Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1903 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 96  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: CPK
#501 PostWysłany: 07 Lis 2021 16:12 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
29 listopada 2021r. mają się odbyć w mojej gminie konsultacje społeczne z mieszkańcami dot. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego i budowy linii kolejowej dużych prędkości nr 86.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
 Temat postu: Re: CPK
#502 PostWysłany: 07 Lis 2021 16:15 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
@jabollus byłabym zobowiązana jakbyś napisał po tym spotkaniu, jakie były nastroje, o czym rozmawiano i co tam ustalono.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#503 PostWysłany: 07 Lis 2021 17:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Ależ to się szanowni koledzy emocjonują tym Neverending Story of CPK (aka Miś II).

Moja magiczna szklana kula bez wątpliwości odpowiedziała, że lotnisko (dla)Baranów nie powstanie - ani w 2027, ani w 2047, ani... nigdy, bo zbudowanie go nie jest celem.
A, przepraszam, pomyłka, nie szklana kula, to szare komórki.

CPK, a właściwie Pozory i Szkatuła "CPK", jest po prostu zgodnym z prawem, gigantycznym korytem - tylko tyle, a raczej aż tyle.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#504 PostWysłany: 07 Lis 2021 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Wrz 2021
Posty: 105
Emocjonują się, bo Skarb Państwa jest dojony, żeby płacić ludziom, którzy mają wybudować coś, co wiadomo, że nigdy nie powstanie, bo nie jest potrzebne. I Emocjonują się, bo wiedzą, że to tania kiełbasa wyborcza dla ludzi, którzy Zamek Królewski oglądają tylko w czołówce wiadomości rządowej telewizji. A to wkurza, więc się emocjonują. Jeszcze bardziej emocjonują się tym, że naród to wierzy. A to już potrafi podnieść wkurzenie do poziomu tego wulgarnego ;)

To, że w artykule jest opisana - mniej lub bardzie ubrana w dziennikarski warsztat prawda - to jest oczywiste. I wie to każdy, kto używa oczu do patrzenia (a nie oglądania), uszu do słuchania (a nie do słyszenia) i nie używa "yyyyyyyyy" jako najpopularniejszego słowa w mowie potocznej :? Aha, no i odróżnia wysokościomierz ciśnieniowy od radiowysokościomierza :) Ostatnie kryterium ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#505 PostWysłany: 07 Lis 2021 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4010
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
jabollus napisał(a):
29 listopada 2021r. mają się odbyć w mojej gminie konsultacje społeczne z mieszkańcami dot. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego i budowy linii kolejowej dużych prędkości nr 86.


Znając sprawność naszych działaczy od CPK, to spodziewałbym się wyznaczenia tych konsultacji na 31.11.2021
A rezerwowy termin 29.02.2022
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
warsawreceiver lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#506 PostWysłany: 07 Lis 2021 18:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Nie wiem, czy ktoś już tu to umieszczał, ale najważniejsze od 03:04

_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#507 PostWysłany: 07 Lis 2021 18:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4010
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
DMW napisał(a):
po... na całym świecie wszystkie plany inwestycyjne zostały przesunięte przez pandemię (2020)


Apropo pandemii...

Jak się zaczęła i na początku było straszna tragedia, bo praktycznie cały świat stanął z lataniem, to budowniczowie CPK mówili - projekt nadal jest potrzebny, a dzięki pandemii spadły zamówienia na rynku budowlanym i dzięki temu zbudujemy CPK taniej niż przed pandemią.

Z pół roku temu z kolei słyszałem, że CPK będzie jednak droższe, bo ceny materiałów budowlanych i usług wzrosły.

I o ile nie mam pretensji, bo na globalny poziom ceny materiałów nikt nie ma wpływy, o tyle uważam takie kłapanie dziobem na lewo i prawo za bezsens.

Poza tym o ile pamiętam pierwsze info o CPL (wtedy jeszcze z końcówką L) z 2017 roku to była mowa o 15 mld PLN.
Potem nie minęło kilka tygodni i cena wzrosła do 20, potem do 25, a chyba obecnie najczęściej powtarzaną wartością jest 35 mld PLN.
Czyli, że interwał wynosi 5 mld PLN i następna prognoza będzie na 40, 45 mld PLN itd.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#508 PostWysłany: 07 Lis 2021 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 354
niebieski
O, to stanę w obronie Horały&Co. Dostrzegli, że pandemia zmieniła rynek i trzeba skorygować plany. W ramach więc tego korygowania po pierwsze więc obrazili jedynego przewoźnika, który byłby, oprócz Lotu, choćby teoretycznie zainteresowany zbazowaniem samolotów w CPK, czyli Ryanaira. A po drugie stwierdzili, że CPK będzie bardziej cargo niż osobowy, co jest jeszcze bardziej bez sensu i niemożliwe do zrealizowania. :lol:

Przypomnę jeden fragment z tego artykułu:

Cytuj:
LOT walczy o przeżycie. Już od roku 2023 będzie musiał spłacać gigantyczne raty z tytułu zaciągniętego kredytu" - zauważa Marek Serafin.

I dalej: "Z czwartku na niedzielę stworzono koncepcję nowego modelu biznesowego CPK. Bez jakichkolwiek analiz. Tak po prostu, bo rynek lotów cargo się rozwija. I choćby ten nagły zwrot pokazuje, jaką iluzją były opowieści o tym, że poprzednią koncepcję CPK oparto na rzetelnych analizach uwzględniających aktualne realia. CPK bez żalu żegna dawne iluzje – i natychmiast wita nowe".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: CPK
#509 PostWysłany: 07 Lis 2021 18:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Wrz 2021
Posty: 105
Tomo14 napisał(a):
Poza tym o ile pamiętam pierwsze info o CPL (wtedy jeszcze z końcówką L) z 2017 roku to była mowa o 15 mld PLN.
Potem nie minęło kilka tygodni i cena wzrosła do 20, potem do 25, a chyba obecnie najczęściej powtarzaną wartością jest 35 mld PLN.
Czyli, że interwał wynosi 5 mld PLN i następna prognoza będzie na 40, 45 mld PLN itd.


Aż ostatecznie okaże się, że to wina Tuska, albo budowę niedoszłego "CPK Solidarność" zablokowała Bruksela jakimiś antypolskimi regulacjami (ekologia, ekonomia czy jakieś inne...). Albo wcześniej mówili że dadzą siano, a okaże się że nie dadzą (bo Niemcy boją się zagrożenia ze strony CPK dla swoich portów, i wstrzymują dotacje mając "wpływy")... Scenariusz taniego filmu.
Góra
 Profil Relacje PM off
warsawreceiver lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#510 PostWysłany: 07 Lis 2021 21:11 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Japonka76 napisał(a):
@jabollus byłabym zobowiązana jakbyś napisał po tym spotkaniu, jakie były nastroje, o czym rozmawiano i co tam ustalono.

Jak podają lokalne media, są pierwsze protesty w sprawie przebiegu linii kolejowych szybkich prędkości:
https://www.radiosud.pl/fakty/region-sa ... osci-20753
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: CPK
#511 PostWysłany: 08 Lis 2021 12:02 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 958
niebieski
@DMW Przypisujesz dyskutantom jednostronne spojrzenie bez uwzględnia jakoby argumentów strony rządowej, sam jednocześnie odrzucasz a priori krytyczny artykuł, bo to Gazeta Wyborcza . Powiem szczerze, że mnie to bardzo dziwi.

Powiem na swoim przykładzie, jak to widzę (z góry przepraszam za prywatę, sam tego nie lubię). Skończyłem studia ekonomiczne, od wielu, wielu lat interesuję się gospodarką i polityką. Potrafię zwykle ocenić, czy jakiś projekt, pomysł czy firma spełnia jakiekolwiek merytoryczne przesłanki do odniesienia sukcesu czy to są zwykli geszefciarze, pewne rzeczy zwyczajnie widać od razu przez pryzmat swoich doświadczeń. Naprawdę, jestem przekonany że w swoim zawodzie (czy dziedzinie, którą długo się interesujesz) też pewne rzeczy też są dla Ciebie oczywiste. Nie musisz zaglądać do Nie ani do Gazety Polskiej, bo coś po prostu wiesz ze swoich doświadczeń. Czytając jakiś artykuł oceniasz go przez własne doświadczenie, na które składają się dziesiątki innych artykułów, które przeczytałeś, rozmów z fachowcami, wykształcenia, itd. Jestem przekonany, że tak jest i dlatego dziwi mnie sugerowanie innym ich niewiedzy czy bezkrytycznego powielania czyichś opinii, w tym wypadku z tego artykułu.

Problem CPK polega na tym, że ze strony rządu nie ma jakiejkolwiek merytoryki. Jest odgrzany pomysł CPL, podjęty swego czasu i zarzucony przez Platformę, obecnie uzasadniany wyłącznie politycznie. Nie ma nic, żadnych badań, analiz, no może poza tymi zlecanymi znajomym króliczka ;) Nic poważnego nie jest udostępniane, masz to wyraźnie napisane w tym artykule z powołaniem się na branżowy portal pasazer.com, wcześniej był też merytoryczny artykuł z tego portalu. Jest hasło typu "zbudujemy lotnisko, Niemcy będą zazdrościć". Twarzą jest poseł Horała, sprawny w manipulowaniu faktami i emanowaniu pewnością siebie, nic poza tym, żadnego poważnego doświadczenia biznesowego. Przed chwilą widzieliśmy jak poszło przejmowanie niemieckiego Condora, cały czas widzimy jak wygląda kwestia Radomia (najpoważniejszy argument merytoryczny jaki padł, to to że będzie bliżej na południe a przecież tam Polacy latają na wakacje :lol: ). Dziwię się, szczerze się dziwię, że tego wszystkiego nie widzisz.
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#512 PostWysłany: 08 Lis 2021 17:11 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 605
niebieski
DMW napisał(a):
@Sudoku wybacz ale dosyć naiwny ten Twój przykład jak i cały wywód


Czemu?
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#513 PostWysłany: 08 Lis 2021 17:13 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1026
niebieski
A...to miło kogoś rozśmieszyć w tak groteskowo smętnych czasach ;) . W ostatnich latach wszystko jest możliwe, tak się porobiło z wydatna pomocą wyborców :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: CPK
#514 PostWysłany: 08 Lis 2021 17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4096
HON fly4free
@ewaolivka Masz racje, szkoda klawiatury (azaliz dobry uczynek z rozmieszania jest bezcenny ;-) )
Niestety DMW stosuje stara sztuczke - whataboutism - nomen omen zaawansowanym uzytkownikiem owej byl byly (prawicowy?) POTUS : https://en.wikipedia.org/wiki/Whataboutism.
YT Mniej wiecej od 6:10

_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
taktyk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#515 PostWysłany: 08 Lis 2021 17:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1495
złoty
To może skończymy ten OT - jakkolwiek bezcenny by nie był :)

Trafiłem dzisiaj na artykuł w pasazer.com https://www.pasazer.com/news/460571/lufthansa,autobus,na,najkrotszej,trasie,sie,nie,sprawdzil.html
W skrócie - Eksperyment LH z zastąpieniem najkrótszej ich trasy autobusem się nie udał. Pasażerowie albo korzystają z innych hubów grupy, albo z konkurencji.

I pytanie, czy model szprychowy CPK z dojazdem zbiorkomem nie skończy się tak samo - pasażerowie w innych hubach, gdzie można się dostać samolotem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: CPK
#516 PostWysłany: 08 Lis 2021 18:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Wrz 2021
Posty: 105
abelincoln napisał(a):
I pytanie, czy model szprychowy CPK z dojazdem zbiorkomem nie skończy się tak samo - pasażerowie w innych hubach, gdzie można się dostać samolotem...


Jeżeli dojazd do CPK będzie trwał dłużej niż 30 minut pociągiem z Dworca Centralnego, a Okęcie będzie dalej stało tam gdzie stoi to wiesz ilu mieszkańców stolicy (albo przylatujących tutaj) skorzysta z CPK?

0.

Dalej będą robić Europę z EPWA, a dalsze destynacje przez Frankfurt, Amsterdam albo Londyn. I nie ma co się dziwić, bo chyba większość woli latać Lufą, KLM albo Britishem.

Jedynym sposobem na skierowanie tam ruchu, to zmuszenie ludzi, przez zamknięcie Chopina i Modlina. Ale i do tego Horały mogą być niestety zdolne... :evil:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#517 PostWysłany: 08 Lis 2021 18:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1495
złoty
Aglomeracja warszawska to jedno - ale, o ile się nie mylę, port Solidarności Baranów ma też mocno korzystać z pasażerów z regionów (bo te miliony skądś trza brać). Artykuł który zacytowałem pokazuje, że ludzie jak mają alternatywę, to średnio chcą z naziemnego zbiorkomu korzystać.

A jakoś nie wydaje mi się, by PPL, Horała & co byli w stanie pozamykać wszystkie porty regionalne. Więc zawsze będzie alternatywa lotnicza...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: CPK
#518 PostWysłany: 08 Lis 2021 19:14 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 958
niebieski
@abelincoln Pasażerowie będą musieli skorzystać z tego lotniska, bo Polska to nie Niemcy. Zamkną Okęcie, Pyrzowice, Łodź, Bydgoszcz i kto wie co jeszcze, to skąd pasażerowie będą mieli niby latać? Przecież takie są plany. Może Szymany staną się alternatywą dla Warszawy? :mrgreen:

Świat odchodzi od megalotnisk? Pokażemy, że można i wszyscy się mylą! Tysiące ludzi stracą pracę na lokalnych lotniskach? Mają przecież 500+! :lol: Tego nie można komentować na poważnie, jakiś czas przestałem tu pisć, bo projekt jest tak odrealniony, że nie można tego rozpatrywać z minimum powagi. To jest po prostu prymitywna propaganda i przy okazji prostackie przekręty robione w biały dzień, przy których wyrywanie torebek starszym paniom idącym do kościoła to wyrafinowane przestępstwo :roll:

Aaaa, zapomniałem, przecież teraz to ma być hub transportowy! Oczywiście rozbudowa "szprych" kolei pasażerskich dalej aktualna... no czego tu można nie rozumieć? :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#519 PostWysłany: 08 Lis 2021 19:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 354
niebieski
abelincoln napisał(a):

A jakoś nie wydaje mi się, by PPL, Horała & co byli w stanie pozamykać wszystkie porty regionalne. Więc zawsze będzie alternatywa lotnicza...


Horały już zapowiedziały, że zamkną Okęcie, a Modlin powoli wykrwawiają. Zostanie Radom, do którego będą autobusy "zapociąg".


Ostatnio edytowany przez klapio, 15 Lis 2021 00:40, edytowano w sumie 1 raz
offtopic
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: CPK
#520 PostWysłany: 08 Lis 2021 19:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Wrz 2021
Posty: 105
warsawreceiver napisał(a):
Zostanie Radom


Warszawa-Radom :lol: Jak dzisiaj to zobaczyłem to musiałem wyjść zajarać bez kurtki, żeby ochłonąć :D
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1903 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 96  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group