Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 26 Sie 2020 12:08 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Loty: 417
Kilometry: 515 377
Albo przekonać reszty ludzi, i pójść zagłosować na przyszłe wybory.

Zajęło mi to 1h tłumaczenie tego koleżance z Luksemburga, ze może nie doleci do mnie w wrześniu bo loty ma z CRL na 4-8/9, bo jakiś szop z handlarzem bronią pojechali na Kanarki

https://scontent-dus1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5F6A5526
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.

#62 PostWysłany: 26 Sie 2020 12:59 

Loty: 36
Kilometry: 155 398
To i ja pomarudzę.
Pierwszy odwołany wyjazd to Słowenia na Święta Wielkanocne (przez to musiałam przejść przez świąteczny koszmarek :roll: )
Drugi to Armenia z Gruzją (wyjazd na okrągłe urodziny, które spędziłam sama w domu, nawet knajpy były wtedy pozamykane :roll: )
Trzeci odwołany wyjazd to Grecja z moim lubym (on kocha Hiszpanię i ponad rok go namawiałam na ten wyjazd..... :roll: )
Czwarty wyjazd - Seszele (też z okazji moich okrągłych urodzin, sama sobie prezent chciałam zrobić)
Piąty wyjazd - rejs Oman ZEA (statek poszedł na żyletki)

Teraz zdecydowałam się na wyjazd do Grecji we wrześniu i ponownie chciałabym uderzać do Słowenii. Co wyjdzie.... :?: :?: :?:

Dobrze, że pierwsze 3 miesiące tego roku korzystałam z życia :D
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#63 PostWysłany: 26 Sie 2020 13:10 
Awatar użytkownika

Loty: 38
Kilometry: 71 360
niebieski
A więc od początku:

1) Po blisko 3 latach namowy, spięcia się i partnerów podróży na wyjazd do Gruzji anulowany
2) Euro 2020 w Budapeszcie i 1/16... czatowanie na bilety, odświeżanie, "męczenie" się z nieprzchodzącą kartą płatniczą
3) Ruch bezwizowy do USA? Dobra - lecimy do NYC. Bilety zakupiony w grudniu na wrzesień i nic.
4) Dominikana... tanie loty, dobry hotel AllIn.. czego chcieć więcej? :)

Reasumując, dawno nie miałem tak zaplanowanego roku i dawno tak się nie spaliłem na planach :)

Miłego!
3 ludzi lubi ten post.

#64 PostWysłany: 26 Sie 2020 13:37 
Awatar użytkownika

Loty: 26
Kilometry: 45 127
złoty
Co się nie udało :

1. ZEA na tydzień w marcu - rok planowania, super hotele i atrakcje z Expedii :) - piach, o tydzień za późno.
2. Majówka Czechy
3. Finał Ligi Europy Gdańsk
4. UEFA 2020 2x Budapeszt w czerwcu
5. Cypr początkiem lipca

Co się udało :

Klika wyjazdów około-weekendowych w PL
Teneryfa 11 dni w sierpniu

Co się może jeszcze udać :

Malta 29.08 - 01.09

Nie narzekam.
3 ludzi lubi ten post.

#65 PostWysłany: 26 Sie 2020 14:03 
Awatar użytkownika

Loty: 86
Kilometry: 151 189
platynowy
Mi też będzie łatwiej jak się wygadam :D. Miał być rok wypchany lotami jak nigdy, wyszło jak każdy wie.
jak już otworzyli granice, to niestety ja akurat nie mogłem zbytnio latać. Z plusów - póki co nie straciłem nawet złotówki. Zobaczymy jak będzie potem.

Mój kalendarz:

Styczeń + Luty

Sri Lanka i Ukraina rzutem na taśmę

Marzec
Amsterdam + Rotterdam- anulowane, voucher

Kwiecień

Gruzja- zwrot w6 120%

Maj
Liban- zawieszony

Czerwiec
Lwów - odwołałem, a 2 dni potem otworzyli Ukrainę, zwrot 120% w6

Lipiec i Sierpień - niestety z racji specyfiki pracy brak urlopów, akurat jak otworzyły się granice. Udało się jednak wcisnąć około-weekendowo:
Zadar na 1,5 dnia
Włochy - Rzym, Florencja, Piza
Litwa + Łotwa- zawieszone

Październik - Grudzień:
Wiedeń + Bratysława - ???
Wietnam - brak szans :(
Niemcy - na dolot do Wietnamu, pewnie przepadnie
Cypr - ???

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

#66 PostWysłany: 28 Sie 2020 02:02 

Mi w tym roku udała się Tajlandia (tuż przed covidem), Chorwacja (zamiast innych planów),
mam nadzieję ze uda się Londyn i Budapeszt.

Miała być Namibia.
 Relacje PM off  

#67 PostWysłany: 31 Sie 2020 17:26 

srebrny
Ja chyba, szczerze mówiąc, na samym covidzie skorzystałem/zyskałem, choć też mam poczucie, że mnie to dotknęło i dotyczy :D Całe szczęście, że nie miałem specjalnie zaplanowanego roku.

Luty
Udało się zrobić weekend w Eindhoven, powrót miałem z pięciogodzinnym opóźnieniem, więc teraz czekam na odszkodowanie. Cały wyjazd się zwróci, ale były nerwy czy uda się wrócić - to był czas, kiedy nad Europą przechodziły silne wiatry/huragany i wszystko było odwoływane.
Udało się również zaliczyć na weekend Lwów, już po raz czwarty.

Marzec
Niestety, miał być weekend w Brukseli, ale poszedł do piachu - nic nie dołożyłem.

Kwiecień
Miały być święta wielkanocne w Czarnogórze, ale również poszło do piachu - nic na szczęście nie dołożyłem. Tego wyjazdu najbardziej żałuję.
Miała być również objazdówka samochodem po Wiedniu, Bratysławie i Budapeszt na majówkę, ale to też poszło do piachu. Na szczęście noclegi z bezpłatnym odwołaniem.

Maj
Nie wypalił weekend w Tel Avivie z LOTem kupowanym w Szalonej Środzie - na szczęście bez problemu przełożone na następny rok, idealnie w majówkę, więc tutaj się super udało :)

Czerwiec
Miał być wyjazd nad polskie morze w Boże Ciało, ale odpuściliśmy po prognozach pogody.

Lipiec
Wszystko zaczęło wracać do względnej normalności, na dodatek zaczęły się pojawiać super ceny. Ja zazwyczaj celowo odpuszczam wyjazdy w okresie lipiec/sierpień, bo raz, że ceny a dwa, że są za duże upały. W tym roku się przemogłem, po części ze względu na ceny, ale głównie ze względu na to, że zakładałem, że po wakacjach wrócą obostrzenia i trzeba korzystać póki można.
Udało się zatem zrobić trzy wyjazdy:
1) Barcelona - jednodniówka.
2) Dubrownik - weekend.
3) Teneryfa - tygodniowy urlop.
W każdym z tych miejsc turystów było albo mało albo bardzo mało, więc nie mam prawa narzekać.

Sierpień
Kontynuacja lipca, czyli wykorzystywanie czasu jak najbardziej się da, bo obostrzenia mogą za chwilę wrócić:
1) Wilno - udało się przełożyć loty na ostatni wolny weekend przed wprowadzeniem kwarantanny dla Polaków. Jako atrakcję w Wilnie polecam lot balonem, super sprawa a i taniej niż w Polsce.
2) Bułgaria: Słoneczny Brzeg / Nessebar - szybki wypad na trzy pełne dni, żeby pobyczyć się na plaży (zaliczony parasailing, zupełnie inne uczucie niż lot balonem).
3) Berlin - w ostatni weekend, pociągiem. W sobotę nawet lekkie utrudnienia ze względu na liczne protesty przeciwko maseczkom i ograniczeniom wolności.

W wakacje większość wyjazdów była organizowana spontanicznie z krótkim odstępem czasowym - brałem pod uwagę, że mogę się zarazić i trafić na jakąś kwarantannę, więc nie chciałem za dużo ryzykować. I tak Barcelona zaplanowana 7 dni przed, Drubrownik 14 dni przed, Teneryfa 13 dni, Wilno na 5 dni przed (tutaj miałem odwołane loty przez LOT i mogłem wybrać dowolny termin), Bułgaria 11 dni, a Berlin 2 dni przed. W zasadzie w większości przypadków planowałem/załatwiałem podróż po podróży, maksymalnie dwie naprzód, żeby ograniczyć ryzyko odwoływanie czegokolwiek.

Na wrzesień i październik jeszcze nic nie mam.

W czasie lockdownu udało się również zaplanować wyjazdy na kilka następnych miesięcy:
1) Londyn - ostatni weekend listopada;
2) Madera - 26 grudnia - 2 stycznia, czyli okres świąteczno-sylwestrowy na tej super wyspie (drugi rok z rzędu w okresie świąt);
3) Cypr/Larnaka - bilety odwołane przez Wizzaira pierwotnie na początku marca 2021 r. Wstępny plan jest, by przerzucić to na kwiecień.
3) Gruzja/Kutaisi - bilety odwołane przez Wizzaira, ale dzięki temu mogę przesunąć 14 dni do tyłu i 60 do przodu. Pierwotnie na wielkanoc 2021, ale chyba przerzucę to na termin od 4 maja, czyli dzień po powrocie z Izraela.
4) Izrael - przełożony na termin majówki 2021.
5) Islandia - tak jak Gruzja, bilety odwołane i mogę modyfikować jak chcę. Pierwotne daty to Boże Ciało 2021, czyli początek czerwca, tutaj chyba chciałbym utrzymać ten termin.
6) Lwów - dwa weekendy zakupione po najniższych możliwych cenach, loty odwołane więc mam "open tickety". Wyjazdy uzależniam od tego czy przywrócą weekendowe loty z Wrocławia, tak by nie tracić urlopu.

Wszystkie zaplanowane wyjazdy, poza Londynem (i przełożonym Izraelem), zostały zakupione w trakcie lockdownu po niskich albo atrakcyjnych cenach, więc mam nadzieję, że dojdą do skutku :)
Mam nadzieję, że jeszcze uda się coś powciskać, szczególnie w październiku i listopadzie, ale to pozostanę przy obecnej taktyce i planowaniu z krótkim odstępem czasowym i ograniczeniu się do samej Europy :) Największym ograniczeniem poza samymi restrykcjami i covidem, jest urlop mój i partnerki, stąd preferencja do wyjazdów weekendowych, bo nie trzeba tego planować z dużym wyprzedzeniem i nie schodzi się z puli urlopowej.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#68 PostWysłany: 31 Sie 2020 19:02 
Awatar użytkownika

srebrny
Jezeli nie byloby covidowego szalenstwa musialbym je sam wymyslec, a dodatkowo Szumowski jest swietnym lekarzem ktory tylko pomylil specjalizacje.

dlaczego ?

Jeszcze jesienia wygladalo wszystko jak przystalo na forumowicza z dlugim stazem, wylot na mini zlot do Turynu, pozniej wylot do Petersburga z poznanymi na zlocie forumowiczami, regularne polowanie na tansze przeloty/noclegi itd. Nagle dopada mnie kompletna niechec do fruwania, zagladania na F4F. Balice i Pyrzowice okazuja sie byc niemal na koncu swiata nie wspominajac o innych lotniskach.
Zaczynaja sie pierwsze obostrzenia, zakazy, kolejne osoby pytaja mnie:
- ile przepadlo Ci lotow, ile jestes w plecy kasy ?
- nie mam kupionego zadnego lotu z nikim nie uzeram sie o kase
- ale zadnego kompletnie nic nie masz?
- tak nie mam nic

kolejne weekendy spedzam zwiedzajac "lokalne perełki" i autentycznie bardzo mi sie to podoba
ze skrajnosci odwiedzanych miejsc nawet @elwirka wyciagam zwiedzac bagna :D

ten stan trwa dokladnie tyle ile ciaza :) po 9 m-cach wszystko wraca ze zdwojona sila

W 4 kolejne weekendy robie Zakynthos/Kreta/Santorini/Rodos i wciaz mi malo.
Nie zniecheca mnie nawet jazda na parking do firmy w Katowicach by zostawic auto, wsiasc w nocny flixbus do Wroclawia na wylot, by ladowac na Okeciu, biec na pospieszny by wrocic do Katowic - chce mi sie chciec :D

W miniona niedziele, przepadł wylot do Bergen, srednio usmiecha mi sie kwarantanna. Ustawiam budzenie w telefonie, jade w burzy/deszczu na Slowacje by zabrac koszulke F4F na Rysy - nadal chce mi sie chciec

Szumowski - dziekuje :)
Załącznik:
rysy.JPG

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.

#69 PostWysłany: 31 Sie 2020 19:27 
Awatar użytkownika

Loty: 217
Kilometry: 441 632
złoty
I tego wielu nam brakuje. Kupowania biletów na samolot pod wpływem impulsu. Jeszcze tam nie byłam. Kup teraz. Enter. Lecę. Resztę się ogarnie później...
A teraz?! Tydzień do wylotu, a ty nie wiesz.... Polecę, nie polecę, będzie zakaz lotów, kwarantanna albo obowiązkowy test. Tracisz jedne, drugie, trzecie bilety. Może i tanie były. Ale frustracja narasta.
3 ludzi lubi ten post.

#70 PostWysłany: 03 Wrz 2020 07:52 

Loty: 220
Kilometry: 331 552
niebieski
mortisuan napisał(a):
Są też nowe informacje w sprawie Portugalii - od 15 września wprowadzony zostaje stan wyjątkowy, więcej informacji po posiedzeniu tamtejszego rządu (przewidziane na 8 września). Na razie nie oznacza to blokady lotów, ale można się tego spodziewać.

Za: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/portugalia

Hmm 14 września lecę do Lizbony, 15 września rano mam lot na Maderę. Gorzej chyba nie mogło wypaść...

#71 PostWysłany: 03 Wrz 2020 13:48 

złoty
Właśnie mi przyszło info o skasowanym locie W6 z Katowic do Abu Dabi na październik br.
Jest sens przekładać na przyszły rok telefonicznie próbować...?
 Relacje PM off  

#72 PostWysłany: 05 Wrz 2020 23:40 
Awatar użytkownika

Loty: 189
Kilometry: 319 424
platynowy
Lista przepadniętych u mnie wygląda tak:
-marzec: Filipiny + Oman (2 dni podczas "przesiadki" w ZEA) - wylot miał być we wtorek, w weekend ogłosili lockdown. Gdybym rok temu kupił bilety na daty np. tydzień wcześniej, to jak mówi Andrzej Grabowski "bym przepod" ;)
-kwiecień: Wielkanoc już nie pamiętam gdzie miała być oraz urodzinowa oblotówka BCN-MIA-SJU-PHL-BCN po niecałe 24h w Miami, San Juan oraz Philadelphii
-maj: Islandia z planem zasnurkowania między kontynentami
-czerwiec: kanion Tara
-lipiec: Boston (i pewnie coś dalej na Karaiby czy Am. Śr. z Bostonu ale nawet nie zdążyłem doplanować do końca)
-sierpień/wrzesień: Palau :evil:
-wrzesień: Calgary / Banff Park
-październik: Azory
---------------
w ostatnim czasie z kupowanych lotów, żeby cokolwiek się działo przepadły mi już Wyspa Man, Bergen, Belgrad, Kanary, Święta w Gruzji, Sylwester na Cyprze, Rzym w lutym 21 oraz Split 21.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#73 PostWysłany: 06 Wrz 2020 00:35 

platynowy
w jakiej pracy daja 100 dni urlopu?
 Relacje PM off  

#74 PostWysłany: 06 Wrz 2020 09:08 
Awatar użytkownika

Loty: 66
Kilometry: 132 538
złoty

2 ludzi lubi ten post.

#75 PostWysłany: 06 Wrz 2020 09:26 
Awatar użytkownika

Loty: 189
Kilometry: 319 424
platynowy
ibartek napisał(a):

Lataj sobota-kolejna niedziela i za 5 dni urlopu masz 9 dni podrózy, po europie pt-nd i masz 3 dni podróży za 1 dzień urlopu, oraz wykorzystuj święta typu Boże Ciało gdzie biorąc piątek wolny masz 4 dni wolne itd.
 Relacje PM off
LonDynia uważa post za pomocny.

#76 PostWysłany: 06 Wrz 2020 12:32 
Awatar użytkownika

niebieski
W styczniu wracałem z Liverpoolu do Gdańska - przylot o 1 w nocy, rano miałem lot do Warszawy przez Bergen (kilka godzin na miejscu) i Amsterdam i zaspałem (trochę świadomie- miałem przecież jeszcze polatać w tym roku) i wróciłem pociągiem.
A potem się posypało - weekendy w Bazylei, Turku, na Majorce, Irlandii Północnej, Londynie i Liverpoolu, tygodniowe Porto z powrotem prze Paryż, Gruzja, Wyspy Owcze (otworzyły się dzień po naszym locie :evil: ), 2 razy po 5 dni na Islandii (wprowadzili kwarantannę w dniu naszego lotu :evil: ) .
W zastępstwie był tydzień w Bieszczadach, nasze morze i samochodowo Chorwacja więc jeszcze nie tak źle.

#77 PostWysłany: 06 Wrz 2020 12:43 
Awatar użytkownika

niebieski
marcin.krakow napisał(a):
ibartek napisał(a):

Lataj sobota-kolejna niedziela i za 5 dni urlopu masz 9 dni podrózy, po europie pt-nd i masz 3 dni podróży za 1 dzień urlopu, oraz wykorzystuj święta typu Boże Ciało gdzie biorąc piątek wolny masz 4 dni wolne itd.

Według moich obliczeń przy sprzyjającym kalendarzu maksymalnie da się "rozmnożyć" 26 dni urlopu do 89 dni wolnych, zakładając wolne (wyjazdy) przynajmniej 3 dniowe.
Zakładając, że wszystkie ruchome święta są korzystnie położone względem weekendu, to dobierając jeden dzień urlopu do święta dwudniowego ( są takie dwa: Boże Narodzenie, 1 i 3 Maja) uzyskujemy 5 dni wolnego, dla świąt jednodniowych (jest ich razem 7) uzyskujemy 4 dni wolnego, dzień urlopu z weekendem daje trzy dni.
2 x 5 + 7 x 4 + ((26 - (2+7)) x 3 = 10 + 28 + 51 = 89

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.

#78 PostWysłany: 06 Wrz 2020 13:05 
Awatar użytkownika

Loty: 27
Kilometry: 45 291
srebrny
Ja miałem dotrzeć do Finlandii promami przez Sztokholm pod koniec czerwca (Gdańsk - Sztokholm - Turku). Ostatecznie odwołałem rezerwacje i pojechałem przez kraje bałtyckie i potem promem Tallinn - Helsinki.

Co ciekawe, zwrot kosztów za prom Sztokholm - Turku przyszedł mi dopiero wczoraj :D o ile za inne rezerwacje zwrócono mi kasę w max tydzień lub dwa to tutaj ocknęli się po 3 miesiącach :D lepiej późno niż wcale ;)

#79 PostWysłany: 06 Wrz 2020 14:06 

platynowy
Wątek o ilosci dniu urlopu jest inny.
Tu płaczemy nad cowidem
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#80 PostWysłany: 07 Wrz 2020 17:37 

złoty
Ja teraz popłaczę: próbowałem przenieść 17-24.10 moje Abu Zabi z Katowic na przyszły rok: na polskiej infolinii zlewka. Na maltańskiej angielski konsultant zaczął mi to przenosić i na samym końcu... rozłączyło mnie. :shock: Nie zdążyłem potwierdzić, a kolejne telefony to już polskie "nie da się" po angielsku. :lol:
Zachodzę w głowę, jakim cudem udało mi się wcześniej przenieść lotnisko wylotu z Budapesztu na Katowice, razem z innym terminem, skoro teraz samego terminu "nie da się" zmienić. A i trasę na www mam tylko tę jedyną - coś radzicie, więcej doświadczeni? Dzwonić do skutku po angielsku czy co 2 miechy przenosić, o ile odwołają i ta trasa w ogóle ruszy?
Bo z racji że zapłaciłem przysłowiowe grosze, to zwrotu środków bym nie chciał - choć z drugiej strony lepsze te "grosze" niż gdyby (jak na Cypr niedawno) samolot poleciał beze mnie...? ;)
 Relacje PM off  

[ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], curl [Bot] oraz 1 gość