Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zalecane jest sprawdzenie informacji na stronach:
https://www.gov.pl/web/hiszpania (strona MSZ z informacjami nt. wymogów wjazdowych do Hiszpanii)
https://www.hellocanaryislands.com/coronavirus/ (strona organizacji turystycznej Wysp Kanaryjskich)

Lista autoryzowanych laboratoriów na Wyspach Kanaryjskich
https://turismodeislascanarias.com/site ... 0A4_EN.pdf

Co jeśli na Wyspach Kanaryjskich wyjdzie mi pozytywny test na COVID?
https://www.hellocanaryislands.com/covi ... ce-policy/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1901 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87 ... 96  Następna
Autor Wiadomość
#1661 PostWysłany: 22 Gru 2021 12:36 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1403
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
Przypominam tylko, że takie ubezpieczenie na Kanarach jest bezpłatne - https://www.hellocanaryislands.com/covi ... ce-policy/
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#1662 PostWysłany: 22 Gru 2021 14:44 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
@piekara114 Ja wykupiłam pakiet premium, ale to dotyczy każdego ubezpieczenia turystycznego. Na ich stronie jest dokument (-wazne dokumenty) gdzie jest po polsku i angielsku taka informacja dla ubezpieczonych: Generali Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., potwierdza, że ubezpieczenie „Generali z myślą
o podróży” obowiązujące od 14 maja 2021 r, pokrywa koszty leczenia i usługi assistance za granicą
również w przypadku nagłego zachorowania na koronawirusa (COVID-19) – do sumy ubezpieczenia
kosztów leczenia i assistance wskazanej na umowie ubezpieczenia.
Za koszty leczenia uważa się również wydatki poniesione na kwarantannę lub izolatorium, jeśli jest
zalecony i zorganizowany przez służby medyczne danego Państwa, w przypadku nagłego zachorowania
potwierdzonego testem diagnostycznym na jednostkę chorobową zaliczaną w czasie podróży zagranicznej
do chorób pandemicznych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), jeśli uprzednio zarezerwowany
pobyt nie może być wykorzystany bądź czas rezerwacji się zakończy w trakcie kwarantanny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1663 PostWysłany: 22 Gru 2021 18:22 

Rejestracja: 16 Sie 2018
Posty: 13
A wiecie może czy dzieci i nastolatki też testowali na lotnisku? Czy tylko dorosłych? Nasz wylot już jutro, w tym kilkoro dzieci w grupie. Niektóre poniżej 12 lat, a te starsze zaszczepione.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1664 PostWysłany: 22 Gru 2021 18:55 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Słuchajcie - to WAŻNE:
Jeśli ktoś leci przez Niemcy, to rząd niemiecki - i Lufa to potwierdziła dzisiaj - zmienia przepisy tranzytowe i od teraz dla każdego pasażera powyżej 6 lat musi być szczepienie albo test PCR lub antygenowy pobrany na max. 48h przed wylotem. I o ile w Polsce każdy to ogarnie, to w okresie świątecznym robi się duży problem z lotem powrotnym.
Ja np. mam wylot z Gran Canarii 2 stycznia, a przedtem wiadomo Nowy Rok i Sylwester. :shock:

Czy ktoś może pomóc gdzie na Gran Canarii między godziną 15 w Sylwestra 31 grudnia a 2 stycznia można zrobić test? :oops: :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off
worminfested uważa post za pomocny.
 
      
#1665 PostWysłany: 23 Gru 2021 14:59 

Rejestracja: 16 Sie 2018
Posty: 13
Wylądowaliśmyvna wyspie. Po zeskanowaniu kodu QR system wskazywał kto ma mieć wykonany test. Z 2 pierwszych doważących autobusów wzięli na bok około 12 osób (w tym widziałam dziecko takie koło 12 lat).
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1666 PostWysłany: 23 Gru 2021 15:22 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2047
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Leciałeś z Polski?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1667 PostWysłany: 23 Gru 2021 15:33 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
sanchopan napisał(a):
Słuchajcie - to WAŻNE:
Jeśli ktoś leci przez Niemcy, to rząd niemiecki - i Lufa to potwierdziła dzisiaj - zmienia przepisy tranzytowe i od teraz dla każdego pasażera powyżej 6 lat musi być szczepienie albo test PCR lub antygenowy pobrany na max. 48h przed wylotem. I o ile w Polsce każdy to ogarnie, to w okresie świątecznym robi się duży problem z lotem powrotnym.
Ja np. mam wylot z Gran Canarii 2 stycznia, a przedtem wiadomo Nowy Rok i Sylwester. :shock:

Czy ktoś może pomóc gdzie na Gran Canarii między godziną 15 w Sylwestra 31 grudnia a 2 stycznia można zrobić test? :oops: :roll:

Zapytaj na lotnisku. Robiliśmy testy w jakieś z ich świąt na LP. Powiedzieli, nam, że mają czynne każdego dnia.
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
 
      
#1668 PostWysłany: 23 Gru 2021 16:12 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Właśnie mi odpisali, że w Nowy Rok na lotnisku LPA niestety nieczynne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1669 PostWysłany: 23 Gru 2021 17:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 240
Kilometry: 423 012
niebieski
Normalnie co dzień, to lepsze wiadomości :/
Czekam aż jutro Hiszpania wprowadzi wymóg testu przed podróżą dla wszystkich, także zaszczepionych, później zawężą je tylko do PCR, a potem jeszcze stwierdzą, że niezaszczepionych to w ogóle nie wpuszczają...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1670 PostWysłany: 23 Gru 2021 17:14 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 42
-- 23 Gru 2021 16:12 --

sanchopan napisał(a):
Właśnie mi odpisali, że w Nowy Rok na lotnisku LPA niestety nieczynne.


może to w czymś pomoże: Authorized centres for COVID-19 tests https://www.hellocanaryislands.com/coro ... =&limit=48

-- 23 Gru 2021 16:14 --

worminfested napisał(a):
Normalnie co dzień, to lepsze wiadomości :/
Czekam aż jutro Hiszpania wprowadzi wymóg testu przed podróżą dla wszystkich, także zaszczepionych, później zawężą je tylko do PCR, a potem jeszcze stwierdzą, że niezaszczepionych to w ogóle nie wpuszczają...


zawsze mogą jeszcze dorzucić przymusową kwarantannę jak Niemcy dla Anglików
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
 
      
#1671 PostWysłany: 23 Gru 2021 17:18 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Tak dla porządku - tutaj też napiszę - przed chwilą kolejna rozmowa telefoniczna z Lufą i teraz informacja, że "znowu przed chwilą zaktualizowali dane" no i niby przy tranzycie poniżej 12 lat nic nie trzeba. :shock: :lol:
Ja biorę screena strony rządu niemieckiego, jeśli się nic nie zmieni i będę walczył "jak Tommy Lee Jones". :lol:

Góra
 Profil Relacje PM off
TIT lubi ten post.
 
      
#1672 PostWysłany: 23 Gru 2021 18:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 240
Kilometry: 423 012
niebieski
-- 23 Gru 2021 16:20 --

dominiq1920 napisał(a):
zawsze mogą jeszcze dorzucić przymusową kwarantannę jak Niemcy dla Anglików

Oczywiście pole do popisu jest tu duże, mogą też np. zrobić twardy lockdown z zakazem przemieszczania się między miejscowościami albo wręcz w ogóle wychodzenia.

-- 23 Gru 2021 17:18 --

sanchopan napisał(a):
Tak dla porządku - tutaj też napiszę - przed chwilą kolejna rozmowa telefoniczna z Lufą i teraz informacja, że "znowu przed chwilą zaktualizowali dane" no i niby przy tranzycie poniżej 12 lat nic nie trzeba. :shock: :lol:

Na stronie niemieckiego MSZ jest już informacja, że test lub szczepienie/ozdrowienie wymagane od 6 lat przy każdym tranzycie lotniczym:
"As of 23 December 2021, every person over the age of six is obliged to carry proof of their COVID‑19 status when entering Germany. (...) Travellers who are only transferring at an airport in Germany are also required to present proof of their COVID‑19 status. This applies both to non-Schengen transit from or to third countries outside the EU and to transit from or to Schengen states."
https://www.auswaertiges-amt.de/en/visa-service/EinreiseUndAufenthalt#content_2

To samo na stronie LH:
"Passengers with an international connecting flight in Frankfurt or Munich are requested to observe the following points
- all passengers must be in possession of the required valid passport or identification documents
- all passengers (from the age of 6 years) must have one of the following medical certificates at the time of departure:
a proof of vaccination (analogue or digital proof of a vaccination series completed more than 14 days ago of a vaccine released by the German Paul Ehrlich Institute)
a proof of recovery (digital or analogue PCR-/LAMP-/TMA-test proof, which is at least 28 days and at most six months old)
a negative test result (PCR, antigen, RT-LAMP or TMA). The test must not have been carried out more than 48 hours before the scheduled departure time. If the test is an Antigen test, it must have been carried out within 48 hours before arrival in Germany"
https://www.lufthansa.com/xx/en/flight-information

Zwróćcie proszę uwagę, że ważność testu antygenowego (48h) liczy się od czasu planowanego przylotu do Niemiec, a PCR od planowanego wylotu do Niemiec. Nie pamiętam już czy było takie rozróżnienie wcześniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1673 PostWysłany: 23 Gru 2021 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2021
Posty: 61
Loty: 50
Kilometry: 107 268
@worminfested daj link skąd masz informację że od jutra będzie wymagany test
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1674 PostWysłany: 23 Gru 2021 18:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 240
Kilometry: 423 012
niebieski
BP2?? napisał(a):
@worminfested daj link skąd masz informację że od jutra będzie wymagany test

ech nie, to był sarkazm i czarnowidztwo, sorry :) Bo serio z dnia na dzień to coraz gorzej wygląda
Góra
 Profil Relacje PM off
KL_user lubi ten post.
 
      
#1675 PostWysłany: 23 Gru 2021 18:26 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Tutaj piszą co innego:
https://www.bundesgesundheitsministerium.de/en/coronavirus/infos-reisende/faq-tests-einreisende.html
Lufa też - w chwili obecnej, w przeciwieństwie do godzin porannych dzisiaj - twierdzi, że "tranzytu nic nie dotyczy".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1676 PostWysłany: 23 Gru 2021 18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
sanchopan napisał(a):
Czy ktoś może pomóc gdzie na Gran Canarii między godziną 15 w Sylwestra 31 grudnia a 2 stycznia można zrobić test? :oops: :roll:

@sanchopan Swego czasu, jak to bylo konieczne robilem w Clinica Scandinavica Puerto Rico - dzialaja prawie na okraglo, wiec jesli Ci bedzie po drodze to mozesz u nich sprawdzic. Ceny mieli konkurencyjne. Ale 1 stycznia - nie wiem...
https://www.google.com/maps/place/Clini ... FUxVlJFQUU
https://www.clinicascandinavica.es/en/
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
 
      
#1677 PostWysłany: 23 Gru 2021 18:32 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Dzięki.
Znalazłem w Maspalomas - robią testy antygenowe za 40 EUR codziennie i można się umówić nawet na 1 stycznia na konkretną godzinę: np. 12:23.
Przy czym nie wiem już komu wierzyć w kwestii niemieckiego tranzytu...

EDIT: Ktoś tutaj miał lecieć jutro - to może powie czy wymagali testu przy tranzycie dla dzieci/niezaszczepionych poniżej 12 lat? ;)


Ostatnio edytowany przez sanchopan, 23 Gru 2021 18:43, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1678 PostWysłany: 23 Gru 2021 18:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 240
Kilometry: 423 012
niebieski
sanchopan napisał(a):
Tutaj piszą co innego:
https://www.bundesgesundheitsministerium.de/en/coronavirus/infos-reisende/faq-tests-einreisende.html
Lufa też - w chwili obecnej, w przeciwieństwie do godzin porannych dzisiaj - twierdzi, że "tranzytu nic nie dotyczy".

To jest strona ministerstwa zdrowia, tamta MSZ, która jest lepsza? nie wiem :) Bałagan jak u nas.
Wiem tylko, że ta strona MSZ na pewno została zaktualizowana, a czy ta druga to już nie wiem - wydaje mi się, że wcześniej był na niej zapis o zwolnieniu z testu/szczepienia przy tranzycie, którego teraz nie widzę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1679 PostWysłany: 23 Gru 2021 18:45 

Rejestracja: 16 Sie 2018
Posty: 13
samaki9 napisał(a):
Leciałeś z Polski?

Tak. Bezpośrednio, czarterem
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
#1680 PostWysłany: 23 Gru 2021 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Wygląda na to, że od jutra maski obowiązkowe również na zewnątrz. Wyjątki: uprawianie sportu, plener, czy rodzinne spacery (dystans 1,5m?? :roll: ) Zatem jogging czy plaża bez problemu. Kolejnych restrykcji "lockdownowego" typu nie należy się (raczej) spodziewać. Teneryfa i Gran Canaria zostaje na 3 poziomie obostrzeń, La Gomera wskakuje na drugi. Najwięcej zakażeń odnotowuje Teneryfa - 62% z 3000 wykrytych przypadków

https://www.canarias7.es/sociedad/salud ... 05-nt.html

https://www.canarias7.es/canarias/tener ... 59-nt.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1901 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87 ... 96  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group