Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zalecane jest sprawdzenie informacji na stronach:
https://www.gov.pl/web/hiszpania (strona MSZ z informacjami nt. wymogów wjazdowych do Hiszpanii)
https://www.hellocanaryislands.com/coronavirus/ (strona organizacji turystycznej Wysp Kanaryjskich)

Lista autoryzowanych laboratoriów na Wyspach Kanaryjskich
https://turismodeislascanarias.com/site ... 0A4_EN.pdf

Co jeśli na Wyspach Kanaryjskich wyjdzie mi pozytywny test na COVID?
https://www.hellocanaryislands.com/covi ... ce-policy/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1901 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 96  Następna
Autor Wiadomość
#1681 PostWysłany: 24 Gru 2021 01:53 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 254
Loty: 151
Kilometry: 378 445
niebieski
@nina104 chyba juz poleciala, chyba tez z rodzina i na pewno da znac.. @skrzat zaraz bedzie lecial i tez chyba da znac :) @sanchopan nastepny ale juz chyba z info od reszty wiec bedzie mial latwiej
Ja na koncu i ciagle nie wiem co mam robic, wypelniac te niemieckie formy? No i ogolnie, jak wjazd?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#1682 PostWysłany: 24 Gru 2021 09:49 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Zgodnie z obietnica dzielę się spostrzeżeniami. Podróż nie przebiegła zgodnie z planem. Przed wylotem wyświetliła się info, że samolot do Monachium z godz. 6.00 zostaje przeniesiony na 10.35! Tragedia, następny lot z Monachium w plecy. Pojawili sie pracownicy Lufy i każdemu próbowali coś znaleźć. Nasza 6-osobowa rodzina + inna 3-osobowa dostaliśmy lot LOT-em do Duuseldorfu i o 11.35. Eurowings na Teneryfę. Stresu co niemiara! Kazali nam na lotnisku wypełnić nowe dokumenty na QR- nie zdążyłam. Na Niemcy pytali o Kartę lokalizacji, ale mówiliśmy tranzytem, odpowiadali ok. W Niemczech sprawdzali dokumenty covidowe już w rękawie. Na lotnisku poruszaliśmy się tylko w strefie odlotów, nie musieliśmy wychodzić. Z Duuseldorfu, po wypełnieniu dostaliśmy już w gate boarding pass, chociaż długo kręciliśmy się szukając punktu, gdzie wydadzą nam boarding passy. Ale udało się. Udało się też sfinalizować nowe QR na Hiszpanię. Twierdzono, że QR są na konkretny lot, więc- trzeba było to zrobić. Każdy siedział oddzielnie, oprócz małych dzieci . Samolot pełen, ale polecieliśmy!!!Byliśmy na Teneryfie z 3.15 godz. opóżnieniem w stosunku do planowanego z Monachium. Ale dotarliśmy! Tu kontrola -najpierw covidowa, pobieżnie, nie każdemu. Potem dokładna- QR i 2 osoby w białych fartuchach, które najprawdopodobniej brały na test. Nie widziałam by w momencie kiedy przechodziłam z kimś rozmawiały, kogoś brały na bok. Po prostu stali przy kontrolerach QR. Na Teneryfie wewnatrz wszyscy w maseczkach, na zewnątrz nie.
Pozdrawiam
@sanchopan My mieliśmy testy, a dzieci 2 i 5 lat. Do wyjazdu nic takiego nie otrzmaliśmy!
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#1683 PostWysłany: 24 Gru 2021 09:56 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Dzięki wielkie za pamięć! :D
1) Odprawialiście się online czy przy stanowisku?
2) Co to dokładnie znaczy, że dopiero w Niemczech dostaliście boarding pass: nie miałaś czasem na 1 bilecie całego połączenia? Dostałaś tylko 1 bilet przy odprawie...?
3) QR na Hiszpanię wypełnia się z numerem lotu do Hiszpanii (a nie do Niemiec): wypełniłaś inaczej czy z czego wyniknął problem "z nowym QR na Hiszpanię"?

Może jakieś odszkodowanie zdobędziesz z tytułu opóźnienia...? ;)


Ostatnio edytowany przez sanchopan, 24 Gru 2021 10:31, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
babilas lubi ten post.
 
      
#1684 PostWysłany: 24 Gru 2021 10:04 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
@sanchopan

a)Odprawa on line, ale bez wklepywania dokumentów, więc byliśmy też w okienku. Chodziło mi o wspólne miejsca i takie wstepnie wybraliśmy w czasie odprawy.
b) okazało się, że w Polsce LOT nie może dać nam boarding passów, bo nie mają mozliwości, dostaliśmy tylko kartkę informacyjną jakie loty, o której i czym oraz nr lotów.Pani już w Wwie poinformowała, że musimy się podpytać gdzie i co z boarding pass.
Tak , jeden bilet w Wwie już na lot do Duuseldorfu. W pierwszej wersji dostałam 2 bilety, ale to przepadło...
c) QR na Hiszpanię wypełnia się z nr lotu i miastem z Niemiec, stąd prośba , że lepiej byłoby wypełnić kolejne. Wypełnialiśmy Inaczej, bo inny lot. Nie wiem co by było gdybyśmy mieli poprzednie
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1685 PostWysłany: 24 Gru 2021 13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
TIT napisał(a):
@nina104 chyba juz poleciala, chyba tez z rodzina i na pewno da znac.. @skrzat zaraz bedzie lecial i tez chyba da znac :) @sanchopan nastepny ale juz chyba z info od reszty wiec bedzie mial latwiej
Ja na koncu i ciagle nie wiem co mam robic, wypelniac te niemieckie formy? No i ogolnie, jak wjazd?
Ja niestety nie dam znać, ponieważ musiałem w ostatniej chwili odwołać wyjazd :(
A wczoraj byłem już spakowany :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1686 PostWysłany: 24 Gru 2021 13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2021
Posty: 61
Loty: 50
Kilometry: 107 268
Nadaje na żywo z Okęcia , lot na Fue opóźniony o godzinę, karta pokładowa w telefonie, bagaż podręczny ,przy boardingu pobieżnie sprawdzają QR i covid certyfikat
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1687 PostWysłany: 24 Gru 2021 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2021
Posty: 61
Loty: 50
Kilometry: 107 268
Na Fue przed odebraniem bagaży stoi bramka i sprawdzają tylko QR kody ,
nie widziałem żeby kogoś brali na test
dosyć szybko poszło -skan QR i jesteś wolny
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1688 PostWysłany: 25 Gru 2021 21:00 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 42
-- 25 Gru 2021 20:00 --

Świeżo po kontroli na TFS lot wizzair z Ktw chyba nikogo nie wzięli na testy, wszystko gładko poszło
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1689 PostWysłany: 25 Gru 2021 23:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
A czy ktoś lądował albo ląduje w najbliższych dniach na Gran Canaria
I jakieś doświadczenia?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1690 PostWysłany: 26 Gru 2021 08:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Za 20 min startujemy z BER na LPA. Certyfikaty szczepień, formularz rejestracyjny sprawdzony przy oddawaniu bagażu w check-in. Samolot praktycznie pełny. Na razie (odpukac!) bez większych przygód
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1691 PostWysłany: 26 Gru 2021 16:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Robaku napisał(a):
A czy ktoś lądował albo ląduje w najbliższych dniach na Gran Canaria
I jakieś doświadczenia?
Po wylądowaniu krótka kolejka do skanowania kodów QR formularza i to wszystko, jest kilka stolikow które to obsługują, idzie to dość sprawnie. Nie zauważyłem żeby kogoś brali na test, choć dwie kobiety w medycznych strojach czekały i być może wyrywkowe kontrole są.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
TIT uważa post za pomocny.
 
      
#1692 PostWysłany: 26 Gru 2021 17:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 350
niebieski
Na FUE dziś po wylądowaniu Lufą z MUC skanowali tylko kody QR (SPTH) i droga wolna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
TIT lubi ten post.
 
      
#1693 PostWysłany: 26 Gru 2021 18:20 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Robaku napisał(a):
A czy ktoś lądował albo ląduje w najbliższych dniach na Gran Canaria
I jakieś doświadczenia?


Ja dzisiaj z MUC. Ale w tym samym momencie przyleciało kilka samolotów i kolejka do "zdrowia" ogrooooomna. Ale poszło nadzwyczaj sprawnie. Nie widziałem nikogo do testów, ale było ludzi od groma. Za to do Cicara kolejka na godzinę.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1694 PostWysłany: 26 Gru 2021 23:22 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 254
Loty: 151
Kilometry: 378 445
niebieski
@sanchopan wypelniales niemieckie kwity? Jak w Krakowie rano? Duze kolejki? Wystarczy 1.5h czy przyjechac wczesniej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1695 PostWysłany: 27 Gru 2021 00:10 

Rejestracja: 23 Sty 2020
Posty: 219
Loty: 75
Kilometry: 202 607
niebieski
Lot z KTW wizz dzisiaj na FUE dwa samoloty na raz były do kodów qr bo zrobiła się dużą kolejka, ktoś z Polski został wysłany na test ale chyba nie był zaszczepiony, do cicara ogromna kolejka, autoreisen od strzała odbiór :)
Góra
 Profil Relacje PM off
TIT lubi ten post.
TIT uważa post za pomocny.
 
      
#1696 PostWysłany: 27 Gru 2021 10:57 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
TIT napisał(a):
@sanchopan wypelniales niemieckie kwity? Jak w Krakowie rano? Duze kolejki? Wystarczy 1.5h czy przyjechac wczesniej?


Do stanowiska Lufy nie wiem, bo je pominąłem - ale do security stanąłem dopiero na 1h15min. przed odlotem, bo wcześniej musiałem gonić między informacją lotniskową a biurem parkingu, bo jakoś nie chciała mi promocja się zaaktywować na kartę Loyalty - więc trochę czasu straciłem i miałem poranny jogging na mrozie. :lol:
Kwitów nie wypełniałem, rozdawali potem w samolocie papierową wersję, ale jak ktoś mówił, że tranzyt, to tematu nie było. Ja o tym tutaj pisałem wczoraj, ale admin mojego posta usunął.
Kolejka w KRK do security... prawie jej nie było: przeszliśmy jak burza. Aż sam byłem zaskoczony, bo lot poranny i zawsze kolejki były ogromne. Może kwestia że i święto i niedziela, no ale ludzi na lotnisku jednak było sporo. Za to w LPA to tłumy normalnie - co 5 minut nowy samolot lądował. Kolejka ogromna "zdrowotna", ale szybko to szło. :D
Góra
 Profil Relacje PM off
babilas lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1697 PostWysłany: 27 Gru 2021 11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sty 2012
Posty: 203
niebieski
Leciał ktoś ostatnio na wyspy z Berlina z tego nowego lotniska? Wybieram się 6 stycznia porannym lotem, więc dam info jak wszystko wyglądało, ale czytałem, że dość duże odległości są tam do pokonania. Zastanawiam się też jak z ich skrupulatnością.
Góra
 Profil Relacje PM off
MTalma lubi ten post.
 
      
#1698 PostWysłany: 27 Gru 2021 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@seelk leciałam w listopadzie, nastaw się na długie kolejki do security.
Co do sprawdzania dokumentów, to tylko się nas pytano czy mamy i wierzono nam na słowo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1699 PostWysłany: 27 Gru 2021 12:11 

Rejestracja: 01 Lut 2021
Posty: 26
Shaq napisał(a):
Za 20 min startujemy z BER na LPA. Certyfikaty szczepień, formularz rejestracyjny sprawdzony przy oddawaniu bagażu w check-in. Samolot praktycznie pełny. Na razie (odpukac!) bez większych przygód

leciałeś z dziećmi starszymi niż 6 lat?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1700 PostWysłany: 27 Gru 2021 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Nie, sami dorośli.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1901 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 96  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group