Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Mar 2023 11:55 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
Mamy z żoną urlop 7 dni w Emiratach 24-30 marca.

No i raczej po urlopie, bo dzisiaj okazało się, że paszport żony ważny do października 2022 r.

Wyrobienie tymczasowego 2-3 dni, ale Emiraty nie uznają paszportów tymczasowych.

Bilety w Wizzair kupione bez flexa, więc ich anulowanie to zwrot 0 zł, bo opłaty za anulowanie zjadają koszt biletów.

Część hoteli z darmową anulacją, ale nie wszystkie, więc na kupowanych online z wyprzedzeniem biletach i hotelach/muzeach/bilety na wjazd na Burj Khalifa będę w plecy pewnie z ponad 3000-4000 zł.


Czy ktoś ma pomysł czy można cokolwiek wymyśleć w takiej sytuacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#2 PostWysłany: 17 Mar 2023 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2185
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
No niestety za takie podstawowe błędy trzeba zapłacic. Wg mnie nie do odratowania.
Tylko i wyłącznie wina stoi po niestety waszej stronie.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
garry2012 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 17 Mar 2023 11:59 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Cóż, teoretycznie można prosić o szybkie wyrobienie w urzędzie, ale trzeba mieć ważny powód - a taki ważne będzie tylko dla Was, nie dla urzędu...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
garry2012 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 17 Mar 2023 12:02 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 437
niebieski
garry2012 napisał(a):
Czy ktoś ma pomysł czy można cokolwiek wymyśleć w takiej sytuacji?


Leć bez żony :)
Góra
 Profil Relacje PM off
16 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 17 Mar 2023 12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2012
Posty: 459
niebieski
Niby mają 30 dni na wyrobienie, ale ja ostatnio po niecałych 2 tygodniach odebrałem. Trzeba złożyć wniosek bo i tak to musicie zrobić, ale nie sądzę aby w tydzień wyrobili…
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
garry2012 uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 17 Mar 2023 12:08 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
Mamy nauczkę na przyszłość. Żeby chociaż bilety można było na inne zamienić albo na inny termin. Ale nie myślałem o wykupywaniu flexa, bo sam dojazd do Katowic w 2 strony + bilety + bagaże to już spora kwota, ale chytry 2 x traci....

Paszportów nie sprawdzaliśmy, bo mamy "kilkuletnie"- ze świeżymi zdjęciami, że u żony minęło już 10 lat ważności na paszporcie to byliśmy zaskoczeni....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Mar 2023 12:13 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
A tak z głupich pytań rzeczywiście w ZEA na 100% ktoś weryfikuje ważność paszportu?

Bo na lotnisku w PL bramki pewnie przepuszczą, a nie zauważyłem żeby pracownicy Wizza takie daty weryfikowali?

Nie namawiam do łamania przepisów ale jakby nie patrzeć, to paszport ważny jest
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Mar 2023 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2012
Posty: 459
niebieski
Jak ważny, przecież napisał, że był ważny do 2022…
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Mar 2023 12:15 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Nie piszesz o której wylot i jak daleko macie do urzędu.
Moim zdaniem istnieje cień szansy, że jak dziś byście złożyli wniosek do paszport będzie gotowy. Ja bym próbował, trzeba tylko mocna prosić o przyśpieszenie w urzędzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
garry2012 lubi ten post.
garry2012 uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 17 Mar 2023 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Ale przecież paszport nie jest już ważny. Co innego gdyby był ważny jeszcze kilka miesięcy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 17 Mar 2023 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2216
złoty
@klapio
Na prawdę myślisz, że automatyczna bramka na kontroli granicznej przepuści kogoś z nieważnym paszportem ? :)
Przy gate wprawne oko wyłapie nieważny dokument, ale w tym przypadku to nieistotne, bo do gate nie dotrze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 17 Mar 2023 12:20 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Przepraszam, jeszcze kawy nie piłem, jakoś przeczytałem że paszport jest ważny do października 2023
Góra
 Profil Relacje PM off
radziu89 lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 17 Mar 2023 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Wystaw hotele na forum, fb, roometravel, może ktoś przygarnie. Nie wiem jak ze zmianą nazwisk w Wizz, ale może komuś się opłaci i odkupi za parę zł.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
garry2012 lubi ten post.
garry2012 uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 17 Mar 2023 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2216
złoty
Wyrabiałem ostatnio paszport w Wawie na Bielanach, wiosek złożony 13.02, do odbioru 24.02. Cień szansy jest, a paszport i tak wyrobić musi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
garry2012 lubi ten post.
garry2012 uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 17 Mar 2023 12:30 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
Cień szansy to pewnie był przed wojną w Ukrainie, teraz przez Ukraińców to zawalone są urzędy.

Sprawdzałem różne opcje i chyba najsensowniejszą pozostaje zmiana terminu. O dziwo jak sprawdzałem w wizzair to o ile dobrze liczę to będziemy w plecy tylko 1000 zł na zmianie biletów- zmiana terminu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 17 Mar 2023 12:33 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
W zasadzie nie macie nic do stracenia, więc wyślij żonę dziś do urzędu i niech przekona urzędnika do "ważnego powodu".
Takim powodem, może być np. to, że mąż grozi rozwodem za brak paszportu ;) .
Góra
 Profil Relacje PM off
garry2012 lubi ten post.
garry2012 uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 17 Mar 2023 12:34 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 184
niebieski
Jedź do wydziału paszportowego i spróbuj załatwić paszport w trybie przyspieszonym (wiem, że nie spełniasz warunków). Nie jedno słyszałem, że niektórym się udawało z podobnych względów jak u Ciebie.
Jeśli się nie uda - to nie uda, ale próbowałeś.
Góra
 Profil Relacje PM off
garry2012 lubi ten post.
garry2012 uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 17 Mar 2023 12:39 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Dawno, dawno temu, kiedy jeszcze tego forum na świecie nie było, złożyłem w urzędzie paszportowym w piątek (to w sumie jak dziś) podanie o przyspieszone wydanie paszportu - ponieważ zakwalifikowałem się na konferencję w USA i czasu było mało, a po drodze jeszcze miałem wizę do wyrobienia. Dokładnie to był 28 kwietnia. Bardzo pechowo, można rzec, bo 29 i 30 kwietnia to weekend, a 1 i 3 maja to dni wolne. Mimo tego, mój paszport został wyrobiony 2 kwietnia (wtorek), a 4 kwietnia (czwartek) odebrałem go w urzędzie... czyli gdyby nie wolne dni po drodze, prawdopodobnie można uzyskać paszport wręcz "na drugi-trzeci dzień".

Tylko trzeba mieć dobry powód. I tu do głowy przychodzi mi, że może napiszecie, że macie bardzo ważne spotkanie z szejkiem, który napisał do was maila, że on już i tak nie skorzysta bo wszystkiego ma pod dostatkiem, ale was wybrał, żeby się bogactwem podzielić. Postawił jednak warunek - musicie przylecieć Wizzairem nie później niż 24 kwietnia 2023. I wtedy wrócicie pierwszą klasą Qatar Airlines. Może taki powód łykną? Na pewno macie e-mail od szejka jako załącznik do podania.

p.s. bardzo współczuję. Ja coś podobnego wywinąłem, tylko że paszport mojej córki był ważny mniej niż 6 miesięcy i Ryanair (to był lot do Ammanu) nie pozwalał na odprawę... Na szczęście wszystko dosłownie udało się odkręcić, bo to były czasy "covidowe" i wiele rzeczy po prostu można było odwołać albo przenieść. Nie poniosłem wtedy żadnych kosztów.
p.s.2. a twoja polisa ubezpieczeniowa? ubezpieczenie na karcie? nie pokrywa takich rzeczy? albo choroba = wypłata odszkodowania? Z czegoś takiego można się naprawdę rozchorować
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
garry2012 uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 17 Mar 2023 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2216
złoty
@garry2012
Jak wspomniałem paszport wyrabiałem miesiąc temu, czyli już jakiś czas po wybuchu wojny.
Do urzędu wszedłem z ulicy, bez umawiania się, wniosek złożyłem w mniej niż 20 min, analogicznie z odbiorem. Cała procedura trwała 11 dni.
Jeśli Ukraińcy okupują polskie biura paszportowe, to ewidentnie omijają Warszawę.

man4business napisał(a):
to był 28 kwietnia [...] mój paszport został wyrobiony 2 kwietnia (wtorek), a 4 kwietnia (czwartek) odebrałem go w urzędzie

Kiedyś to były urzędy, wyrabiały dokumenty zanim obywatel tego zapragnął, nie to co teraz, te biurwy tylko kawe pijo :)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Hose, 17 Mar 2023 12:46, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
garry2012 uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 17 Mar 2023 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2012
Posty: 459
niebieski
man4business napisał(a):
”…wtedy wrócicie pierwszą klasą Qatar Airlines…”

Chyba Emirates ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
garry2012 lubi ten post.
garry2012 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: mucha oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group