Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zalecane jest sprawdzenie informacji na stronach:
https://www.gov.pl/web/hiszpania (strona MSZ z informacjami nt. wymogów wjazdowych do Hiszpanii)
https://www.hellocanaryislands.com/coronavirus/ (strona organizacji turystycznej Wysp Kanaryjskich)

Lista autoryzowanych laboratoriów na Wyspach Kanaryjskich
https://turismodeislascanarias.com/site ... 0A4_EN.pdf

Co jeśli na Wyspach Kanaryjskich wyjdzie mi pozytywny test na COVID?
https://www.hellocanaryislands.com/covi ... ce-policy/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1901 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 96  Następna
Autor Wiadomość
#1701 PostWysłany: 27 Gru 2021 21:09 

Rejestracja: 16 Sie 2018
Posty: 13
Coś się zmieniło w obostrzeniach na kanarach od dzisiaj? Od dzisiaj właśnie wymagają żeby pokazać certyfikat szczepień żeby wejść do hotelowej restauracji (skanują go), a dzieci powyzej 6 roku życia mają pokazać test...?


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 27 Gru 2021 22:00, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#1702 PostWysłany: 27 Gru 2021 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2021
Posty: 62
Loty: 50
Kilometry: 107 268
na FUE jestem od 4 dni , i tylko wczoraj pierwszy raz poprosili mnie w knajpie o certyfikat , według mnie nic się nie zmieniło tylko restaurację mają różne podejścia ,parę razy mnie mijała lokalna policją w maskach ja bez maski na ulicy i zero reakcji z ich strony
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1703 PostWysłany: 27 Gru 2021 21:45 

Rejestracja: 07 Kwi 2021
Posty: 4
Teoretycznie się zmieniło, od soboty, na poziomie zagrożenia 3 i 4 (czyli np. Teneryfa i Fuerta), restauracje i hotele maja obowiązek sprawdzania certyfikatów covidowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1704 PostWysłany: 27 Gru 2021 22:42 

Rejestracja: 04 Lip 2011
Posty: 326
niebieski
seelk napisał(a):
Leciał ktoś ostatnio na wyspy z Berlina z tego nowego lotniska? Wybieram się 6 stycznia porannym lotem, więc dam info jak wszystko wyglądało, ale czytałem, że dość duże odległości są tam do pokonania. Zastanawiam się też jak z ich skrupulatnością.


Leciałam przed świętami i kolejki do security na lot po 6.00 ogromne. Byliśmy 2h przed odlotem i zdążyliśmy na styk,
hiszpańskie QR i paszporty covidowe sprawdzane wszystkim przed wejściem na pokład.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1705 PostWysłany: 28 Gru 2021 00:06 

Rejestracja: 14 Sty 2020
Posty: 42
szeptana napisał(a):
Leciałam przed Świętami i kolejki do security na lot po 6.00 ogromne. Byliśmy 2h przed odlotem i zdażyliśmy na styk, hiszpańskie QR i paszporty covidowe sprawdzane wszystkim przed wejściem na pokład.


Czy jak lecę bez bagażu nadawanego to mogę iść od razu do security czy muszę najpierw pójść do check-in pokazać paszport covidowy i QR?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1706 PostWysłany: 28 Gru 2021 01:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Certyfikaty na GC sprawdzane prawie wszędzie. Praktycznie w każdej restauracji,
prosili o okazanie, nawet jak się siadało w ogródku na dworze. Dziś byłem na meczu koszykówki w Las Palmas, bez covid passu lub testu zero szans na wejście (sprawdzali na wejściu bardzo dokładnie, nawet z dowodem osobistym). W trakcie meczu maseczki bezwzględnie na twarzy i nosie. Na chwilę zsunąlem tylko z nosa i już obsługa prosiła by założyć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1707 PostWysłany: 28 Gru 2021 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
O to dobrze wiedzieć zwłaszcza w zakresie koszykówki bo też sie wybieram.
A btw. bilety na mecz na luzie dostępne? CZyli np. jakies przekąski na meczu też nie do zjedzenia?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1708 PostWysłany: 28 Gru 2021 11:24 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
robertrze napisał(a):
szeptana napisał(a):
Leciałam przed Świętami i kolejki do security na lot po 6.00 ogromne. Byliśmy 2h przed odlotem i zdążyliśmy na styk, hiszpańskie QR i paszporty covidowe sprawdzane wszystkim przed wejściem na pokład.


Czy jak lecę bez bagażu nadawanego to mogę iść od razu do security ?
czy muszę najpierw pójść do check-in pokazać paszport covidowy i QR?


Ja tak zrobiłem, ale leciałem Lufą, która udostępnia 2 osobne procedury online: załączenia dokumentów covidowych oraz samą odprawę.
A z innym to ostatnio nie przerabiałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1709 PostWysłany: 28 Gru 2021 11:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Robaku napisał(a):
O to dobrze wiedzieć zwłaszcza w zakresie koszykówki bo też sie wybieram.
A btw. bilety na mecz na luzie dostępne? CZyli np. jakies przekąski na meczu też nie do zjedzenia?
No coś tam słodkiego dyskretnie podjadalem, wody chyba też się napijesz ale nic większego nie testowałem, bo żadnej strefy food na hali nie widziałem. A bilety spokojnie nawet przed samym mieczem dostępne. Niby zostało niewiele ale krzeselek wolnych było sporo. Pewnie jakieś limity w zwiazku z Covid.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1710 PostWysłany: 28 Gru 2021 12:44 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 633
srebrny
robertrze napisał(a):
Czy jak lecę bez bagażu nadawanego to mogę iść od razu do security czy muszę najpierw pójść do check-in pokazać paszport covidowy i QR?

Od razu do security (Ryanair).


Ostatnio edytowany przez xkr, 28 Gru 2021 22:35, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
robertrze uważa post za pomocny.
 
      
#1711 PostWysłany: 28 Gru 2021 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 242
Kilometry: 424 108
niebieski
Shaq napisał(a):
Certyfikaty na GC sprawdzane prawie wszędzie. Praktycznie w każdej restauracji,
prosili o okazanie, nawet jak się siadało w ogródku na dworze.

Sprawdzane w sensie skanowane, czy tylko oglądane?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1712 PostWysłany: 28 Gru 2021 13:17 

Rejestracja: 19 Cze 2015
Posty: 74
Loty: 324
Kilometry: 659 325
Czy dzieci do 12 lat są zwolnione z tego sprawdzania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1713 PostWysłany: 28 Gru 2021 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Oglądane. Skanowania nie widziałem. Dzieci nie wiem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
worminfested uważa post za pomocny.
 
      
#1714 PostWysłany: 28 Gru 2021 13:33 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Ja od hotelu dostałem takie info ze szczegółami:
Cytuj:
ESTABLISHMENT WITH ACCESS CONTROL DUE TO COVID-19
This establishment -under the ORDER of November 29 2021, which allows the extension of maximum capacity, the maximum number of people per group and closing hours for each activity and establishment, according to the different levels of health alert for COVID-19 (BOC, December 9, 2021)- informs its customers that:
As a condition of entry and at the time of check-in, every host or visitors aged 12 years and 3 months or above are required to show one of the following pieces of evidence to enter the facilities:
- A COVID pass, that certifies you are fully vaccinated. The complete vaccination schedule is established by the Spanish health authorities.
- Proof of a negative COVID-19 test result carried out in a legally authorized test provider within the past 48 hours. Self-diagnostic tests are not admitted.
- A valid proof of recovery status of COVID-19, that certifies you have recovered at least 11 days ago, up to the 180 previous days.
Góra
 Profil Relacje PM off
szrajbendorf uważa post za pomocny.
 
      
#1715 PostWysłany: 28 Gru 2021 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Skanują qr na certyfikatach i czytają co tam jest napisane- nie wiem tylko czy im się to łączy z jakąś ogólnoeuropejską bazą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
worminfested uważa post za pomocny.
 
      
#1716 PostWysłany: 28 Gru 2021 18:49 

Rejestracja: 07 Kwi 2021
Posty: 4
Jeżeli będzie zgoda TJSC, to w noc sylwestrową godzina policyjna od 1:00 - 6:00 na poziomie 3 i od 2:00 - 6:00 na poziomie 2. Podobnie ma być z nocą z 1 na 2 stycznia i z 5 na 6 stycznia.
https://www.eldiario.es/canariasahora/s ... 15949.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1717 PostWysłany: 28 Gru 2021 18:57 

Rejestracja: 04 Lip 2011
Posty: 326
niebieski
robertrze napisał(a):
szeptana napisał(a):
Leciałam przed Świętami i kolejki do security na lot po 6.00 ogromne. Byliśmy 2h przed odlotem i zdażyliśmy na styk, hiszpańskie QR i paszporty covidowe sprawdzane wszystkim przed wejściem na pokład.


Czy jak lecę bez bagażu nadawanego to mogę iść od razu do security czy muszę najpierw pójść do check-in pokazać paszport covidowy i QR?
Tak możesz iść prosto na security. Obsługa Ryanair sprawdza QR i paszporty przed wejściem na pokład.


Ostatnio edytowany przez szeptana, 28 Gru 2021 23:55, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
robertrze uważa post za pomocny.
 
      
#1718 PostWysłany: 28 Gru 2021 21:34 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
No nie wiem - raczej lepiej pisać jakiej linii to dotyczy.
W Lufie nie dostaniesz biletu - jak nie dostarczysz dokumentów covidowych. Musisz je albo dostarczyć wcześniej online albo przy stanowisku (kolejce) nadania bagażu. I dopiero wtedy dostaniesz bilet czyli wejdziesz na security. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
szeptana lubi ten post.
 
      
#1719 PostWysłany: 28 Gru 2021 21:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4089
HON fly4free
@sanchopan W BER Ryanair wystawia boarding pass na Kanary bez problemu, wiec mozna od razu security/gate.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
robertrze uważa post za pomocny.
 
      
#1720 PostWysłany: 28 Gru 2021 22:53 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Nie neguję.
Jednak pisanie ogólne bez informacji, że dotyczy konkretnej linii, może pozostałych wprowadzać w błąd. ;)

Swoją drogą po...tentegowane czasy. A myśleliśmy kiedyś, że to 11 września mocno skomplikował latanie. A tutaj okazało się, że jednak nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1901 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 96  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group