złodziejstwa, co widzimy choćby w niniejszym temacie o CPK. Nikogo do niczego nie będę przekonywał, może do elementarnego szanowania faktów, ewentualnie i użycia odrobiny inteligencji.

Oczywiście, że zawsze krytykowałem wiele posunięć władz. Nie uważam, żebyśmy mieli wyjątkowe szczęście do jakości elit politycznych. Ale teraz to nie jest kwestia szczęścia, ale dosłownie przetrwania i ocalenia choć części majątku.

Teraz to mnie bardzo zaskoczyłeś. Nie mogę uwierzyć, że nie widziałeś wypaczeń i ich skali przy poprzedniej władzy. Nie chodzi o zegarki itp. tylko o systemowe działania i ich bezkarność. Żadne procesy się nie pojawiły..? hmmm :shock:
A co do wysprzedawania majątku narodowego to przypomij sobie kto i kiedy najbardziej był w tym aktywny.
Wybacz, ale parafrazując #post584 - albo jesteś prominetnym działaczem totalnej opozycji albo...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: CPK
#600 PostWysłany: 14 Sty 2022 23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 840
srebrny
@DMW , Panie Horała, dałbyś Pan spokój...
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1765 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 89  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group