Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zalecane jest sprawdzenie informacji na stronach:
https://www.gov.pl/web/hiszpania (strona MSZ z informacjami nt. wymogów wjazdowych do Hiszpanii)
https://www.hellocanaryislands.com/coronavirus/ (strona organizacji turystycznej Wysp Kanaryjskich)

Lista autoryzowanych laboratoriów na Wyspach Kanaryjskich
https://turismodeislascanarias.com/site ... 0A4_EN.pdf

Co jeśli na Wyspach Kanaryjskich wyjdzie mi pozytywny test na COVID?
https://www.hellocanaryislands.com/covi ... ce-policy/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1901 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 96  Następna
Autor Wiadomość
#1621 PostWysłany: 21 Gru 2021 10:22 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Informacja o losowych testach to jakaś nowość. Ktoś znalazł przepis?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#1622 PostWysłany: 21 Gru 2021 12:24 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 45
https://www.mscbs.gob.es/en/profesional ... t_2021.pdf

natomiast mnie tu razi to że pasażer sam musi wykupić taki test
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1623 PostWysłany: 21 Gru 2021 13:27 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Ktoś wie czy robili te testy wszystkim bez wyjątku czy np. tylko tym niezaszczepionym?
A ile kosztuje taki test?

Podsumujmy:
Płacę za kwaterę, lot, za cały wyjazd za 5-osobową rodzinę. Dzień, półtora dnia - jeśli robię test w Polsce - mógłbym próbować coś odwołać albo przełożyć, jakieś szanse (choćby niewielkie) są. Ale nie jak już się jest na miejscu. To nie są małe pieniądze. Przylatuję i ktoś ma pozytywny test - nie ma objawów i jest zaszczepiony. I co? I na kwarantannę zamiast na urlop. To PO CO te paszporty covidowe? :shock: :( Po co w ogóle szczepienia - w kontekście wyjazdów pytam, a nie medycznym bo to inna sprawa - skoro i tak można kogoś "ud.pić" za przeproszeniem w obcym kraju?
Tak naprawdę nikt nie wie, czy jest chory, jeśli objawów nie ma i tym bardziej jest zaszczepiony.
Dlatego powtórzę: posrane to jest i to mocno! :o :( :shock:


Ostatnio edytowany przez puhacz, 21 Gru 2021 13:38, edytowano w sumie 1 raz
„Off topic” odbieganie w wypowiedzi od istoty sprawy w danym temacie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#1624 PostWysłany: 21 Gru 2021 13:40 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1411
Loty: 212
Kilometry: 376 518
srebrny
Ja bym nie panikował - czytam to tak pobieżnie i na szybko i testy są dla osób, które są podejrzewane o bycie zakażonym.
Dodatkowo - na razie poza jednym doniesieniem z niepodanej dokładnie grupy nie ma innych, biuletyn jest od 30.10.2021 r., sam byłem w tym czasie na Teneryfie, sporo znajomych również i nikt nie zgłaszał problemów z dodatkowymi testami przy zaszczepionych osobach.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1625 PostWysłany: 21 Gru 2021 13:43 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Nie panikuję - ale trzeba realnie spojrzeć na to, co może (choć nie musi) się wydarzyć. Podobnie patrzymy - przynajmniej ci myślący - na kwestię np. dodatkowego ubezpieczenie KL, bo przecież nikt nie zakłada, że coś się wydarzy, ale nigdy nie wiadomo ;)
Wcześniej pewnie nie korzystali z przepisu, bo nie było tylu zakażeń w Polsce.
Osobiście ratuję się - przynajmniej myślami w głowie - tym że lecę (formalnie) z Niemiec Lufą, więc tak lata zapewne mniejsza część rodaków. No ale... nigdy nie wiadomo ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
TIT lubi ten post.
 
      
#1626 PostWysłany: 21 Gru 2021 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
@sanchopan
to dawaj znać, bo też mam lot Lufą z Niemiec, a jak bylem pod koniec listopada na Fuercie też nie widziałem żadnych sytuacji w których kogoś by zmuszali do testu. No ale lece na Canarię w sylwestra i mam nadzieje, ze ktoś da znać jak teraz to wygląda.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1627 PostWysłany: 21 Gru 2021 13:59 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
kto leci pierwszy? dawajcie znać, bo może lepiej w toalecie przeczekać, aż ludzie z polskiego lotu przejdą ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1628 PostWysłany: 21 Gru 2021 14:24 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Ja jeszcze w tym tygodniu przez MUC. :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Misiatek lubi ten post.
 
      
#1629 PostWysłany: 21 Gru 2021 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Z tego co mój mąż widział w sobotę w LPA - mieli listę wytypowanych osób do testowania na oddzielnych karteczkach. On przeszedł bez problemu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1630 PostWysłany: 21 Gru 2021 14:30 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
@Akna - ale to jest niepełna informacja: mąż zaszczepiony czy nie? ;)
A lot z Polski czy nie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1631 PostWysłany: 21 Gru 2021 14:32 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2902
złoty
W piątek znajoma była wylosowana po przylocie do Madrytu. Podobno "komputer losuje". Wystarczyło zrobić szybki antygenowy na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1632 PostWysłany: 21 Gru 2021 14:33 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 45
Rockriderr napisał(a):
Ja bym nie panikował - czytam to tak pobieżnie i na szybko i testy są dla osób, które są podejrzewane o bycie zakażonym.
Dodatkowo - na razie poza jednym doniesieniem z niepodanej dokładnie grupy nie ma innych, biuletyn jest od 30.10.2021 r., sam byłem w tym czasie na Teneryfie, sporo znajomych również i nikt nie zgłaszał problemów z dodatkowymi testami przy zaszczepionych osobach.


Tu jest źródło: https://www.facebook.com/groups/teneryf ... 2435182026
Jest tam również ulotka którą załączyłem w poprzednim poście

Druga identyczna sytuacja opisana jest na grupie FB, która jest zamknięta, nie mam jak jej podlinkować

Jadę za parę dni również w 5 osób i też mnie ta sytuacja niepokoi (począwszy od dodatkowych kosztów/stresu itp)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1633 PostWysłany: 21 Gru 2021 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
sanchopan napisał(a):
@Akna - ale to jest niepełna informacja: mąż zaszczepiony czy nie? ;)
A lot z Polski czy nie?

Zaszczepiony, a leciał z AMS.
Nie wnikał za bardzo co mają na tych kartkach, ale wyglądało to na jakieś numery dokumentów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#1634 PostWysłany: 21 Gru 2021 14:38 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 255
Loty: 151
Kilometry: 378 445
niebieski
@Misiatek chyba @sanchopan leci pierwszy. Ja lece 30-tego (4 osoby) KRK - MUC - TFS No to czekamy na relacje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1635 PostWysłany: 21 Gru 2021 14:39 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
To możliwe - tak trochę życzeniowo, ale jednak to prawdopodobne - że testują niezaszczepionych..(?) ;)
Ciekawe za ile eurasów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1636 PostWysłany: 21 Gru 2021 14:41 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 45
dodamy tylko że to jakiś Kanaryjski wynalazek - inni znajomi mieli testy w Barcelonie i Madrycie natychmiast na lotnisku, na koszt rządu Hiszpanii

zgodnie zresztą z tym co jest napisane tutaj:


20. Do I have to pay for the COVID-19 diagnostic tests taken in Spain?
If I get tested with an AIDT at the point of entry because I am suspected of having COVID-19 after health controls, the cost of the test will be paid by the State.

Dla uspokojenia - przynajmniej nie płacisz za kwarantannę/leczenie zgodnie z polisą: https://www.hellocanaryislands.com/covi ... ce-policy/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1637 PostWysłany: 21 Gru 2021 14:44 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Jak losuje to program to można różnie ustawić algorytm np. najwcześniej zaszczepieni drugą dawką, bez szczepienia itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1638 PostWysłany: 21 Gru 2021 14:46 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1411
Loty: 212
Kilometry: 376 518
srebrny
Jak dla mnie trochę się to kupy nie trzyma w tym przykładzie podanym powyżej (Pani, która miała iść na test pokazuje listę krajów "risk areas", a na kartce, którą dostała są "high risk areas", a to jest kluczowa różnica)
Dodatkowo test powinien być bezpłatny - "If I get tested with an AIDT at the point of entry because I am suspected of having COVID-19 after health
controls, the cost of the test will be paid by the State"
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
 
      
#1639 PostWysłany: 21 Gru 2021 14:53 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 45
Rockriderr napisał(a):
Jak dla mnie trochę się to kupy nie trzyma w tym przykładzie podanym powyżej (Pani, która miała iść na test pokazuje listę krajów "risk areas", a na kartce, którą dostała są "high risk areas", a to jest kluczowa różnica)
Dodatkowo test powinien być bezpłatny - "If I get tested with an AIDT at the point of entry because I am suspected of having COVID-19 after health
controls, the cost of the test will be paid by the State"



Temat mnie żywo interesuję gdyż lecę za parę dni w 5-osobową rodziną bezpośrednio z Polski. Na grupach które znalazłem - jest ta Pani, która pokazała ulotkę i dostała link do przepisów gdzie rzeczywiście wspomniano o konieczności dostarczenia testu w ciągu 48hr (dla wszystkich, nie tylko dla osób z krajów wysokiego ryzyka) . Natomiast z innych relacji wynika, że:
- losują około 5% pasażerów z samolotu,
- nie ma znaczenie czy masz tranzyt, paszport COVID, test (wzięli też osobę, która miała wykonany test dobę wcześniej),
- testują wszystkich na lotnisku natychmiast za darmo (oprócz tej wspomnianej pani, być może tam były inne względy),

większość relacji jest z grup FB: Teneryfa, Teneryfa na własną rękę itp
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
Misiatek uważa post za pomocny.
 
      
#1640 PostWysłany: 21 Gru 2021 15:26 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
dominiq1920 napisał(a):
dodamy tylko że to jakiś Kanaryjski wynalazek - inni znajomi mieli testy w Barcelonie i Madrycie natychmiast na lotnisku, na koszt rządu Hiszpanii
Dla uspokojenia - przynajmniej nie płacisz za kwarantannę/leczenie zgodnie z polisą: https://www.hellocanaryislands.com/covi ... ce-policy/


W tym linku jest mowa o "regulowanych obiektach turystycznych", a jak wynajmuję przez Booking, to... w sumie nie wiem jakie są? :roll:
A o cenie testu w tych opowieściach naprawdę nikt nie wspomina...?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1901 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 96  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group