Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zalecane jest sprawdzenie informacji na stronach:
https://www.gov.pl/web/hiszpania (strona MSZ z informacjami nt. wymogów wjazdowych do Hiszpanii)
https://www.hellocanaryislands.com/coronavirus/ (strona organizacji turystycznej Wysp Kanaryjskich)

Lista autoryzowanych laboratoriów na Wyspach Kanaryjskich
https://turismodeislascanarias.com/site ... 0A4_EN.pdf

Co jeśli na Wyspach Kanaryjskich wyjdzie mi pozytywny test na COVID?
https://www.hellocanaryislands.com/covi ... ce-policy/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1901 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96  Następna
Autor Wiadomość
#1841 PostWysłany: 06 Lut 2022 20:40 

Rejestracja: 04 Lis 2018
Posty: 215
Dziś na TFS zostałem wyłuskany z tłumu i zaproszony przez Panią w Białym do osobnej ścieżki. Byłem z rodziną (cztery osoby). Koniec końców osobna ścieżka okazała się wyrywkowym sprawdzeniem paszportu covidowego.
Góra
 Profil Relacje PM off
onufry_z lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#1842 PostWysłany: 06 Lut 2022 21:20 

Rejestracja: 24 Mar 2017
Posty: 207
Czy leciał ktoś z was ostatnio na Teneryfę z Warszawy z testem antygenowym?
Zastanawiam się jak to zrobić, bo z tego co widzę to ważność do 24h, ale liczone aż do momentu lądowania, więc w praktyce trzeba to zrobić kilka godzin przed wylotem i jeszcze otrzymać wynik, a jak dzwoniłem to laboratoria na to dają sobie 24h...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1843 PostWysłany: 06 Lut 2022 23:16 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
@Emejcz 24h to RT-PCR. Antygenowy w teorii najczęściej jest do godziny, a w praktyce w kilka/kilkanaście minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1844 PostWysłany: 06 Lut 2022 23:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Wygląda, że już od 10 lutego koniec z maseczkami na zewnątrz, czekamy na BOE
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#1845 PostWysłany: 07 Lut 2022 10:01 

Rejestracja: 24 Mar 2017
Posty: 207
Mar77 napisał(a):
@Emejcz 24h to RT-PCR. Antygenowy w teorii najczęściej jest do godziny, a w praktyce w kilka/kilkanaście minut.

No właśnie w teorii, w praktyce potrzebuję zrobić antygen w niedzielę i otrzymać wynik w ciągu max kilku godzin, a jak szukam gdzie to zrobić to okazuje się, że w takim tempie to nie bardzo są wyniki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1846 PostWysłany: 07 Lut 2022 10:04 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
Nie ma opcji, antygen jest max do 1-2h. A szczególnie gabinety obok lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1847 PostWysłany: 07 Lut 2022 11:41 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1403
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
Tydzień na Gran Canarii - w wielu miejscach informacja, że sprawdzają certyfikaty covidowe, ale na całą wyspę nikt nie sprawdzał :)
Po przylocie z VIE szybkie sprawdzanie certyfikatów (skanowanie kodu QR) i jesteśmy wolni.
Coraz mniej ludzi nosi maski na ulicach, ale dalej można spotkać nadgorliwych biegających lub jeżdżących na rowerze w maskach :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
#1848 PostWysłany: 10 Lut 2022 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Tak, od dzisiaj nie nosimy maseczek na zewnątrz. W pomieszczeniach zamkniętych i środkach transportu nadal.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#1849 PostWysłany: 10 Lut 2022 17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 140
niebieski
Co do sprawdzania testów na Teneryfie (jesteśmy od 31.01), jedynie testy były rejestrowane przy wypełnianiu formularzy SPTH, które z kolei były sprawdzane po wylądowaniu na lotnisku. Nigdzie QRy szczepień/ozdrowienia/negatywnego testu nie były sprawdzane: ani hotel, ani Siam Park, ani Loro Park ani w żadnych lokalach.
Mam pytanie co do powrotu do Berlina, może ktoś już miał takie przypadek ostatnio?
Wyczytałam na stronie niemieckiej, że przy tranzycie ( do 24h) nie jest konieczne wypełnianie formularza lokalizacyjnego na rządowej stronie niemieckiej. A jak to jest w praktyce? Znajomi twierdzą, że dostali informację od niemieckiego biura podróży, iż wypełnienie formularza jest obowiązkowe. Czy po wylądowaniu w Berlinie ktoś coś sprawdza?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1850 PostWysłany: 10 Lut 2022 17:17 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
@mayka w Berlinie nikt nie sprawdzał w tym tygodniu, ale przy wylocie z Hiszpanii Ryanair nie chciał wpuścić ludzi do samolotu bez tego. Ostatecznie kto nie miał musiał papierowy wypełnić.
Góra
 Profil Relacje PM off
mayka lubi ten post.
mayka uważa post za pomocny.
 
      
#1851 PostWysłany: 11 Lut 2022 00:36 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 241
Loty: 55
Kilometry: 95 625
niebieski
Mam pytanie. Jak to jest z wjazdem na Teneryfę. Wystarczy tylko certyfikat szczepienia, czy konieczny jest również test. Do tej pory myślałem że tylko certyfikat, ale na stronie wizzaira zaznaczony był też test. Dodatkowo na stronie https://www.sanidad.gob.es/en/profesion ... v/spth.htm wygląda że potrzebny jest równiez test. Mam wylot 12 lutego. Dzięki za odpowiedź.


Ostatnio edytowany przez peter7712, 11 Lut 2022 01:06, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1852 PostWysłany: 11 Lut 2022 00:42 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Jak jesteś zaszczepiony i masz wazny certyfikat (zmiany były od 1 lutego 2022) to wystarczy. Oprócz tego hiszpanski spth.gob.es
Góra
 Profil Relacje PM off
peter7712 uważa post za pomocny.
 
      
#1853 PostWysłany: 11 Lut 2022 00:49 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 241
Loty: 55
Kilometry: 95 625
niebieski
Dzięki. To mam, tylko zmyliły dziwne zapisy na stronie wizzaira i jeszcze kilku stron. A Polska jest na mapie ryzyka i zgłupiałem
Ale jak tak jest dobrze , to bardzo dobrze.
Żeby być pewnym. Jeżeli ktoś leciał od 7.02.2022, proszę o potwierdzenie że wystarczył ważny certyfikat szczepienia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1854 PostWysłany: 11 Lut 2022 09:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Czy ktoś ostatnio wypełniał formularz pod QR lecąc na Fuertę? W drugim kroku gdzie wybieramy gdzie lecieć nie ma opcji Fuertaventura... Tylko Las Palmas i Teneryfa... Bez tego nie da się przejść dalej - to znaczy nie ma tam gwiazdki, ale obok są miejscowości którą już trzeba wybrać i są tylko miejscowości właśnie z tych dwóch wysp...

Załączniki:
Zrzut ekranu 2022-02-11 o 08.16.11.png
Zrzut ekranu 2022-02-11 o 08.16.11.png [ 133.8 KiB | Obejrzany 1384 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1855 PostWysłany: 11 Lut 2022 09:34 

Rejestracja: 17 Sie 2015
Posty: 305
Loty: 139
Kilometry: 280 764
niebieski
Wybierz Las Palmas. Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1856 PostWysłany: 11 Lut 2022 15:32 

Rejestracja: 17 Gru 2020
Posty: 16
Kanti napisał(a):
Środa 02.02. lot WMI-TFS. Na lotnisku na Teneryfie: 1 - kontrole temperatury, ale chyba przez kumulację lotów pani odpuściła (kolejka) i nie załapaliśmy się; 2 - kontrole querów SPTH, przy czym podział na family i resztę. My "family" 4 sztuki z dziećmi po zeskanowaniu puszczeni do odbioru bagaży. Nie widziałem, by kogoś brali na testy. P.S. Pogoda dziś: rano chmury, a później +26 :). W nocy wiało i coś padało.


Powrót - 10.02. TFS-STN-WMI
Na TFS sprawdzane Passenger Locator Form.
Na kontroli paszportów w STN pytania o cel wjazdu - odp. Tranzyt; o cel dalszej podróży - odp. WMI. Bez dalszych pytań przepuszczono.
Nie robiliśmy testów dla przylatujących do Polski z krajów spoza strefy SCHENGEN. Na WMI przy kontroli granicznej wyjaśniałem, że STN to tylko tranzyt (bilety) i uzyskałem informację, że obejdzie się bez testów na zwolnienie z kwarantanny.
P.S. Pogoda w Polsce ... :(
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1857 PostWysłany: 12 Lut 2022 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
KRK - TFS teraz. W PL nic, na TFS tylko QR. Do kolejki Autoreisen proponuję ustawić się od strony parkingu. Kolejka tylko na 30 minut. Od strony bagaży dramat.
Pogoda bajeczna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1858 PostWysłany: 12 Lut 2022 17:29 

Rejestracja: 14 Sty 2020
Posty: 40
Kanti napisał(a):
Nie robiliśmy testów dla przylatujących do Polski z krajów spoza strefy SCHENGEN. Na WMI przy kontroli granicznej wyjaśniałem, że STN to tylko tranzyt (bilety) i uzyskałem informację, że obejdzie się bez testów na zwolnienie z kwarantanny.
P.S. Pogoda w Polsce ... :(


Będę robił identyczną trasę za 2 tygodnie.

Czy to oznacza, że to straż graniczna decyduje o kwarantannie lub nie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1859 PostWysłany: 12 Lut 2022 18:29 

Rejestracja: 17 Gru 2020
Posty: 16
robertrze napisał(a):
Kanti napisał(a):
Nie robiliśmy testów dla przylatujących do Polski z krajów spoza strefy SCHENGEN. Na WMI przy kontroli granicznej wyjaśniałem, że STN to tylko tranzyt (bilety) i uzyskałem informację, że obejdzie się bez testów na zwolnienie z kwarantanny.
P.S. Pogoda w Polsce ... :(


Będę robił identyczną trasę za 2 tygodnie.

Czy to oznacza, że to straż graniczna decyduje o kwarantannie lub nie?



https://www.gov.pl/web/wielkabrytania/n ... j-brytanii
oraz
https://strazgraniczna.pl/pl/aktualnosc ... anicy.html

W komunikacie Straży Granicznej jest napisane m.in.:

"Nie okazanie funkcjonariuszowi Straży Granicznej negatywnego wyniku takiego testu, skutkuje obowiązkiem odbycia po przekroczeniu granicy Rzeczypospolitej Polskiej 7. dniowej kwarantanny, licząc od dnia następującego po przekroczeniu tej granicy.
(...)
... ww. negatywny test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2, który może być wykonany w trzech wariantach:

przed przekroczeniem granicy, w okresie 24 godzin, licząc od momentu uzyskania wyniku tego testu.
przed odprawą graniczną - po przylocie na terytorium RP na terenie lotniska (dot. tylko tych lotnisk, gdzie jest taka możlwość),
na terenie lotniska w ciągu 3 godzin od momentu przekroczenia granicy.
Ważne - w wariancie nr 3. zwolnienie z kwarantanny obejmie także tych podróżnych, którzy nie mieli możliwości wykonania testu ani przed przylotem do Polski ani na lotnisku przed odprawą graniczną, gdzie nie stworzono takiej infrastruktury. W tym przypadku procedura zwalniania podróżnego od obowiązku kwarantanny będzie spoczywała już tylko i wyłącznie po stronie inspekcji sanitarnej, zatem podróżny korzystając z tej opcji - nie musi powracać do strefy odpraw granicznych prowadzonych przez funkcjonariuszy SG."

Z podanych wyżej fragmentów (10.02. była 10 dniowa kwarantanna) wywiodłem, że SG przekazuje jedynie informację inspekcji sanitarnej o podstawie/braku podstawy do objęcia kwarantanny, a Inspekcja dokonuje stoswnego wpisu o kwarantannie w systemie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1860 PostWysłany: 12 Lut 2022 20:05 

Rejestracja: 14 Sty 2020
Posty: 40
Kanti napisał(a):

Z podanych wyżej fragmentów (10.02. była 10 dniowa kwarantanna) wywiodłem, że SG przekazuje jedynie informację inspekcji sanitarnej o podstawie/braku podstawy do objęcia kwarantanny, a Inspekcja dokonuje stoswnego wpisu o kwarantannie w systemie.


Dzięki. Może nieprecyzyjnie zadałem pytanie.
Czy straż graniczna może nie przekazać informacji do Inspekcji o kwarantannie jeżeli nie mamy testu i przylatujemy z noschangen? (zakładam że jesteśmy zaszczepieni).
Czy jeżeli tak jest to bazujemy tylko "na słowie" pogranicznika?
Czy jeszcze komuś udało się wrócić z noschangen bez testów i bez kwarantanny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1901 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group