Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Zalecane jest sprawdzenie informacji na stronach:
https://www.gov.pl/web/hiszpania (strona MSZ z informacjami nt. wymogów wjazdowych do Hiszpanii)
https://www.hellocanaryislands.com/coronavirus/ (strona organizacji turystycznej Wysp Kanaryjskich)

Lista autoryzowanych laboratoriów na Wyspach Kanaryjskich
https://turismodeislascanarias.com/site ... 0A4_EN.pdf

Co jeśli na Wyspach Kanaryjskich wyjdzie mi pozytywny test na COVID?
https://www.hellocanaryislands.com/covi ... ce-policy/

[ 1893 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95  Następna
Autor Wiadomość
#1801 PostWysłany: 22 Sty 2022 16:32 

Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Dzisiejszy Ryanair z Krakowa na Teneryfę TFS - po przylocie przy sprawdzaniu QR z SpTH stały 4 osoby ubrane na biało, ale z pierwszych 30 osób nikogo do badań nie wytypowali.
Ale strach lekki był, bo zamiast pod rękaw samolot zatrzymał się na płycie i podjechały autobusy 8-)
 Relacje PM off
trocha uważa post za pomocny.

#1802 PostWysłany: 22 Sty 2022 16:35 

srebrny
dg72 napisał(a):
Ale strach lekki był, bo zamiast pod rękaw samolot zatrzymał się na płycie i podjechały autobusy 8-)

Czyli tak jak za dawnych czasów
 Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.

#1803 PostWysłany: 22 Sty 2022 16:41 

HON fly4free
Strach czy parkowanie :) Samolot przez odladzanie spóźniony o godzinę, a powrót o dwie i zapewne stracił swoją miejscówkę

W lipcu np rt pod rękaw.
 Relacje PM off
travellista lubi ten post.

#1804 PostWysłany: 22 Sty 2022 16:59 

srebrny
Parkowanie rzecz jasna... chyba że ktoś się boi autobusów ;)

Ostatnimi czasy jest rękaw, ale dawniej FR zawsze autobusem
 Relacje PM off  

#1805 PostWysłany: 22 Sty 2022 19:19 

Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Dzisiejszy rajan z Ber na Tene beż kontrolo, teraz wylądowałem na Tene z Modlina, brali wyrywkowo do kontroli

Ostatnio edytowany przez klapio, 23 Sty 2022 16:30, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#1806 PostWysłany: 23 Sty 2022 00:55 

niebieski
Dziś w Siam Parku. Covidpass nikogo nie interesuje. Maski obowiązują na niektórych zjeżdżalniach - jest to chyba widzimisię wpuszczającego w danym momencie bo z kliku atrakcji korzystałem dziś bez maski, a przy kolejnym zjeździe na tym samym urządzeniu byłem wzywany do jej założenia.
Na terenie parku 90 procent ludzi z maskami pod brodą, dystansu w kolejkach nikt nie przestrzega.
Ludzi mniej niż kiedyś, ale kolejki się tworzą bo połowa atrakcji czynna od 10.00 do 13.30, a połowa od 13do 17.
 Relacje PM off  

#1807 PostWysłany: 23 Sty 2022 09:54 
Awatar użytkownika

Loty: 82
Kilometry: 162 652
niebieski
Na Fuercie zamknięty las (Parque Rural koło Betancurii), bo covid, 3. poziom alertu.
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.

#1808 PostWysłany: 23 Sty 2022 11:19 

Hej. Za tydzień mamy wylot na Teneryfę z WMA z przesiadka w Stansted w Londynie. Lecimy Raynairem. Czy ktoś może leciał z tamtego lotniska na Kanary i mógł by napisać czy jakieś utrudnienia mogą nas tam spotkać? :) Ogólnie jestem zielona w temacie lotów covidowych, od wybuchu pandemii nigdzie nie lataliśmy i nie powiem bardzo mnie stresują te wszystkie obostrzenia i trudności ze znalezieniem rzetelnych informacji.
Będziemy lecieć z dziećmi, 9 i 6(status ozdrowieńca, nie zdążyliśmy jeszcze zaszczepić), my zaszczepieni 3 dawkami, minęło 14 dni od szczepienia.
 Relacje PM off  

#1809 PostWysłany: 23 Sty 2022 11:34 
Awatar użytkownika

Loty: 73
Kilometry: 147 838
srebrny
Będziesz lądować w UK więc:
https://www.gov.uk/uk-border-control/la ... transiting

https://www.gov.uk/guidance/travel-to-e ... s-covid-19

Poczytaj. Jeżeli chodzi o Hiszpanię to potrzebujesz wypełnić formularz SptH - przez aplikację lub www.
Wszystko jest opisane w tym temacie, zachęcam do przestudiowania chociaż 5 ostatnich stron wątku.

Jeżeli pomogłem, kliknij "pomocny post".
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.

#1810 PostWysłany: 23 Sty 2022 11:50 

Dzięki, dotarłam już do tych informacji i niby coś tam już wiem, ale naoczne relacje z podróży też są na wagę złota:-) tak małe doświadczenie w podróżowaniu z rodzinką w takich zwariowanych czasach jednak robi swoje i nerwy są... :)
 Relacje PM off  

#1811 PostWysłany: 23 Sty 2022 11:54 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Polecam ostatnie 5-8 stron

wielka-brytania-covid,1453,154038
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#1812 PostWysłany: 24 Sty 2022 10:22 
Awatar użytkownika

Loty: 82
Kilometry: 241 853
W ubiegłym tygodniu lot BER-FUE. Na miejscu żadnych kolejek przy kontroli, bardzo sprawne sprawdzanie szczepień i nie widziałam żeby brali kogoś do wyrywkowego testowania.
Na powrocie do BER sami pytali czy tylko tranzyt przez Berlin i nie wymagali einreiseanmeldung choć my mieliśmy wypełnione na wszelki wypadek.
Na marginesie, wyloty opóźniony o godzinę, bo już przy kołowaniu samolotu na pas startowy była ostra awantura między pasażerami o niezałożoną maseczkę. Stewardesy zatrzymały lot i musieliśmy czekać na przyjazd policji. Za to potem już wszyscy grzecznie siedzieli w maseczkach w samolocie :D
 Relacje PM off  

#1813 PostWysłany: 25 Sty 2022 14:27 

niebieski
Do osób, które dopiero co przyleciały na Gran Canarię.
Testują przylatujących pasażerów?
Czy testy (osoba nieszczepiona) zrobione przed przylotem okazuje się tylko do wglądu, czy są skanowane ?
Jeśli po kilku dniach zmienię miejsce pobytu, uznawany będzie ten pierwszy test, czy należy wykonać kolejny?
 Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.

#1814 PostWysłany: 25 Sty 2022 18:51 
Awatar użytkownika

Loty: 210
Kilometry: 372 643
niebieski
dyzio1 napisał(a):
Jeśli po kilku dniach zmienię miejsce pobytu, uznawany będzie ten pierwszy test, czy należy wykonać kolejny?

Jak zmienialiśmy nocleg na ostatnią noc, to właściciel hotelu a raczej guesthouse'u chciał nowy test (antygenowy ważny 48h) ale tylko od dorosłego. Nie wiem czy to jego widzimisię czy takie są obecnie przepisy (jeszcze w wakacje na Kanarach wystarczał jeden test przed przylotem). Natomiast twierdził, że wystarczy sam test z apteki za kilka euro. We wcześniejszych 2 apartamentach nikt niczego nie chciał, więc najlepiej dopytaj tam, gdzie będziesz nocować.
 Relacje PM off
dyzio1 uważa post za pomocny.

#1815 PostWysłany: 25 Sty 2022 21:09 
Awatar użytkownika

Loty: 140
Kilometry: 313 059
srebrny
Z okazji zamknięcia szkół chyba zdalne lekcje przeprowadzimy z Kanarów. Ponieważ w międzyczasie przeterminuje mi się certyfikat, to jak mi się zdaje Teneryfa/GranCanaria są do ogarnięcia na dwa testy (przed podróżą i po powrocie do PL). Czy obecnie ktos ma rozeznanie jak z obostrzeniami na wyspach poszczególnych? Czy równo restrykcyjne podejście czy są bardziej i mniej ostre wysypy obecnie?

Najnowsza relacja na Forum F4F: Grudzień w Kolumbii
Nasze podróże, relacje i różne opowieści znajdziecie na blogu: FiveToFly (Tajlandia, Malezja, Kolumbia, USA, Izrael, Panama, Kuba)
 Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.

#1816 PostWysłany: 25 Sty 2022 21:16 

HON fly4free
Czyli poza testami przebrnięcie na 48 godzin przed lotem wypełnienia hiszpańskiego SpTH.
Życie toczy się normalnie, jak w Polsce kwestia noszenia maseczek w pomieszczeniach.
 Relacje PM off
zawiert uważa post za pomocny.

#1817 PostWysłany: 25 Sty 2022 21:43 

niebieski
Czy w transporcie lotniczym między wyspami lub wyspami a kontynentalną Hiszpanią osoba niezaszczepiona potrzebuje testu? I tak ogólnie, czy na lotach krajowych wymagane są certyfikaty?
 Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.

#1818 PostWysłany: 25 Sty 2022 21:49 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

https://www.vueling.com/en/help-to-trav ... strictions

https://www.canaryfly.es/eng
https://contenido.bintercanarias.com/en ... us-covid19
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
dyzio1 uważa post za pomocny.

#1819 PostWysłany: 25 Sty 2022 22:22 

Loty: 109
Kilometry: 261 924
@zawiert tydzien poczatkiem stycznia (30.12-06.01) na Teneryfie:

Lot Lufa z KRK przesiadka w MUC - mielismy tylko hiszpanskie kwity, zadnych niemieckich i o takowe nie bylismy pytani. Obsluga LH bardzo rygorystycznie podchodzi do maseczek, nawet jak spisz i sie zsunie to cie obudza i poprosza o prawidlowe zalozenie.

Lotnisko TFS - fast kontrol w aplikacji i przejscie przez kontrole w 2 minuty, zadnych testow.

Auto z Autoreisen kosztowalo nieprzyzwoite pieniadze :) ale wiadomo.. New Year on the Beach, wiec musi kosztowac :roll:

Na miejscu w kazdym sklepie obowiazkowa maseczka prawidlowo zalozona, na powietrzu bez maseczki. W sklepach/straganach przy plazy roznie - czasami cie obsluza a czasami poprosza o zalozenie maseczki. Odwiedzilam tych straganow mnostwo :) mama lubi kupowc kiecki jakies i inne pierdoly :)

Restauracje/Bary/Drink Bary - co najmniej kilka dziennie, na lunch, piwko, ciastko, tapas itd itd plus codzinnie kolacja w innej knajpie. Z moich obserwcji (subiektywnie) - w knajpach prowadzonych przez hiszpanow nigdy nie bylysmy pytane o covid pass, ani jeden raz. W knajpach prowdzonych przez obcokrajowcow zawsze. Czyli na drinka przed kolacja u Wlocha na kieliszek wina, u Brytyjczyka na szklaneczke whiskey - zawsze covid pass. Odwiedzilysmy tych knajp calkiem sporo :)

PS. Pogoda petarda!!
PS. na plazy Teresitas w kazdym beach bar musi byc maska przy zamawianiu
PS, NIGDY nikt nie skanowal certyfikatow ani nie sprawdzal dat, najczesciej tyko pytanie lub pytanie i rzut oka czy jest (bez sprawdzania dat, wczytywania sie)

Ostatnio edytowany przez TIT, 25 Sty 2022 23:19, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
zawiert uważa post za pomocny.

#1820 PostWysłany: 25 Sty 2022 23:04 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 209
Kilometry: 246 043
dyzio1 napisał(a):
Czy w transporcie lotniczym między wyspami lub wyspami a kontynentalną Hiszpanią osoba niezaszczepiona potrzebuje testu? I tak ogólnie, czy na lotach krajowych wymagane są certyfikaty?

Leciałem na przełomie 2021/2022 dwa razy CanaryFly, nic nie było potrzebne
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

[ 1893 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości