Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zalecane jest sprawdzenie informacji na stronach:
https://www.gov.pl/web/hiszpania (strona MSZ z informacjami nt. wymogów wjazdowych do Hiszpanii)
https://www.hellocanaryislands.com/coronavirus/ (strona organizacji turystycznej Wysp Kanaryjskich)

Lista autoryzowanych laboratoriów na Wyspach Kanaryjskich
https://turismodeislascanarias.com/site ... 0A4_EN.pdf

Co jeśli na Wyspach Kanaryjskich wyjdzie mi pozytywny test na COVID?
https://www.hellocanaryislands.com/covi ... ce-policy/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1901 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 96  Następna
Autor Wiadomość
#541 PostWysłany: 24 Lis 2020 00:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 403
niebieski
Dzięki. Tak kupiłem loty. Choć już dawno porównywałem i dziś ponownie i zawsze wychodzi mi, że na Teneryfę (vs GC) są często droższe loty, hotele na miejscu (porównywalne) są trochę droższe. Porównałem sobie też znaną mi wypożyczalnię Autoreisen i na GC dają auta nieco taniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#542 PostWysłany: 24 Lis 2020 00:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
monroe napisał(a):
.
IMO Teneryfa jest dużo ładniejsza i bardziej różnorodna od GC.

Ile osób tyle zdań. Ja mam odwrotne wrażenie.
Popieram leć na Tene. Zawsze fajniej samemu sobie wyrobić zdanie i poznać nowe miejsce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#543 PostWysłany: 24 Lis 2020 00:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2619
Loty: 191
Kilometry: 502 993
złoty
@rdw
Możesz mieć rację, że Tene jest droższa od GC ale to są tak niewielkie różnice, że - tak jak pisze @Gaszpar warto zobaczyć coś nowego.
Osobiście uważam, że życie jest zbyt krótkie a świat zbyt duży, aby jeździć w te same miejsca ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
uzi89 uważa post za pomocny.
 
      
#544 PostWysłany: 24 Lis 2020 10:06 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11293
Loty: 474
Kilometry: 749 624
Akna napisał(a):
@Kashpir na ile lecisz?

Na tydzień na Teneryfę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#545 PostWysłany: 25 Lis 2020 07:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Polskie biura wstrzymały loty na część wysp.
Przewidywane terminy wznowienia:
Gran Canaria od 25.12, Lanzarote od 19.12 a Teneryfa i Fuerteventura aktualnie latają.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#546 PostWysłany: 25 Lis 2020 15:55 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11293
Loty: 474
Kilometry: 749 624
Taka mała dygresja - 6 XI pisałem, że ceny biletów na Kanary już spadają i pewnie ze względu na wymóg testów (wtedy była mowa tylko o antygenowych przy zameldowaniu) będą wyjątkowo niskie. W zasadzie wymóg testu PCR powinien jeszcze bardziej wpłynąć na ceny, ale w jakim byłem błędzie :oops: Wtedy poniższy termin kosztował ok. 130 zł RT. Ryan chyba najwyraźniej poszedł w drugą stronę - lepszy jeden klient na musie niż kilku/kilkunastu chętnych na tanie latanie. Jakaś logika w tym jest ;) Wiem, że poniższe to w zasadzie last minute - w grudniu niby taniej, ale obecnie wylotu poniżej 450 zł nie znajdziecie.

Załączniki:
FRtene.PNG
FRtene.PNG [ 50.07 KiB | Obejrzany 2227 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#547 PostWysłany: 25 Lis 2020 16:04 

Rejestracja: 16 Gru 2010
Posty: 413
Loty: 144
Kilometry: 297 591
niebieski
Obserwuję ceny Ryanaira, bo mam lot w niedzielę Wizzairem i chętnie poleciałbym jeden dzień wcześniej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#548 PostWysłany: 25 Lis 2020 21:10 

Rejestracja: 26 Sie 2010
Posty: 101
Loty: 2
Kilometry: 34 746
-- 25 Lis 2020 21:06 --

Dziś przylecieliśmy z Modlina na Teneryfę.
WMI: pani chciała tylko zobaczyć czy mamy kod QR.
TFS: skanowali TYLKO QR kod!!!!
Hotel: pani poprosiła o KOPIE JAKIEGOKOLWIEK testu na Covida. Nie oglądając ich skserowania je i dała kluczyki od pokoju.

Tak, że na antygenowym teście spokojnie byśmy wjechali na wyspę i zameldowali sie w hotelu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Akna lubi ten post.
 
      
#549 PostWysłany: 25 Lis 2020 21:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Właśnie przed chwilą na forum na fb jedna pani napisala:
Informujemy, że z dniem 23 listopada 2020 zaczęły obowiązywać nowe zasady przy wjeździe do Hiszpanii w tym na Wyspy Kanaryjskie. Został wprowadzony obowiązek posiadania negatywnego wyniku testu PCR wykonanego najóźniej 72 godziny przed przybyciem do Hiszpanii.

Jednak z uwagi na fakt, że w mocy pozostaje wcześniejsze rozporządzenie z 13.11 na podstawie którego pasażerowie mogą posługiwać się nadal wynikiem testu antygenowego, informujemy, że pasażerowie mogą wykonać jeden z ww. testów: PCR lub antygenowy.

Istotne jest, aby test został wykonany w Polsce na 72 h przed wylotem. Okazanie negatywnego wyniku testu będzie warunkowało wejście na pokład samolotu.

Jak dla mnie 72 h przed przybyciem wyklucza 72 h przed wylotem, ale ja posypuję truskawki cukrem :lol;
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#550 PostWysłany: 25 Lis 2020 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Jutro lecą czartery na wczasy... myślę, że też będzie jakiś feedback
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#551 PostWysłany: 25 Lis 2020 22:55 

Rejestracja: 26 Sie 2010
Posty: 101
Loty: 2
Kilometry: 34 746
Akna napisał(a):
Właśnie przed chwilą na forum na fb jedna pani napisala:
Informujemy, że z dniem 23 listopada 2020 zaczęły obowiązywać nowe zasady przy wjeździe do Hiszpanii w tym na Wyspy Kanaryjskie. Został wprowadzony obowiązek posiadania negatywnego wyniku testu PCR wykonanego najóźniej 72 godziny przed przybyciem do Hiszpanii.

Jednak z uwagi na fakt, że w mocy pozostaje wcześniejsze rozporządzenie z 13.11 na podstawie którego pasażerowie mogą posługiwać się nadal wynikiem testu antygenowego, informujemy, że pasażerowie mogą wykonać jeden z ww. testów: PCR lub antygenowy.

Istotne jest, aby test został wykonany w Polsce na 72 h przed wylotem. Okazanie negatywnego wyniku testu będzie warunkowało wejście na pokład samolotu.

Jak dla mnie 72 h przed przybyciem wyklucza 72 h przed wylotem, ale ja posypuję truskawki cukrem :lol;


Od nas na żadnym z dwóch lotnisk nie chcieli żadnych testów!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#552 PostWysłany: 25 Lis 2020 23:59 

Rejestracja: 24 Mar 2015
Posty: 48
Loty: 15
Kilometry: 57 194
Dzisiaj lecieliśmy z Modlina na Teneryfę, nigdzie nie sprawdzali wyników testów, dopiero przy zameldowaniu w hotelu pani w recepcji poprosiła o testy i zrobiła kopie. Obłożenie samolotu na oko 1/3.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#553 PostWysłany: 26 Lis 2020 00:29 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11293
Loty: 474
Kilometry: 749 624
Myślę, że kluczowe w sprawie sprawdzania testów na przylocie jest sformułowanie, które znalazłem na spth.gob.es: "You may be required to show the certificate upon entry into Spain by the authorities." (podkreślenie moje). Czyli wygląda na to, że najprawdopodobniej sprawdzają wyrywkowo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome uważa post za pomocny.
 
      
#554 PostWysłany: 26 Lis 2020 02:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2938
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Byłem zbyt daleko, aby stwierdzić o co konkretnie chodziło, ale faktycznie po przylocie z WMI kogoś wzięto na bok i dokładniej przyglądano się papierom, a osoba przeprowadzająca "dochodzenie" była w "kitlu". Poza tym tak, jak przedmówcy. Jedynie kod QR na lotnisku TFS (plus odhaczenie przed security na WMI) Przelecieliśmy od razu Binterkiem na Gran Canarię. Meldunek - wynik testu od razu do kserokopiarki i to by było na tyle.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Manuel uważa post za pomocny.
 
      
#555 PostWysłany: 26 Lis 2020 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2114
platynowy
W mailu który właśnie dostałem od Ryanair jest taki zapis:
Cytuj:
If you are travelling from the Repiblic of Ireland the PCR test will no longer be required from the 30th November 2020.
dla Irlandczyków test nieobowiązkowy.
Ciekawe czy w hotelu jeśli pokażą kartę pokładową lotu z Irlandii to też nie będą wymagali testu.?. A przede wszystkim ciekawe czy przesiadka w Dublinie mogłaby zwolnić z obowiązku testu?
Czy jednak jest tak że test na „Kanarach” dalej obowiązuje przy zameldowaniu w hotelu niezależnie od obowiązku(lub braku tego obowiązku) testu pcr przy przybyciu do Hiszpanii.?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 26 Lis 2020 21:06, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#556 PostWysłany: 26 Lis 2020 21:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 403
niebieski
Przepisy dotyczące przekraczania granic i transportu lotniczego nie są cedowane na przepisy hoteli i kwestii rejestracji gości, to inne ustawy, rozporządzenia, dlatego np. przekraczając granicę wymagają już PCR a w hotelu możesz pokazać antygen, ale tam z czasem odpowiednim dla zameldowania, nie przylotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#557 PostWysłany: 26 Lis 2020 21:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@onufry_z a masz obywatelstwo irlandzkie? Bo zdaje się w Grecji było tak, ze nawet jak leciałeś z np. Austrii, z której PCR nie był wymagany, to przy wybraniu kraju pochodzenia PL i tak się pojawiało info, ze test jest wymagany
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#558 PostWysłany: 26 Lis 2020 23:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2114
platynowy
@Akna zapis (przynajmniej w wiadomości od FR) nie brzmi: „If you are citizen of the Republic of Ireland...” tylko j.w.

@rdw wiesz na pewno że „podróżujący z Irlandii” do zameldowania muszą mieć conajmniej antygenowy test?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#559 PostWysłany: 27 Lis 2020 01:22 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11293
Loty: 474
Kilometry: 749 624
Do zameldowania test przedstawić muszą wszyscy - nawet jeśli przylatują z obszarów, które nie są uznane za high risk.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Akna lubi ten post.
 
      
#560 PostWysłany: 27 Lis 2020 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Chyba mam dobrą informację, dla tych, którzy odbębnili koronkę.

https://turismodeislascanarias.com/es/test-covid-19/


Alternatively, the tourist can show that they have already had the disease by providing an antibody certificate to confirm that they have developed IgG antibodies”
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1901 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 96  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group