Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zalecane jest sprawdzenie informacji na stronach:
https://www.gov.pl/web/hiszpania (strona MSZ z informacjami nt. wymogów wjazdowych do Hiszpanii)
https://www.hellocanaryislands.com/coronavirus/ (strona organizacji turystycznej Wysp Kanaryjskich)

Lista autoryzowanych laboratoriów na Wyspach Kanaryjskich
https://turismodeislascanarias.com/site ... 0A4_EN.pdf

Co jeśli na Wyspach Kanaryjskich wyjdzie mi pozytywny test na COVID?
https://www.hellocanaryislands.com/covi ... ce-policy/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1901 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 ... 96  Następna
Autor Wiadomość
#1581 PostWysłany: 03 Gru 2021 15:18 

Rejestracja: 17 Sie 2015
Posty: 305
Loty: 139
Kilometry: 280 764
niebieski
wojtekf93 napisał(a):
Czy do zameldowania w hotelu wymagany jest paszport covid ?



Meldowałem się w ubiegłym tygodniu na Fuercie, żadnych dokumentów poza zwykłym paszportem nikt nie chciał.

Maski tylko w sklepach/autobusach.
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtekf93 lubi ten post.
wojtekf93 uważa post za pomocny.
 
      
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
#1582 PostWysłany: 03 Gru 2021 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Airbnb na fuercie bez żadnych testow czy [aszportów.
Potrzebny tylko kod QR przy wyjsciu z lotniska.
Maski w sklepach pilnowane restrykcyjne, w knajpach - różnie,
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#1583 PostWysłany: 04 Gru 2021 17:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2519
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Dzisiaj: Kraków Airport sprawdzają kody QR, lotnisko TFS sprawdzają kody QR, hotel Bahia Flamingo tylko ID (jak w listopadzie). Pozdrawiam ze słonecznej Playa Arena ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#1584 PostWysłany: 04 Gru 2021 22:20 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 843
złoty
Na hiszpańskiej stronie https://www.mscbs.gob.es/en/profesional ... v/spth.htm znajduje się następujacy tekst:
NEW: If you come from a HIGH RISK country (list of risk countries/areas), at the health controls on arrival in Spain you will have to present, regardless of having a vaccination or recovery certificate, your SpTH QR code together with a SARS-CoV-2 diagnostic test certificate, with a negative result.
Jeśli ja to dobrze czytam to jest tutaj napisane "Jeśli przyjeżdżasz z kraju wysokiego ryzyka to niezależnie od tego czy masz zaświadczenie o szczepieniu lub status ozdrowieńca to i tak musisz przedstawić uprzednio wykonany negatywny test na COVID." Polska jest na ich liście krajów wysokiego ryzyka.
O ile w przypadku Bułgarii i Portugalii ostatnią zmianę zasad wjazdowych (test od każdego) szeroko komentowano to nie przypominam sobie żeby ostatnio były jakieś wieści o Hiszpanii. Nikt tego nie zauważył, czy ja źle interpretuję to co oni napisali?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1585 PostWysłany: 04 Gru 2021 22:35 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Polska jest w Risk Countries jak widzę. W High Risks są:

Botswana
Eswatini/Swaziland
Lesotho
Mozambique
Namibia
South Africa
Zimbabwe

Czyli, NIC się nie zmieniło. Test lub szczepionka i vamos.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Tomasz101 uważa post za pomocny.
 
      
#1586 PostWysłany: 04 Gru 2021 22:42 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 843
złoty
@Zeus Królu złoty, dziękuję. Czytałem to kilka razy a nie zauważyłem słowa "high".
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#1587 PostWysłany: 05 Gru 2021 18:51 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
czyli zaszczepieni 2 dawkami bez problemu a jak z dziećmi niezaszczepionymi ?testy ?


Ostatnio edytowany przez klimas, 05 Gru 2021 19:37, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1588 PostWysłany: 05 Gru 2021 19:35 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Z tego co się orientuję - o ile się nic nie zmieniło "nagle" - to od 12 lat wzwyż, jeśli zaszczepiony, to prócz appki/zgłoszenia nic nie trzeba.
A dzieci poniżej 12 lat nic nie potrzebują.
Góra
 Profil Relacje PM off
klimas lubi ten post.
klimas uważa post za pomocny.
 
      
#1589 PostWysłany: 05 Gru 2021 22:48 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Powinno być tak jak pisze @sanchopan.
@klimas ta strona może być pomocna pod kątem wjazdu na Kanary https://www.hellocanaryislands.com/trav ... y-islands/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
klimas uważa post za pomocny.
 
      
#1590 PostWysłany: 06 Gru 2021 00:04 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
@sanchopan -dzieci do 12 lat tez muszą wypełnić spth.gob.es , żeby otrzymac QR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1591 PostWysłany: 07 Gru 2021 16:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 793
Loty: 146
Kilometry: 246 015
niebieski
Jeśli Polska trafiłaby na listę krajów wysokiego ryzyka to i tak wystarczy tylko test antygenowy ? Czy zestaw zaszczepienie/ozdrowieniec + test antygenowy ?

P.S

Na stronie głównej w artykule gdzie piszecie o tanich lotach na Wyspy Kanaryjskie:

Cytuj:
Wyspy Kanaryjskie w grudniu
To, co was z pewnością interesuje, to zasady wjazdu na popularne „Kanary”. Na Fuerteventurę oraz Teneryfę bez dodatkowych testów, wybrać się mogą osoby w pełni zaszczepione oraz te, które wyzdrowiały z COVID-19 i posiadają certyfikat ozdrowieńca. W przeciwnym razie przed podróżą wykonać będziecie musieli test sprawdzający, czy nie jesteście chorzy na COVID-19 (PCR, LAMP, TMA) – wykonany maksymalnie na 72h przed planowanym lotem.


a poniżej:

Cytuj:
Przydatne informacje
Hiszpania zaostrza zasady wjazdu dla Polaków. Aby dostać się do kraju należy pokazać zaświadczenie o szczepieniu przeciw COVID-19, zaświadczenie o przechorowaniu koronawirusa (pod warunkiem, że nie minęło więcej niż 180 dni) lub negatywny wynik testu. Akceptowane są zarówno testy PCR (wykonane 72 h przed podróżą) lub antygenowe (48 h przed).

Załączniki:
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg [ 68.45 KiB | Obejrzany 537 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1592 PostWysłany: 11 Gru 2021 19:40 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Lecę 26 grudnia na Kanary - a przynajmniej taką mam nadzieję. Rozumiem, że na dzień dzisiejszy dla zaszczepionych nie ma żadnych medycznych wymogów (prócz tych formalnych), ale jeśli - pytanie na ile to pewne lub nie? - trafimy na listę "wysokiego ryzyka" od 20 grudnia jako Polska, to mam pytanie, chciałbym się upewnić:
1) Rozumiem, że "dla krajów wysokiego ryzyka" test trzeba robić nawet jeśli się jest zaszczepionym, tak? I jaka szansa, że się tam dostaniemy - Waszym zdaniem - skoro póki co są na niej kraje dość... egzotyczne?
2) Dzieci poniżej 12 lat również?
3) Wystarczy RT-LAMP, prawda na 48 godzin przed wylotem? I gdzie w okolicach KTW-KRK i dalej na południe Polski najtaniej takowe zrobić - bo rodzina aż 5-osobowa?

4) A teraz pytanie - możliwe że kluczowe: Jeśli mam wylot z KRK na jednym bilecie Lufą przez Niemcy - to rozumiem, że w Hiszpanii będę (tak...?) traktowany jako "przylatujący z Niemiec - i wtedy (jeśli będziemy na liście wysokiego ryzyka!) - to robić te testy czy nie? Bo do Niemiec rozumiem, że nic nie muszę, bo "tranzyt".
5) No i jak wtedy wypełnić deklarację hiszpańską - w sumie to chyba wpisuję lot "z Niemiec", więc... - no właśnie? ;)
Niby wszystko jasne, ale jednak wolę zapytać ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
nina104 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1593 PostWysłany: 11 Gru 2021 19:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
:roll:
covid-19-wyspy-kanaryjskie,1480,152183?start=1580#p1487949
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1594 PostWysłany: 11 Gru 2021 20:17 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
sanchopan napisał(a):
4) A teraz pytanie - możliwe że kluczowe: Jeśli mam wylot z KRK na jednym bilecie Lufą przez Niemcy - to rozumiem, że w Hiszpanii będę (tak...?) traktowany jako "przylatujący z Niemiec - i wtedy (jeśli będziemy na liście wysokiego ryzyka!) - to robić te testy czy nie? Bo do Niemiec rozumiem, że nic nie muszę, bo "tranzyt".
Niby wszystko jasne, ale jednak wolę zapytać ;)


Nie analizuje innych kwestii, które poruszyłeś, ale w takim przypadku jak wskazujesz spodziewałbym się, że bez odpowiedniej dokumentacji możesz nie zostać wpuszczony do samolotu w Krakowie, niezależnie co sobie Hiszpanie pomyślą o twoim przylocie na miejsce.
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1595 PostWysłany: 11 Gru 2021 20:24 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1411
Loty: 212
Kilometry: 376 518
srebrny
Dokładnie, na powrocie Hiszpania-Niemcy-Polska może być podobna sytuacja. Nawet mimo tranzytu, to jak się obsługa uprze to do samolotu nie wsiądziesz. Chociaż rację teoretycznie będziesz miał, no ale w takich sytuacjach to niewiele daje.
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1596 PostWysłany: 11 Gru 2021 20:51 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Czyli co - lecę jednak z Polski a nie z Niemiec...? :roll:
A może lepiej - przed wylotem - w samej Lufie pytać?

P.S. Jak leciałem na Kubę Lufą (no nie do końca Lufą, ale bilety w Lufie kupione na AirCanada), to przynajmniej w KRK, Pani tylko zagadnęła czy mam wizę i jak powiedziałem, że "AirCanada daje na ostatnim odcinku", to nie dopytywała. Ale wiem, że z WAW było inaczej...

Rockriderr napisał(a):
Dokładnie, na powrocie Hiszpania-Niemcy-Polska może być podobna sytuacja. Nawet mimo tranzytu, to jak się obsługa uprze to do samolotu nie wsiądziesz. Chociaż rację teoretycznie będziesz miał, no ale w takich sytuacjach to niewiele daje.


Ale w jakim kontekście piszesz - że niby mam test w drodze powrotnej na okoliczność Niemiec robić? :shock: :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1597 PostWysłany: 11 Gru 2021 21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Krajem wylotu jest początek podróży, w tym przypadku Polska.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1598 PostWysłany: 11 Gru 2021 21:49 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
@sanchopan; a skąd w ogóle te rozważania o high risk: w tym momencie na tej liście jest jedynie kilka powszechnie "zbanowanych" też w innych państwach krajów afrykańskich z wiadomego powodu i tyle. Dlaczego PL miałaby 20 grudnia się w tym towarzystwie znaleźć, skoro do tej pory Hiszpania nie wpisała na nią innych krajów europejskich, gdzie już np. wykryto sporo przypadków O?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#1599 PostWysłany: 11 Gru 2021 21:50 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1411
Loty: 212
Kilometry: 376 518
srebrny
sanchopan napisał(a):
Czyli co - lecę jednak z Polski a nie z Niemiec...? :roll:
A może lepiej - przed wylotem - w samej Lufie pytać?

P.S. Jak leciałem na Kubę Lufą (no nie do końca Lufą, ale bilety w Lufie kupione na AirCanada), to przynajmniej w KRK, Pani tylko zagadnęła czy mam wizę i jak powiedziałem, że "AirCanada daje na ostatnim odcinku", to nie dopytywała. Ale wiem, że z WAW było inaczej...

Rockriderr napisał(a):
Dokładnie, na powrocie Hiszpania-Niemcy-Polska może być podobna sytuacja. Nawet mimo tranzytu, to jak się obsługa uprze to do samolotu nie wsiądziesz. Chociaż rację teoretycznie będziesz miał, no ale w takich sytuacjach to niewiele daje.


Ale w jakim kontekście piszesz - że niby mam test w drodze powrotnej na okoliczność Niemiec robić? :shock: :shock:


Wiem, że słowo "tranzyt" jest różnie odczytywane przez obsługę, sam tego doświadczyłem wracając z Hiszpanii do Niemiec i dalej tranzytem (ale samochodem) do Polski, więc uczulam na to po prostu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1600 PostWysłany: 11 Gru 2021 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 793
Loty: 146
Kilometry: 246 015
niebieski
Leciał ktoś z Polski przez np. Barcelonę, a dalej na Wyspy Kanaryjskie ? Jak wypełnić formularz SPTH ? Trzeba podać nr lotu. Może lepiej podać najpierw do Barcelony, a potem spróbować w Barcelonie kolejny formularz wypełnić ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1901 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 ... 96  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group