Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zalecane jest sprawdzenie informacji na stronach:
https://www.gov.pl/web/hiszpania (strona MSZ z informacjami nt. wymogów wjazdowych do Hiszpanii)
https://www.hellocanaryislands.com/coronavirus/ (strona organizacji turystycznej Wysp Kanaryjskich)

Lista autoryzowanych laboratoriów na Wyspach Kanaryjskich
https://turismodeislascanarias.com/site ... 0A4_EN.pdf

Co jeśli na Wyspach Kanaryjskich wyjdzie mi pozytywny test na COVID?
https://www.hellocanaryislands.com/covi ... ce-policy/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1901 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 96  Następna
Autor Wiadomość
#641 PostWysłany: 03 Gru 2020 18:28 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22480
A nie lepiej zródła się zapytać?

https://www.holaislascanarias.com/
http://www.gobiernodecanarias.org/turismo/
Góra
 Profil Relacje PM off
Akna lubi ten post.
 
      
Porto na 5 dni za 1349 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + hotel Porto na 5 dni za 1349 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + hotel
Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN
#642 PostWysłany: 03 Gru 2020 18:42 

Rejestracja: 01 Lip 2018
Posty: 17
Dzięki za wskazówki, zerknę w wolnej chwili.

Ja np. czytałem stronkę Ministerstwa Zdrowia EShttps://www.spth.gob.es i oczywiście tam piszą, że na testach muszą być widoczne wszystkie detale (nawet z namiarem na Laboratorium)
Bardziej chodzi mi o praktykę (czy ktoś np. przylatywał z Wysp i miał do czynienia na żywo np. z wolontariuszami którzy to sprawdzają etc.)
alternatyva napisał(a):
Czy ktoś może z szanownych forumowiczów posiada taką wiedzę -
czy podróżnik z Wielkiej Brytanii jeśli wylegitymuje się testem zrobionym przez NHS (National Health Service) który jest nominalnie darmowy na Wyspach (jest to PCR na 100%),
to wystarczy dla hiszpańskich przyjaciół?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#643 PostWysłany: 03 Gru 2020 18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Pytałabym na forach dla mieszkańców UK. Z całą sympatią, wiekszość z nas leci jako mieszkańcy PL.
I na logikę, gdyby z testem NHS tak hop siup było , to Kanaryjczycy nie przejmowaliby się brakiem Brytyjczyków
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
alternatyva uważa post za pomocny.
 
      
#644 PostWysłany: 03 Gru 2020 19:20 

Test nhs nie przejdzie. Zresztą test nhs jest dla osób ,które mają objawy,a nie w celach wycieczkowych. Skoro deklarujesz chęc zrobienia testu to deklarujesz ,że masz objawy. Jak masz objawy i pytasz o test to siedzisz w domu i nie myślisz o podróży. Test nhs nie zawiera danych paszportowych jak i danych lab. Na lotnisku jak cie zatrzymają to będziesz miał ciepło.
Góra
 PM off
alternatyva lubi ten post.
 
      
#645 PostWysłany: 03 Gru 2020 20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2016
Posty: 264
Loty: 54
Kilometry: 101 706
Rozmawialem ze znajomymi, którzy polecieli w przeciągu ostatnich kilku dni na Kanary z Polski, samolot obłożony w okolicach 80%, sprawdzane były kody QR za to nikt na żadnym etatpie nie sprawdził testu ani w PL ani w ES. Okazywany był tylko przy zakwaterowaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#646 PostWysłany: 04 Gru 2020 00:56 

Rejestracja: 01 Lip 2018
Posty: 17
Anonymous napisał(a):
Test nhs nie przejdzie. Zresztą test nhs jest dla osób ,które mają objawy,a nie w celach wycieczkowych. Skoro deklarujesz chęc zrobienia testu to deklarujesz ,że masz objawy. Jak masz objawy i pytasz o test to siedzisz w domu i nie myślisz o podróży. Test nhs nie zawiera danych paszportowych jak i danych lab. Na lotnisku jak cie zatrzymają to będziesz miał ciepło.
No właśnie to co wszystko przedstawiłeś to jest czysta teoria, dlatego pytam się czy ktoś ma może doświadczenie jeśli chodzi o praktykę. Jak wspominałem wcześniej byłem w październiku na Maderze i nie było problemu, jak przedstawiłem test z NHS-u. Poza tym test NHS może być zlecony przez pracodawcę, który zatrudnia "key-workers" i taki dostęp posiadam w swoim biznesie i dostając kod do rejestracji na test nie musisz mieć objawów. Ale tak jak napisałeś wcześniej - nie ma tam opcji, żeby wpisać numer dokumentu czy lotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#647 PostWysłany: 04 Gru 2020 07:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Rząd Wysp Kanaryjskich podjął decyzję o wprowadzeniu godziny policyjnej na archipelagu w te święta Bożego Narodzenia, od 23 grudnia do 10 stycznia, ograniczając swobodne przemieszczanie się od 1 rano do 6 rano.

Z tego, co widzę skupili się bardziej nad rosnącymi zachorowaniami i kwestią świat

A i dalej testy są nierozstrzygnięte
Rząd Wysp Kanaryjskich zgodził się na posiedzeniu Rady Rządu w czwartek, aby zatwierdzić kilka dekretów odnoszących się do testów mających na celu ustalenie istnienia covid-19. Wśród nich zgodził się zwrócić się do Ministerstwa Zdrowia o zwolnienie Wysp Kanaryjskich z obowiązku przeprowadzania testów PCR i zezwolenie na wykonanie testów antygenowych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#648 PostWysłany: 04 Gru 2020 09:32 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1985
niebieski
Kilka miesięcy, kilkaset postów oraz rząd Kanarów "wprowadzający ułatwienia" - no i d.pa dalej, IMHO jest gorzej niż gdyby to była "Hiszpania" ogólnie, bo byłaby sytuacja klarowniejsza.
Mało pocieszające jest przy tym, że oni tak jak i u nas tylko "dyskutują", ale konkretów z tego niewiele, mało lub są sprzeczne ze sobą.

Unormuje się (czytaj: ZACZNIE się normować powoooooli), jak miejmy nadzieję wejdą szczepionki, bo nawet dzisiaj nie wiadomo, co zrobić z kimś, kto już przechorował, bo wciąż się nie dogadali, co z tymi, co "nie wiadomo" - ech.... chciałoby się napisać, że "a to Polska właśnie", a jednak nie: "a to niemoc sprawcza właśnie"...
Szkoda! Szkoda, bo Kanary IMHO na obecny sezon zimowy miały być szansę być obleganym kierunkiem i jedynym "nieopodal" dla całej Europy.
A jak się tak boją (nie mówię czy słusznie czy nie - bo to inny temat jest!) - to trzeba było się zamknąć i nie gadać głupot i ludziom nadziei nie robić.

Ja niestety na razie odpuściłem, bo jak byłem w Maladze ok. miesiąc temu, to się złapałem na tym, że w sumie ciągle (choć trochę) myślałem, że co będzie jutro, czy da się wrócić, kiedy, jak itd... Mimo iż na Kanary mam "otwarty" bilet Lufy na dziś i cały prawie 2021, ale dalej nie wiem, co z nim zrobić. Czekam.
Jak pewnie prawie wszyscy. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#649 PostWysłany: 04 Gru 2020 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
My lecimy tak czy siak, za tydzień i później w styczniu, przebolejemy testy nawet i PCR, chęć pokanarkowania jest silniejsza :)
A burdel jak wszędzie, faktycznie szkoda tylko, że niepokojąco zaczyna im rosnąć liczba przypadków (mimo PCR)
Z tego co przeczytałam - testami antygenowymi mają być objęci wszyscy przybywający na wyspy (z Hiszpanii kontynentalnej również)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#650 PostWysłany: 04 Gru 2020 11:02 

Rejestracja: 18 Sty 2015
Posty: 38
Może coś się zmieni do mojego wylotu
https://www.canarias7.es/economia/torre ... -ntvo.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#651 PostWysłany: 04 Gru 2020 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
No to ja już się nie napalam jak Arab na samolot, że ominie mnie PCR ;-)
https://www.canarianweekly.com/posts/ca ... tigens#ath

Until further progress is made and any indication of dates are announced, all travellers coming to the Islands are advised to continue with plans for PCR tests.
Realistically, the earliest date that antigens will be permitted, if the Ministry of Health accepts it, will be Friday 18th Decembe
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
zoli uważa post za pomocny.
 
      
#652 PostWysłany: 04 Gru 2020 17:45 

Rejestracja: 14 Lis 2020
Posty: 15
Loty: 8
Kilometry: 22 420
-- 04 Gru 2020 17:41 --

Mam lot 12-19 grudnia na Teneryfę, bilety kupione parę tygodni temu.
Obdzwoniłem wszystkie laboratoria w Małopolsce i nikt mi nie chce zagwarantować, że
robiąc test w środę (wylot w sobotę o 7 rano), będę go miał na piątek.
Co gorsza jak nie wyjdzie tzn będzie nieoznaczony trzeba powtórzyć i powtórnie zapłacić.
Absurd goni absurd, jadę z rodzinką i nie wiem co robić.
Z biletów zrezygnować nie mogę -co najwyżej może udałoby się zmienić termin ' ale nigdy
tego nie robiłem więc nie wiem jak jest w Ryanair'rze.
Co radzicie? Macie sprawdzone laboratorium na terenie Krakowa, Tarnowa ewentualnie Rzeszowa
gdzie przebiega to sprawnie i pewnie w sensie terminu realizacji wyników .?.
bo mi się nigdzie nie udało tego potwierdzić.
Już pomijam fakt cen za te testy :shock:

-- 04 Gru 2020 17:45 --


Ostatnio edytowany przez Abcn, 05 Gru 2020 01:17, edytowano w sumie 1 raz
M
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#653 PostWysłany: 04 Gru 2020 17:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
@RafSal zadzwoń sobie do Gyncentrum - mają punkt pobrań w Krakowie, test już z tłumaczeniem 350 zł.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
RafSal uważa post za pomocny.
 
      
#654 PostWysłany: 04 Gru 2020 17:53 

Rejestracja: 14 Lis 2020
Posty: 15
Loty: 8
Kilometry: 22 420
Dziękuje, dzwoniłem.
Pani mówiła, że mają czas realizacji do 48h ale ... gwarancji nie da,
mimo wszystko chyba się zdecydujemy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#655 PostWysłany: 04 Gru 2020 17:54 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7798
złoty
RafSal napisał(a):
Z biletów zrezygnować nie mogę co najwyżej może udałoby się zmienić termin ale nigdy
tego nie robiłem więc nie wiem jak jest w Ryanair'rze.

O ile nie są to bilety kupione w promocji 2 za 1 to we FR zmiana terminu z ew.dopłatą do różnicy w cenie biletów na przesuniętą datę nie powinna być problemem Zrobisz to na czacie lub nawet samodzielnie po zalogowaniu.Jednak jest to możliwe bezpłatnie na minimum 7 dni do wylotu czyli dziś ,jutro już może być problem.


Ostatnio edytowany przez miriam, 04 Gru 2020 17:57, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#656 PostWysłany: 04 Gru 2020 17:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
@RafSal też lecimy tym lotem, w sumie przymierzam się do uderzenia na badania w środę wieczorem, bo jak rozumiem te 72 h jest liczone do czasu przylotu na wyspy ;-) a nie meldunku w miejscu docelowym.

A i testowałam się u nich w pazdzierniku na nfz - wynik był w mniej niż 24 h. A to był czas sporego zainteresowania testowaniem się.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#657 PostWysłany: 04 Gru 2020 18:08 

Rejestracja: 14 Lis 2020
Posty: 15
Loty: 8
Kilometry: 22 420
W takim razie jak coś by wyszło ... to pożyczę testy od Ciebie :)


Ja już przeszedłem ale żonka i córka nie ' a wokoło wszyscy chorzy ' więc też się martwię.
Najchętniej to bym odsprzedał bilety bo ostatnio coś moje podróże nie mogą dojść do realizacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#658 PostWysłany: 04 Gru 2020 18:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Hehe tylko jest pewien szkopuł, byłam ujemna ;)
więc też mam z tyłu głowy obawy, czy polecę
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#659 PostWysłany: 04 Gru 2020 18:30 

Rejestracja: 04 Lis 2018
Posty: 216
Ja mam WMI-TFS 23-26.12.
Cztery osoby :-/
I tym bardziej byłoby mi szkoda zrezygnować, bo mam bilety z zamiany za odwołany lot na Ukrainę po 39 zł / głowę.
Z trzeciej strony więcej zapłacę za PCR niż za noclegi...
Gdybym wiedział, wziąłbym powrót po Nowym Roku, żeby posiedzieć trochę i koszty rozłożyć. Teraz cena zamiany jest absurdalna.
Pewnie trzeba będzie czekać z decyzją do samego końca, jak zwykle ostatnio.


Ostatnio edytowany przez Laczek Feluś, 04 Gru 2020 19:06, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#660 PostWysłany: 04 Gru 2020 19:42 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7798
złoty
@RafSal Może wystarczy przesunąć termin na (oby lepszy) 2021. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1901 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 96  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group