Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zalecane jest sprawdzenie informacji na stronach:
https://www.gov.pl/web/hiszpania (strona MSZ z informacjami nt. wymogów wjazdowych do Hiszpanii)
https://www.hellocanaryislands.com/coronavirus/ (strona organizacji turystycznej Wysp Kanaryjskich)

Lista autoryzowanych laboratoriów na Wyspach Kanaryjskich
https://turismodeislascanarias.com/site ... 0A4_EN.pdf

Co jeśli na Wyspach Kanaryjskich wyjdzie mi pozytywny test na COVID?
https://www.hellocanaryislands.com/covi ... ce-policy/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1901 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 96  Następna
Autor Wiadomość
#1761 PostWysłany: 13 Sty 2022 12:10 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
Na facebookowych grupach dotyczących Kanarów lekki niepokój - ludzie opisują jak na Gran Canarii po locie z Polski całemu samolotowi wręczono pisma zobowiązujące do zrobienia w ciągu 48h na własny koszt testów na covid i przedstawienia ich na wskazany adres elektroniczny jakiegoś urzędu - ktoś, kto jest na wyspach może wyjaśnić o co chodzi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
#1762 PostWysłany: 13 Sty 2022 12:18 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1411
Loty: 212
Kilometry: 376 518
srebrny
Już o tym była mowa w tym temacie - niby zdarza się, że ludzie dostają pismo i mają sami zrobić test i wysłać do odpowiedniego urzędu, ale szczerze mówiąc na wiele lotów swoich i znajomych na przełomie roku nic takiego nikogo nie spotkało. Byłem przez 2 tygodnie członkiem jednej z takich facebookowych grup o Gran Canarii i psychicznie nie wytrzymałem, stężenie głupoty jest na niesamowicie wysokim poziomie, nie polecam traktować tych grup jak wyrocznie.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Tomasz101 uważa post za pomocny.
 
      
#1763 PostWysłany: 13 Sty 2022 12:24 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
A jest jakaś informacja na grupach na FB co się dzieje jak się tego testu nie zrobi? Bo podejrzewam że niektórzy Polacy już przetarli szlaki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1764 PostWysłany: 13 Sty 2022 12:25 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
@ Rockridder Z ostatnim zdaniem się zgadzam, dlatego chciałem to jakoś zweryfikować na forum, gdzie są ludzie podróżniczo ogarnięci, bo w sobotę kierunek Teneryfa.

@Klapio - no właśnie nie stąd pytanie tu - bo patrz pkt 1.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1765 PostWysłany: 14 Sty 2022 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3075
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Właśnie gleba z BER-LPA.
W BER wzrokowa kontrola QR hiszpańskiego, po wylądowaniu skanowanie tego QR i papa ;) akcja na 30 sekund, chociaż Panie się czaja czy by kogoś nie zaprosić na bok. Samolot z BER 60% rodaków
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1766 PostWysłany: 14 Sty 2022 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
@Rockriderr
@Tomasz101

Ja jak leciałem na LPA to obok mnie przechodziło mnóstowo osob z chartera z PL i większość dostała takie kartki i z trego co pamiętam to jest tak kara pieniężna za nieprzeslanie testu w ciagu 48 h , ale Polacy obok mnie powiedzieli ze to zlewają, więc sankcja jest czy ona jest do wyegzekwowania tego nie wiem.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez klapio, 14 Sty 2022 14:33, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#1767 PostWysłany: 14 Sty 2022 13:29 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
Dziwną nie jest ta liczba Polaków od jutra ferie na zachodzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 lubi ten post.
 
      
#1768 PostWysłany: 14 Sty 2022 13:39 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
Robaku napisał(a):
@Rockriderr
@Tomasz101

Ja jak leciałem na LPA to obok mnie przechodziło mnóstowo osob z chartera z PL i większość dostała takie kartki i z trego co pamiętam to jest tak kara pieniężna za nieprzeslanie testu w ciagu 48 h , ale polacy obok mnie powiedzieli ze to zlewają, więc sankcja jest czy ona jest do wyegzekwowania tego nie wiem.
W Polsce bym powiedział, że kara nie do wyegzekwowania jak nie ma potwierdzenia doręczenia zobowiązania, które jak rozumiem nie wynika z przepisów ustanawiających je dla wszystkich przylatujących, a jest indywidualnie nakładane, ale w jakimś bardziej dzikim kraju może być różnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1769 PostWysłany: 14 Sty 2022 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Wiesz, ja bym się nie rozpędzal z tym doręczaniem.
Rozumiem, ze w PL jest inaczej, ale z drugiej strony w USA przy doręczaniu nawet przesyłek sądowych mozna wreczyc pismo komus na ulicy przy potiwerdzeniu slownym jego tozsamosci.
A w PL nawet jak ci obecnie naloza karę to sprawe przed WSA wygrasz:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#1770 PostWysłany: 14 Sty 2022 21:38 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 14
Wczoraj wziąłem 3 dawkę szczepinki (pfizer), pojutrze chcę lecieć do Las Palmas

Czy na nowym kodzie QR (3rd booster) mnie zatrzymają bo nie minęło 14 dni od szczepienia?
Czy w takim wypadku mam się posługiwać starym kodem QR, tym wygenerowanym po drugiej dawce? Czy to bezpieczne, ktoś tak robił?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1771 PostWysłany: 14 Sty 2022 21:56 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
jeśli masz tyle pytań i masz spać i leciej spokojniej- leć na certyfikacie z 2 dawkami, jest ważny.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1772 PostWysłany: 14 Sty 2022 23:05 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 392
Loty: 123
Kilometry: 291 994
niebieski
Na Teneryfie od kilku dni. Po przylocie całkiem pokaźna łapanka do testów. Z naszej grupy wybierają 2 osoby + pare nieznanych nam osób, ale z tego samego lotu z WAW. Prowadzą nas może z 30 metrów do odizolowanej strefy z budkami, w których wykonuje się testy. Paradoksalnie z tej całej grupy tylko nam się upiekło :lol: Tylko dlatego, bo byliśmy niezaszczepieni :lol: a więc mieliśmy świeże testy. Reszta osób, mimo że niekoniecznie chętnych przymusowy test :!: Co ciekawe nasze testy wnikliwie sprawdzali, gdzieś je zanosili i tam weryfikowali, ale finalnie podziękowali i życzyli miłego wypoczynku 8-) W sumie to dośc logiczne podejście w tej sprawie, bo zaszczepieni nie muszą wykonywać testu przed lotem, a więc mogą być bezobjawowi i transmitować wirusa nawet nieświadomie. Osoby niezaszczepione przed lotem muszą wykonać test, więc te ryzyko mimo wszystko będzie miejsze.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtekf93 lubi ten post.
 
      
#1773 PostWysłany: 14 Sty 2022 23:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1435
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Kto płaci za te testy po przylocie? Pasażer czy rząd Hiszpanii?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1774 PostWysłany: 14 Sty 2022 23:21 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 392
Loty: 123
Kilometry: 291 994
niebieski
-- 14 Sty 2022 22:18 --

Jeśli chodzi i sytuacje na miejscu to wprowadzono 4 ostatni alert, ale specjalnie tego nie widać.

Image

Nie odczuwamy żadnej różnicy, kiedy był poziom 3. Lokalsi w 90% w maseczkach na ulicach, a turyści w 90% bez . Wszystko normalnie pootwierane. Mówimy o sytuacji na północy w Santa Cruz czy Puerto de la Cruz, a wiemy doskonale, że na południu jest jeszcze większy "lajcik: . Jesteśmy czwarty dzień i jeszcze nikt nie prosił nas o test czy certyfikat, ani w hotelu ani w knajpkach, limity w restauracjach to w większości przypadków fikcja, spotkaliśmy kilka lokali z 100% obłożeniem.

Image

Generalnie pierwsze 4 dni pogoda mega, wielki wyż i nawet tu na pólnocy nie było pół chmurki. Dzisiaj w Puerto 25 stopni i bezwietrznie.
Żyć nie umierać 8-) Jutro zapowiadają Kalime :)

-- 14 Sty 2022 22:21 --

lendziro napisał(a):
Kto płaci za te testy po przylocie? Pasażer czy rząd Hiszpanii?

Rząd. Poinformowali nas, że test będzie bezpłatny. Gorzej jak trafi się pozytyw, wtedy nie ma przebacz.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1775 PostWysłany: 15 Sty 2022 23:37 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
Przylot na Teneryfę dziś z Katowic wizzem. Sprawdzanie formularzy lokalizacyjnych - dwie kolejki - fast control i documental Control. Na testy nie skierowano nikogo.

Za to znajomi wczoraj przylot z Berlina na Gran Canarię i testy na lotnisku zaordynowane całemu samolotowi
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
szfarcjeger uważa post za pomocny.
 
      
#1776 PostWysłany: 16 Sty 2022 00:07 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Wylatywałem 30.12 z Berlina na Fuerteventurę. Mieliśmy świadectwa szczepień. Wszystko poszło gładko. Na Furcie losowo wyłapywali na testy. Robiła to jakaś maszyna. Z naszego samolotu wylosowali może z 1 osobę. Po przylocie sprawdzali tylko ich formularz. Ani testów ani paszportów covidowych nie sprawdzali. To było sprawdzane w Berlinie. Porem płynęliśmy na Lanzerote. Tu nic nie sprawdzali. Jutro lecimy na Gran Canarie. Z opisu na stronie CanaryFly tylko maseczki będą egazekwowane więcej nic. Balować nie baluje wiec nawet nie wiem czy jest tu godzina policyjna. Maski w sklepach wszyscy noszą. We wszystkich atrakcjach turystycznych tez. A na powietrzu jak się komu uwidzi. Nie ma tu reguły. Jak się ktoś boi to nosi nawet na plaży. Ale generalnie nie czuć spiny z tymi maskami.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rutras lubi ten post.
 
      
#1777 PostWysłany: 17 Sty 2022 15:31 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 303
niebieski
Wczorajszy przylot z Katowic na Fuerteventure- mega sprawnie, przed podejściem do stoliczków gdzie siedzą osoby ze skanerami i mają komputery ;) stoją osoby i pokazują na kartkach by przygotować QR wygenerowane z SpTH , osobę przede mną komputer wylosował do testów. Jak z resztą pasażerów to nie wiem, bo ponaglali żeby się przesuwać, skanować i wio 8-) I tym oto sposobem byliśmy pierwsi przy okienku z Cicar :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1778 PostWysłany: 17 Sty 2022 16:03 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
Dziś w Siam Mallu - tłum okrutny po pogoda od wczoraj okropna. Wiatr urywa głowy i pada. Wszyscy co do jednego w maskach, także w miejscach niezadaszonych i otwartych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1779 PostWysłany: 17 Sty 2022 16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@Tomasz101 Bo w takie dni jak ten, gdy wieje od południa to się wsiada w auto i jedzie do Santa Cruz i po 40 minutach masz pogodę, która zazwyczaj jest na południu. Na tym polega Teneryfa :)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1780 PostWysłany: 17 Sty 2022 23:00 

Rejestracja: 14 Mar 2011
Posty: 34
A jak wygląda sytuacja jak wynik na lotnisku wyjdzie jednak pozytywny? Miał ktoś taką sytuację? Wskazują miejsce kwarantanny? Ile kosztuje taka kwarantanna i wyżywienie? Jak długo trwa?
Góra
 Profil Relacje PM off
Asia30 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1901 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 96  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group