Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zalecane jest sprawdzenie informacji na stronach:
https://www.gov.pl/web/hiszpania (strona MSZ z informacjami nt. wymogów wjazdowych do Hiszpanii)
https://www.hellocanaryislands.com/coronavirus/ (strona organizacji turystycznej Wysp Kanaryjskich)

Lista autoryzowanych laboratoriów na Wyspach Kanaryjskich
https://turismodeislascanarias.com/site ... 0A4_EN.pdf

Co jeśli na Wyspach Kanaryjskich wyjdzie mi pozytywny test na COVID?
https://www.hellocanaryislands.com/covi ... ce-policy/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1901 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 96  Następna
Autor Wiadomość
#1721 PostWysłany: 28 Gru 2021 23:54 

Rejestracja: 04 Lip 2011
Posty: 326
niebieski
@sanchopan dopisuje ze chodziło konkretnie o Ryanair żeby nikt się nie pomylił mimo że bez karty i tak nie przejdzie na security
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
 
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#1722 PostWysłany: 29 Gru 2021 09:54 

Rejestracja: 16 Gru 2010
Posty: 413
Loty: 144
Kilometry: 297 591
niebieski
sanchopan napisał(a):
No nie wiem - raczej lepiej pisać jakiej linii to dotyczy.
W Lufie nie dostaniesz biletu - jak nie dostarczysz dokumentów covidowych. Musisz je albo dostarczyć wcześniej online albo przy stanowisku (kolejce) nadania bagażu. I dopiero wtedy dostaniesz bilet czyli wejdziesz na security. ;)

A gdzie na stronie lufthansy mogę wgrać dokumenty covidowe?
---
edit
Tutaj: https://www.lufthansa.com/xx/en/form-di ... ment-check
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
 
      
#1723 PostWysłany: 29 Gru 2021 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Ciekawostka z 29/12/21:
Na Gran Canaria dzisiaj po przylocie dowolnego samolotu na extra testy antygenowe sa brani WSZYSCY obywatele 6 krajów afrykanskich z pierwotnej listy wariantu omikron plus.... caly blok wschodni EU, w tym m.in. Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Węgry itd...
Nie wiem czy to tylko obowiązuje na GC czy tez na innych wyspach i czy tylko dzisiaj, czy w następnych dniach rowniez...
Niemcy przechodzili przez punkt kontroli sanitarnej bez dodatkowego testu.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1724 PostWysłany: 29 Gru 2021 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@jaco027
Leciałeś z PL czy może z DE? (pytam bo za miesiąc mam lot na Lanzarote bezpośrednio z DE)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1725 PostWysłany: 29 Gru 2021 13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1109
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
wczoraj na TFS nas nie wzięli na testy (ale nie wiem czy kogoś brali, bo szliśmy jako pierwsi). Lot z PL.
W Cicar zero kolejki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#1726 PostWysłany: 29 Gru 2021 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@monroe z DE dokladnie z BER.
A to juz inna historia, to lotnisko nazywa sie porazka, nawet po uruchomieniu... :-(
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe uważa post za pomocny.
 
      
#1727 PostWysłany: 29 Gru 2021 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sty 2012
Posty: 203
niebieski
@jaco027 byłeś testowany lecąc z DE?

Oprócz tego, że długie kolejki do security i lepiej być 3h zamiast 2h na lotnisku to na co jeszcze warto się przygotować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1728 PostWysłany: 29 Gru 2021 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Zaostrzają poruszenie się w nocy.

władza wykonawcza występuje do Sądu Najwyższego Wysp Kanaryjskich (TSJC) o zakaz poruszania się i przemieszczania się osób na wyspach poziomu 2 -La Palma i La Gomera- od 02:00 do 06:00 godzin oraz na wyspach poziomu 3 -Fuerteventura, Gran Canaria i Teneryfa- od 01:00 do 06:00 w dniach 31 grudnia , 2021 do 1 grudnia 2022 oraz od 5 do 6 stycznia 2022 w celu zminimalizowania wzrostu zakażeń wywołanych pandemią koronawirusa
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Akna, 29 Gru 2021 15:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1729 PostWysłany: 29 Gru 2021 15:05 

Rejestracja: 07 Cze 2021
Posty: 8
czy orientuje się ktoś jak jest z testami dla os. niezaszczepionych w przypadku lotu z postojem 1-2 dniowym w Barcelonie?
wiadomo , lecąc do Barcelony robie test ale później - to jest traktowane jako lot krajowy? tj bez ponownego testu?
i jak kwestia lotu z np z Teneryfy do Barcelony- czy wymagany jest jakiś test w locie krajowym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1730 PostWysłany: 29 Gru 2021 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Akna napisał(a):
Zaostrzają poruszenie się w nocy.

władza wykonawcza występuje do Sądu Najwyższego Wysp Kanaryjskich (TSJC) o zakaz poruszania się i przemieszczania się osób na wyspach poziomu 2 -La Palma i La Gomera- od 02:00 do 06:00 godzin oraz na wyspach poziomu 3 -Fuerteventura, Gran Canaria i Teneryfa- od 01:00 do 06:00 w dniach 31 grudnia , 2021 do 1 grudnia 2022 oraz od 5 do 6 stycznia 2022 w celu zminimalizowania wzrostu zakażeń wywołanych pandemią koronawirusa

Nie mogę skumać co to ma na celu.
Nocny nakaz przebywania w domu. Mniemam, że dużo częściej można spotkać się z kimś w dzień niż w nocy.

Jasne można wyskoczyć argumentem ale w dyskotekach....
Tyle, że spokojnie można sobie spędzić czas w dyskotece pubie pomiędzy 2-6, lub 1 - 6. Wiem, bo bywałem :mrgreen: ,
także te zakazy jak w PL, całkowicie nielogiczne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1731 PostWysłany: 29 Gru 2021 15:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@Robaku zeszłej zimy to obowiązywało cały czas.... no dziwne to wszystko
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1732 PostWysłany: 29 Gru 2021 17:44 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 254
Loty: 151
Kilometry: 378 445
niebieski
Jedna osoba z naszej grupy ma zly numer siedzenia na kodzie qr. Wylot jutro rano. Przejdzie? Ktos pomoze, wie, doradzi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1733 PostWysłany: 29 Gru 2021 17:58 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
Formularz można edytować w każdym momenencie, poprawić nr siedzenia na sto procent się da i wtedy wydrukować ponownie lub pobrać - to raz. Dwa - 3 razy leciałem, zawsze miałem inne numery (robiłem odprawę na ostatni moment) i nikt tego nie sprawdzał. A trzy nie będzie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1734 PostWysłany: 29 Gru 2021 18:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Ciekawostka jeszcze do tego dzisiejszego testowania Polakow na GC jest to, ze na 10 stanowiskach sanitarnych na przylotach mieli karteczki z informacja z dzisiejsza data i lista panstw do kontroli - wszystko pisane odrecznie, wiec zapewne zapsiski z jakiejs porannej odprawy, itp...Sam jestem ciekaw jak to bedzie wygladalo w nastepych dniach i na innych wyspach...
@TIT Olej. A jesli jednak chcesz bardzo byc 100% OK, to wypelnij od nowa :-)
@seelk Przeciez masz napisane 1 post wyzej, ze z DE, a dokladnie z Berlina :-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1735 PostWysłany: 29 Gru 2021 18:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
jaco027 napisał(a):
@monroe z DE dokladnie z BER.
A to juz inna historia, to lotnisko nazywa sie porazka, nawet po uruchomieniu... :-(
Zupełnie inne mam odczucia. Może dlatego, że wylot miałem 7.30 ale do security może 10 minut, a tam bardzo miło ludzie, w dodatku mówiący po polsku. Do gate też bez tragedii, Easy Jet wcale nie jakoś specjalnie daleko. OK, pewnie jakaś kolejka czy chodnik automatyczny byłby wskazany ale bez przesady. Jedynie miałem problem z bagażem, bo nie bardzo wiedzieli o co chodzi z darmowym Hands Free od Easy Jest i gość mi wciskał, że muszę zapłacić... ale na szczęście miał bardziej ogarnięta koleżankę. Na pewno jest jeszcze sporo do poprawy ale porównując TXL czy SXF to jednak inny świat.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1736 PostWysłany: 29 Gru 2021 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 929
złoty
TIT napisał(a):
Jedna osoba z naszej grupy ma zly numer siedzenia na kodzie qr. Wylot jutro rano. Przejdzie? Ktos pomoze, wie, doradzi?


Ja zawsze mam 1A mimo że siedzę potem zupełnie gdzie indziej, a to dlatego że najpierw robie SpTH kiedy nie wiem gdzie będę siedzieć bo na lot jeszcze się nie odprawilem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1737 PostWysłany: 29 Gru 2021 22:56 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2596
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Dzis lecialem WMI-TFS. W Polsce sprawdzany jedynie SpTH.

Na Teneryfie tez mieli wypisane nazwiska bo wylapywali ludzi, prawdopodobnie na testy. Ja i dziewczyna jestesmy zaszczepieni 2 dawkami i choc mozemy juz przyjąć 3 dawke to na nie wytypowali.

W srodku maseczki wszędzie rygorystycznie przestrzegane, na dworze policjant upominal ludzi zeby tez ubrali.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#1738 PostWysłany: 30 Gru 2021 00:23 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
TIT napisał(a):
Jedna osoba z naszej grupy ma zly numer siedzenia na kodzie qr. Wylot jutro rano. Przejdzie? Ktos pomoze, wie, doradzi?

Ja żonie dziś kupiłem inne miejsce, a na QR zostało poprzednie i nie było z tym żadnego problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1739 PostWysłany: 30 Gru 2021 12:49 

Rejestracja: 07 Kwi 2021
Posty: 4
klapio napisał(a):
Dzis lecialem WMI-TFS. W Polsce sprawdzany jedynie SpTH.

Na Teneryfie tez mieli wypisane nazwiska bo wylapywali ludzi, prawdopodobnie na testy. Ja i dziewczyna jestesmy zaszczepieni 2 dawkami i choc mozemy juz przyjąć 3 dawke to na nie wytypowali.

W srodku maseczki wszędzie rygorystycznie przestrzegane, na dworze policjant upominal ludzi zeby tez ubrali.

Lecieliśmy tym samym lotem, mnie i mojej dziewczyny również nie wzięli na testy (oboje zaszczepieni), ale kilka osób przed nami wzięli na bok. Co do maseczek, mam wrażenie że jest dużo więcej osób bez masek na zewnątrz (głównie turystów) niż jak bylismy na początku roku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1740 PostWysłany: 30 Gru 2021 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2011
Posty: 234
Loty: 330
Kilometry: 690 493
niebieski
Hej, dodam swoje 3 grosze bo sporo osób leci w najbliższym czasie. Info sprzed 15 min. Lot BER - TFS. W Berlinie tylko pytania czy jest „Spain QR” bez sprawdzania. Paszport Covid również nie był potrzebny. Wcześniej nie dodawałem nic przy odprawie. Po wyładowaniu od wyjścia z autobusu do wyjścia z lotniska 3 min. Zeskanowany tylko QR, również bez certyfikatu. Przechodziliśmy jedni z pierwszych ale widziałem stanowiska do testów i Panie w kombinezonach już zacierały ręce w oczekiwaniu na ochotników.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1901 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 96  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group