Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Zalecane jest sprawdzenie informacji na stronach:
https://www.gov.pl/web/hiszpania (strona MSZ z informacjami nt. wymogów wjazdowych do Hiszpanii)
https://www.hellocanaryislands.com/coronavirus/ (strona organizacji turystycznej Wysp Kanaryjskich)

Lista autoryzowanych laboratoriów na Wyspach Kanaryjskich
https://turismodeislascanarias.com/site ... 0A4_EN.pdf

Co jeśli na Wyspach Kanaryjskich wyjdzie mi pozytywny test na COVID?
https://www.hellocanaryislands.com/covi ... ce-policy/

[ 1893 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95  Następna
Autor Wiadomość
#1821 PostWysłany: 25 Sty 2022 23:35 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Potwierdzam rowniez. Zero sprawdzania czegokolwiek poza karta pokladowa ;-)
 Relacje PM off  

#1822 PostWysłany: 26 Sty 2022 00:08 

Przylot z BER na FUE w weekend: W BER i FUE sprawdzali tylko SpTH. Nikt nie pytał o certyfikat. Na lotnisku na FUE 3 osoby z wcześniejszych lotów siedziały i czekały na wynik testów. 5 min od wyjścia z samolotu i jest po wszystkim. Poza pomieszczeniami zamkniętymi wszyscy bez maseczek, w lokalach i sklepach wszyscy grzecznie zakładają. W żadnej knajpie nikt nie pytal na o test lub certyfikat. Jak chciałem pokazać machnęli ręką i zaprosili od razu do stolika.
 Relacje PM off  

Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1823 PostWysłany: 26 Sty 2022 07:07 
Awatar użytkownika

Loty: 178
Kilometry: 287 851
srebrny
SVQ - TFN certyfikat sprawdzany
 Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.

#1824 PostWysłany: 26 Sty 2022 10:08 

Nikt nie pyta o certyfikaty bo certyfikat trzeba wgrać przy wypełnianiu SpTH. Po co mają dwa razy skanować?
 Relacje PM off  

#1825 PostWysłany: 26 Sty 2022 11:19 
Awatar użytkownika

Loty: 210
Kilometry: 372 643
niebieski
@Mic Glu
Przy wypełnianiu SpTH można też wgrać sam wynik testu, który dostaje się z laboratorium (nie ma na nim żadnego kodu QR), nie tylko certyfikat UE - ten pojawia się na IKP często z kilkugodzinnym opóźnieniem. Tak robiłem w przypadku żony i córki i obie na SpTH miały wtedy adnotacje "documental control".
 Relacje PM off  

#1826 PostWysłany: 26 Sty 2022 11:26 

Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Mic Glu napisał(a):
Nikt nie pyta o certyfikaty bo certyfikat trzeba wgrać przy wypełnianiu SpTH. Po co mają dwa razy skanować?

Nie trzeba i bez tego wygeneruje kod QR w SpTH.
Trzeba tylko napisać czy zaznaczyć prawdę, gdyż może i często podlega to kontroli na lotnisku.
 Relacje PM off
dyzio1 lubi ten post.

#1827 PostWysłany: 26 Sty 2022 12:56 
Awatar użytkownika

Loty: 140
Kilometry: 313 059
srebrny
To jeszcze pociągnę temat, w końcu to forum o tanim lataniu. loty z pl cen atrakcyjnych nie mają, via UK (3-4h stopu) jest dużo taniej. Rozumiem, że po 11.02 czyli zmianach w UK na jednym teście ogarnę cały lot, czy tak?
PL->UK (test) + stopover + UK->Canary (test)

Najnowsza relacja na Forum F4F: Grudzień w Kolumbii
Nasze podróże, relacje i różne opowieści znajdziecie na blogu: FiveToFly (Tajlandia, Malezja, Kolumbia, USA, Izrael, Panama, Kuba)
 Relacje PM off  

#1828 PostWysłany: 02 Lut 2022 11:00 

niebieski
23.01 lot BER-LPA nikogo nie kontrolowano, bardzo sprawnie przejscie na kontrolę.
Na miejscu spotkaliśmy Polaków którzy przylecieli z Wawy ( nie wiem jaką linią) i kontrola objęła cały samolot.

W kwestii używania maseczek w Maspalomas i okolicach bardzo luźne podejście na zewnątrz i w restauracjach również brak sprawdzaniu paszportów.
W Las Palmas już bardziej restrykcyjne podejście i i sprawdzaniu wewnątrz lokali paszportów covidowych
 Relacje PM off
travellista uważa post za pomocny.

#1829 PostWysłany: 03 Lut 2022 15:06 

Loty: 1
Kilometry: 3 670
Koledzy i Kolezanki
8 lutego lece na Lanzarote, moja zona i dziecko 3 mce po szczepieniach wiec certyfikaty wazne. Mam pytanie odnosnie mojej osoby przyjalem szczepionke Johnson 15 maja 2021. Aktualnie z tego co czytam Hiszpanie akceptuja tylko certyfikaty przez 270 dni. W mobywatelu termin mojej szczepionki to 15 maj 2022r. W dniu 8 lutego minie 269dni od szczepienia. Jak mam teraz rozumiec daty i jak dlugo jest wazny/akceptowany moj paszport covidovy? Czy na szybko wziac boostera czy lepiej test, a moze moj certyfikat jes nadal wazny??? z gory dzieki za info
 Relacje PM off  

#1830 PostWysłany: 03 Lut 2022 15:25 
Awatar użytkownika

Loty: 130
Kilometry: 234 904
złoty
Jesli ktos niebawem wybiera sie na Kanary i zamierza przemieszczac sie "lokalnie" miedzy wyspami, to tutaj znajduje sie formularz/deklaracja, o ktorym mowa byla w watku na temat linii CanaryFly. Sam bede niebawem robil trase ACE-LPA, wiec nieco poszperalem w internecie i udalo mi sie znalezc ten plik w PDF. Zawsze to warto lepiej miec ze soba taki wypelniony dokument wczesniej, niz w ostatniej chwili wypelniac go na kolanie na lotnisku i ew. korzystac z translatora na szybko ;)

Tutaj w wersji PDF do wydruku:

https://www.canaryfly.es/Declaracion_Re ... ivel_3.pdf

Mozna go takze wypelnic online i zapisac/wydrukowac jako PDF:

https://www3.gobiernodecanarias.org/san ... ormId=1095
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#1831 PostWysłany: 03 Lut 2022 15:44 
Awatar użytkownika

Loty: 159
Kilometry: 423 724
srebrny
Dzisiaj lot z Berlina na Lanzarote. Na miejscu sprawdzane tylko SPTH, losowo certyfikaty covidowe. Nikogo nie brali na dodatkowe kontrole, nie widziałem żadnych osób w białych fartuchach a specjalnie się rozglądałem ;)
 Relacje PM off
travellista lubi ten post.

#1832 PostWysłany: 03 Lut 2022 17:02 

Loty: 169
Kilometry: 287 897
pafnucy7 napisał(a):
Koledzy i Kolezanki
8 lutego lece na Lanzarote, moja zona i dziecko 3 mce po szczepieniach wiec certyfikaty wazne. Mam pytanie odnosnie mojej osoby przyjalem szczepionke Johnson 15 maja 2021. Aktualnie z tego co czytam Hiszpanie akceptuja tylko certyfikaty przez 270 dni. W mobywatelu termin mojej szczepionki to 15 maj 2022r. W dniu 8 lutego minie 269dni od szczepienia. Jak mam teraz rozumiec daty i jak dlugo jest wazny/akceptowany moj paszport covidovy? Czy na szybko wziac boostera czy lepiej test, a moze moj certyfikat jes nadal wazny??? z gory dzieki za info

Gdy wejdziesz w swój certyfikat w mObywatelu i klikniesz w przycisk 'Odśwież' na dole to powinna się pojawić już nowa data ważności certyfikatu, bo nie tylko w Hiszpanii ale także w PL od 01/02/2022 certyfikat ważny jest 270 dni od daty przyjęcia ostatniej wymaganej dawki. W teorii więc - jeśli dobrze policzyłeś dni - certyfikat będzie ważny w momencie wjazdu. Niestety nie jestem w stanie znaleźć informacji czy wystarczy że będzie ważny w dniu wjazdu czy też musi być ważny przez cały czas pobytu.
Jednak biorąc pod uwagę to, że w teorii na miejscu może ten certyfikat być Ci potrzebny, to jednak skłaniałbym się ku testowi. Booster na pewno nie, bo przyjmując go teraz będzie on jeszcze nieważny - nowy cerfyfikat po boosterze pojawi Ci się po 14 dniach od daty przyjęcia boostera.
 Relacje PM off  

#1833 PostWysłany: 03 Lut 2022 17:04 

niebieski
Tak? A skąd masz takie info, bo wszyscy trąbią, że - w odróżnieniu od 2 dawki - po boosterze nie ma karencji?
 Relacje PM off  

#1834 PostWysłany: 03 Lut 2022 17:07 

Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Mowa o J&J.
Osobna sprawa to i tak konieczność wypełnienia 48 godzin przed lotem SpTH i pytania tam jaki oraz kiedy przyjęto dany typ szczepionki.
 Relacje PM off  

#1835 PostWysłany: 03 Lut 2022 17:10 

Loty: 169
Kilometry: 287 897
sanchopan napisał(a):
Tak? A skąd masz takie info, bo wszyscy trąbią, że - w odróżnieniu od 2 dawki - po boosterze nie ma karencji?

Z własnego doświadczenia - miałem taką samą sytuacją jak @pafnucy7, też szczepienie J&J w maju zeszłego roku. Nowy certyfikat pojawił się po dwóch tygodniach.
Poza tym pod linkiem jest jasne info co do J&J https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/twoj- ... ominajacej

Ostatnio edytowany przez marcinjot, 03 Lut 2022 17:15, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#1836 PostWysłany: 03 Lut 2022 17:12 

niebieski
Aaaa... no tak - bo J&J to taka szczepionka "inna", więc dla szczepionego to dopiero druga dawka. To racja. ;)
 Relacje PM off  

#1837 PostWysłany: 03 Lut 2022 20:14 

Loty: 1
Kilometry: 3 670
marcinjot napisał(a):
pafnucy7 napisał(a):
Koledzy i Kolezanki

Gdy wejdziesz w swój certyfikat w mObywatelu i klikniesz w przycisk 'Odśwież' na dole to powinna się pojawić już nowa data ważności certyfikatu, bo nie tylko w Hiszpanii ale także w PL od 01/02/2022 certyfikat ważny jest 270 dni od daty przyjęcia ostatniej wymaganej dawki. W teorii więc - jeśli dobrze policzyłeś dni - certyfikat będzie ważny w momencie wjazdu. Niestety nie jestem w stanie znaleźć informacji czy wystarczy że będzie ważny w dniu wjazdu czy też musi być ważny przez cały czas pobytu.
Jednak biorąc pod uwagę to, że w teorii na miejscu może ten certyfikat być Ci potrzebny, to jednak skłaniałbym się ku testowi. Booster na pewno nie, bo przyjmując go teraz będzie on jeszcze nieważny - nowy cerfyfikat po boosterze pojawi Ci się po 14 dniach od daty przyjęcia boostera.
Kurcze niestety dobrze policzylem i wygasa 9 lutego po odswoezeniu danych nowe info :( na wlot zaakceptuja ale na powrot do Niemiec niestety juz trzeba tescik zrobic :( namieszali niestety :(

No to kolejne pytanko czy ES akceptuje wszystkie testy antygenowe nawet te szybkie czy jak bylo rok temu tylko lampowe? 9mcy czlowiek nie byl w ES i non stop cos nowego.
 Relacje PM off  

#1838 PostWysłany: 03 Lut 2022 20:57 

niebieski
Zwykłe szybkie antygenowe są ok.
 Relacje PM off  

#1839 PostWysłany: 04 Lut 2022 00:43 

Środa 02.02. lot WMI-TFS. Na lotnisku na Teneryfie: 1 - kontrole temperatury, ale chyba przez kumulację lotów pani odpuściła (kolejka) i nie załapaliśmy się; 2 - kontrole querów SPTH, przy czym podział na family i resztę. My "family" 4 sztuki z dziećmi po zeskanowaniu puszczeni do odbioru bagaży. Nie widziałem, by kogoś brali na testy. P.S. Pogoda dziś: rano chmury, a później +26 :). W nocy wiało i coś padało.
 Relacje PM off
Kothson lubi ten post.

#1840 PostWysłany: 06 Lut 2022 20:34 
Awatar użytkownika

Loty: 159
Kilometry: 423 724
srebrny
Po 4 dniach na Lanzarote: nigdzie nie sprawdzano nam paszportów covidowych - ani w knajpach ani przy wejściu do różnych atrakcji turystycznych. Maseczki na zewnątrz w miastach/miasteczkach noszone przez większość osób ale z drugiej strony widok Hiszpanów bez maseczek nie jest rzadkością. Za to w pomieszczeniach zamkniętych noszą prawie wszyscy.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

[ 1893 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości